Borçlar Hukuku

Ticari ilişkilerin önemli bir parçası olan Borçlar Hukuku hakkında yazılmış aydınlatıcı eserlerle, aklınıza takılan sorulara dair cevaplar alabilirsiniz. Borçların yapılandırılması, borcun getirdiği yükümlülükler, borçların geri ödenmesi ve borçların geciktirilmesi gibi konularda yazılmış kitapları okuyarak bu alandaki bilgi birikiminizi artırabilirsiniz. Hasılat Kirasında Tarafların Hak ve Borçları gibi kitaplarla, kira işlemlerinde borçlu ve alacaklı arasında nasıl bir ilişki olduğunu öğrenebilirsiniz. Kiraya verilen malın kullanımı sırasında oluşan hasarların ve kazaların hukuksal açıdan nasıl incelendiğini de aydınlatıcı kitaplarla anlamak mümkün. Tacirler Arası Ticari Satımlarda Satıcının Ayıplı İfadan (ayıplı Mal Tesliminden) Sorumluluğu kitabı ile kusurlu satışlarda yaşanan hukukî sürecin nasıl işlediğini öğrenebilirsiniz. İşletmenizin ve kurumunuzun haklarını korumak, müşterilerinizin anlaşmaya uymayan davranışları hakkında neler yapabileceğinizi kaynak kitaplarla kolayca kavrayabilirsiniz. Türk Borçlar Kanunu'nu maddeleriyle beraber inceleyen kitapları kütüphanenize ekleyerek aklınıza takılan soruların yanıtlarını bulmanız kolaylaşır.

Borçlar Hukuku Kitapları Nelerdir?

Güncellenmiş verilerle okurlara aktarılan Borçlar Hukuku kitapları aracılığıyla borçlarınızı nasıl ödemeniz gerektiğini, zamanında ödemediğiniz borçların size ne gibi sorunlar çıkarabileceğini öğrenebilirsiniz. Türk Borçlar Kanunu'nun Getirdiği Değişiklikler ve Yenilikler'i okuyarak değişen kurallar hakkında bilgi alabilirsiniz. Borç ilişkisinin nasıl doğduğundan borç ilişkisinin hükümlerine kadar son derece geniş bir perspektifle okuyabileceğiniz bu hukuk kitapları aracılığıyla kurallara uygun bir şekilde borçlarınızı ödemek için yapmanız gerekenleri rahatlıkla anlayabilirsiniz. Borç ilişkilerinde yaşanan özel durumların ne gibi yeni yükümlülükler ve özgürlükler getirdiğini detaylı şekilde açıklayan akademik hukuk kitapları sayesinde bu bölümde okuyan öğrencilerin sınavlarına çalışabilmesi de sağlanır. "Borçlar Kanununda Neler Değişti?" gibi kitaplarla yapılan yeni düzenlemeleri ayrıntılarıyla okuyabilirsiniz. Konut Kredisi Sözleşmesi gibi kitapları satın alarak ev almak için çektiğiniz kredileri hangi şartlar altında ödemeniz gerektiği hakkında bilgilenebilirsiniz.

Borçlar Hukuku Kitaplarının Fiyatları Ne Kadar?

Kampanyalı ve taksitli ürünlerin satın alımı sırasında oluşan geleceğe yönelik borçların ödeme koşullarını inceleyen kitaplar, tüketici yükümlülüklerinin neye göre değişebileceğini okuyucularına aktarır. Müteselsil Sorumluluk kitabı ile zaman aşımı, bireysel indirim sebepleri, denkleştirme kapsamında rücu gibi konular alt başlıklar halinde sunulmuştur. İlginizi çeken ve bilgi almak istediğiniz başlıkların yer aldığı sayfaları okuyarak müteselsil sorumluluğun bağlayıcı maddelerini öğrenebilirsiniz. Emsal İçtihatlarla Borçlar Kanunu adlı çalışmayı satın alarak daha önceki örneklerle beraber borçlu ve alacaklı ilişkisine dair önemli kararları okuma şansı kazanırsınız. İş hayatınızda yaşayabileceğiniz borçlanma sorununun ne gibi sonuçlar doğurabileceğini emsallerle gösteren bu tip kitaplar, konuları daha iyi anlamanıza da yardımcı olur. Gözden geçirilmiş ve düzenlenmiş baskılar daha kaliteli bir okuma yaparken doğru bilgilere erişmenizi sağlar.

Önerilen Borçlar Hukuku Kitapları Hangileridir?

Hakimin Sözleşmeye Müdahalesi ile hakimlerin iki taraf arasındaki bağlayıcı sözleşmeyi nasıl değiştirebildiğini ve bu değişikliği zorunlu kılan nedenleri öğrenebilirsiniz. Milletlerarası Özel Hukukta Tek Satıcılık Sözleşmeleri kitabını satın alarak münhasır bayilik sözleşmelerini borçlara dair kanunlarla beraber inceleyebilirsiniz. Taşımacılık sektöründe yer alan firmalar için dikkate alınması gereken kitaplardan biri olan ve Gülen Sinem Tek tarafından kaleme alınan Ulaşım Araçlarının İpoteği ile hangi durumlarda ulaşım araçlarına ipotek konabileceği konusunda fikir alabilirsiniz. Borçlar Hukuku Dersleri adlı kitabı sipariş ederek önemli notların konulara bölünerek düzenlenmesi sayesinde hukuk sınavlarında daha iyi puanlar almaya başlayabilirsiniz. Kat Karşılığı İnşaat Yapım Sözleşmesi'ni konu alan kitaplar sayesinde arazinizi müteahhide verdikten sonra alacağınız kat ya da katların hangi hukukî haklarla korunduğunu ayrıntılarıyla okuyabilirsiniz. Ayrıca Borçlar Hukuku Genel Hükümler kitabı sayesinde KPSS ve kurum sınavlarında karşılaşabileceğiniz sorulara hazırlanırsınız.

 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Borçlar Hukuku Kitapları

260 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 260 ürün
DSACategoryId/60001501/2147483645/15033031/1504149/1504168