Kıymetli Evrak Hukuku

Hukuk dalları arasında önemli bir yer tutan kıymetli evraklara dair kanunlar sayesinde ticari işlemlerde ne gibi yasalarla korunduğunuzu anlayabilirsiniz. Haklarınızı daha iyi öğrenmek ve ilgili durumlarda nasıl davranmanız gerektiğini bilmek için Kıymetli Evrak Hukuku'nu aktaran kitapları satın alabilirsiniz. Hukukçuların yayına hazırladığı bu kitaplar yasaları sade ve açıklayıcı bir şekilde okurlara anlatır. Çekin zayi olması ya da çekin iptali gibi konuları anlatan kitaplarla ticari hayatınızda çek kullandığınız zamanlarda ne gibi kurallara bağlı olmanız gerektiğini kavrayabilirsiniz. Çekin hangi nedenlerle iptal edilebileceğini ve bu durumda neler yapılabileceğini de kitabı okuyarak öğrenebilirsiniz. Çekin kaybedilmesi halinde hangi prosedürlerin devreye girdiğini de kitap içerisindeki maddelerde bulabilirsiniz. Kıymetli Evrak Hukuku'na çekin yanı sıra poliçe, bono, makbuz senedi ve varant da girer. Yargıtay Onursal Daire Başkanı Gönen Eriş'in kaleme aldığı kıymetli evrak kitaplarını kütüphanenize katarak hangi evrakların bu hukuk dalında yer aldığını ayrıntılarıyla görebilirsiniz.

Kıymetli Evrak Hukuku Nedir?

Ticari değeri bulunan evraklarda belirtilen hakların koruma altına alınmasını sağlayan hukuk dalına Kıymetli Evrak Hukuku denir. İş hayatının aksamadan devam etmesi için belirlenen kurallar dahilinde gerçekleştirilen ticari ilişkiler sayesinde her iki tarafın da hakları gözetilir. Avukat Abdullah Çetin Oğuzoğlu'nun yazdığı eserlerle çekler hakkında çıkartılmış yasaların maddelerini tek tek inceleyebilirsiniz. Açıklamalı anlatım sayesinde hukuk öğrencilerinin sınava hazırlanırken de okuyabileceği kitap aydınlatıcı bilgiler içerir. İçtihatlı ve örnekli olarak hazırlanmış kitap sayesinde konuları daha kolay şekilde anlarsınız. Yayınevlerinin hukukçu komisyonlara hazırlattığı çalışmalar sonucunda çıkan kitaplar Kıymetli Evrak Hukuku alanında sorun yaşayan kişilerin ve hukuk öğrenimi gören öğrencilerin satın alabileceği eserlerdendir. Bu tip kitaplar yardımıyla kıymetli evrakın kaybolduğunun nasıl anlaşılacağını ve bunun ardından nelerin yapılabileceğini okuyabilirsiniz.

Kıymetli Evrak Hukuku Kitapları Nelerdir?

Poliçe, bono, çek, makbuz senedi, varant gibi belgeleri içeren Kıymetli Evrak Hukuku hakkında yazılmış birçok nitelikli kitap bulunur. Türk Ticaret Kanunu Hükümleri'ne göre değerli sayılan belgelerin nasıl sınıflandırıldığını detaylı biçimde açıklayan kitaplar bilgileri doğru şekilde alabilmenize yardım eder. Çek çalınması vakalarında hangi hükümlerin geçerli olduğunu ve böyle bir durumla karşılaşmanız halinde neler yapabileceğinizi kaynak kitaplardan okuyabilirsiniz. Zayi sayılan haller, çekin iptali, sorumluluk, ödemenin yasaklanması gibi alt başlıklarla merak ettiğiniz konular hakkında gerekli bilgilere erişebilirsiniz. Avukatların yazdığı uygulamalı çek rehberleri çek işlemlerinde yapmanız gerekenleri kolayca kavramanızı sağlar. Yargıtay kararlarına ek olarak öğreti görüşleriyle beraber uygulamalı şekilde çek kullanımını anlatan kitap basit dili ile herkesin anlayabileceği özelliktedir. Hukuk derslerine çalışmak için de satın alabileceğiniz Kıymetli Evrak Hukuku eserleri bu alanda geniş çaplı bilgi edinmenize olanak tanır.

Önerilen Kıymetli Evrak Hukuku Kitapları Hangileridir?

Poliçelerde müracaat hakkının nasıl kullanılabileceğini poliçeleri konu alan kitaplarla derinlemesine öğrenebilirsiniz. Serdar Karababa'nın hisse senedi kullanımı ile ilgili yazdığı kitaplar sayesinde hisselerinizi kullanırken ne gibi haklarınız olduğunu daha iyi anlayabilirsiniz. Prof. Dr. İsmail Kayar'ın Kıymetli Evrak Hukuku hakkındaki çalışmalarıyla bu alana ait verilere toplu halde ulaşarak hukuki süreçlere dair bilgiler alabilirsiniz. KPSS sorularına çalışmak için de ilgili alanda yayımlanmış soru bankaları ile çözüm pratiği yapabilirsiniz. Açıklamalı cevaplar sayesinde yanlışlarınızı da kolayca kavrarsınız. Kıymetli Evrak Hukuku'nu hukuki ve cezai yönleriyle inceleyen kitaplara sahip yazarlar merak ettiğiniz sorulara açıklık kazandırır. Yasalar ve cezalar bağlamında bono, poliçe, çek gibi kıymetli evrakların hangi kurallara tabi olduğunu öğrenebilirsiniz. İçtihatlarla bono, çek gibi değerli evrakları inceleyen kitapları sipariş ederek geçmiş yıllarda verilmiş kararlar dahilinde bu evrakların kullanımının ne gibi kurallara tabi olduğunu okuyabilirsiniz.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kıymetli Evrak Hukuku Kitapları

9 ürün listeleniyor
DSACategoryId/60001501/2147483645/15033031/1504149/1506312