Uluslararası Hukuk

Ülkeler arasındaki ticari ve siyasi ilişkileri düzenleyen uluslararası hukuk sayesinde uymanız gereken kuralları ve yasal haklarınızı öğrenebilirsiniz. Bu alanda uzmanlaşmış hukukçuların hazırladığı kitaplar, sade anlatımları ve detaylara yer veren alt başlıkları ile aydınlanmanızı sağlar. Anlaşmaların bağlayıcı maddelerinin neler olduğunu ve işlerinizde bunlara nasıl uymanız gerektiğini akademik dille yazılmış uluslararası hukuk kitaplarından öğrenebilirsiniz. Üniversitelerde hukuk okuyan öğrencilerin de yararlanabileceği kaynaklar arasında bulunan kitaplarla, ilgili dersten geçer not almak için çalışmalarınızı sürdürebilirsiniz. Nihat Turhan'ın yazdığı Dış Ticaret ve Akreditifli İşlemlerin Uluslararası Uygulamaları Kılavuzu ile size rehberlik edecek bir kitaba sahip olabilirsiniz. Dış ticarette dikkat edilmesi gereken kurallar iç ticarettekinden çok farklı olabildiği için, kaynak kitaplardan ve kılavuzlardan yardım alabilirsiniz. Nakliye, satın alma ve para transferi gibi farklı alanlara dair sorularınızı yanıtlayan uluslararası hukuk eserleri ile kurallara uygun biçimde işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Önerilen Uluslararası Hukuk Kitapları Hangileridir?

Hükümlü kişilerin ve suçluların iadesi gibi konular da ülkeler arasında yasal süreçlere konu olabilmektedir. Hükümlülerin Uluslararası Nakli Hukuku ve Uygulaması bu alanda yazılmış olan Ahmet Ulutaş tarafından kaleme alınmış bir hukuk kitabıdır. Farklı ülke vatandaşlarının ülkeleri dışında işledikleri suçların nasıl cezalandırılacağını uluslararası hukuk kitapları üzerinden ayrıntıları ile okuyabilirsiniz. İş ve ticaret sözleşmelerinde yurt dışı kurumlarla çalışırken ödeme, teslimat gibi konularda hangi kuralların geçerli olduğunu da bu alanda kaleme alınmış kitaplarla okuyabilirsiniz. Uluslararası İnşaat Sözleşmeleri, İş Ortaklığı Sözleşmeleri ve Uyuşmazlıkların Çözüm Yolları'nı sipariş ederek yapı sektöründe karşılaşılan sorunlara ve bu sorunların nasıl halledileceğine dair önemli bilgiler alabilirsiniz. Merak edilen konulardan birini işleyen Enver Bozkurt'un Uluslararası Hukukta Kuvvet Kullanımı adlı çalışması, ülkelerin imza attığı protokollerin neler olduğunu ve bu protokollere uyulmaması durumunda ne gibi yaptırımların uygulandığını okuyucularına aktarır.

Uluslararası Hukuk Kitaplarının Fiyatları Ne Kadar?

Okurlarına uluslararası hukuk dersinde karşılaşabilecekleri sorular hakkında açıklayıcı yanıtlar veren kitaplar aracılığıyla yüksek notlar alabilirsiniz. Uluslararası Hukukta Güncel Sorun Alanları isimli çalışmayı okuyarak bu alanda karşılaşılan problemlerin belli başlılarını topluca öğrenebilirsiniz. On İki Levha Yayınları'ndan çıkan Uluslararası Vergi Hukuku'nda Tahkim gibi kitaplarla vergilendirme konusundaki kuralları okuyabilirsiniz. Devletler arasında en çok ihtilaf yaşanan ticaret savaşlarına yol açan konulardan biri olan vergilendirme hakkında yazılmış eserler, ne gibi vergilerin var olduğunu anlamanıza da yardımcı olur. Milletlerarası Özel Hukuka İlişkin Temel Mevzuat adlı eseri sipariş ederek yabancı hukuk, ülkelerarası vasiyet ve miras işlemleri, uluslararası evlat edinme koşulları gibi konularda sizi aydınlatan bilgilere kolayca erişebilirsiniz. Ayrıca uluslararası çocuk kaçırma suçuna dair de merak ettiklerinizi bu kitabı okuyarak öğrenebilirsiniz.

Uluslararası Hukuk Ne İş Yapar?

Her ülkenin yasaları birbirinden farklı olabileceği gibi, birçok ülke aynı anlaşmaya imza atarak uluslararası alanda hukuk bağlamında ortak hareket etme kararı da almıştır. Farklılıklar ve ortaklıklar doğrultusunda hukukî süreçlerin nasıl işleyeceğini uluslararası hukuk sayesinde kavrarsınız. Bu konuda yazılmış kitaplar, spesifik alt dallara ayrılarak farklı noktalardaki sorularınızın cevaplarını verir. Başka ülkelerde düzenlenen belgelerin ülkemizde geçerli olup olmadığını anlayabilmeniz için yazılmış kitapları satın alabilirsiniz. Belgelerde uluslararası denklik sağlayan şartların neler olduğunu da bu kitaplar sayesinde rahatlıkla okuyabilirsiniz. Tebligat, teminat ve kararların tanınması gibi özel konulara dair kaleme alınmış hukuk kitaplarını okuyarak uluslararası hukuk dersinden geçer not alabilirsiniz. Türkiye ve Avrupa Birliği ilişkilerini hukuksal açıdan inceleyip aktaran kitapları kütüphanenize katarak geri kabul anlaşması, ticarî anlaşmalar gibi konularda da bilgi alabilirsiniz.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Uluslararası Hukuk

174 ürün listeleniyor
Beta Yayınevi
Seçkin Yayıncılık
Legal Yayıncılık
On İki Levha Yayınları
Adalet Yayınevi
Dora Basım Yayın
Astana Yayınları
Gazi Kitabevi
Nobel Akademik Yayıncılık
Turhan Kitabevi Yayınları
Beta Kitap
Alfa Yayınları
Alkım Kitabevi
Aristo Hukuk Yayınevi
Bigbang Yayınları
Bilim Teknik Yayınevi
Detay Yayıncılık
Efil Yayınevi
Ezgi Kitabevi Yayınları
Fecr Yayınları
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 36 / 174 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?