Bankacılık Hukuku

Bankacılık sektöründe çalışan kişilerin ve finans alanında danışmanlık yapan avukatların okuyabileceği kitaplarla, bankalar ve kurumlar arasındaki ilişkileri daha iyi öğrenmeye başlarsınız. Sermaye yönetimi, borçlanma, kredi, iflas gibi farklı noktalara dair yazılmış kitaplarla merak ettiğiniz konular hakkında önemli bilgiler edinebilirsiniz. Bankacılık sektöründe kurumların nasıl birleşebileceğini ve birbirleriyle nasıl rekabet edebileceğini önemli hukukçuların kaleme aldığı kitaplardan öğrenebilirsiniz. Avrupa'dan ve ABD'den örneklerle bankaların yasal ilişkilerini açıklayan kitaplar, uluslararası hukukun belli başlı kuralları etrafında nelerin yapılabileceğini ve nelerin yapılamayacağını da banka sektörü özelinde okurlarıyla paylaşır. Birgül Şakar'ın yazdığı Banka Kredileri ve Yönetimi kitabıyla kredi alımı sonrasında işleyen sürecin aşamalarını daha yakından inceleyebilirsiniz. Mevzuat hakkında bilgi almak ve kambiyo işlemlerinin neler olduğunu okumak için ilgili kitapları satın alabilirsiniz. Farklı ülke paralarının bankacılık açısından hangi değerlerle ölçülüp dönüştürüldüğünün detaylı şekilde anlatılması sayesinde yurt dışı ilişkilerinizde kullanacağınız dövizleri daha doğru yönetebilirsiniz.

Bankacılık Hukuku Kitapları Nelerdir?

Kredi Kartı Uygulaması kitabı ile banka ve tüketici açısından kredi kartlarının nasıl düzenlendiği, her iki tarafın hangi haklara sahip olduğu gibi konular hakkında aydınlanabilirsiniz. Kredi kartı borçları, faizler ve alınabilecek kredi miktarları gibi farklı alt başlıklar aracılığıyla konuyu daha derinlemesine kavrarsınız. Bankacılık Düzenine Karşı İşlenen Suçlar kitabı; manipülasyon, kredileri geri ödememe ve yanıltıcı işlem gerçekleştirme gibi konularda tüketicileri, banka çalışanlarını ve hukukçuları bilgilendirir. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu ve ABD Örneği ile bu kurum hakkında merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz. Kurumun yetkileri, görev alanı ve işlevleri hakkında bilgi alarak bankacılık hukuku alanındaki bilgi birikiminizi artırabilirsiniz. Sigorta Hukuku hakkındaki kitaplarla bankalar, tüketiciler ve sigorta şirketleri arasındaki ilişkinin nasıl olduğunu anlayabilirsiniz. Mustafa Canbaz'ın Katılım Bankacılığı adlı eseriyle bu bankacılık türünün ayrıntılarını kısa sürede öğrenebilirsiniz.

Bankacılık Hukuku Nedir?

Bankaların diğer bankalarla, devlete karşı yükümlülükleriyle ve tüketici ile olan ilişkileriyle ilgilenen bir alan olan Bankacılık Hukuku'nu çok sayıdaki kitap aracılığıyla ayrıntılı şekilde öğrenebilirsiniz. Mustafa Çeker'in hazırladığı Hukuki Yönüyle Banka Mevduatı kitabı sayesinde bankalara yaptığınız yatırımlarınızı daha iyi şekilde yönetebilirsiniz. Daha bilinçli bir tüketici olmak için okuyabileceğiniz TCK'nin 245. Maddesinde Düzenlenen Banka Veya Kredi Kartlarının Kötüye Kullanılması adlı kitap sayesinde kurallara aykırı kullanımlar sonucunda ne gibi yaptırım ve cezalarla karşı karşıya kalabileceğinizi öğrenirsiniz. Banka Hukuku'nu ilgilendiren sözleşmeleri, anlaşmazlıkları ve uyuşmazlıkları da bu konuları inceleyen yapıtların sade anlatımı sayesinde kolayca kavrayabilirsiniz. Bankacılık Kanunu'nu aktaran eserler yasal olarak geçerli olan kanunları detaylı biçimde açıklayarak anlatmaktadır.

Tavsiye Edilen Bankacılık Hukuku Kitapları Hangileridir?

Avukat Osman Oy tarafından yazılan İflasın Ertelenmesi ile İflas Hukuku'nda sürecin nasıl işlediğini, hangi şartlar oluştuğunda erteleme yapılabileceğini öğrenebilirsiniz. Mehmet Deniz Yener'in hazırladığı Kredi Açma Sözleşmesi aracılığıyla alacağınız kredilerde imzalamanız gereken sözleşmelerde ne gibi maddelerle karşı karşıya kalacağınızı görebilirsiniz. Bankacılık Faaliyetleri kitabını sipariş edip mevduatlar, katılım fonları ve krediler gibi farklı alanlarda çok geniş şekilde bilgi almaya başlayabilirsiniz. Pınar Çağla Kandıralıoğlu'nun yazdığı Türk Hukukunda Bankaların Sır Saklama Yükümlülüğü kitabını okuyarak bankaların ne gibi kurallarla çevrili olduğunu okuyabilirsiniz. 5464 Sayılı Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunu ile kart kullanırken sahip olduğunuz hakları ayrıntılarıyla kavrayabilirsiniz. Kart kullanırken yapacağınız borçlarınızı nasıl ödeyebileceğinizi, asgari ödeme tutarının nasıl belirlendiğini, kart limitinin neye göre seçildiğini Bankacılık Hukuku kitapları ile anlayabilirsiniz. Banka Kartları Mevzuatı ve Uygulaması kitabını sipariş edip çekişmeli konular, ilişkiler ve belgeler hakkında okumalar yapabilirsiniz. 


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bankacılık Hukuku

51 ürün listeleniyor
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 36 / 51 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?