İmar - İnşaat - İhale Hukuku

İmar, inşaat ve ihale gibi konuları kapsayan İmar Hukuku kitapları ile hangi kurallara tabi olduğunuzu ve bu kuralları nasıl uyacağınızı öğrenebilirsiniz. Cep kitapları aracılığıyla yasalar hakkında pratik bilgiler alıp merak ettiğiniz konularda aydınlanabilirsiniz. Konu anlatımlı ders kitapları aracılığıyla hem KPSS'ye hem de hukuk derslerine çalışabilirsiniz. Kolay anlaşılır bir dille ve oldukça detaylı şekilde yazılmış kitaplar, daha çabuk öğrenmenize yardımcı olur. Mevzuata ait önemli bilgileri ayrıntılarıyla aktaran eserler hukuki süreçlere dair önemli bilgiler kazanmanıza imkân yaratır. Seçkin Yayıncılık'tan çıkan İmar Kanunu kitabı, ders notlarına toplu halde erişebilmenizin yanı sıra yasaların hangi kapsamlara sahip olduğunu anlamanıza da olanak tanır. Avukat İlker Hasan Duman'ın kaleminden çıkan İnşaat Hukuku'nda Yorum ile inşaat sözleşmelerinin nasıl yorumlanabileceğini kavrayabilirsiniz. Yorum ilkelerini farklı açılardan irdeleyen yapıt, kafa karıştırıcı noktalar hakkında sorularınızın yanıtlarını bulabilmenizi sağlar.

İmar Hukuku Nedir?

İdare Hukuku'nun içerisinde yer alan İmar Hukuku ile yapıların hangi şartlar ve kurallar dahilinde yapılabileceğini öğrenirsiniz. İmar Hukuku daha sistemli ve standartlara uygun bir yapılaşmaya katkı sağlayan önemli bir hukuk dalıdır. İmar Kanunu Şerhi ve Mevzuatı'nı satın alarak içtihatlarla beraber kanunlara dair okumalar yapıp örnek davalarda verilen hükümleri öğrenebilirsiniz. İmar sözleşmelerinin geçerliliğini inceleyen kitaplarla sözleşmelerde yer alan ifadelerin nasıl yorumlanabileceğini örnek kararlarla daha iyi bir şekilde kavrayabilirsiniz. Kuşku Varsa Borçlu Yararına Yorum İlkesi, Sözleşmeyi Geçerli Kılacak Yorum İlkesi gibi hukuki kuralları da bu kitaplarda verilen örneklerle anlayabilirsiniz. Mal Alımı İhalelerine Teklif Hazırlama ve Değerlendirme Rehberi, ilgili süreç boyunca neler yapılması gerektiğini açıklayıcı şekilde anlatır. Mal alımı için gerekli şartların neler olduğu, teklifin nasıl hazırlanacağı ve bu teklifin değerlendirilmesinin nasıl yapıldığı konularına dair gerekli bilgilere kitap aracılığıyla erişebilirsiniz.

Önerilen İmar Hukuku Kitapları Nelerdir?

İmar Hukuku, şehirlerin ve yerleşim yerlerinin standartlara uygun biçimde inşa edilebilmesine yardımcı olur. İmar Kirliliğine Neden Olma Suçu yerleşim yerlerini ve şehirleri çirkinleştiren, yaşam standartlarını düşüren yapılaşmaları engellemeyi sağlayan ilgili yasanın maddelerini okurlara aktarır. Kamu İhale Hukuku'nda Şartnameler kitabı Dilşat Yılmaz tarafından kaleme alınmıştır. İhalelerle alınan işlerin yerine getirilmesi sırasında uyulması gereken koşulları detaylarıyla işleyen şartnameler sayesinde derinlemesine okumalar yapabilirsiniz. Anayasa Mahkemesi Kararlarında İmar Hukuku'nun Temel İlkeleri kitabını kütüphanenize katarak, verilmiş hükümlerden yola çıkarak belirlenmiş ilkelerin neler olduğunu görebilirsiniz. Ne gibi anlaşmazlıklar yaşandığını ve bu anlaşmazlıkların Anayasa Mahkemesi tarafından nasıl çözümlendiğini de eserden öğrenebilirsiniz. İmar Hukuku alanında yazılmış kitaplar, hukukçuların ve sektörde çalışmış deneyimli görevlilerin kaleminden çıkmıştır.

İmar Hukuku Konuları Nelerdir?

Çok sayıda alt başlığa sahip olan İmar Hukuku kitapları birçok konuyu kapsar. Planlama, program, kamulaştırma usulü, taşınmazların değerlendirilmesi, arazi ve arsa düzenlemeleri gibi başlıklarda İmar Hukuku ile ilgili okumalar yapabilirsiniz. Prof. Dr. Ferruh Yıldız'ın hukuk öğrencileri ve konu ile ilgili kişiler için hazırladığı İmar Bilgisi kitabıyla planlama, uygulama ve mevzuat hakkında bilgiler alabilirsiniz. Kentsel Dönüşümde Finansal Destekleme ve Mali İşlemler Rehberi ile şehirlerin yeniden yapılandırılması için destek amaçlı çıkartılmış yasaları ayrıntılarıyla beraber okuma şansı elde edersiniz. Kentsel dönüşüm ve İmar Hukuku'nu bir arada inceleyerek anlatan kitaplar, gerekli şartların neler olduğunu ve ne gibi kolaylıklar sağlandığını kavramanıza yardım eder. Eser Sözleşmesi ve İnşaat Hukuku'nu okuyarak ihalelerde, yapım işlemlerinde ne gibi kuralların geçerli olduğunu öğrenip mevzuata uygun şekilde hareket edebilirsiniz. İmar Yaptırımları ve Yargısal Korunma kitabını sipariş ederek şehircilik alanındaki sorunların çözümü için ne gibi kurallar uygulandığını inceleyebilirsiniz.

 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

İmar Hukuku Kitapları

16 ürün listeleniyor
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 16 / 16 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?