Günümüzde sağlıklı yaşam ön planda olduğu kadar, spor yapmak ve doğru diyet uygulamak da önemini koruyan konulardan oluyor. Bu tür konular için doktor desteği alındığı gibi, çeşitli kitaplardan da yararlanılabiliyor. Böylelikle ilgilendiğiniz ve merak ettiğiniz her bilgiye bu kitaplar ile ulaşabiliyorsunuz. 

İnternet ve yazı konusunda epey ileride olunan bir çağda, aklınıza takılan her şeye ulaşabilmek de kolaylaşıyor. Her gün onlarca kitabın basıldığı düşünüldüğünde, ilginizi çekebilecek kitapları mutlaka bulabiliyorsunuz. 

Sağlık, Spor ve Diyet Kitapları

Doğal beslenme, ilaçsız yaşam gibi konular gündemde popülerliğini korumaya devam ediyor. Uzman doktorlar da halkı daha çok bilinçlendirme amacıyla, bu tür konulardaki tüm detayları kitaplarıyla sunuyor. Gün içerisinde yediklerimizden içtiklerimize, kullandığımız ürünlerden kişisel bakım malzemelerine kadar katkısı az olanlar ile sağlığa zararlı olmayanlar tercih ediliyor. Bu sebepten de mümkün oldukça doğal ürünlere yönelmeler görülüyor. Özellikle de yiyecekler konusunda en doğalı aranıyor, alışverişlerde sağlığa yararlı olanlar tercih edilmeye çalışılıyor. 

Sağlık kitapları arasında; günlük yaşamdan da her konuyu görebilmeniz mümkün oluyor. Sigara bırakma problemleri olanlar için, bırakma yollarını gösteren kitapları bulabilirsiniz. Uzun yaşamın püf noktalarını öğrenebileceğiniz gibi, alerjiden annelik ve doğum konularına, ağrılara, şifalı bitkilere, bitkilerin uzmanlıklara göre anlatılmasına kadar birçok alanda bilgi sahibi olabilirsiniz. Aynı zamanda gerçek tıp konusunda yeni bilgiler edinebilir, insan vücudunun detaylı anlatımını ve organların işleyişini sağlık kitapları aracılığıyla inceleyebilirsiniz. Rahatsızlıklarınız konusunda daha fazla detay öğrenebilir veya birçok konuda önlemler alabilirsiniz. Bunlar dışında; kişisel gelişim üzerine ve yaşamdan keyif alabilmek adına birçok detayın kitaplarda işlendiğini de kolayca görebilirsiniz.

Spor kitaplarına bakıldığında ise vücudunuzu şekle sokabilecek tüm bilgilerin detaylı olarak sunulduğu görülüyor. Spor, yaşamın önemli bir parçası olduğundan, her gün olmasa bile haftada birkaç günün mutlaka spora ayrılması gerekiyor. Bu vakitlerde de egzersizlerin yapılış şekilleri ve ne kadar süre ile yapıldığı önemseniyor. Direnç egzersizleri, fitness, pilates gibi sporlar hakkında bilmediklerinizi öğrenebilmeniz için bu kitaplar size büyük kolaylık sağlıyor. Bu sporları nasıl, ne sıklıkla ve ne kadar süre ile yapmanız gerektiğini öğrenebiliyorsunuz. Üstelik yoga gibi Doğu'dan gelen meditasyon uygulamalarının bilgilerini de edinebilirsiniz. Nefes alma tekniklerinden, duruş tarzlarına kadar birçok konuyu içeren yoga kitaplarıyla ruhunuzu sporla dinlendirmeyi deneyimleyebilirsiniz. Fit kalabilmek, formunuzu koruyabilmek, ideal kilonuza ulaşabilmek için ünlü spor hocaları ve spor eğitmenlerinden çıkan kitaplarla daha fazla fikir sahibi olma fırsatını yakalayabilirsiniz.

Diyet konusunda bilinmeyenleri öğrenebilmeniz için diyet kitapları oldukça rağbet görüyor. Çeşitli türde vücudunuza uygun, yeme alışkanlıklarınızı düzenleyecek ölçüde diyetler tüm detaylarıyla bu kitaplarda anlatılıyor. Uzman doktor ve diyetisyenlerin bilgilerine dayanarak hazırlanıyor ve sizlere sunuluyor. İçeriklerinde bulunan konular ise zayıflama aşamalarında dikkat edilmesi gerekenler, doğru diyet uygulaması, diyet programları, yediklerinizin kalorileri şeklinde sıralanıyor. Ayrıca kilo sorunu olmayanlar için, detoks ve belli ürün gruplarına ait diyetler de yine kitapların içeriğini oluşturuyor. Bunları öğrenerek beslenmenizi düzene oturtabileceğiniz gibi yanlış ve bilinçsiz diyet uygulamalarından da korunabilirsiniz.

Sağlık, spor ve diyetin hayatınızdaki 3 önemli etken olması gerekiyor. Bunlar birbirini tamamlayıcı bir döngüden oluşuyor. Bu konuları içeren kitaplarda da, her sağlıklı insanın yapması ve ilgilenmesi gereken noktaların üzerinde duruluyor. Bilinen birçok doktorun, profesörün, spor hocasının kendi branşlarında yazdıkları kitap çeşitlerini inceleyebilir, ilgi alanınıza göre oluşan türler arasında tercihinizi yapabilirsiniz. Böylece siz de kendi kendinizi yetiştirebileceğiniz gibi sağlık, spor ve diyet konusunda da daha çok bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sağlık, Spor ve Diyet

1.876 ürün var
 1. Yazar A-Z
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Markalar A-Z
  1. Hayykitap
  2. Alfa Yayınları
  3. Nobel Akademik Yayıncılık
  4. Platform Yayınları
  5. Pegasus Yayınları
  6. İnkılap Kitabevi
  7. Cinius Yayınları
  8. Boyut Yayın Grubu
  9. İletişim Yayınevi
  10. Doğan Kitap
  11. Dharma Yayınları
  12. Kuraldışı Yayınevi
  13. Profil Kitap
  14. Gazi Kitabevi
  15. Arkadaş Yayınları
  16. Hayat Yayınları
  17. Martı Yayınları
  18. Doğan Novus
  19. Akademisyen Kitabevi
  20. Okyanus Yayıncılık
 6. Boyut
 7. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001501/2147483645/80196007
BAŞA DÖN