Sağlık

Sağlık Kitapları 

Doktor olmak, hemşire olmak ve sağlık memuru olmak için mutlaka okunması gereken onlarca kitap mevcuttur. Hem ders içeriği olarak hem de ekstra bilgi ve deneyim kazanmak amacıyla okunması gereken sağlık kitapları çeşitli yazarlar ve yayınlar ile sizlere sunuluyor. Henüz lise ve üniversite çağından itibaren okunmaya başlanması gereken onlarca kitap içerisinden hem bölümünüzle alakalı olanları bulabilir hem de ilginizi çeken kitapları bulabilirsiniz. Diyetten şifalı taşlara, anatomiden sağlık yönetimine, sağlık bilgisinden sağlık hukukuna varana kadar içerikleri bilinmesi gereken ve büyük kapsamlı bir bilgi dağarcığı sunan kitaplar mevcuttur. Uygun fiyatlar dahilinde sunulan bu kitaplar sayesinde sağlık alanında bilginizi engin şekilde arttırabilir ve sağlık kütüphanenizi kısa sürede sayısız kitapla doldurabilirsiniz. Roman ve öykü gibi kitapların yanı sıra hem dinlenmek amacıyla hem de bilgilerinizi taze tutmak ve arttırmak amacıyla bu kitapları okuyabilirsiniz. Çeşitli seviyelere ve bölümlere göre ayrılmış olan kitaplardır. 

Anatomi Kitabı Çeşitleri

Tıp sahası oldukça geniş çaplı olan bir sahadır. Bu bölümde öğrencilik hayatına başlayanlar için engin bilgilere sahip olmak gerekir. Hem doktorluk hem hemşirelik hem de günlük sağlık hayatına dair bir meslek sahibi olmak isteyenlerin mutlaka anatomiyi en yakından ve detaylı şekilde bilmeleri gerekir. Bazı beden eğitimi bölümlerine ve alanlarına dair de insan anatomisi ve hayvan anatomisi mutlaka bilinmesi gereken kısımlardır. Yerli ve yabancı birçok yazar ve yayından çıkan ve sizlere ulaşan anatomi kitabı çeşitleri arasından seçim yapabilirsiniz. Okuması oldukça zevkli olan, büyük ve küçük çeşitli puntolar ile yazılan, büyük ve küçük boyutlarda her yaş grubuna göre basılan bu kitaplar sayesinde anatomiyi çok daha yakından öğrenme şansını elde edebilirsiniz. Üstelik yazıdan ziyade görsel ağırlıklı olan bu kitaplar hem görsel hafızanızı geliştirir hem de ezber yeteneğinizin artmasına yardımcı olur. Okuması oldukça zevkli olan bu kitapların ders içeriğine göre hazırlanan, çocuk yaş grubuna göre hazırlanan ya da yetişkin yaş grubuna göre hazırlanan formatları mevcuttur. Ders odaklı okunması gereken kitaplar çok daha kalın ve detaylı bilgiler içerir. Günlük bilgilendirmeye yönelik basılan kitaplar herkes tarafından bilinmesi gereken basit ve hayat kurtaran bilgileri içerir. Erken yaşlardan itibaren çocuklara fen bilimlerini sevdirmek ve insan ile hayvan anatomisi hakkında bilgilendirmeler yapmak için de çocuklara uygun anatomi kitap çeşitleri bulunur. 

Şifalı Taşlar Kitapları

Hayata ve sağlığa dair bilinmesi gerekenlerin uçsuz bucaksız olduğu herkes tarafından kabul edilir. Oldukça önemli bilgiler, doğal yaşama dair bilgiler ve özellikle de şifalı taşlar gibi bilgiler mutlaka okunması gereken bilgilerdir. Şifalı olarak adlandırılan taşların çeşitlerini öğrenmek, hangi taşın ne işe yaradığını öğrenmek ve nasıl kullanıldığına dair bilgi sahibi olabilmek için elbette bu içeriğe sahip olan kitaplar okunmalıdır. Oldukça zevkli bir okuma formatına sahip olan kitaplar içerisinde tüm şifalı taşların bilgisine erişim sağlayabilirsiniz. Hiç yorulmadan, hem dinlenerek hem de çeşitli taşlar hakkında bilgi sahibi olarak okumanızı devam ettirebilirsiniz. Üstelik bu kitaplar çok renkli ve görsel açıdan zengin içeriğe sahiptir. Taşların hem görsellerini görebilir ve detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz hem de daha zengin bilgilere sahip olabilirsiniz. Öğrendikleriniz dahilinde taşları da temin edebilir ve birçok hastalık için şifalı bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. 

Sağlık Dili Kitabı Çeşitleri

Sağlık alanına dair kullanılan terimler daha çok Latin harfler ve Latince kelimeler içerir. İlk kez okuma yapacak olanlar için bu kelimeler zor gelebilir. Ancak edineceğiniz bir sağlık dili kitabı sayesinde tüm kelime ve kavramları çok daha basit bir şekilde öğrenebilirsiniz. Kavramların daha net öğrenilmesi adına bu kitaplar içerisinde görsel destekler de yer alır. Harfleri, kelime ve kavramları ister ezber yapabilir ister görsellerle ilişkilendirerek oldukça zengin içerikle öğrenim sağlayabilirsiniz. Okurken keyif alacağınız ve sağlığa dair olan tüm kavramları daha kolay bir şekilde öğrenebileceğiniz kitaplardır. İster derslerde ek kaynak kitap olarak kullanabilir ister meslek süreniz boyunca net bir şekilde öğrenim sağlamak adına kullanabilirsiniz. Görsellik açısından bol olan ve boyut açısından da büyük olan bu kitaplar ile sağlık alanına dair öğrenmediğiniz bir kavram kalmayacaktır. 

Sağlık Yönetimi Kitapları

Sağlık alanına dair üniversite hayatı boyunca seçim yapabileceğiniz birçok bölüm mevcuttur. Bu bölümlerden biri de daha çok yönetime dayalı olan ve hastanelerin işletme ve muhasebe kısmından sorumlu olanların seçildiği mesleklerdir. Bu mesleğe adım atmadan önce ve attığınız zamanlarda bilgilerinizi taze tutmanıza yarayacak olan sağlık yönetimi kitapları mevcuttur. Mesleğe başladığınız zaman nasıl tarzda bir yönetim ele almanız gerektiğine dair bilgileri öğrenebilirsiniz. Görsellerle destekli olan, yerli ve yabancı yazarların kitaplarına yer verilen kategori sayesinde sağlık yönetiminde oldukça deneyim ve bilgi kazanabilirsiniz. Okuması aşırı keyifli olan bu kitaplar sayesinde mesleğinize henüz adım atmadan dahi nasıl bir yönetim yapmanız gerektiğine dair bilgiyle donatılmış olursunuz. Muhasebe alanına dair, hastane ve kurum girdi çıktılarına dair, personellerle olması gereken ilişkiye dair tüm bilgileri bu kitaplar sayesinde elde edebilirsiniz. Okudukça çok daha önemli alanların farkına varabilir ve böylece mesleğinize de daha engin bilgilerle adım atma şansını yakalamış olursunuz. Yerli ve yabancı birçok uzman doktor tarafından ele alınan yönetim kitaplarının yanı sıra çeşitli yayınların kitaplarına da ulaşabilirsiniz. 

Diyet Kitabı Çeşitleri

Sağlıklı yaşam her zaman ve herkes için büyük ölçüde önem taşıyor. Sağlıklı yaşayabilmek adına profesyonel bir şekilde destek ve bilgi almak da oldukça önemlidir. Doktora gitmeye çekindiğinizde ve bu alana dair bilgilerinizi geliştirmek ve pratiğe dökmek adına ketojenik diyet kitabı gibi çeşitli kitapları okuyabilirsiniz. Hem okuması zevkli olan hem de sağlıklı yaşama dair binlerce tüyo içeren diyet kitapları sayesinde dilediğiniz her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz. Hangi öğünlerde neler yemeniz gerektiğine, nasıl bir sıvı tüketimi yapmanız gerektiğine ve özellikle de nasıl ağırlıklı beslenmeniz gerektiğine dair bilgi sahibi olabilirsiniz. Sebzeler, meyveler ve balık, et türü gıdaların nasıl kalori dengesi oluşturduğuna, ekmek tüketiminde nasıl bir denge elde edilmesi gerektiğine ve özellikle de kilo ve boyunuza bağlı olarak günlük ne kadar su tüketmeniz gerektiğine de bu kitaplar sayesinde erişim sağlayabilirsiniz. Diyetisyene gitmeye korktuğunuzda ya da maddi açıdan bir rahatlamanız olmadığında bu uygun fiyatlı kitaplar sizin için oldukça idealdir. Hem kendi diyet doktorunuz olabilir hem de kitapları bir rehber edinerek planlı ve programlı bir şekilde diyetinizi korumaya devam edebilirsiniz. Kitaplar içerisinde yalnızca bu bilgiler yoktur aynı zamanda sebzelerin, meyvelerin, tahılların, pişmiş ve çiğ et ve süt ürünlerinin kalori değerlerine, ne kadar yenmesi gerektiğine dair bilgiler de mevcuttur. Bu zengin içerikler sayesinde sağlıklı yaşamaya ve beslenmeye devam ederken eğer ihtiyacınız varsa sağlıklı bir şekilde kilo vermeye de başlayabilirsiniz. Beslenme sağlık kitapları bu hususta sizlere rehber olmaya her zaman hazırdır. 

Sağlık Hukuku Kitap Çeşitleri

Sağlık alanlarından bir diğeri de sağlık hukukudur. Oldukça önemli olan bu alana dair gerekli tüm bilgiler sağlık hukuku kitapları içerisinde yer alıyor. Sağlık yönetimi kadar elde edilen hukuk bilgisi de adil bir sağlık çalışanı olmak açısından önem arz eder. Sizler de hem kaliteli ve deneyimli bir sağlık memuru olmak hem de hastane ve sağlık kurum ve kuruluşlarında gerekli olan tüm kurallara uymak adına bu hukuk içerikli kitapları okuyabilirsiniz. Okudukça ne kadar önemli bilgilere sahip olduğunuzu ve çalışma hayatınız boyunca ne kadar işe yarayacağını da öğrenmiş olacaksınız. Sağlık hukukunda bilinmesi gereken kavram ve kelimeleri de bu kitaplar sayesinde tek başınıza rahatlıkla öğrenebilirsiniz. 

Sağlık Sosyolojisi Kitap Çeşitleri

Sağlık alanında mutlaka okunması gereken kitaplar arasında yer alan sağlık sosyolojisi kitapları ile sağlık dilini ve psikoloji dilini birleştirebilirsiniz. Sağlık denildiği zaman akla ilk olarak fiziksel durumlar ve rahatsızlıklar gelebilir. Ancak sağlık aynı zamanda manevi, ruhsal ve toplumsal açıdan da oldukça önem taşır. Bireylerin hayatı boyunca huzur dolu bir psikolojiye sahip olması ve normal bir yaşantı sürdürebilmesi açısından bu kitaplar da mutlaka okunmalıdır. Sağlığa dair bilgilerin yanı sıra sosyoloji kısmı ağır basan bilgileri de içerir. Üstelik tamamen yazı kaplı kitaplar değildir, renkli ve anlaşılması zor kavramlara dair üç boyutlu görselleri de içerir. Sağlığı her zaman tek başına düşünmemek gerekir. Felsefi boyutlarını ele alarak ve tarihi açıdan ele alarak da öğrenmek gerekir. Burada devreye giren sağlık ve sosyoloji birleşimi olan kitaplar da sağlık kütüphanelerinde ve sağlık çalışanlarının bireysel kütüphanelerinde yerini almalıdır. 

Sağlık Bilgisi Kitapları

Sağlık meslek alanlarında okutulması ve kişisel olarak okunması gereken sağlık kitapları da yerli ve yabancı yazarların ellerinden sizlere ulaşıyor. Sağlığa dair bilgilerinizi arttırabileceğiniz, Latince ve sağlık diline dair kavramları daha rahat öğrenebileceğiniz binlerce sağlık bilgisi kitabı sizlerle buluşuyor. Sağlık çok geniş kapsamlı bir alandır. İnsan anatomisinden hayvan anatomisine, dişten sinirlere, mideden bağırsağa, doğumdan sünnete varana dek birçok fiziksel ve ruhsal alanı kapsar. Bu nedenle sağlık bölümlerinde okuyan öğrencilerin ve sağlık alanında meslek sahibi olan personellerin bilgilerini taze tutması ve her zaman yeni bilgiler öğrenmeye açık olması da oldukça önemlidir. Başucu kitabı olan sağlık bilgisi içeren kitaplar temin edebilirsiniz. Böylece düzenli olarak okuduğunuz ve hobi edindiğiniz roman gibi kitapların yanı sıra mesleğinize dair de bir el kitabı edinmiş olursunuz. 

Sağlık Turizmi Kitapları

Sağlık alanı yalnızca meslek anlamında değil turizm anlamında da geniş kapsamlar içeriyor. Bir ülkeye sağlık turizminden faydalanmak için seyahat etmek istediğinizde sağlık turizmi kitapları ile gereken tüm bilgilere sahip olabilirsiniz. Seyahatiniz boyunca elinizden düşürmek istemeyeceğiniz kitaplar mevcuttur. Renkli çeşitlerden resimli çeşitlere, haritalı çeşitlerden ülke sağlığına dayalı çeşitlere varana dek birçok içeriği bulmanız mümkündür. Böylece sağlık bilginizi arttırırken aynı zamanda turizm keyfini de sizlere yaşatan kitaplar ile tanışmış olacaksınız. Okudukça ne kadar doğru kararlar aldığınızı ve bu sahanın bitmek tükenmek bilmeyen bilgileri sizlere sunduğunu da görmüş olacaksınız. 

Sağlık İletişimi Kitapları

Sağlık sahasında personeller arası iletişim oldukça önemlidir. Yanlış manada öğrenilen ve yanlış manada kullanılan kavramlar tıp hayatında birçok hayata mal olabilir. Bu tür yanlışlıklara yer vermemek adına mutlaka sağlık iletişimi kitabı çeşitleri okunmalıdır. Sağlık sahasında en çok kullanılan kavramlar, cümle kalıpları, hangi kelimelerin ne anlama geldiğini bilmek oldukça önemlidir. Söylenen bir kavramın o an tespit edilen hastalık ya da durum için farklı anlamlara gelebileceğini bilmek de hayati önem taşır. Bu nedenle hız kesmeden ve ara vermeden iletişim içeren içerikler okunmaya devam edilmelidir. Böylece sağlık alanında meslek sahibi olarak ya da öğrenci olarak adım atan herkes iletişimini çok daha anlaşılır ve akıcı bir şekilde yapma yeteneği kazanır. 

Sağlık Ekonomisi Kitapları

Sağlık alanında en önemli kısımlardan bir diğeri ise ekonomik kalkınmadır. Sağlık sahasında çalışan personellerin ekonomik açıdan yönetimi daha refah bir ortam sunar. Ancak ekonomiye dair en net bilgiler ve neyin nasıl yapılması gerektiğine dair bilgileri de sağlık ekonomisi kitap çeşitleri içerir. Ekonomik anlamda sağlık kuruluşlarının nasıl yönetilmesi gerektiği, maaş kavramlarının nasıl iletilmesi gerektiği ve özellikle de kurumlarda kullanılan maske, ameliyat malzemeleri, doktor kıyafeti gibi önemli ürünlerin de girdi çıktısı için net bilgilere sahip olmak gerekiyor. Sağlık ekonomisine dair en doğru bilgileri ise hem yerli hem de yabancı kaynakları okuyarak edinebilirsiniz. Uygun fiyatlar sayesinde tüm kitap çeşitlerini yakından inceleyebilir ve böylece ekonomi sahasında en doğru bilgilere de ulaşabilirsiniz. 

Sağlık Meslek Kitapları

Sağlık alanında meslek sahibi olmak isteyenlerin temel bilgileri en doğru şekilde edinmesi gerekir. Tahlillere dair, anatomiye dair tüm bilgileri en temel şekilde içeren sağlık meslek kitapları da mevcuttur. Üstelik tüm bilgiler temel olarak verildiği için ve ömür boyu unutulmaması adına görsel kullanılarak üç boyutlu öğrenme sağlanır. İnsan anatomisini, doğum evrelerini, tahlil evrelerini, kanda bulunan hücreleri ve benzeri tüm sağlık temel bilgilerine bu kitaplar sayesinde ulaşabilirsiniz. Okudukça temel bilgileri ne kadar üst düzeyde edindiğinizi de görmüş olacaksınız. Bu içerikleri zengin olan ve görsel olarak desteklenen kitaplar hem sağlık kütüphanenizin baş tacı olacak hem de vazgeçemediğiniz başucu kitapları arasında yer alacaktır. Meslek kitaplarını, ister meslek derslerinde kullanabilir ister günlük hayatınızda bilgi sahibi olmak için kullanabilirsiniz. 

Otizm Kitapları

Dünyada pek çok çeşitli fiziksel ve ruhsal hastalık mevcuttur. Hem fiziksel hem de ruhsal belirtileri olan bir hastalık ise giderek yaygınlaşmakta olan otizm hastalığıdır. Tüm şahıslarda farklı düzeylerde meydana gelen bu hastalığa dair bilinen tüm bilgileri öğrenmek adına otizm kitapları sizlere yardımcı olur. Bu hastalığın kökenine, nasıl bir tedavisi olduğuna, ilaç kullanılıp kullanılmadığına, belirtilerinin ne olduğuna ve genel olarak hangi yaş gruplarında ve dönemlerde ortaya çıktığına dair bilgileri sizlere kitaplar sunar. Böylece en köşede ve diplerde kalmış otizm bilgilerine dahi kitaplar aracılığıyla erişim sağlayabilirsiniz. 

Diyabet Kitapları

Giderek yaygınlaşmakta olan hastalıklar içerisinde şeker hastalığı da yerini alıyor. Tüm yaş gruplarında görülmeye başlanan şeker hastalığına dair tüm bilgiler diyabet kitapları içerisinde yer alıyor. Sizler de bu kitaplar sayesinde diyabete dair her şeyi rahatlıkla öğrenebilir ve böylece diyabet hastalığına dair belirtileri, tedavi yöntemlerini, beslenme ipucu gibi önemli bilgileri de elde edebilirsiniz. 

Beslenme Kitapları 

Sağlıklı beslenmek ve düzenli, dengeli besin alımı yapmak herkes için önem taşır. Özellikle de sağlık politikası kitap çeşitleri içerisinde temel bilgiler her zaman beslenme üzerine başlar. Sizler de öğrenci olarak ya da sağlık memurları olarak politik bilgileri de bilmeniz gerekir. Bu kitaplar sayesinde öğrenebilirsiniz. 

  • Sağlık Kitabı Okumak Faydalı mıdır?

Bu alanda doğru bilgileri edinmek adına elbette faydalıdır. 

  • Sağlık Kitapları Neyi Kapsar?

Çok çeşidi olduğu için ekonomiden hukuka, yönetimden anatomiye her türlü bilgiyi içeren kitaplar mevcuttur. 

  • Sağlık Kitaplarını Kimler Okumalıdır? 

Temel bilgiye sahip olması gereken herkes bu kitapları okumalıdır. En çok da sağlık alanında meslek sahibi olmak isteyenler ve olanlar okumalıdır. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Sağlık Kitapları

1596 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 39 / 1596 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?