Spor

Spor Kitapları

Her branşında ayrı ayrı sayısız hikayeler ve konular barındıran spor dünyası, kitap türleri bakımından da oldukça zengindir. Her spor dalında efsane takımlar, unutulmaz sporcular ve tarihe geçen olaylar, müsabakalar çoğu kez spor kitaplarının ana konusu olur. Örneğin bir futbol takımının rüya gibi geçen bir sezonu, bir motor sporları yarışçısının yaşadığı talihsiz bir kaza ya da bir 90 dakikalık bir futbol maçı bir spor kitabına konu olmak için yeterlidir.

En Yaygın Spor Kitabı Türleri Nelerdir? 

Spor kitapları, usta bir yazarın kaleminden roman tadında karşımıza çıkabileceği gibi kimi zaman da bir sporcunun hayatının, başarılarının, başarısızlıklarının, kaleme alındığı biyografi türünde de olabilir.

Spor kitapları arasında en yaygın tür biyografi kitaplarıdır. Biyografiler, insanlara ilham veren, mücadele gücünü, başarma potansiyelini ortaya çıkaran en önemli kaynaklardır. Bir sporcunun hikayesini anlatan bir biyografi kitabında mücadele, başarılar, başarısızlıklar, zaferler, yenilgiler gibi birebir insan hayatıyla ilgili ögelere çok sıklıkla rastlanabilir.

Sporcu Biyografilerini Okurken Nelere Dikkat Edilmeli?

Futbol başta olmak üzere basketbol, tenis, motor sporları dünyasının yetiştirdiği ve dünyaca ünlü sporcular, teknik adamlar hatta kulüp başkanları birçok spor kitabına konu olmuştur. Hayranı olduğunuz, örnek aldığınız bir sporcunun hayatıyla, başarılarıyla ilgili çok daha fazla bilgi edinmek için biyografi ve otobiyografi spor kitapları işe yarayabilir. Lionel Messi, Cristiano Ronaldo, Pele, Maradona, Roger Federer, Michael Schumacher gibi spor dünyasının efsane isimleri için farklı yazarlar tarafından yazılmış biyografi dışında çeşitli türlerde spor kitabı bulabilirsiniz. 

Bir sporcunun biyografi ya da otobiyografi kitabında yer alan satırlar, spor dünyası adına bilinmeyenleri gün yüzüne çıkardığında fazlasıyla ilgi çeker. Örneğin, biyografi türündeki bir spor kitabında yer alan açıklamalar, itiraflar ya da diyaloglar spor kamuoyunda büyük yankı uyandırır. Unutulmaz bir müsabaka öncesinde soyunma odasında yaşananlar ya da bir ünlü sporcu ile kulüp başkanı arasındaki bir diyalog, anıların kaleme alındığı spor kitapları sayesinde tüm dünya ile paylaşılmış olur.

Merak Ettiğiniz Spor Branşları Hakkında Doğru Bilgi Edinin

Bir spor branşını, oyun kurallarını, o sporun disiplinini açıklamak adına yazılmış olan spor kitapları da vardır. Spor disiplinlerini en ince ayrıntılarına kadar açıklayan, varsa o spora dair ekipmanları tanıtan, uluslararası oyun kuralları ve standartları hakkında bilgi veren spor kitapları sayesinde merak ettiğiniz branş hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Spor branşlarını tanıtmanın yanı sıra pilates, yoga, fitness, dağcılık ve denizcilik gibi karmaşık spor branşlarında yazılmış kitaplar ise bu sporlarla ilgilenenlere başlangıç aşamasında çok önemli bilgiler verir. Sağlığımıza zarar vermeden, hayatımızı tehlikeye atmadan ilgili branşta sportif faaliyetlerin gerçekleştirilmesi için gereken tüm detaylar bu kitaplarda yer alır. Bir spor branşına yönelmeden önce o alanda bir fikir edinmek için çok önemli olan bu tür kitaplarda, yazarın o branştaki uzmanlığına, yetkinliğine ve tecrübesine dikkat etmek de fayda vardır.

Sporun İle Diğer Bilimleri Bir Araya Getiren Kitap Türleri Nelerdir?

Bazı spor kitapları ise birçok bilim dallarını bir araya getirir ve konuyu bilimsel açıdan yorumlar. Sporcu sağlığı ve beslenme konularında bilgiler veren spor kitapları, spor ekonomisi kitapları, spor yönetimi kitapları, spor pazarlaması, spor sosyolojisi, spor fizyolojisi, spor felsefesi kitapları en güzel örneklerdir. Sporcu sağlığı ve beslenme kitapları, tıp biliminin spor ve sporcular üzerinden ele alırken; spor ekonomisi kitapları ise makro ve mikro açıdan iktisat bilimini spor organizasyonları üzerinden açıklar. Bu tür kitapların birçoğu akademik çalışmalar neticesinde ya da ilgili alanda uzmanlaşan kişilerin tecrübelerinin aktarılmasıyla ortaya çıkar.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Spor Kitapları

875 ürün listeleniyor
Ad Yayınları Spor
Adam Yayınları Spor
Adres Yayınları Spor
Akademisyen Kitabevi Spor
Akıl Fikir Yayınları Spor
Akılçelen Kitaplar Spor
Aksel Yayıncılık Spor
Aksu Yayıncılık Spor
Alfa Yayınları Spor
Alkım Kitabevi Spor
Amadeo Yayınları Spor
Amatör Denizcilik Federasyonu Spor
Analiz Satranç Spor
Analiz Yayınları Spor
Anonim Yayıncılık Spor
Aras Yayıncılık Spor
Arketon Yayıncılık Spor
Artemis Yayınları Spor
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 36 / 875 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?