Beslenme & Diyet

Sağlıklı beslenme kitapları; kişilerin daha iyi ve uzun yaşamaları, hastalıklardan korunmaları, var olan hastalıklarında iyileşme sağlayabilmeleri adına onlara yol gösteren kitaplardır. Çağımızda insanlar, hastalıkları doğal yollarla çözümlemenin ve mümkünse hasta olmadan uzun yıllar yaşamanın peşinden koşuyor. Kilo almadan, yağlanmadan, kaslı bir bedenle, parlak bir ciltle yaş almak herkesin hayali. Tüm bu nedenlerle sağlıklı beslenme alanında yazılmış kitaplar oldukça rağbet görüyor. Doktorlar, beslenme uzmanları, kendilerini sağlık alanında geliştirmiş ünlü simalar, yazdıkları birçok kitapla kitleleri peşinden sürüklüyor.

Sağlıklı Beslenme Kitapları Öneriler Dikkate Alınarak mı Seçilmelidir?

Sağlıklı beslenme alanında kitapları seçerken çevrenin önerileri dikkate alınabilir ama kişinin kendi yaşam tarzı, alışkanlıkları gibi bazı parametreler dikkate alınarak seçim yapıldığında uzun vadede daha efektif sonuçlar elde ediliyor. Örneğin et yemeyi sevmeyen bir kişinin, protein ağırlıklı beslenme önerileriyle dolu bir kitapta yazılanları uygulaması pek kolay olmayacaktır. Sağlıklı beslenme kitabı seçilirken uygulanabilirliği yüksek olanın tercih edilmesi, kişilerin daha net ve çabuk sonuç almalarını sağlıyor. Sağlıklı beslenmek sadece kilo vermeyi değil, bütünsel sağlığı kapsayan bilgileri sunuyor.

Hamilelikte Sağlıklı Beslenme Kitapları Yarar Sağlar mı?

Hamilelik, bir kadının yaşamının en özen gösterilmesi gereken dönemi olarak değerlendiriliyor. Bebeğin bütün yaşamı boyunca sahip olacağı temel sağlık etkenlerinin hamilelik esnasında oluştuğuna dair bazı bilgiler mevcut. Hatta kimi doktorlar hamileliğinde sağlıklı beslenerek mitokondrilerine iyi bakan insanların, gelecekte dünyaya gelecek torunlarının genlerinde bile etki sağlayacaklarını iddia ediyor. Hal böyle olunca hamilelikte sağlıklı beslenmenin önemi günden güne daha çok anlaşılıyor. Hamilelikte sağlıklı beslenmeye dair birçok kitap olduğu gibi, diğer sağlıklı beslenme kitaplarında da hamilelikte sağlıklı beslenme konusuna değiniliyor. Hamile bir kadının, hamile olmayanlara kıyasla sağlıklı besinlerden biraz daha fazla yemesinin genel kanı olduğu görülüyor. 

Alkali Beslenme Kitapları Sağlıklı Beslenme Açısından Faydalı Olur Mu?

Son yılların öne çıkan beslenme tarzı olan alkali beslenme oldukça rağbet görüyor. Kırmızı et ve türevlerini kısıtlayan, şekeri ve beyaz unu yasaklayan çiğ sebze, bakliyat, sebze ve meyve suyu, kuru yemiş gibi gıdaları serbest bırakan alkali beslenmeye ait kitaplar, çok satan listelerinde aylar boyu yer alıyor. Alkali kitapların yazarları da fit görünümleri ve kaliteli yaş almaları sayesinde kitleleri etkiliyor. Alkali beslenen kişilerin mitokondrilerinin daha sağlıklı olduğu, ciltlerinin daha parlak göründüğü, şeker, tansiyon, tiroid değerlerinde düzelmeler yaşadıkları görülüyor. Alkali kitaplarında lezzetli ve sağlıklı meyve sebze suyu, smoothie, salata ve law yemek tarifleri de yer alıyor. Günlük beslenme programlarına da yer verilen kitaplarda, kişiler diyetisyene gitmeden sağlıklı beslenme olanağı buluyor. 

Sağlıklı Beslenme Konusunda Yemek Kitapları Faydalı Mı?

Sağlıklı beslenme önerileri, tarifleri ve öğün örneklerinin yer aldığı kitaplar, kişilere yol gösterme konusunda oldukça etkili oluyor. Söz konusu kitaplarda hem kalorisi düşük hem besleyici hem sağlıklı aynı zamanda da lezzetli tarifler yer alıyor. Okurlara neyi ne zaman ne kadar miktarda yiyebilecekleri konusunda yol haritası çizen sağlıklı beslenme kitapları, kişilerin hayatlarında önemli bir açığı dolduruyor. Kişiler, sağlıklı beslenme esnasında kaliteli öğün bulmak adına sıkıntı yaşayabiliyor. Beslenme kitapları onlara en doğru şekilde yol göstererek bir nevi yaşam planı çizmelerine katkı sağlıyor. Sağlıklı beslenme kitaplarının çocuk yemekleri konusunda yazılanları da mevcut. Çocuk sağlıklı beslenme kitapları anne-babalara büyük kolaylık sunuyor. 

Sağlıklı yaş almak, hastalıklardan maksimum ölçüde korunmak, var olan bazı hastalıkları doğal yollarla iyileştirmeye çalışmak adına önem taşıyan sağlıklı beslenme kitaplarına hemen göz atabilirsiniz.

 


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Beslenme Kitabı

1008 ürün listeleniyor
Kitap Film Müzik
Kitap Film Müzik
Kitap
Kitap
Sağlık, Spor ve Diyet
Sağlık, Spor ve Diyet
Beslenme & Diyet
Beslenme & Diyet
Diyet
Diyet
Hayykitap
Ankara Nobel Tıp Kitabevi
Pegasus Yayınları
Alfa Yayınları
Doğan Kitap
Hatiboğlu Yayınları
Dharma Yayınları
İnkılap Kitabevi
Yakamoz Yayınları
Cinius Yayınları
Kuraldışı Yayınevi
Okuyan Us Yayınevi
Epsilon Yayınevi
Nobel Akademik Yayıncılık
Prestij Yayınları
Altın Kitaplar
Gece Kitaplığı
Optimist Yayın Dağıtım
Butik Yayınları
Koridor Yayıncılık
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 36 / 1008 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?