Diyet kitapları kişilerin zayıflamak, formunu korumak ve kilo kontrolü sağlamak için tercih ettikleri kitaplardır. Günümüzde sosyal medyanın da etkisiyle kadın, erkek, genç, yaşlı herkes ideal kiloda kalmak istiyor. Hatta genç kitle arasında normalin çok altında bir kiloda, incecik ya da kaslı vücut ölçülerine sahip olmak isteyen çok sayıda kişi var. Sosyal medyanın da etkisiyle herkes çeşitli diyet yöntemlerine bağlı kalarak yaşamına devam ediyor. Bu durumlar çerçevesinde diyet uzmanları, doktorlar ve kendilerini beslenme alanında geliştirmiş uzmanlar tarafından kaleme alınmış farklı yöntemleri anlatan çok sayıda kitap mevcut.

Diyet Kitapları Tavsiye Listelerine Bakarak mı Seçilmelidir?

Diyet kitapları seçerken uygulamalardan sonuç almış kişilerin önerileri elbette dikkate almaya değer. Öte yandan herkesin bünyesi, yeme içme alışkanlıkları farklı olduğundan kişilerin kendilerine en uygun sistemi anlatan kitapları seçmeleri uzun vadede daha etkili sonuçlar doğuruyor. Kalori diyetleri, düşük glisemik endeks diyetleri, protein diyetleri, ketojenik diyetler, karbonhidrat kısıtlamalı diyetler, alkali diyetler ve benzeri çok çeşitli diyet kitapları kendine ve bedenine özen gösteren okurlara sunuluyor. 

Ketojenik Diyet Kitapları Ne Anlatır?

Ketojenik diyet kitapları, karbonhidrat alımını minimum düzeye indirip kaliteli yağ alımını destekleyen bir diyet türüdür. Orta düzeyde proteine izin verilen diyet son yıllarda ön plana çıkan programlar arasında yer alıyor. Karbonhidrat alımındaki azalma, kişilerin vücudunu ketoz denilen metabolik duruma getirerek enerji için yağ yakımını hızlandırıyor. Diyet kitapları arasında sadece ketojenik diyet için yazılmış kitaplar olduğu gibi birçok diyet kitabında da bu yönteme ait bilgiler bulunuyor. Sosyal medya fenomenleri arasında oldukça popüler olan sistem çok rağbet görüyor.

Karatay Diyet Kitapları Etkili Midir?

Yazdığı her kitap çok satanlar listesinde bulunan Dr. Canan Karatay okurlara birçok alternatif sunuyor. Protein alımını destekleyen, şeker ve buğday tüketimine karşı olan Dr. Canan Karatay'ın yumurta, tereyağ, zeytin, peynir, sebze, pastırma, bulgur, pirzola ve benzeri çok sevilen yiyeceklerin bol miktarda tüketilebileceğini anlatan kitapları oldukça rağbet görüyor. Özellikle protein ve et tüketmeyi seven kişilerin tercih ettikleri Karatay kitapları sayesinde kilo veren çok sayıda insan olduğu biliniyor. Canan Karatay kitaplarında sağlıklı tariflere ve sağlığa ait birçok bilgiye ver veriyor ve okurları aydınlatıyor. Doğal bir anlatıma sahip kitaplar kolay okunuyor.

Alkali Diyet Nedir?

Biyokimya uzmanı Dr. Ayşegül Çoruhlu tarafından başlatılan alkali diyet akımı hızla yayılıyor. Çiğ sebze ve meyve, kaliteli yağ, kuru bakliyat tüketiminin artması, kırmızı et, şeker, un, süt ürünleri gibi besinlerin kısıtlanmasıyla kilo vermenin ve sağlıklı yaş almanın mümkün olacağını savunan diyetin uygulayıcıları oldukça memnun. Alkali diyet kitapları daima çok satanların ön sıralarında yer alıyor. Taze sıkılmış sebze-meyve sularının, smootie tarzı içeceklerin mutfak alışkanlıkları arasına girmesi gerektiğini anlatan kitaplar kilo vermenin yanı sıra kişilerin enerjilerinin yükselmesine, ciltlerinin gençleşip güzelleşmesine de katkı sağlamayı vadediyor. Alkali diyet kitaplarında smootie tariflerine, law food tarzı besin tariflerine, günlük yemek planlamalarına da yer veriliyor. Ayşegül Çoruhlu'ya ait alkali kitaplarda gece açlığının da kişilerin sağlıklı kilo vermesi ve gençleşmesi açısından faydasına değiniliyor.

Diyet Yemek Kitapları Kilo Vermeyi Kolaylaştırır mı?

Diyet tariflerinin yer aldığı diyet kitapları, kilo vermeye çalışan kişilere alternatif yiyecek önerileri sunarak büyük fayda sağlıyor. Kişiler diyet yaparken en büyük sıkıntıyı lezzetli yiyecek bulma konusunda yaşıyor. Diyet yemek kitapları bu noktada devreye girerek kişilere sağlıklı malzemelerden yapılan düşük kalorili, düşük karbonhidratlı ve lezzetli seçenekler gösteriyor. İster Karatay diyeti yapın ister alkali beslenin isterseniz ketojenik yoldan kilo vermeye çalışın. Her beslenme programına uygun diyet yemek kitapları size birçok farklı alternatif sunacaktır.

Kilo vermek, sağlıklı zayıflamak, daha genç görünmek için Hepsiburada.com üzerinden kendinize uygun diyet kitaplarına ulaşabilir, güvenle siparişinizi oluşturabilirsiniz.


ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Diyet Kitapları

243 ürün var
 1. Yazar A-Z
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Markalar A-Z
  1. Hayykitap
  2. Alfa Yayınları
  3. Doğan Kitap
  4. Pegasus Yayınları
  5. Destek Yayınları
  6. Doğan Novus
  7. Epsilon Yayınları
  8. Nobel Akademik Yayıncılık
  9. Okuyan Us Yayın
  10. Hatiboğlu Yayınları
  11. Remzi Kitabevi
  12. Butik Yayınları
  13. Cinius Yayınları
  14. Kuraldışı Yayınevi
  15. Pozitif Yayınları
  16. Yakamoz Yayınları
  17. İnkılap Kitabevi
  18. Aya Kitap
  19. Gazi Kitabevi
  20. Gece Kitaplığı
 6. Basım Dili
 7. Boyut
 8. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001501/2147483645/80196007/213089/213087
Başa dön