Sağlıklı bir yaşam sürmenin olmazsa olmazı spor yapmaktır. Elbette spor yapmak için zorunlu olarak spor salonuna gitmeniz gerekmez Spor salonlarına vakit ya da bütçe ayıramıyorsanız farklı türlerde spor kitabı alarak, evde spor yapmaya başlayabilir, daha sağlıklı ve enerjik bir bedene sahip olabilirsiniz.

Spor hakkında daha fazla bilgi edinmek, bu konuda uzmanların görüşlerini öğrenmek için beden eğitimi ya da spor bilgisi üzerine yazılmış kitapları tercih edebilirsiniz. Özellikle anatomi ve kas sistemiyle ilgili yazılmış kitaplar, size hangi hareketin vücudunuzun hangi kasını çalıştırdığı ya da hangi bölgeyi zorlayabileceği hakkında bilgi vererek, daha güvenli şekilde egzersiz yapmanızı sağlar.  

Eğer daha önce spor yapmadıysanız ve kendinizi evde spor yapmak için hazır hissetmiyorsanız, mutlaka başlangıç seviyesindeki kişiler için tasarlanmış pilates & fitness kitapları edinmelisiniz. Spor yapmadan önce ısınmak, yapacağınız hareketler için eklemler ve kaslardaki kan dolaşımını hızlandıracak ve sakatlanmayı engelleyecektir. Canınızı acıtan hiçbir hareketi devam ettirmemek başlangıç aşamasında birincil kuralınız olmalıdır.

Pilates & Fitness Kitapları

Günümüzde ortopedistler, fizyoterapi doktorları ve fizyoterapistler ameliyat, sakatlanma ya da kas ve iskelet sistemi rahatsızlıkları sonrasında özellikle bedenin yeniden yapılandırması ve güç kazanması için pilates, terapi sonrası yapılabilecek ilk spor olarak önerilir. Eğer fiziksel rahatsızlığınız hareketlerinizi kısıtlıyorsa, başlangıç için tasarlanan pilates kitaplarındaki egzersizleri doktorunuzla görüşerek uygulayabilirsiniz.

Yaşınıza ya da spor seviyenize göre bir kitap almayı düşünüyorsanız, yaş gruplarına ve seviyelere göre ayrılan pilates & fitness kitapları arasından kendinize uygun gördüğünüzü seçebilirsiniz. Ayrıca destekleyici aletlerle yapılan pilates egzersizlerini uygulamalı gösteren kitaplar sayesinde, kaslarınızı daha da güçlendirebilir; kas hacminizi arttırabilirsiniz.

Vücudunuzun belirli bir bölgesindeki kasları güçlendirmek istiyorsanız, bölgesel güçlendirme egzersizlerine yer veren bir kitap seçmeniz doğru olur. Çalışma hayatında sürekli oturduğumuz için kadında ve erkekte bedenin farklı bölgeleri güçsüzleşir ve yağlanır. Kadınlarda özellikle basen, kalça ve alt karın bölgesinde güçsüzleşme ve yağlanma gözlemlenirken, erkeklerde bu karın ve göğüs bölgesinde meydana gelir. Farklı kas gruplarını çalıştıran egzersizlerin olduğu bir kitapla, iş yerinde kısa süreli, evdeyse tamamlayıcı nitelikte uzun süreli hareketlerle formda kalabilirsiniz.

Hali hazırda aktif olarak spor yapıyorsanız ve kaslarınızı daha da geliştirmek istiyorsanız, ağırlıkla ya da beden ağırlığı ile çalışma egzersizlerinin olduğu pilates & fitness kitapları ile daha güçlü bir bedene kavuşabilirsiniz. Spor yapma konusunda kararlıysanız ve iradeli bir yapınız varsa, kitapları tek tek satın almak yerine set halinde almayı tercih edebilirsiniz. Böylece ilerleme kaydettiğinizde, beklemeden sonraki kitaba geçebilirsiniz. Zayıflamak ya da forma girmek için, düğün ya da yaza hazırlık gibi sebeplerle kısıtlı bir zamanınız varsa, belirli bir süre için tasarlanan ve dönemsel programlar sunan fitness ve pilates kitaplarını tercih edin.

Hareket kapasitesini ve bedenin esnekliğini arttırarak egzersizin performansını yükseltmenin en iyi yolu esnemedir. Bu konuda da pilates ve fitness kitapları size yardımcı olacaktır. Sakatlanmanın ve krampların önüne geçmek için spor yapsanız da yapmasanız da esneme hareketleri yapmanız faydalı olur. Bunlar dışında esnemenin stresi azaltma ve duruş bozukluklarını düzeltme gibi olumlu etkileri vardır. Bedeninizi tamamen esnetmek için boyun, omuz, kol, sırt, kalça, bel, bacaklar, diz ve ayak bilekleri şeklinde baştan aşağı ilerlemenizi sağlayacak ve size bu konuda yön gösterecek esnemeyle ilgili bir kitap alabilirsiniz.

Koşmak istiyor ve nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız size ilham verecek bir koşu kitabı edinebilirsiniz. Yüksek kalori yakan ve tüm kasları çalıştıran bir egzersiz olduğu için koşmaya alışkın bir beden güçlü ve sağlıklıdır. Koşmak uzun vadede sizin için sıkıcı bir hal aldıysa uygun bir kitapla koşu egzersizinize farklı programlarla renk katabilirsiniz.

Pilates & Fitness

31 ürün var
 1. Yazar A-Z
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Markalar A-Z
  1. Boyut Yayın Grubu
  2. Akıl Çelen Kitaplar
  3. İlpress Basım ve Yayın
  4. Alfa Yayınları
  5. Arkadaş Yayınları
  6. Artemis Yayınları
  7. Deomed Medikal Yayıncılık
  8. Ekin Basım Yayın
  9. Hyperion Kitap
  10. Omega
  11. Pozitif Yayınları
 6. Boyut
 7. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001501/2147483645/80196007/80205003
BAŞA DÖN