Cinsellik, her birey için geçerli olan ve oldukça önemli konulardan biridir. Öyle ki, bilimsel araştırmalara göre cinsel kimlik kazanma durumu bebeklik çağlarında başlar. Ancak, toplumumuzda bahsinin geçmesi bile ayıp olarak nitelendirildiğinden ve müstehcen bir konu olarak görüldüğünden dolayı birçok birey bu konuda yeterli bilince sahip olamamaktadır. Bu nedenle, bu konuda aydınlatıcı olan ve bireye gerekli birçok bilgiyi sunan kitaplar hepsiburada.com ayrıcalığı ile okuyuculara sunulmaktadır.

Cinsellik Neden Önemlidir?

Yeme, içme, konuşma, yürüme gibi birçok günlük aktivite gibi cinsellik de insan ihtiyaçlarından biridir. Üstelik, biyolojik açıdan bir zorunluluk olduğu bile söylenebilir. İnsan, yaradılışı gereği cinsel içgüdülere sahiptir ve bu güdüler özellikle ergenlik çağından sonra önemli ölçüde belirginleşmeye başlar. Bu noktada kadın için de erkek için de cinsellik, verdiği hazzın da ötesinde bir gerekliliktir. Nitekim, özellikle toplumumuzda evlenmenin önemli amaçlarından biri düzenli bir cinsel yaşama sahip olmaktır. Çocuk sahibi olabilmek, bir aile kurabilmek için de cinsellik olmazsa olmazdır. Kadın vücudu, düzenli olarak yumurta üretir ve bu yumurtalar kullanılmazsa regl dönemi ile vücut dışına atılır. Aynı şekilde, erkek vücudunda da milyonlarca sperm üretimi söz konusudur ve bu spermlerin de vücut dışına atılması gerekmektedir. Cinsellik, ön yargılar yıkıldığında insana ciddi bir doyum hissi yaşatan bir olgudur.

Cinsellik Kitapları Ne Gibi Fayda Sağlar?

Cinsellik, küçük yaşlarda çocuklara bilinç aşılanmayan konulardan biridir. Birçok konu çocuk ile ebeveyn arasında konuşulurken cinsellik gölgede kalan bir konu olmuştur. Bu nedenle, bu çocuklar bir yetişkin olduklarında cinsellik konusuna çekince ile yaklaşabilmektedir. Bunlar, yetiştirilme tarzından dolayı bireylerde oturan ve aşılması zor olan durumlardır. Ancak, bu konuda bilinçlenildiği takdirde cinselliğin aslında korkulacak bir konu olmadığı, aksine kadın ve erkeğin birbirini tamamlayan canlılar olduğundan dolayı insanı mutluluğa ulaştıran durumlardan biri olduğu rahatlıkla görülecektir. Bu noktada cinsellik kitapları önemli bir görev üstlenir ve bireylerin bilinçlenmesinde ciddi bir rol sahibidir.

Cinsellik Kitapları Hangi Konuları İçerir?

Bazı cinsellik konulu kitaplar vajinismus sorununu ele alır. Vajinismus, kadınların cinsel ilişkiye girmekten korkmaları ve erkekle tam bir birleşme yaşayamamaları anlamına gelir. Önemli bir sağlık problemidir ve tedavi gerektirir. Ancak, yine doktora bu nedenle gitmek de utanılacak bir durum gibi görüleceğinden dolayı bu konuda yazılmış kitapları okumak oldukça faydalı bir seçenektir. Vajinismus, daha çok psikolojik bir problemdir ve bunu aşabilmenin ilk şartlarından biri ön yargıları yıkmaktır. Bu da hepsiburada.com'un sunduğu önemli kitaplar sayesinde rahatlıkla yapılabilir. Yine, erken boşalma da cinsel hayatın yaygın problemlerinden biridir. Bu, kadını da erkeği de mutsuz eden bir durumdur ve cinsel hayata yaklaşımın olumsuz yönde şekillenmesine neden olur. Çözülmesi gereken bir sorundur ve bu konuda da kitaplar büyük bir yardımcıdır. Ergenlik döneminde çok daha öne çıkan cinselliğin doğru yönlendirilebilmesi için de çeşitli kitaplar mevcuttur. Her konuda olduğu gibi cinsellikte de öne çıkan sağlık konusuna da bazı kitaplarda genişçe yer verilmiştir. Cinselliğin tarihini, genel eğitimini, burçlara göre değişen seks yaşamlarını anlatan kitaplara da hepsiburada.com ayrıcalığı ile ulaşmak mümkündür. Farklı toplumların cinselliğe bakış açısı da bu konuda yazılan kitaplarla öğrenilebilir. Cinsellik hakkındaki yanlış algılar ve cinselliğin insan ruhuna/vücuduna faydaları da bazı kitaplarda konu edilir.

Siz de hayatın önemli bir parçası olan cinselliğe dair önemli bilgiler edinmek ve hayatınızı kolaylaştırmak istiyorsanız hepsiburada.com'un sunduğu çok sayıda kitaptan dilediğinizi satın alarak bilgilerinizi geliştirebilirsiniz.

 


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Cinsellik Kitapları

Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 205 ürün
DSACategoryId/60001501/2147483645/80196007/10002