Doğalgaz Sobaları

Isınma ihtiyacı en temel ihtiyaçlardan biridir. Hayat pahalılığı ve yakıt fiyatlarının yüksek olması sebebiyle uygun fiyatlı ısınma yolları araştırıyor olabilirsiniz. Bu noktada, doğalgaz sobası seçeneği sizin için iyi bir tercih olabilir. Uygun fiyatlı tüketim ve doğa dostu salınım özellikleriyle ön plana çıkan doğalgazlı ısıtma sistemleri arasında yer alan modern soba çeşitleri ile ısınma ihityacının çözümüne alternatif oluşturabilirsiniz. Alternatifleri araştırırken doğalgaz sobası nedir sorusunu merak etmiş olabilirsiniz. Bacalı ve hermetik olarak iki tipte bulunan doğalgaz sobası modelleri, doğalgaz hattı bulunan ancak kalorifer kullanılamayan ya da petek gibi bir döşeme yapılamayacak ortamlarda kullanılabilen çözümcül ürünlerdir. İşletme tipli büyük alanların ısıtılması için ya da küçük alanlarda kısıtlı ısıtma için kullanılabilir. Isınma için iyi bir yatırım olan doğalgaz sobası fiyatları bütçe dostudur. Bakımları yapıldığı ve talimatlara uygun kullanıldığı sürece uzun yıllar etkinlik gösterecek bir ürün için fiyatları makuldür. Çeşitli doğalgaz sobası markalarının ürettiği fonksiyonel özelliklere sahip gelişmiş teknolojiden yararlanan birçok çeşit bulunur. Ürün çeşitliliği kullanmak istediğiniz alana ve bu alanın fiziksel özelliklerine uygun olarak kategorize edilir. Tercihlerinizi kullanmak istediğiniz alan ve beklentilerinize göre yaptığınızda maksimum oranda verim alacağınız ve son derece memnun kalacağınız ısıtma sistemleri arasında yer alır. Ev tipi, işletme tipi ve sanayi tipi doğalgaz sobası çeşitleri arasından ihtiyacınıza uygun olanı temin ederek soğuk kış günlerini sıcacık geçirebilirsiniz.

Bacalı ve Hermetik Doğalgaz Sobası Çeşitleri

Doğalgazla çalışan soba çeşitleri iki tipten oluşur. Bacalı ve hermetik olarak isimlendirilen bu sobaların özellikleri ve kullanım biçimleri değişiklik gösterir. İhtiyaçlarınıza göre tercih edeceğiniz modeller sayesinde soğuk günlerde ısınabilirsiniz. Bunlardan ilki bacaya sahip sobalardır. Bacalı doğalgaz sobası çeşitleri kömür sobaları ile benzerlik gösteren bir yapıya sahiptir. Onlarda olduğu gibi, yakıt atığı çıkışını sağlamak için borusu bulunur. Bu borunun kullanım alanındaki baca girişine bağlanması gerekir. Doğalgaz sayesinde sorunsuz çalışır. Odun ya da farklı bir yakacak teminine gerek duyulmaksızın doğalgaz sayesinde yandığı için zahmetsiz bir kullanım sunar. Doğalgaz sobası borulu özelliğe sahipse 8 metreküpten daha küçük hacme sahip alanlara yerleştirilmemesi önemlidir. Baca bağlantılarının kısa tutulması daha güvenli bir kullanım sunar. Bu hususlara dikkat edildiğinde, güven içinde ortamı ısıtabilirsiniz. Tek boru ile tek bir alanda kullanıldığından dolayı alan ısıtma kapasitesi sınırlıdır. Sadece kullanıldığı bölgeyi ısıtır, diğer bölgeleri hafif de olsa etkiler. Doğalgazlı sobanın bir diğer çeşidi ise hermetik tip ürünlerdir. Hermetik doğalgaz sobaları bacalı modellerden daha basit yapıya sahiptir. Bacasız doğalgaz sobası olarak adlandırılan bir sisteme sahiptir. Bu sayede taşınabilme ve baca girişi bulunmayan alanlarda kullanılabilme özelliklerine sahiptir. Yer tipi doğalgaz sobası olarak da geçen bu modeller, monte edilmeye ihtiyaç duyulmadan kullanılabilir. Bazı modeller duvar tipi doğalgaz sobası şeklindedir ve bacasız olarak yalnızca duvara monte edilerek kullanılabilir. Bunlar genelde işletmelerde tercih edilen ürünlerdir. Doğalgaz sobası modelleri emniyet sistemi, termostatik sıcaklık kontrolü, otomatik ateşleme, otomatik devre dışı bırakma ve ateş gözetleme deliği gibi çeşitli güvenlik ve kontrol sistemleri içerir. Farklı özelliklere sahip yer tipi ya da üstten bacalı küçük doğalgaz sobası çeşitlerini inceleyebilir, dilerseniz infrared ısıtıcı çeşitlerini de değerlendirebilirsiniz.

Şömine Tipli Doğalgaz Sobası

Şömineler çok eski zamanlardan beri ısınmak ya da geleneksel yemekleri pişirmek için kullanılan bir araçtır. Ateşin bulunuşundan itibaren çeşitli şekil ve tiplerde kullanılan şöminelerin zaman içerisinde gelişip moderneleşerek daha kullanışlı bir hal alması sayesinde birçok evde ısınma ve dekoratif amaçlı kullanımı görülür. Şömine görünümlü doğalgaz sobası ise, modern şömineler arasında ilk sıralarda yer alır. Soğuk kış günlerinde evinizde rahat bir koltukta uzanırken yanı başınızda yanacak sıcacık bir şömine sizi çok huzurlu hissettirebilir. Doğalgaz şömine sobaları, zehmetsiz kurulumları ve kullanışlı olmalarıyla ön plana çıkar. Doğalgaz bağlantısı haricinde herhangi bir düzeneğe ihtiyaç duymayan bu ürünleri, kullanmak istediğiniz ortam duvarlarında işleme ve tadilata gerek duymadan kurabilir, boyutlarına uygun alanı olan her mekanda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ateşleme tuşunun etkin hale getirilmesiyle zahmetsizce çalıştırılabilen dekoratif doğalgaz sobası çeşitlerinin ısı yayma özelliği son derece kullanışlıdır. Bütçe dostu yakıt tüketimi sayesinde ekstradan ısınmasını istediğiniz alanlarda kullanabilir ve dekoratif bir görünüm oluşturabilirsiniz. Odunlu doğalgaz sobası olarak geçen bu ürünlerde, odunlar dekoratif amaçlıdır. Yanan odun görünümü sayesinde gerçek bir şömine havası yaratılır. Yanan odun çıtırtısı ses efekti bulunduran çeşitler sayesinde, kendinizi gerçekten ateşin karşısında hissedebilir ve bunun keyfini çıkarabilirsiniz. Yalnızca evlerde değil ofis ve işletmelerinizde de bu ürünü kullanabilir, farklı bir ambiyans oluşturabilirsiniz. Yaydığı sıcaklığın yanı sıra verdiği güven ve rahatlama hissiyatı sayesinde kullanmayı çok seveceğiniz bu ürünler, oldukça pratiktir. Özellikle yağmurlu ve fırtınalı günlerde daha efektif hale gelen yanan odun görünümü ve çıtırtı, evinizde güvende olmanın huzurunu hissetmenize yardımcı olur. Romantik bir akşam yemeği için oluşturacağınız ambiyansı destekler, şık bir görünüme ulaşmanızı sağlar.

Şömineli Doğalgaz Sobasının Avantajları

Doğalgaz sobası şömine tipi şekli ile şık bir görünüm sağlarken aynı zamanda kullanışlı özellikleri ve avantajlarıyla ön plana çıkar. Klasik şöminelerin kurulumu için alanda bir baca girişinin bulunması gerekir. Yanan odunlar sonucu oluşacak duman ve İsin ortama yayılmadan dışarı atılmasını sağlayan bir gider borusu olmadığı sürece şömine kurulamaz. Bunun yanı sıra tuğla görünümlü efektif ürünlerin ve diğer çeşitlerin kurulabilmesi için mekan duvarlarına bazı işlemler yapılması ya da şömineye özel bir alan oluşturulması gerekebilir. Ancak doğalgaz sobalarında böyle şartlara gerek yoktur. Gerçek odun yakılmadığı için herhangi bir duman oluşumu yoktur. Atık yakıt giderine ihtiyaç yoktur. Sürekli olarak odun teminine ihtiyaç duyulmaz ve doğaya salınım konusunda daha temizdir. Doğalgaz sobası dekoratif olduğu kadar temiz bir kullanım da sunar. Duman ve his görünümünden uzak bu ürünlerde, gerçek şöminelerin duvarda oluşturduğu siyah leke problemi oluşmaz. Odun kalıntısı ve kül temizliği zorunluluğu yoktur. Şömine tipi doğalgaz sobası güvenli olmasıyla da tercih edilir. Özellikle evinde küçük çocuk ve evcil hayvanları bulunan aileler, gerçek ateş bulundurma konusunda tereddüt yaşayabilirler. Ateş olmadan ısı yayan bu ürünler korumasız evcil dostlarınız ve çocuklarınız için tehlike arz etmez. En büyük avantajı ise ısınmadır. Bulunduğu odayı ayarlanabilir şekilde ısıtır. Uzaktan kumandalı yapısı sayesinde aktif hale geldikten sonra dilediğiniz sıcaklıkta ayarlanabilir. Bu sayede ortam ısısını kendinize göre oluşturabilirsiniz. Kullanıldığı alanda ekstra sıcaklık sağlar. Yakıt olarak doğalgaz ve LPG yakıtı kullanılan çeşitleri bulunur. Bu sayede doğalgaz bağlantısı kurulamayan alanlarda bile LPG sayesinde kullanımı mümkündür. Bütçe dostu yakıt tüketimi sayesinde ekonominizi de destekler. Dekoratif olması, temizliğinin kolay olması, kolay kurulması, basit kullanımı ve uygun fiyatlı olması sebebiyle başta evler olmak üzere tüm yaşam alanlarınızda kullanabilirsiniz. Şömine tipli ürünleri ve tüplü doğalgaz sobası çeşitlerini inceleyebilirsiniz.

Dış Mekanlar İçin Doğalgazlı Isıtıcılar

Kış bahçeler, kafe ve restoranlar, sigara içme alanları ve kurum terasları gibi birçok dış mekanda ısıtıcılar kullanılır. Özellikle kafe ve restoran işletmeleri tarafından müşterilerin rahat edebilmesi ve memnu kalması için mekanın çeşitli yerlerine konumlandırılan ısıtıcılar doğalgaz ile çalışan modeller ile ön plana çıkar. Soğuk havalarda ve özellikle kış mevsiminde kat kat giyinilmiş olmasına rağmen üşümeden dış mekanda oturmak mümkün değildir. Özellikle yemek yemek yada arkadaşlarıyla hoş sohbetler eşliğinde bir şeyler içmek için uzun süre oturmak isteyen konuklar, bu zaman diliminde hareketsiz kaldıkları için üşümeye daha açık hale gelir. İşletme sahipleri bu soruna çözüm olarak ısıtıcı sistemlerini tercih edebilirler. Dış mekanda oturmaktan keyif alan ve özellikle sigara içen konuklar için ortamı sıcak tutmak, onları daha uzun ve daha rahat misafir etmeye olanak tanıyarak işletmenin dinamiğini korur ve müşteri memnuniyeti sağlar. Bu ısıtıcı sistemlerinin tercihinde mekanın fiziksel özellikleri ve bütçe planı önemli yer tutar. Elektrikle çalışan sistemlerin yanında doğalgaz ile çalışan soba tipli ürünler bulunur. İkisinin bir arada bulunduğu elektrikli doğalgaz sobası modelleri de vardır. Doğalgaz yakıtı sayesinde daha uygun fiyata tüketim sağlayan ısıtıcılar, mekanın ısınmasına yardımcı olur. Doğalgaz sobası duvar tipi modelleriyle mekanınızda kullanıma uygundur. Dış mekan doğalgaz sobası çeşitleri kademe derecesi, kademelerin kW gücü, ürünün ısıtabileceği alanın kapasitesi, doğalgaz tüketimi ve doğalgaz basıncı gibi özelliklere göre farklılık gösterir. Doğalgaz hattı olan işletmelerde ve kış bahçesi gibi özel mülk alanlarında rahatlıkla kullanabileceğiniz bu ürünlerin radyant ısıtıcı olarak geçen çeşitleri bulunur. Bu ürünlerin çalışma prensibi kısıtlı bir alanı ısıtmayı kapsar. Radyant ısıtıcılar, hava moleküllerini değil maddeyi ısıtır. Kendi sisteminden yaydığı ısı sayesinde bulunduğu alanın belirli bir çevresini ısıtır. Isı yalıtımı iyi olan mekanlarda radyant ısıtıcıların açığa çıkardığı enerjinin birleşimi ile birlikte mekanın tamamında ısınma sağlanabilir.

Fonksiyonel Özelliklere Sahip Doğalgaz Sobası Çeşitleri

Doğalgaz sobası çeşitleri genel olarak ısınma amaçlı kullanılsa da gelişmiş tasarıma ve özelliğe sahip bazı ürünler pişirme ve sıcak su elde etme imkanını da içinde barındırır. Fonksiyonel özellikler barındıran bu modeller özel bir tasarıma sahiptir ve fiyatları yalnızca ısıtma amacıyla tasarlanan ürünlere oranla daha yüksektir. Kuzineli doğalgaz sobası bunlardan biridir. Eski kömür sobalarında yer alan kuzine sistemi, açığa çıkan enerji sayesinde ısınan iç hacmin yemek pişirme amacıyla kullanılmasını sağlar. Fırın tipli bir bölme içeren bu sobaların içinde tepsi içerisinde yemek, pasta ve börek gibi çeşitli yiyecekleri yapmanız mümkün olur. Eski tip katı yakıt sobası çeşitlerinin daha modern versiyonu olan kuzineli doğalgaz sobası modelleri sayesinde bu nostaljik yapıdaki haznede yemek pişirebilirsiniz. Aynı zamanda kuzine üzerinde su ısıtma işlemi yapabilirsiniz. Isıya dayanıklı kaplar aracılığıyla ısıtılan suyu temizlik amaçlı ya da çay demleme gibi alanlarda kullanabilirsiniz. Fırınlı doğalgaz sobası içerisinde yemek pişirmek, patates közlemek ya da kestane yapmak gibi eskiye dayanan alışkanlıkları yinelemek size huzurlu ve mutlu hissettirebilir. Fan özelliğine sahip ürünler de fonksiyonel gruptaki çeşitler arasında yer alır. Doğalgaz sobası fanlı olma özelliği sayesinde daha fazla ısıtma sağlar. Açığa çıkan enerji kanallar aracılığı ile farklı odalara ve mekanın uzak köşelerine ulaştırılmadığı için ısıtma alanı kısıtlıdır. Ancak fanlı özelliğe sahip ürünler, üfleme fonksiyonu sayesinde kullanıldığı yere yayar ve daha geniş bir ısıtma alanı sağlar. İhtiyaçlarınıza uygun gelişmiş teknolojiye sahip doğalgaz sobası sanayi tipi ürünleri inceleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra basit tasarıma sahip mini doğalgaz sobası çeşitlerinden satın alarak küçük alanlarda az fonksiyonlu ve uygun fiyatlı bu ürünleri kullanabilirsiniz.

Doğalgazlı Soba Kullanımı ile Çevre Dostu Olun

Isınma, ulaşım, teknoloji ve sanayi başta olmak üzere birçok farklı alanda enerji ve ısı üretimi için fosil yakıtlardan yararlanılır. Bu fosil yakıtların oluşturduğu atıklar çevresel kirliliklere, küresel ısınmaya ve ekolojik dengenin bozulmasına sebebiyet verir. Gelecek nesillere miras olarak bırakacağımız dünyanın fosil yakıtlarla geri döndürülemez şekilde kirlenmesinin önüne geçmek mümkün görünmese de, buna yönelik önlemler alınır. Doğalgaz da fosil yakıtlar arasında yer alır. Ancak diğer fosil yakıtlara göre doğaya zararı daha azdır. İçeriğinde düşük miktarda karbon bulunur. Bu karbonun az olması, karbondioksit emisyonu düşüktür. Bu değer, atmosferde sera etkisi oluşmasına sebebiyet veren ve insan sağlığını tehdit eden bir unsurdur. Doğalgazın yapısındaki düşük karbon sayesinde, katı ve sıvı yakıtlara göre çok daha düşük sera etkisi oluşturur ve daha az zararlıdır. Yanma işleminden sonra kükürt oksit ve karbon tanecikleri oluşturmaz, bunların neden olduğu hava kirliliğine yol açmaz. Elektriksiz doğalgaz sobası ve diğer türlerin basit gaz yapısı sayesinde gerçekleşen tam yanma sonucu is, duman, kurum ve kül oluşturmaz. Bu sebeple hem çevreye az zarar verir hem de kullanıldığı alanı kirletmez, temizlik kolaylığı sunar. Doğalgaz sobası dış mekan ve kapalı alanlarda kullanıldığında, yapısının gaz olması ve basit bir molekül bağı içermesi sayesinde çok çabuk yanar ve tam yanma oluşturur. Bu sayede elde edilen ısı enerjisi yüksektir. Kolay ve çabuk ısınma sağlanır. Bireysel bir sorumluluk olarak çevre kirliliğini ve toplum sağlığının düşünülmesi gerekir. Bu doğrultuda, kullanılan enerji üretim araçlarında tercih edilen yenilenemez enerji kaynağı tercihi oldukça önemlidir. Doğalgaz sobası kullanımı sayesinde ekolojik dengenin bozulmasını geciktirebilir, hava kirliliğine daha az sebep olabilirsiniz. İşletmenizde bu ürünleri tercih ederek doğa ve insan dostu işletme kategorisinde yer alabilirsiniz. Çevre dostu doğalgaz sobası özelliklerini Hepsiburada üzerinden inceleyebilir, siparişinizi kolayca oluşturabilirsiniz.

Bacalı Doğalgaz Sobaları Güvenli midir?

Üstten bacalı doğalgaz sobası çeşitleri kullanıcı bilinçli olduğu sürece güvenlidir. Üretim aşamasında tüm kontrollerden geçerek güvenlik standartlarına uygun donanım ve ölçüler ile üretilen ürünlerin yanlış kullanımı kötü sonuçlar doğurabilir. Doğalgaz sobası üstten bacalı modellerin çok dar alanlarda kullanılmaması ve baca bağlantısının kısa tutulması gerekir. Bu şartlara uyulduğunda son derece güvenlidir. Güvenlik endişesini gidermek için gaz kesme özelliği bulunan kontrollü ürünleri tercih edebilirsiniz.

Doğalgaz Sobası Yeterince Isıtır mı?

Isınma faktörü ısıtıcının kW değerine ve kullanıldığı alanın kapasitesine bağlı olarak değişkenlik gösterir. Doğalgaz sobası modellerinin genel prensibi kullanıldığı alan sınırında etkili olmak olduğundan ev kullanımında birden fazla odayı ısıtması mümkün değildir ancak sıcaklığı yayarak diğer alanlara etki edebilir. Fanlı ürünler sıcaklık yayma konusunda daha verimlidir. İşletme ya da geniş alanlarda kullanımda ise birden fazla ürün kullanılarak büyük bir ısıtma çemberi oluşturulabilir.

Şömine Tipi Ürünler Görsel Amaçlı mıdır?

Doğalgaz bağlantısı bulunun şömine üniteler ısıtma özelliğine sahiptir. Farklı kW değerlerine bağlı olarak azalıp artabilen kademeli ayarlamaya sahip şömineler kullanıldığı alanda yüksek hacimli bir ısı kaynağı oluşturur. Şömineli doğalgaz sobası kullananlar tarafından yapılan yorumları inceleyerek ısıtma kapasitesi ve verimliliği hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Doğalgaz sobası yorumlarından ürün seçerken faydalanabilirsiniz.

Doğalgaz Sobası Fiyatları Uygun mudur?

Fiyat aralığı ürünün özelliklerine ve markasına göre değişkenlik gösterir. Doğalgaz sobası ne kadar sorusunun cevabını arıyorsanız ihtiyacınızı karşılayan özellikteki birkaç ürün arasında fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Doğalgaz sobası en ucuz ve kaliteli seçeneklerini inceleyerek kararınızı verebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Doğalgaz Sobası

54 ürün listeleniyor
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Güvenle Kapında
Toplam 24 / 54 ürün
DSACategoryId/2147483638/161876/8001872/80081043