Doğalgaz ile çalışan ve hermatik ya da bacalı modelleri bulunan doğalgaz sobaları evlerinizi ısıtıyor. Düşük maliyetli ve zahmetsiz ortam ısıtma alternatifi olarak bu sobalar diğer sobalara göre hem daha kolay kullanılabiliyor hem de çevreye daha az zarar veriyor. Ev içerisinde daha temiz ve hızlı ısınma imkanı sunan bu tipteki sobaların farklı fiyatlarda ve farklı özellikte birçok modeli bulunuyor. Çeşitli renk ve ebatta olan doğalgaz sobaları duvara monte edilerek ya da ayaklı olarak da tercih edilebiliyor. 

Sadece ev ısıtması için değil işletme tipi olarak üretilen sobalar hem kolay kurulması hem de yakıt giderini düşürmesi nedeniyle tercih ediliyor. Doğalgazın kalorifer sistemi kurulmaksızın kullanılabilmesine olanak sağlayan bu sistem sayesinde, doğalgaz bağlantısının olduğu her mekan kolayca ısıtılabiliyor. Özellikle işletmelerce tercih edilen daha gelişmiş hava üflemeli modeller ortamın sıcaklığını ölçerek, ısının sabit kalmasını sağlayabiliyor. Ev tipi doğalgaz sobalarında ise bu özelliklik genelikle fan aracılığıyla odaya ısının eşit dağıtılarak sağlanıyor. Farklı ateşleme tipleri bulunan doğalgaz sobalarının kaplama malzemeleri ve renkleri değişkenlik gösteriyor.

Doğalgaz Sobası Fiyatları

Tercih edilecek soba, kullanılacak mekana göre farklı özelliklerle üretildiği için doğalgaz sobası fiyatları bu özelliklere göre değişkenlik gösteriyor. İçerdiği ateşleme sistemi ve sunduğu ısıtma hacmine göre farklı fiyatlandırılan sobalardan genellikle ev tipi olanlar daha uygun fiyatlardan satışa sunulurken,  işletmelere yönelik olarak yapan ve farklı ısıtma özellikleri gösteren büyük hacimli sobalar daha üst segmentlerde yer alıyor. Ancak sağladığı avantajlar ve geleneksel yakıt tiplerine göre çevreye daha az zarar vermesiyle bu sobalar ön plana çıkıyor. 

İstenirse duvara monte edilebilen istenirse ayaklı şekilde kullanılabilen farklı modellerdeki ısıtıcılar, farklı niteliklerle üretilerek kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Bacaya ihtiyaç duymayan hermetik sobalar ise kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Dış duvara yerleştirilen hermetik sobalar özel bacaları ile yanma havasını dışarıdan alıp, baca gazlarını da dışarıya vererek  güvenilir bir ısıtma yöntemi sunuyor. Ancak monte edilişi sırasında duvarların kaplama materyallerinin yanmaz özellikli olmasına önem gösterilmesi gerekiyor.Otomatik ateşlemesi bulunan modellerin yanı sıra alev söndüğünde gazı otomatik olarak kesen emniyet sistemli sobalar da sıklıkla tercih ediliyor. Bu sayede istenmeyecek talihsiz durumların ortaya çıkmasına önlem alınıyor.

Kullanıcılar doğalgaz sobası tercih ederken farklı unsurları göz önünde bulunuyor. Model, fiyat ve markanın yanı sıra, kullanışlı olması ve tse damgası kullanıcılarca en çok dikkat edilen özellikler oluyor. Doğalgaz sobası kullanımında da kullanıcıların da bazı konularda oldukça dikkatli olması gerekiyor. Doğalgaz sobasının kullanımın talimatına uygun şekilde kullanılması, içinde doğalgaz harici bir yakıtın yakılmaması önem arz ediyor. Gaz bağlantısının yetkili kişilerce yapılması ve sobanın düz yanmaz bir malzemeyle kaplanmış bir duvara monte edilmesi gerekiyor. Doğalgaz sobalarının temizliğinin, soba soğukken nemli bir bezle yapılması tavsiye ediliyor. Sobanın parçalarının kullanım kılavuzuna aykırı olarak çıkarılması ya da parçalarda değişiklik yapılması ise risk unsuru olarak belirtiliyor.

Kış aylarını daha sıcak kılan, çevre kirliğine karşı sunduğu destek ile doğalgaz sobaları, düşük bedelli ısınma sağlaması nedeni ile de tercih ediliyor. Elektrik olmadan da kullanılabilen kombiler özellikle uzun elektrik kesintilerinin olduğu şehirlerde bir alternatif olarak görülüyor. Kullanıcılar tarafından izolasyon sıkıntısı olan binalarda da tek bir odayı izole ederek kullanılabilen ve böylelikle enerji verimliğini artıran doğalgaz sobaları kısa sürede yüksek ısılara ulaşması nedeniyle de tercih ediliyor. Kombi ile beraber de kullanılabilen sobalar belirli bir bölgede daha yüksek ısı isteyen kullanıcılar tarafından da pratikliği nedeniyle satın alınıyor.

ARA
Loading interface...
Loading interface...

Doğalgaz Sobası

Toplam 24 / 29 ürün
DSACategoryId/2147483638/161876/8001872/80081043