TV Ekran Koruyucular

Her geçen gün gelişen televizyonlar; düz ekran tipinde HD, LED HD ekran, ultra HD ekran gibi yeni görüntüleme teknolojileri ile karşımıza çıkıyor. Gelişen görüntüleme teknolojisi ile eski tüplü televizyonların yerini alan düz panel televizyon modellerinde ekranı korumak için ekran koruyucular kullanılıyor.

TV Ekran Koruyucu Nedir?

Telefon ve tablet gibi dokunmatik ekrana sahip teknolojik cihazlarda ekranı korumak için geliştirilen dokunmatik camlar, TV için de üretiliyor. Televizyon ekranını korumak için kırılmaz cam teknolojisi ile üretilen ve normal cama oranla daha dayanıklı olan TV ekran koruyucusu, televizyon ekranına gelebilecek darbelere karşı ekranın kırılmasını önlüyor. Şiddetli bir çarpma veya fırlatılan bir nesnenin ekrana gelmesi halinde televizyonun asıl ekranını koruyan camlar, ısı ve sıvıya karşı da koruma sunuyor. Çok şiddetli darbeler aldığında ise ekran koruyucu boncuk boncuk kırılarak asıl televizyon ekranının sağlam kalmasını sağlıyor.

TV Ekran Koruyucu Özellikleri Nelerdir?

TV ekran koruyucuları genellikle polikarbon malzemeden üretilen camlar oluyor. Polikarbon malzemeden üretildiği için ışık ve ses geçirgenliği yüksek olan camlar, tamamen şeffaf ve esnek bir yapıda bulunuyor. Esnek yapısı ile kolay yapışma özelliğine sahip oluyor ve normal cama nazaran 8 kat veya 12 kat daha dayanıklı oluyor. Televizyon ekranına yapışarak ekranı koruyan camların markalarına bağlı olarak görüntü yansıtma kalitesi değişiyor. Görüntü yansıtma kalitesi değişmesine rağmen görüntü kaybı yaşatmayan ekran koruyucu camların diğer bir özelliği de UV ışınlarına karşı yansıma yapmaması oluyor. Geceleri de aydınlatmadan kaynaklanan yansımanın önüne geçerek göz yormadan izleme yapma imkanı sunuyor. Yine modeline bağlı olarak TV ekran koruyucularının diğer bir özelliği de dışarıdan belli olmaması oluyor. İnce yapısı ile ürünler ekrana sıfıra yakın ya da sıfıra sıfır oturarak dışarıdan bakıldığında fark edilmiyor.

TV Ekran Koruyucu Çeşitleri Nelerdir?

TV ekran koruyucuları genellikle markalara ve televizyonun ekran genişliğine bağlı olarak değişiyor. LED ve LCD televizyonlar için geliştirilen koruyucular; 40 inç ekran, 48 inç ve 49 inç ekran, 50 inç ekran, 55 inç ekran boyutlarında bulunuyor. Daha küçük televizyonlar için de ekran koruyucu çeşitlerine ulaşılabiliyor. 32 inç, 36 inç ekran gibi TV ekranları için de ekran koruyucu çeşitlerine erişebiliyor. Korucuyu camlar, ürünün modellerine göre de değişebiliyor. Ekrana tam oturan camlar dışında televizyonun üst kısmı da kaplayan cam çeşitleri, ürünler arasında yer alıyor. Modelleri ile birlikte özellikleri de değişen camların kalitesi ve teknik detayları birbirinden farklı oluyor.

TV Ekran Koruyucu Nasıl Seçmeliyim?

Televizyon ekranını darbelere, sıcağa ve sıvılara karşı korumak amacıyla geliştirilen TV ekran koruyucularını seçerken ilk yapılması gereken ürünün ölçülerine karar vermek oluyor. Ekranın ölçüsüne göre satın alınacağı için ekranın büyüklüğünü öğrendikten sonra ürünü seçmeniz gerekiyor. İkinci dikkat edilecek nokta ise ekran koruyucunun taşıdığı özellikler oluyor. Dayanıklılığı, görüntü kalitesini etkileme şekli, televizyona takılma biçimi gibi ürün özelliklerini göz önünde bulundurarak seçim yapmanız tavsiye ediliyor. Özellikle ekran koruyucuların televizyona takılış biçimini incelemeniz ve televizyonunuz buna uygun olması halinde seçim yapmanız işinizi kolaylaştırıyor.

TV Ekran Koruyucu Fiyatları Nedir?

Düz panel televizyonların ekranlarını korumak için geliştirilen ekran koruyucular, camın büyüklüğüne ve markasına bağlı olarak değişiyor. Genellikle küçük ekranlı televizyonlar için üretilen koruyucu camların fiyatı daha uygun olurken geniş ekranlı camların fiyatı daha yüksek oluyor. Temel olarak ekranın büyüklüğüne bağlı olarak fiyatları değişen ürünlerde marka ve teknik özellikler de fiyatı etkiliyor. Teknik açıdan daha güçlü özellikler taşıyan camlar ise fiyatları ile değişiklik gösterirken normal kullanıma hitap eden ürünler fiyat açısından uygun seçenekler ile alıcıya sunuluyor. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Tv Ekran Koruyucusu

10.000+ ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Hemen Al Sonra Öde
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 10000+ ürün
DSACategoryId/2147483638/17201/8003673/80407000