Infrared Isıtıcılar

Infrared ısıtıcı, iç ve dış mekanlarda kullanılabilen pratik cihazlardan biridir. Soğuk iklim koşullarında ve özellikle ısıtma sistemlerinin yetersiz olduğu durumlarda kullanılan bu cihazlar etrafa yaydıkları sıcaklıkla evinizin konforunu istediğiniz yere taşır. Bu ısıtma aygıtlarını kullanarak dilediğiniz gibi çalışabilir veya onun eşliğinde ailenizle birlikte keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Eğer daha önce infrared cihazlar kullanmadıysanız “Infrared ısıtıcı nedir?” sorusunun cevabını merak ediyor olabilirsiniz. Kızılötesi ışınları turuncu renkte olup dalga boyu 0,76-300 mikrometre aralığındaki güneş ışınlarıdır. Genellikle gün doğumunda ve batımında kızılötesi ışınlar gözle görülür hale gelir. Bu tür aygıtlar ise kızılötesi ışınları kullanarak etrafa ısı yayan aletlerdir. Kızılötesi ışınlar ısının yayılmasını sağlayan bir özelliğe sahiptir. Bu sayede ısıtılmak istenen yüzeyin istenilen dereceye ulaşmasına yardımcı olur. Bu özellik bilhassa yüzeyler için geçerlidir. Çünkü etrafa yayılan unsurlar kızılötesi ışınlar olduğu için ısınan noktalar ışının temas ettiği bölgelerdir. Bu prensiple çalışan cihazlar ilk açıldıklarında kuvvetli bir ısı yayar. Ancak kapatıldıklarında da ortam sıcaklığı bir süre sonra eski haline döner. Isıtmanın sürekliliğinin gerekmediği durumlarda açılıp kapatılabilen cihazlar enerji tasarrufuna yardımcı olduklarından oldukça kullanışlıdır. Söz konusu aygıtlar bu nedenle birçok müşteri tarafından tercih tercih edilir. Özellikle dış mekanlarda pratik bir kullanım olanağı sunan ısıtıcıları deneyerek teknolojik bir ürün deneyimine sahip olabilirsiniz. Ufo infrared ısıtıcı havayı kullanarak ısıtma yapmaz. Bu yönüyle ısınma süreci daha uzun süreler gerektirmez. En iyi infrared ısıtıcı çeşitlerini inceleyerek kullanımınıza uygun bir tercihte bulunabilirsiniz. Elektrikli infrared ısıtıcı çeşitleri içerisinden sabitleme seçeneklerine göre ortama uygun bir biçimde monte edilen cihazları görebilirsiniz. Dilerseniz infrared ısıtıcı yorumları ve tavsiyelerini inceleyerek ürünleri uygun fiyatlarla alabilirsiniz.

Kullanışlı Duvar Tipi ve Ayaklı Infrared Isıtıcılar

İnfrared ışınlar ilk olarak 1800’lü yıllarda akademik ortamlarda keşfedilen bir ışın türüdür. Ancak milattan önceki yıllarda da infrared ışınları bu isimle anılmasa da farkında olmadan yararlanılan ışınlardır. Hem tedavi hem de ısıtma amaçlı kullanılan ışınlar, modern çağın ortaya koyduğu elektronik aygıtlarla gün geçtikçe somutlaştırılır. Enerjisi belirgin ve etkili hale getirilen dalga boylarını kullanarak bu ışık tayfları sayesinde ısı iletimini sağlayabilirsiniz. Duvar tipi infrared ısıtıcı duvarlara monte edilebilen pratik ürünlerdir. Bunları kafelerde, restoranlarda ve açık oturma alanlarında görebilirsiniz. Hem ev hem de işyerleri gibi mekanlarda kullanılabilen duvar tipi modeller sayesinde ısınma tercihlerinizi ortam koşullarına göre ayarlayabilirsiniz. Bu ürünleri istediğiniz yere monte ederek ısınmaya başlayabilirsiniz. Dilerseniz uzaktan kumandalı infrared ısıtıcı modellerinin konforunda ısınma sağlayabilirsiniz. Uzaktan kumandalı özelliği sayesinde kullanıcılara rahatlık ve avantaj sağlayan seçenekleri inceleyerek aygıtlar arasından kullanımınıza uygun seçimler yapabilirsiniz. Bu ürünlerin yanı sıra ayaklı infrared ısıtıcı çeşitlerini de deneyerek ısıtma yapabilirsiniz. Ayaklı ısıtıcılar genellikle zemin üzerinde kullanılır. Ayaklı olan ürünlerin bazıları uzaktan kumanda avantajına sahiptir. Kumandalı infrared ısıtıcı ile uzaktan kontrolü olmayan aygıtlar arasında ısıtma yönünden hiçbir fark yoktur. Ancak infrared ısıtıcı kumandalı seçenekleri deneyerek ulaşılması güç bölgelere yerleştirilen cihazların kontrolünü kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Infrared ısıtıcı öneri ve tavsiyelerini inceleyerek ürünleri satın alabilirsiniz.

Kule Tipi ve Soba Tarzı Nostaljik Isıtıcı Çeşitleri

Kule tipi infrared ısıtıcı çeşitleri dikey özelliğe sahip ısıtıcı modelleridir. Bunlar zemin üzerinde kullanılabilen ısıtıcı türleridir. Diğer ısıtıcılarla yalnızca kullanım biçimi yönünden ayrılan kule tipi modeller büyük ve geniş alanlar için idealdir. Yerden kazanma ihtiyacı olmayan ve ısıtıcıları zeminde bir noktaya koyarak kullanmak isteyen müşterilerin ihtiyaçlarına göre tasarlanır. Ancak bu ürünler, ihtiyaca göre farklı nitelikler göz önünde bulundurularak üretilir. Bu nedenle hepsinin Watt kuvveti veya fonksiyonel özellikleri aynı değildir. Yavaş veya hızlı bir ısıtma yapmak isterseniz bu modellerin teknolojik detaylarını inceleyerek tercihlerinize uygun bir seçim yapabilirsiniz. Kule tipi olarak bilinen Infrared ısıtıcı dikey seçenekler estetik bir görünüme sahiptir. Genellikle minimal dekorasyona sahip mekanlarda değerlendirilir. Infrared panel ısıtıcı da ince bir kalorifer görünümündeki biçimiyle dikkat çeker. Ancak soba olarak anılan katalitik benzeri ısıtıcılar nostaljik bir forma sahiptir. Bunlar tıpkı infrared dikey ısıtıcı gibi zemin üzerinde değerlendirilebilen aygıtlardır. Ancak böyle cihazlar bir şömine ya da soba gibi değerlendirilir. Infrared ısıtıcı sanayi tipi modeller de duvara sabitlenebilen seçeneklere benzerdir ancak çoklu panel biçiminde olduklarından ısıtma oranları sanayi ölçeğine göredir. Bunlar da duvarlara, tavana yerleştirilebilen pratik cihazlardır. Böyle cihazlar bir veya birden fazla olacak şekilde satın alınarak monte edilir. Infrared ısıtıcı tavsiye ve açıklamalarını inceleyerek sunulan seçenekler arasından kullanımınıza uygun bir ürünü tercih edebilirsiniz.

Uygun Fiyat Avantajlarına Sahip Infrared Isıtıcılar

Infrared ısıtıcı fiyatları modele göre belirlenir. Fiyat etkenlerinden biri cihazların Watt özellikleridir. Örneğin 1000 Watt, 2000 Watt, 3000 Watt infrared ısıtıcı aygıtlarının arasında bu nedenle fiyat farkı bulunur. Isıtma ihtiyaçlarınıza cevap veren watt gücünü belirleyerek kullanımınıza uygun bir ürün tercihi yapabilirsiniz. Infrared ısıtıcı özellikleri yalnızca watt güçlerinden ötürü farklılık göstermez. Bu ürünlerin modelleri de ürün fiyatını etkiler. Örneğin soba ya da şömine tipi seçenekler ile duvar tipi ve kule tipi seçenekler arasında da fiyat farkı mevcuttur. Sunulan ürünler arasından ortama ve ısınma kriterlerine uygun, birbirinden pratik modeller bulabilirsiniz. Balkon, bahçe ya da teras gibi mekanlara sahipseniz dış mekan infrared ısıtıcı çeşitlerini kullanabilirsiniz. Isıtmanın sürekli yapılmadığı zaman aralıklarında cihazları dilediğiniz zaman çalıştırabilir ve gerekli olmadığında ısıtıcıyı kapatıp kaldırabilirsiniz. Dilerseniz ısınmayı kontrol altında tutan termostatlı infrared ısıtıcı seçeneklerini de değerlendirerek sıcaklık kontrolünü sağlayabilirsiniz. Ayrıca mini infrared ısıtıcı çeşitlerini de deneyerek ofis veya oda gibi iç mekanların ısınmasını sağlayabilirsiniz. Bu tarz mini cihazlar büyük olmayan, küçük ölçekli yüzeylerin ısınmasına olanak tanır. Böyle aygıtlar özellikle ofislerde çalışma masası altlarına yerleştirilerek kullanılan ya da kapalı balkonlarda soğuk havanın geçişini kesmek için değerlendirilen elektronik ürünlerdir. Ürün özelliklerini görmek, model farklılıkları, cihaz montajı ve kurulumu hakkında bilgi edinmek için Hepsiburada’ya göz atabilir ve siparişinizi verebilirsiniz.

İnfrared Isıtıcıların Farkı Nedir?

İnfrared ısıtıcı markaları tarafından üretilen ısıtıcıların öne çıkan özelliği, kızılötesi ışınların ısıyı iletmek için kullanılmasıdır. Aygıt ısıtmaya, hava molekülleri üzerinden başlamadığı için ışınların temas ettiği yüzeyler ısınmaya başlar. Bu nedenle güç tasarrufu açısından infrared ısıtıcı tavsiye edilir. Onları kullanarak koltuk ve kanepede uzanabilir ve sıcaklığın tadını çıkarabilirsiniz.

Infrared Isıtıcı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Dik infrared ısıtıcı gibi spesifik modelleri alırken ürünlerin watt özelliğine, montaj biçimine bakarak bir tercihte bulunabilirsiniz. Duvarda, ayakta değerlendirilebilen veya şömine gibi kullanılabilen seçeneklerden ihtiyacınıza uygun olanı belirleyebilirsiniz. Dilerseniz küçük infrared ısıtıcı aygıtlarını değerlendirerek kısıtlı alanların ısınmasına yardımcı olabilirsiniz. Yüzeylerin etkili biçimde ısınmasına yardımcı olan ürünü deneyerek ısınma koşullarını iyileştirebilirsiniz.

Infrared Isıtıcının Kullanım Alanları Nelerdir?

Böyle ürünler genellikle her yerde kullanılabilen pratik cihazlardır. Onlar çoğunlukla restoran, kıraathaneler, çardaklar, düğün salonları, camiler, spor salonları, atölyeler gibi mekanlarda tercih edilir. Uygun fiyatlı ürünler için infrared ısıtıcı ucuz seçeneklere göz atabilirsiniz. Ayrıca ürün çeşitleri arasında kızılötesi ısıtma lambaları da mevcuttur. Bilgi için infrared ısıtıcı lamba yorumları ve önerilerini inceleyebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Infrared Isıtıcı

465 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
Toplam 24 / 465 ürün
DSACategoryId/2147483638/161876/8001872/80081036