Doğa sporları ile ilgilenenlerin yardımcı giyim ürünlerinden biri şapkalardır. Outdoor şapkalar, doğa şartlarında başınızı, yüzünüzü ve ensenizi güneşten ve soğuktan korumanızı sağlar. Şapkalar, kullanılacak mevsime göre yazlık ve kışlık şapkalar olarak bulunabilir.

Yazlık Şapka Çeşitleri

Outdoor yazlık şapkalar arasında en popüler şapka modeli güneşten yüzü koruyan siperli standart şapkalar olur. Güneşin doğrudan yüze gelmesini engelleyen siperli şapkalar markasına göre farklı özellikler taşır. Doğa sporları için özel ekipmanlar üreten markaların şapka modelleri arasında güneş ışınlarına karşı UV koruması sunan modeller öne çıkar. Su geçirmez ve softshell kumaştan üretilen modeller, uzun yıllar sorunsuz bir kullanım sergiler.

Ön kısımda logosu bulunan ayarlanabilir klipsli klasik şapkaları kadın ve erkekler için farklı modeller eşliğinde bulabilirsiniz. Unisex şapkalar arasında ise havalandırma astarına sahip ürünler öne çıkar. Herkesin kolayca kullanabileceği renklere sahip olan modeller, fileli ve filesiz tasarımlar ile değişir. Hafif ve esnek bir kullanıma sahip olan modeller, doğada daha konforlu kullanım için katlanabilir siperlik ile alıcıya sunulur. Şapkalar arasından arka kısmı tamamen fileden üretilen ürünlere de erişebilirsiniz.

Safari Şapka Modelleri ve Özellikleri

Yaz aylarında doğada kullanılan şapka modellerinden bir diğeri de safari şapkaları olur. Safari şapkalar, geniş kenarlıkları ve ense, boyun koruma siperliği ile iki farklı model olarak karşınıza çıkar. Fötr şapka olarak da bilinen geniş kenarlıklı şapkalar, genellikle modeline göre su geçirmez özellik taşır ve çift taraflı kullanım özelliğine sahiptir. Ayarlanabilir çene askısı ile daha esnek bir kullanım sunan şapkalar, kullanılmadığında rahatça boyunda taşınabilir. Tek taraflı şapkalar ise astar kumaştan terleme bandına sahip olup sağlıklı bir şekilde kullanılabilir. Ense ve kulak koruma siperliği bulunan safari şapkaları ise ense ve boyun bölgesini güneşten ve sineklerden korur. Terlemeye karşı pamuklu kumaştan üretilen siperlikler şapka markasına göre ayarlanabilir nitelik taşır.

Kışlık Outdoor Şapka ve Bere Çeşitleri

Kışlık şapka modelleri arasında bereler, klasik şapkalar ve maskeler bulunur. Bere modelleri polar kumaştan üretilip sıcak ve yumuşak bir dokuya sahiptir. Çok kalın olmayan dokusu sayesinde birçok farklı ortamda ve hava şartında kullanılabilir. Sade dizaynları ile günlük hayatta da tercih edilebilen outdoor bereler, nefes alabilen dokusu ile en çok tercih edilen modellerden biri olur.

Soğuk iklimlere göre tasarlanan içi kürklü siperli ve kulaklıklı şapkalar ise boyun ve kulak koruması sayesinde ideal bir kullanım sunar. Yün gibi sıcak elyaf türlerinden üretilen kışlık şapkalar, katlanabilir kulak ve boyun koruma panelleri ile farklı şekillerde de kullanıma uygundur. Kenar korumalı şapkalar arasında UV korumalı ürünlere erişmek mümkündür. Rüzgâr ve soğuk geçirmez tasarıma sahip olan modeller, nefes alabilen yapısı ile kış güneşinden ve ayazından korunmanıza yardımcı olur. Korumalı şapka modellerinde koruma uzunluğu markaya göre değişir. Yalnızca kulakları örten korumalı şapka çeşitlerine de erişebilirsiniz.

Esnek Kullanım Sunan Kar Maskeleri

Outdoor maske çeşitleri arasında kar maskelerini bulabilirsiniz. Dağcılık, tırmanış, kayak gibi soğuk bölgelerde kullanım için tasarlanan maskeler, polar yapıya sahip olup model açısından değişiklik gösterebilir. Göz hariç yüz kısmını tamamen örten maskeler, kayak için ideal bir tercih olur. Boynu ve başı örten maske modelleri ise kask altına takılarak kullanılabilir. Kar maskeleri esnek bir kullanıma sahiptir. Böylece beden sıkıntısı olmadan hem kadınlar hem erkekler tarafından rahatlıkla tercih edilebilir. Antialerjik dokuya sahip olan kar maskeleri, tenle uyumlu olup hassas insanlar tarafından da kullanılabilir.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Outdoor Şapka Fiyatları

Erkek
Kadın
Erkek Çocuk
Kız Çocuk
Konumseçilmedi
Toplam 24 / 711 ürün
DSACategoryId/60001546/2147483604/22006250/1301400