Yüzme tahtası, yüzme öğrenmek isteyen çocuk ve yetişkinler tarafından kullanılan yardımcı bir ekipmandır. Yüzme öğrenmeye çalışırken yüzme tahtasından destek alarak ayaklarınızı ve bacaklarınızı nasıl kullanmanız gerektiğinin alıştırmasını yapabilirsiniz. Bununla birlikte yüzme tahtaları enerjinizi ekonomik bir şekilde kullanarak daha uzun süre antrenman yapabilmenize olanak verir. Su üzerinde kalmanızı sağlayan yüzme tahtası modelleri arasından ihtiyacınız olan ekipmanı satın alarak yüzmeyi daha kısa sürede öğrenebilir veya tekniğinizi geliştirebilirsiniz.

Yüzme Tahtası Çeşitleri Nelerdir?

Yüzme tahtası çeşitleri, ekipmanın tasarımına, kullanım maksadına ve üretildiği malzemeye göre farklılaşır. Yüzme tahtaları genellikle polietilen köpük kullanılarak imal edilir. Ekipmanların tasarımında kullanılan köpük alaşımları, yüzme tahtasına hafif bir yapı kazandırır. Bu sayede bacak hareketlerini uygularken tahtayı kolay ve hızlı bir şekilde itebilirsiniz. Su çekmeyen ve batmayan yapıları ile ön plana çıkan yüzme tahtası modelleri, yüzme öğrenmeye çalışan kullanıcıların su içerisinde kendilerini rahat hissetmelerini sağlar. Yüzme tahtaları sadece yüzme öğrenmek isteyenler için değil amatör ve profesyonel yüzücüler için de üretilir. Profesyonel yüzücüler için üretilen modeller suda yapılan egzersizleri kolaylaştırarak yüzücülerin daha uzun süre antrenman yapmasına yardımcı olur. Küçük boyutlara sahip olarak üretilen yüzme tahtaları ise daha çok çocuklarının kullanımı için tasarlanan yüzme ekipmanlarıdır. Renkli tasarımları ile dikkat çeken bu ürünler, uygun boyutları sayesinde çocukların yüzmeyi daha kısa sürede öğrenmesine ve tekniklerini geliştirmesine katkı sağlar. Yüzme tahtası çeşitleri içerinde bulunan delikli tasarımlar, kullanım sırasında kavrama kolaylığı sağlar. Bu sayede malzemeyi rahat bir şekilde tutabilir ve yaptığınız egzersize odaklanabilirsiniz.

Yüzme Tahtası Nasıl Kullanılır?

Yüzme tahtaları, yüzme öğrenmek isteyenlerin yanı sıra profesyonel yüzücüler tarafından da antrenmanlarda oldukça sık kullanılır. Yüzme tahtasının kullanım amacı ayak vuruş tekniğinin doğru bir şekilde öğrenilmesidir. Müsabık yüzücüler ise ayak vuruş tekniklerini geliştirerek mükemmel bir seviyeye elde etmek için yüzme tahtalarından faydalanır. Ayrıca profesyonel yüzücüler, bu ekipman sayesinde uzun mesafe yüzme idmanları sırasında enerjilerini ekonomik olarak kullanabilir. Bununla birlikte yüzme tahtası, her yüzme tekniğinde rahatlıkla faydalanılabilen bir yardımcı malzemedir. Serbest stil yüzme antrenmanlarında yüzme tahtasını nefes ve kol koordinasyonunu doğru bir şekilde uygulamak için kullanabilirsiniz. Sırtüstü yüzme stilinde ise bu ekipman sayesinde ayak vuruşu ve kol çalışmaları gerçekleştirebilirsiniz. 

Kurbağa stili yüzme idmanlarınızda kullanabileceğiniz yüzme tahtaları, koordinasyon ve ayak çalışmaları yapmanıza yardımcı olur. Kelebek stil yüzmede ise dolfin ayak vuruşu pratiklerini yüzme tahtasından faydalanarak gerçekleştirebilirsiniz. Yüzme tahtaları sayesinde vücudun kalça, uyluk ve baldır bölgeleri yoğun bir biçimde çalıştırılabilir. Genellikle dikdörtgen şekline sahip olan yüzme tahtalarını iki farklı şekilde kullanabilirsiniz. Yüzme tahtasını uzun kenarından tutarsanız ilerlemek için daha fazla çaba sarf etmeniz gerekeceğinden bacaklarınız etkin bir şekilde çalışır. Eğer ekipmanı kısa kenarından tutarsanız su içerinde daha hızlı hareket edebilirsiniz. Ayrıca her ne kadar yüzme tahtaları genellikle havuzlarda kullanılıyorsa da denizde eğlence ve eğitim maksadıyla da kullanılabilir.

Yüzme Tahtası Fiyatları Ne Kadardır?

Yüzme öğrenmeyi eğlenceli hale getiren yüzme tahtası fiyatları, ürünün markasına, dizaynına ve boyutlarına göre değişiklik gösterir. Profesyonel kullanıcılar için üretim yapan markaların imal ettiği yüzme tahtaları, yüzmeyi yeni öğrenenler için tasarlanan modellere göre daha pahalıdır. Çocuklar için tasarlanan küçük boyutlara sahip yüzme tahtası çeşitleri ise büyük boyutlu dizaynlara göre daha uygun fiyat seviyeleri ile sunulur. Siz de bütçenize uygun yüzme tahtası modelleri içerisinden gereksinimlerinizi karşılayan ürüne hemen sahip olabilirsiniz. Seviyenize uygun sertlikte ve boyutta satın aldığınız yüzme tahtalarından oldukça iyi seviyede verim alabilirsiniz.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Yüzme Tahtaları

Konumseçilmedi
Toplam 24 / 114 ürün
DSACategoryId/60001546/2147483635/353044/19007/19049