Bisiklet sürmek hem yetişkinlerin hem de çocukların severek yaptığı aktivitelerdendir. Bisiklet tutkunları değişik ortamlarda ve koşullarda bisiklet kullanarak farklı deneyimler yaşamak ister. Bisiklet taşıyıcılar, bisiklet binmekten keyif alanların bu sorununu ortadan kaldıran bir ekipman olarak dikkat çeker. Bisikletinizi gittiğiniz her yere beraberinizde götürebilmek için bisiklet taşıyıcı modellerinden birine sahip olabilirsiniz.

Bisiklet Taşıyıcı Çeşitleri Nelerdir?

Bisiklet taşıyıcılar aynı zamanda bisiklet taşıma aparatı olarak da adlandırılır. Bisikletinizi bir yerden başka bir yere taşıma problemini ortadan kaldıran bu aparat sayesinde ister şehir içindeki alanlarda isteseniz şehirden uzak doğa ile iç içe ortamlarda bisiklet sürme keyfinizi rahatlıkla yaşayabilirsiniz.

Bir bisiklet taşıma aparatlarını araca monte etmek için veya bisikleti taşıyıcıya monte etmek için herhangi bir alet gerekmez. Kolay kuruluma sahip bu ekipmanlar bütün ve kullanıma hazır olarak kullanıcıya sunulur. Kurulumu ve çıkarılması dakikalar içerisinde yapılabilen bisiklet taşıyıcıları, uzun yıllar yıpranmadan kullanabilirsiniz.

Bisiklet taşıyıcıların metal kısımları oldukça sağlam materyalden üretilir. Taşıyıcıların plastik kısımları da kaliteli karışımlardan imal edilir. Katlanabilir özellikteki tasarımlar çıkartıldığında oldukça az yer kaplar. Bisiklet taşıyıcı modelleri büyük, küçük, yol veya arazi bisikleti olması fark etmeksizin tüm bisiklet modelleri ile uyumludur. Ayrıca bisiklet taşıyıcılar binek veya ticari tüm araç modellerine takılabilecek şekilde tasarlanır. Sadece, arkasında yedek lastik takılı olan ve minibüs tarzı araçlarda kullanılamayabilir. Arkasında stepne takılı olan araç modellerine uygun olan özel tasarım bisiklet taşıyıcılar da mevcuttur.

Bisiklet taşıyıcılar araca monte edildikleri yere, taşıyabildikleri bisiklet sayısına ve üretildikleri malzemeye göre farklılık gösterir. Bisiklet taşıyıcılar, araç üzerinde monte edildikleri bölgeye göre araç üstü veya araç arkası bisiklet aparatları olarak ikiye ayrılır. Araç arkasına monte edilen modeller yakıt tüketimine daha az etki eden modeller olarak ön plana çıkar. Araç üstüne takılan bisiklet taşıyıcılar ise tasarımlarına göre farklı modeller halinde kullanıcılara sunulur. Araç üstü bisiklet taşıyıcıları arasında araca monte edilebilmesi için tavan barı gerektiren gereken modeller bulunur. Bu modellerde bisiklet bir kol yardımıyla veya bisikletin ön tekerleği sökülerek aparata sabitlenir. Aracına tavan barı monte ettirmek istemeyen bisiklet tutkunları için de tavan üzerine takılabilen vakumlu bisiklet taşıyıcı modelleri vardır. Vakumlu bisiklet taşıyıcıları pratik takıp çıkarma özellikleri sayesinde sürekli aracınızı tavanında kalması gerekmez. Kullanmadığınız zamanlarda hemen çıkarıp aracınızın bagajına koyabilirsiniz.

Bisiklet taşıyıcılar, taşıyabildikleri bisiklet sayısına göre ise tekli bisiklet taşıyıcıları, 2'li bisiklet taşıyıcıları ve 3'lü bisiklet taşıyıcıları olarak üçe ayrılır. tekli ve 2'li bisiklet taşıma aparatlarında yük aracın plaka bölgesine biner. 3'lü bisiklet taşıyıcılarda ise yük tamponun hemen üstüne binecek şekilde tasarlanmıştır.

Bisiklet Taşıyıcısı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bisiklet taşıyıcı alırken dikkat edilmesi gereken ilk konu hangi çeşit bisiklet taşıma aparatı alacağınıza karar vermektir. Bu kararı verirken üzerinde durmanız gereken konular ise sahip olduğunuz aracın yapısı ve kaç adet bisiklet taşıyacak olmanızdır. Bisiklet taşıyıcısı alırken göz önünde bulundurmanız gereken bir diğer konu da ekipmanın monte kısımlarının aracınıza zarar vermeyecek yapıda olmasıdır. Aksi takdirde bisikletinizi aparata taktıktan sonra aracınızın boyası veya kaportası zarar görebilir. Bisiklet taşıyıcılarını almadan önce bağlantı sistemlerinin sağlamlığını da mutlaka kontrol etmelisiniz. Özellikle aparatı araca monte etmeye yarayan plastik kısımlarında herhangi bir yapısal bozukluk veya çatlak olmadığından emin olmalısınız. Ayrıca taşıyıcı aparatın ağırlık taşıma kapasitesinin bisiklet veya bisikletlerinizin toplam ağırlığına uygun olmasını da göz önünde bulundurmalısınız.

Bisiklet Taşıyıcı Fiyatları Ne Kadardır?

Açık alanlara, parklara, engebeli arazilere, pikniğe, göl kenarına veya gitmek istediğiniz herhangi bir yere kolayca bisikletinizi taşımanıza imkân veren bisiklet taşıyıcılar, üretildikleri malzemelere ve taşıma kapasitelerine göre farklı fiyatlar ile satılır. Kaliteli ve sağlam malzemeden üretilen bisiklet taşıma aparatları diğerlerine göre daha yüksek fiyata satılır. Daha fazla bisikleti aynı anda taşımanıza imkân veren taşıyıcı aparatlar da tekli modellere göre daha yüksek fiyatlıdır.


ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Bisiklet Taşıyıcı

110 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. HSGL
  2. Buzz Rack
  3. Treefrogracks
  4. Lampa
  5. ProRide
  6. Stand
  7. Menabo
  8. XLC
  9. Zozo
  10. ACS
  11. Htp
  12. Polisport
  13. Rassine
  14. Allen
  15. BNB RACK
  16. Bike Hand
  17. Bn'B Rack
  18. Kaıweı
  19. Modacar
  20. Peak
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001546/2147483635/27026003/27064236/60004741
Başa dön