Bisiklet Aksesuar ve Parçaları

Şifreli Bisiklet Kilitleri

Bisikletlerin güvenliğini sağlamak için tercih edilen kilit modelleri arasında şifreli kilitler, dijital kilitler ve uç kısmında asma kilit olan zincir modeller yer alır. Şifreli olarak üretilen modeller arasında U kilit olarak adlandırılan alternatifler ve zincir kilitler bulmak mümkündür.

Farklı kullanıcı gereksinimlerine yanıt verecek çeşitlilikte üretilen şifreli kilitler arasında 4, 6 ve 8 haneli şifre girilebilen alternatifler mevcuttur. Bu ürünlerin kilit mekanizması çevirmeli olarak dizayn edilir. Üzerinde 0 ve 9 arası rakamları barındıran her bir halka ileri geri hareket ettirilerek şifrenin ilgili basamağına denk gelecek şekilde ayarlanır. Şifre doğru bir şekilde girildikten sonra kilit açılır.

Bu kilitleri tercih eden kullanıcıların dikkat etmeleri gereken en önemli nokta, bisikleti kilitledikten sonra kilit kısmında yer alan rakamlarla oynayıp değiştirerek şifrenin güvenliğini sağlamaktır.

Zincir Bisiklet Kilitleri

Bisikletleri sağlamlığından emin olunan çeşitli nesnelere kilitlemek üzere hazırlanan zincir kilitler, sertleştirilmiş zincirden yapılma modellerden titanyum ile güçlendirilen seçeneklere kadar farklı alternatifler sunar. Çeşitli güvenlik gereksinimlerine uyumlu olacak şekilde hazırlanan zincir kilitler, kılıflı ya da direkt zincir olarak tercih edilebilir.

Kılıflı ürünler tercih edilirken zincirin yalnızca belli bir kısmının kullanılabileceği göz önüne alınmalıdır; çünkü ürün üzerinde yer alan kılıflar hareket ettirilemez. Zinciri daraltmak istediğinizde kılıf buna izin vermiyorsa bisikleti kilitlediğiniz nesnenin etrafında zinciri birkaç tur döndürmeniz gerekir.

Bu zincirlerin uç kısımlarında asma kilitler yer alır. Bisikletin güvenliğini sağlayacak olan asıl araçlar da bu kilitlerdir. Darbelere karşı dayanıklı bir ürün seçmek güvenlik önlemlerini de üst düzeyde tutmanıza olanak tanır. Asma kilitlerin bir anahtarını yanınızda taşımanız önerilirken, yedek anahtarı mutlaka güvenli bir yerde muhafaza etmeniz önerilir. Olası bir anahtar kaybında yedek anahtar kullanmak kilide zarar vermeden ürünü açabilmenize yardımcı olur.

Bisiklet Kaskları, Dizlikler, Gözlükler ve Dirsek Koruyucular

Bisiklet aksesuar seçenekleri arasında sürüş keyfini güvenli hale getirecek ekipmanlar da yer alır. Şehir içi kullanımlarda ya da doğada yol alırken bu ekipmanların kullanılması oldukça mühimdir. Olası bir düşme anında vücudun bu kazadan en çok etkilenebilecek olan kısmı baş bölümüdür. Bu yüzden bisiklet kullanırken kask takmak gerekir.

Kaskların üst kısmı kırılmaya ve ezilmeye karşı dayanıklı, son derece güçlü materyaller kullanılarak üretilir. Ürünlerin iç kısımlarının başa yerleşen kısmı ve yüzey kısmı arasında yaylar ve boşluklar bulunur. Bu sistem, herhangi bir yere çarpılması durumunda baş bölgesinin bundan minimum düzeyde etkilenmesine yardımcı olacak şekilde tasarlanır.

Kask seçimi sırasında kafanıza tam oturacak bir model seçmeniz de büyük önem taşır. Kafanıza bol gelecek olan kaskları sabit tutmak bir hayli zor olacağı gibi küçük seçilmiş bir kask da başınızı rahatsız edecektir.

İnsan vücudunun en hassas organlarından biri olan gözler bisiklet sürerken rüzgar ve toz gibi etkenlerden olumsuz etkilenebilir. Bu yüzden ideal bir bisiklet gözlüğü takılması tavsiye edilir. Göz ve çevresini etkili bir şekilde koruyan bu ürünler sayesinde bisiklet sürmek de daha rahat ve keyifli bir hal alır.

Koruyucu ekipmanlar arasında dizlikler ve dirsek koruyucular da bulunur. Takıldıkları bölgeyi güçlü bir şekilde sarmak üzere tasarlanan bu ürünler, düşme anında çizilme, kanama ve ezilme gibi sorunları ortadan kaldırmayı hedefler.

Suluk ve Matara Çeşitleri

Vücuttaki birçok kası etkili şekilde çalıştıran bisiklet, sağlıklı bir yaşam için kullanılabilecek en ideal ulaşım aracıdır. Günlük hayatta bisiklet kullanırken ya da doğada pedal çevirirken ihtiyacınız olabilecek tüm ekipmanları yanınızda bulundurmanız önerilir. Bisiklet sürme keyfinizi gölgeleme ihtimali olan susuzluk, suluk ve matara yardımıyla kolayca çözülebilir.

Bisikletin gövde bölümüne yerleştirilen bir suluk içerisine ürünleri sabitlemek mümkündür. Bunun yanı sıra suluk vb. ekipmanları taşımak için tasarlanan bisiklet çantaları da bulunur. Bu çantalar da bisikletin gövde kısmına, arka bagaja ya da varsa sepet bölümüne monte edilebilir.

Su taşımak için hazırlanan ürünler arasında 500 ml, 750 ml ve 1 lt gibi çeşitler vardır. Plastik malzemeden üretilen son derece sade ürünlerin yanı sıra termos özelliği de bulunduran çeşitler de tercih edilebilir. Matara ve suluk kafesleri arasında çeşitli genişliklerde ürünler yer alır. Bu ürünler materyal bakımından da farklılık gösterir. Alüminyum, plastik ve titanyum kaplama gibi modeller arasından seçim yapılabilir.

Bisiklet Aynaları

Güvenli bir yolculuğun en önemli ekipmanlarından biri aynalardır. Özellikle şehir içinde bisiklet kullanırken diğer araçlara ve yayalara dikkat etmek gerekir. Yayaların kontrolünü sağlamak için herhangi bir ekipmana gerek olmasa da aynı şeritten giden arabaları görebilmek için ayna kullanmak gerekir.

Bisikletlerin direksiyon kısımlarına mote edilebilen aynalar, sürüş keyfinizi arttıracağı gibi mutlaka tercih edilmesi önerilen bir güvenlik önlemidir. Arkanızdan gelen araçlarla gerektiği noktada iletişim kurabilmenize olanak tanıyan aynalar arasında çukur, tümsek ve büyüteçli ayna çeşitleri yer alır.

Farklı aynaları birlikte kullanmak isteyen kişiler bisikletin direksiyon kısmının iki uç kısmına da ayna taktırmaktan yanadır. Kelepçeli olarak üretilen aynalar, istenilen noktaya kolaylıkla monte edilebilir.

Bisiklet Çantası

Bisiklet çantaları arka bagaja, direksiyon kısmına ya da bisiklet gövdesine sabitlenebilir. Bisiklet çantası seçerken gereksinimlerinizi doğru tanımlamanız büyük önem taşır. Birçok kullanıcı kilitleri için çanta kullanımı tercih etse de çantalar farklı sebeplerle de kullanılabilir.

Yanınızda taşımak istediğiniz eşyaları pratik bir şekilde depolamanıza ve bisiklet üzerinde gittiğiniz yere götürmenize imkan tanıyan çantalar arasında goratex ürünler de bulunur. Yağıştan etkilenmeme özelliğine sahip olan bu ürünler, yağmurlu ya da karlı havalarda çanta içerisinde bulunan ürünlerin kuru kalmasına yardımcı olur.  

Çanta modelleri arasında tüp tipi olarak adlandırılan modeller de bulunur. Sert bir kılıfa sahip olan bu ürünler çarpmalara karşı da dirençli olacak şekilde dizayn edilir. En çok tercih edilen çanta modellerinden biri de telefon taşımayı zahmetsiz hale getiren ürünlerdir. Bu çantaların üst kısmında telefon bölmeleri yer alır. Üstü şeffaf bir kılıfla kaplı olan bu çantalar sayesinde telefon ekranını kontrol etmek mümkün hale gelir. Özellikle harita ve navigasyon kullanımı konusunda son derece faydalı olan bu ürünler, gelişen ve değişen kullanıcı talepleri doğrultusunda güncellenen ürünler arasında yer alır.

Bisiklet İkaz Işıkları

Bisiklet ikaz ışıkları, yolculuk esnasında etrafınızdaki sürücülere kendinizi göstermenize imkan tanır. Motorsuz bir ulaşım aracı olan bisiklet, motorlu taşıtlar kadar dikkat çekici olmayabilir. Kompakt yapısı, sessiz çalışma prensibi dolayısıyla öne çıkan bisikletlerin trafikte diğer araçların arasında kolaylıkla fark edilebilmesi için ikaz ışıkları kullanılır.

İkaz ışıkları genellikle bisiklet selesinin hemen altına, arka teker üstüne ya da ön teker üstüne takılır. Aynı anda birden fazla ikaz ışığı kullanmak da mümkündür. Bu ışıkların fosforlu yapısı akşam saatlerinde sürücülerin sizi kolay bir şekilde fark etmelerine olanak tanır.

Bisikletler için tasarlanan ışıklar arasında lamba setleri de yer alır. Son derece güçlü birer ışık kaynağı olabilen bu ürünler, genellikle bisikletin direksiyon kısmına sabitlenir. Karanlık bir ortamdayken etrafı görmenizi sağlayacak düzeyde güçlü ışık yayabilen bu ürünler, LED’li aydınlatma mekanizmasına sahiptir. Lamba setleri arasında şarjlı ve pille çalışabilen alternatifler mevcuttur.

Bisiklet Zilleri

Bisiklet zili kullanmak, yolculuk esnasında etrafınızdaki yayaları ve araçları gerekli noktalarda uyarmaya yaraması bakımından oldukça önemlidir. Yolculuğunuzu daha güvenli hale getirecek olan bu ekipmanlar pratik kullanımlarıyla öne çıkar. Bisiklet direksiyonlarına monte edilebilen ziller arasında standart modeller bulunduğu gibi yüksek ses çıkarabilen kornalar da yer alır.

Bu ürünler arası tercihte bulunurken yola çıktığınız güzergahı ve buradaki trafik yoğunluğunu göz önünde bulundurmanız önerilir. Kalabalık noktalarda bisiklet zilinin sesini duymak oldukça zor olabilir. Bu yüzden böylesi durumlarda kornalar daha işlevseldir. Bisiklet zili modelleri arasında her yaştan ve zevkten kullanıcıya hitap edecek alternatifler bulunur. Çocuklar için özel olarak tasarlanan bisiklet zilleri arasında pembe, sarı ve mavi gibi ilgi çekici renkler yer alır. Bu ziller sayesinde çocuklara güvenli bir sürüş eğitimi vermek de daha kolay bir hal alacaktır.

Lastik Yamaları ve Yapıştırıcılar

Bisiklet sürerken en sık karşılaşılan sorunlardan biri lastik patlaması olarak bilinir. Sert ya da kesici bir cisim üzerinden geçilirken zarar gören lastiklerde delikler açılabilir. Bu yırtıklara hızlı bir şekilde müdahale edilmediği takdirde delikler daha da genişler ve lastik kurtarılamaz hale gelebilir.

Lastik değiştirmek zorunda kalmamak için bisiklet çantası içinde mutlaka yama ve yapıştırıcı bulundurmak gerekebilir. Zira yol üstündeki basit bir diken bile lastik üzerinde delik açılmasına neden olabilir.

Bisiklet tekerinin hava kaçırdığı fark edildiğinde hızlı ve pratik bir şekilde müdahale edilmesi önemlidir. Havası inmiş şekilde kullanılan bir teker, bisiklet jantlarının yamulmasına neden olabilir. Bu da yüksek maliyetli bir onarım sürecine sebebiyet verebilir.

Birçok kullanıcı lastik yaması yapmadan önce patlak olan noktayı hafifçe zımparalamayı tercih eder. Bu müdahalenin sebebi yamanın daha iyi yapışmasını ve teker üzerinde pürüzsüz bir yapı oluşturmasına olanak sağlamaktır. Yama yapıldıktan sonra da zımparalama işlemi tekrarlanır. Bunun sebebi de yamanın köşelerinde oluşabilecek muhtemel çıkıntıları azaltmaktır.

Bisiklet Pompası

Bisiklet tekerlerine müdahale etmek için mutlaka bir patlak olmasına gerek yoktur. Çeşitli sebeplerle tekerlerin havası da inebilir. Uzun süre kullanılmayan bisikletlerin tekerlerindeki havanın bir kısmının boşaldığını görmek mümkündür. Böylesi bir durumda bisiklet sürülmemeli, lastiğin havası standart haline getirilmelidir.

Bisiklet pompaları arasında katlanıp çantaya konulabilecek modellerden bisiklet gövdesine sabitlenecek çeşitlere kadar farklı ürünler yer alır. El ve ayak pompası olarak farklı kullanıcı tercihlerine yanıt verecek şekilde dizayn edilen pompalar, genellikle birden fazla şişirme ucuna sahip olacak şekilde üretilir.

Uçlardan bir tanesi bisiklet tekerlerinde yer alan siboplarla uyumluluk gösterirken, diğer uçlar motosiklet ve araba tekerlerinin yanı sıra top, şişme yatak ve balon gibi ürünleri şişirmekte de kullanılır. Farklı ürünleri şişirmek için kullanılacak bir pompa seçilirken ayak pompası alınması önerilir. Zira araba ve motosiklet lastiklerini el pompası yardımıyla şişirmek bir hayli zor olabilir.

Bisiklet Taşıma Aparatları

Seyahatleri sırasında bisikletlerini de yanında taşımak isteyen kullanıcılar, bisiklet taşıma aparatlarını tercih eder. Araçların arka kısmına yerleştirilen taşıma aparatlarında bir ya da birden fazla bisiklet taşımaya olanak tanıyan seçenekler vardır.

Bisiklet taşıma aparatları kullanım şekli olarak da iki farklı alternatif sunar. Bunlardan birincisi vantuzlu modellerdir. Araçların arka camlarına ya da aracın köşe kısımlarına tutturulan vantuzlar, güvenli bir şekilde bisiklet taşımaya yardımcı olur. Kollu mekanizmaya sahip olan taşıma aparatlarının bir kısmı araba bagajı içerisine yerleştirilir. Dışarıda kalan bölüme ise bisikletler asılır. Pratik bir kurulum ve kullanım avantajı sağlayan bu ürünler, son derece ağır bisikletleri taşımak için de idealdir.

Bisiklet Park Ayağı ve Park Standı

Bisikletinizi kolay bir şekilde park etmenize olanak tanıyan iki farklı ürün bulunur. Bunlardan biri park ayağı, diğeri ise park standıdır. Park ayakları bisikleti olduğu yerde dik tutmak için kullanılır. Bisikletten indikten sonra arka tekerin hemen yan tarafına indirilen park ayakları, bisikletin ayakta durmasına yardımcı olur. Bu ayakların sağladığı herhangi bir güvenlik avantajı yoktur.

Park standları ise bisikletlerin çalınmasını önlemeye yardımcı olacak şekilde dizayn edilmiştir. Bisiklet tekerinin alt kısmına yerleştirilen standın içerisinden ön ya da arka teker geçirilir. Tekerin hareket etme şansını ortadan kaldıracak olan kısım gövdeye sabitlendiğinde ise bisiklet sabitlenmiş olur. Etkili bir güvenlik önlemi olarak da kullanılan park standları zincir kilit ve U kilit gibi ürünlerle birlikte kullanılır.

Bisikletler İçin Telefon Tutucu

Bisiklet kullanırken yol tarifi almak isteyen kullanıcılar telefonlarına ihtiyaç duyar. Ancak sık sık telefon kontrol etmek tehlikeli olabilir. Bunun için navigasyon kullanımı ve mümkünse sesli destek alınması önerilir.

Navigasyon kullanırken harita üzerinden konum takip etmek isteyen kullanıcılar telefon tutucuları tercih eder. Araç içi telefon tutucuların yaptığı görevi bisikletler için de kullanılabilir hale getiren telefon tutucular, bisiklet direksiyonuna monte edilebilir. Ürünler arasında plastik malzemelerden hazırlanan tutucular ve şeffaf bir kap içerisine telefon yerleştirmeye yarayan modeller vardır.

Telefon tutucular sayesinde harita üzerindeki konumu kontrol etmek zahmetsiz bir hal aldığı gibi güvenlikten ödün vermenin de önüne geçer. Ürünleri yatay ya da dikey olarak monte etmek mümkündür. Vidalar yardımıyla sıkılabilen ve bisiklet direksiyonuna oturtulan ürünler rotanızdan sapmadan yol almanıza olanak tanır.

Kilometre Saatleri

Bisiklet tutkunluklarının sıklıkla tercih ettikleri aksesuarlar arasında kilometre saatleri de yer alır. Gidilen mesafeyi görmeyi sağlayan saatler, belli bir mesafede bisiklet kullanmak isteyen sporcular için de idealdir.

Açık havada kardiyo yapma fırsatı tanıyan bisikletlerin kişisel antrenman tercihlerine göre günlük olarak belli mesafede kullanılması gerekebilir. Böylesi bir durumda kilometre saati kullanmak istenen çözümü sunacaktır. Kilometre saatleri arasında farklı işlevleri bulunan ürünler de yer alır. Aydınlatması bulunan saatler ve hız göstergeli ürünler buna örnektir.

Çamurluklar

Pek çok kullanıcı çamurlukların yalnızca yağışlı havalarda ya da ıslak zeminlerde işe yaradığını düşünür. Ancak çamurluklar toprak yolda ya da asfaltta giderken teker vasıtasıyla üzerinize gelebilecek tozları da önler.

Çamurlukların bir diğer özelliği ise bisikletin çeşitli mekanizmalarını korumaktır. Çamurlu ya da ıslak bir noktadan geçerken zincir ve göbek bölgelerini de koruyan ürünler, giysilerinizin kirlenmesini de önler.

Bisiklet çamurlukları oldukça kolay şekilde takılır ve sökülür. Ön ve arka lastiklerin ikisinde de çamurluk kullanılması tercih edilir. Yalnızca bir tane çamurluk kullanmak tek taraflı bir koruma elde etmenizi sağlayacaktır.

İlk olarak hangi aksesuarları almalıyım?

Öncelik mutlaka güvenlik ekipmanlarına verilmelidir. Hem sizin hem de etrafınızdakilerin güvenliği açısından büyük fayda sağlayacak olan güvenlik ekipmanları arasında kask, korna ve ikaz ışıkları yer alır.

Bere üzerine kask takabilir miyim?

Kask altında kullanacağınız berenin çok kalın olmamasına dikkat etmelisiniz. Bere kullanırken kaskı mutlaka başınıza düzgünce oturtmalı ve bantlar yardımıyla sıkılayıp çenenizin altından kilitlemelisiniz.

Bisiklet ekipmanları seçerken hangi renkleri tercih etmeliyim?

Hem ekipman ve aksesuar hem de giysi seçerken canlı renkler kullanmanız tavsiye edilir. Fosforlu giysiler kullanmak çok daha doğru bir tercih olacaktır. Görünürlüğünüzü arttıracak bu ürünler sayesinde sürücüler ve yayalar sizi kolaylıkla fark edebilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bisiklet Parçaları ve Aksesuarları

10.000+ ürün listeleniyor
Spor Outdoor
Spor Outdoor
Spor / Fitness
Spor / Fitness
Bisiklet
Bisiklet
Bisiklet Aksesuar ve Parçaları
Bisiklet Aksesuar ve Parçaları
Trainer
Trainer
Bisiklet & Motosiklet Kilitleri
Bisiklet & Motosiklet Kilitleri
Bisiklet Aydınlatma İkaz
Bisiklet Aydınlatma İkaz
Bisiklet Yol Bilgisayarları
Bisiklet Yol Bilgisayarları
Bisiklet Suluğu
Bisiklet Suluğu
Bisiklet Pompası
Bisiklet Pompası
Bisiklet Çantası
Bisiklet Çantası
Bisiklet Taşıyıcı
Bisiklet Taşıyıcı
Çamurluk
Çamurluk
Motor Kiti
Motor Kiti
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 10000+ ürün
DSACategoryId/60001546/2147483635/27026003/27064236