Bisikletlerin opsiyonel parçalarından biri olan bisiklet çamurluğu; su, çamur, taş veya diğer nesnelerin bisiklet ve sürücü üzerine sıçramasını önlemek amacıyla kullanılır. Hareket halinde çukurdan veya bir su birikintisinden geçildiği anda, lastikler merkezkaç kuvvetinin etkisi ile sıvıyı dairesel bir şekilde ve hızla dışa doğru iter. Genellikle bu durum kıyafetlerinizin kirlenmesine de neden olur. Çamurluk kullanımındaki birincil amaç, sürüş sırasında lastik tarafından havaya atılan kum, su, çamur, taş, ot ve diğer nesnelerin önlenmesidir. Darbe önleyici özelliği olan çamurlukların diğer amacı, otomobillerin tamponlarında olduğu gibi, çarpma anında oluşan şiddetin azaltılmasına yardımcı olmaktır. Çok yönlü yapıya sahip; çelik, magnezyum ve karbon gibi dayanıklı metallerden imal edilen çamurluklar, darbeleri emerek, lastik, tekerlek ve diğer parçaların korunmasını sağlar. Özellikle retro bisiklet modellerinin vazgeçilmez bir parçası olan şık metal çamurluklar, işlevselliğinin yanı sıra, aydınlatma ve taşıma aksesuarları ile birlikte bisikletin tarzını da tamamlar.

Bisiklet Çamurluğu Fiyatları

Bisiklet çamurluğu fiyatları; ürünün markasına, türüne, malzeme kalitesine, boyutlarına, üzerinde barındırdığı lamba ve yansıtıcı gibi ek aksesuarlara bağlı olarak değişiklik gösterir. Hafif ve dayanıklı alaşımı nedeniyle sıklıkla kullanılan karbon malzemeler, bisikletin toplam ağırlığına ekstra yük eklemediği gibi, form ve tasarım olarak da son derece estetik bir görüntüye sahiptir. Çelik, alüminyum, polikarbon ve diğer kompozit materyallerden üretilen çamurluk çeşitleri, farklı bisikletler için özel olarak hazırlanır. Karbon çamurluklar hafifliğinden dolayı tur ve cyclocross bisiklet modellerinde sıklıkla tercih edilir. Yüksek esneklik ve zorlu koşullara karşı dayanıklılık sunan polikarbon ve lastik içerikli çamurluklar ise, daha çok cross ve dağ bisikletlerinde kullanılır. Tek noktadan sabitlenebilen esnek çamurluklar, geniş hazneleri ve esnek yapıları sayesinde, taş ve kum gibi, lastikten etrafa ve üzerinizi gelebilecek nesneleri kusursuz bir şekilde önler.

Oval çamurluk modellerini, klasik geometriye sahip ve gerekli bağlantı noktalarını taşıyan tüm bisikletlere monte edebilirsiniz. Katlanabilir ve çanta içinde taşınabilir olan portatif çamurlukları, hava ve yol koşullarının kötüleştiği zamanlarda, hızlı montaj ve demontaj özelliğinden faydalanarak koltuk altına rahatlıkla takıp çıkarabilirsiniz. Aerodinamik hava akımına uygun hafif malzemelerden imal edilen çamurluklar ile sürüş keyfinizi artırabilirsiniz. Daha ufak boyutlara sahip ve sportif kullanıma da uygun olan sabit çamurlukları, çocuk bisikletleri ve katlanabilir bisikletlerde de tercih edebilirsiniz. Ayrıca, bazı çamurluk modelleri üzerinde yer alan askı bağlantı aparatları ya da tripod aksesuarları sayesinde, bisikletinize kamera bağlayabilir; en heyecanlı anlarınızı dilediğiniz gibi kaydedebilirsiniz. Bisikletinizin rengine, stiline, kadro simetrisine ve bağlantı parçalarının uyumluluğuna göre geniş ürün yelpazesi içinden dilediğiniz bisiklet çamurluğunu seçebilirsiniz.

Bisiklet çamurluklarının montajı son derece pratik ve kolaydır. Çamurluğun ve bisikletin türüne uygun olarak farklı bağlantı noktaları ya da parçaları üzerinden monte işlemi yapabilirsiniz. Şehir ve tur bisiklet modellerinde bulunan çamurluk bağlantı ekipmanı, genellikle fren kaliper ayağı üzerine takılır. Maşa üzerinde veya kadro maşa birleşme noktasının üzerinde yer alan delik ile çamurluğun üst birleşme parçası olan delik aynı hizaya getirilir ve uzun bir civata ile kabaca çamurluk tekerlek üzerine bağlanır. Ardından maşa ayaklarına göre tasarlanan ikili çatal çubuk, tekerlek somunu üzerinden iyice sıkılarak montaj işlemi tamamlanır. Aynı işlem, hem ön hem de arka tekerleğe bağlanacak çamurluk için uygulanabilir. Asimetrik kadro yapısına sahip dağ bisikleti modellerinde ise, daha fonksiyonel bağlama olanaklarına sahip olabilirsiniz. Gidon borusu ya da kadro boynu üzerinden tek bir dairesel klips ile, çamurluğu bisikletin kadrosu üzerine kolaylıkla monte edilebilirsiniz.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Bisiklet Çamurluğu

178 ürün var
 1. Fiyat Aralığı
  -
 2. Değerlendirme Puanı
 3. Renk A-Z
 4. Markalar A-Z
  1. Polisport Bisiklet Çamurluğu
  2. Topeak Bisiklet Çamurluğu
  3. KNT Bisiklet Çamurluğu
  4. Epic Bisiklet Çamurluğu
  5. HSGL Bisiklet Çamurluğu
  6. Asn Bisiklet Çamurluğu
  7. XLC Bisiklet Çamurluğu
  8. Guard Save Us Bisiklet Çamurluğu
  9. Lasalle Bisiklet Çamurluğu
  10. OEM Bisiklet Çamurluğu
  11. Zefal Bisiklet Çamurluğu
  12. Fonte Bisiklet Çamurluğu
  13. Taiwan Bisiklet Çamurluğu
  14. Forte Gt Bisiklet Çamurluğu
  15. Motobisavm Bisiklet Çamurluğu
  16. Nylon Bisiklet Çamurluğu
  17. Oxc Bisiklet Çamurluğu
  18. Yerli Bisiklet Çamurluğu
  19. Dahon Bisiklet Çamurluğu
  20. Güneş Bisiklet Bisiklet Çamurluğu
 5. Fotoğraflı Değerlendirme
 6. Güncel Değerlendirme
 7. Fırsat Ürünleri
 8. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001546/2147483635/27026003/27064236/60008546
Başa dön