Bisiklet ve motosikletler, kullanımı son derece eğlenceli ulaşım araçları olmalarının yanı sıra diğer araçlara oranla hafif yapılarıyla da öne çıkarlar. Bisiklet ve motosikletlerin sahip olduğu bu avantaj, zaman zaman güvenlik zaafları da oluşturabilir. Anahtarlı, şifreli, PVC veya bez kaplama gibi pek çok çeşidi bulunan bisiklet ve motosiklet kilitleri, aracınızın güvenliğini karşılamak üzere tasarlanmıştır. Kişisel tercihlerinize veya aracınızın yapısına göre bisiklet ve motosiklet kilitleri arasında kolaylıkla seçim yapabilirsiniz.

Farklı Çeşitteki Araçlar İçin Tasarlanan Kilitler

Bisiklet ve motosikletler, kendi içlerinde pek çok türe ayrılmaktadır. Bu nedenle her araç için alınması gereken güvenlik önlemleri de değişiklik gösterir. Motosiklet gibi boyut bakımından daha büyük olan araçlar için uzun veya kalın zincirli kilit tercihleri yapılması durumunda araçlar, ağaç veya direkler gibi oldukça kalın yapılara kilitlenebilir. Bu durum, aracın çalınma gibi istenmeyen durumlarla karşı karşıya kalma riskini de önemli oranda azaltır. Bisiklet gibi daha küçük yapıdaki araçlar için tercih edilen görece daha küçük kilitlerse aracın kilitlenebileceği yer sayısını artırarak fonksiyonellik sağlayan özellikleriyle öne çıkar.

Bisiklet ve motosiklet kilitleri arasında en çok tercih edilen çeşitlerden olan halat veya spiral kilitler, kolay sarılabilme özelliklerinin yanı sıra güçlü yapıları ve araç üzerinde ağırlık yaratmayan hafiflikleri ile kullanıcılar tarafından oldukça rağbet görür. Çelik veya zincirli araç kilitlerini, bütçeniz veya kişisel tercihlerinize göre hem bisikletleriniz hem de motosikletleriniz için kullanabilirsiniz.

Anahtarlı ve Şifreli Kilit Çeşitleri

Araç kilitleri söz konusu olduğunda her kilide özel olarak tasarlanan anahtarlar da önemli bir hâle gelir. Kilitlerle birlikte gelen standart ikili anahtarlar sayesinde, kilidinize sizden başka kimsenin erişmediğinden emin olabilirsiniz. Verilen ikinci anahtar ile anahtar kaybetme endişesinden kurtulabilirsiniz.

Anahtarlı kilitler kullanım bakımından son derece pratik olsa da kimi kullanıcılar yanlarında anahtar taşımayı tercih etmeyebilir. Bunun için tasarlanan şifreli kilitler, anahtar taşıma ve saklama derdinden kurtaran özellikleriyle öne çıkar. Şifreli kilidinize koyacağınız kendinize özel şifre sayesinde araç güvenliğinizi sağlayabilirsiniz. 

Güçlü Kilit Tasarımları

Bisiklet ve motosiklet kilitleri, genellikle araç üzerinde taşınması tercih edilen ürünlerdir. Selelerin altına veya araçların iskeletine kolaylıkla sarılabilen bez veya PVC kaplamalı kilitler, zincir veya çelik örgü dokuyu saklayarak araçların dış görünüşüne katkıda bulunur. Kırmızı, mavi, siyah, mor, sarı gibi birçok farklı renk seçeneği bulunan bisiklet ve motosiklet kilitleri arasında aracınızın renk ve tasarımına en uygun tercihi yapabilirsiniz. Bu tür kilitler, kaplamanın altındaki zincir veya çeliğin paslanmasını da önlemesi sayesinde uzun süreli kullanım adına da uygun ürünlerdir. Açık zincirlerin paslanması durumunda ise pas sökücü spreyleri tercih edebilirsiniz.

Bisiklet ve motosiklet kilitlerinin kesilmeye karşı dayanıklı olması da güvenlik açısından son derece önemlidir. Bunun için U bisiklet kilitleri, kesilmeye dayanıklı yapıları ile kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. U bisiklet kilitlerinin kablolu kilitlerle desteklendiği modeller de yüksek güvenlik sağlama özelliklerine sahiptir.

Kolaylıkla takılıp çıkarılabilen pedal kilitleri ise sürüş sırasında pedal hakimiyeti sağlama özellikleri sayesinde dağ bisikleti gibi engebeli arazilerde bisiklet sürmeyi seven kullanıcılar için verimli ürünlerdir. Tüm bunlarla beraber bisiklet veya motosikletinizin güvenliğini bir üst düzeye taşımak adına kancalı bağlama lastiklerini, maşa kilitleme mekanizması ürünlerini ve bisiklet güvenlik kablosu çeşitlerini de tercih edebilirsiniz.

Bisiklet ve motosiklet kilitleri, ürünlerde kullanılan malzemelere, kablo uzunluğuna ve renklere göre geniş bir yelpazede değişiklik gösterir. Ürünler arasında bütçeniz ve aracınıza en uygun kilit seçimini rahatlıkla yapabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bisiklet ve Motosiklet Kilitleri

İndirimli Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Toplam 24 / 1137 ürün
DSACategoryId/60001546/2147483635/27026003/27064236/394854