Bisiklet Suluğu

Bisiklet sporu ile ilgilenenlerin temel ihtiyaçlarından biri bisiklet suluğu olur. Bisiklet sulukları, matarası ve bisiklete takılan tutma kafesi ile içeceği yanınızda taşımanıza imkân verir ve iki temel parça halinde alıcıya sunulur. Outdoor bisiklet suluğu modelleri arasında kolay bir şekilde monte edilen kafes modellerini, matara modellerini ve çeşitli yardımcı ekipmanları bulabilirsiniz.

Outdoor Bisiklet Matara Modelleri ve Özellikleri

Özel tasarımı ile normal mataralardan ayrılan bisiklet mataraları, kapasiteden kalitesine kadar birçok etkenle değişiklik gösterir. Kapasite açısından 400 ml’den başlayarak 1 litreye kadar çıkan matara modelleri, ürün tipine göre ısıyı muhafaza etme özelliği de taşır. Termos tipi mataralar genellikle 2 saatten başlayarak modeline ve markasına göre değişen sürelerde içeceğin sıcaklığını korur. Genellikle izotermal çift duvar sistemine sahip olan termos tipi ürünler, soğuk içeceklerde daha başarılı bir kullanım sunar.

Matara modelleri üretildikleri malzeme açısından değişiklik göstermektedir. Mataralar; çelik, polipropilen, plastik, alüminyum gibi malzemeden üretilir. Polipropilen mataralar, hafif tasarımı ile öne çıkar ve koku yapmayan yapısı ile güvenle kullanılabilir. Saf alüminyumdan üretilen mataralar ise antibakteriyel iç tasarımı ve dayanıklı dış yüzeyi ile fark yaratır. Özellikle 1 litrelik yüksek hacimli mataralara alüminyum mataralar arasından erişebilirsiniz. Termal alüminyum mataralar ise uzun süre sıcaklığı muhafaza eden yapısı ile dikkat çeker. 12 saat ısıyı koruyan yapısı ile hem yaz hem kış aylarında ideal bir kullanım sunan termal mataraları, bisiklet gezileri dışında da kullanabilirsiniz.

Plastik suluk tipi mataralar arasında ise pipetli tasarımı ile öne çıkan modeller yer alır. Genellikle yarı saydam malzemeden üretilen pipetli suluklar, sızdırmaz kapağı ile güvenli bir kullanım sunar. Çelik mataralar ise termos özelliği taşıyan modelleri kapsar ve dayanıklı tasarımı plastik modellerden ayrılır.

Suluk Kafesi ve Kafes Seçimi

Outdoor bisiklet suluk kafesleri bisiklete ayrı bir şekilde monte edilen parçalardır ve kullanım yerine, kullanım sıklığına ve bisiklet modeline göre seçilir. Matara kafesleri alüminyum ve plastik modeller olarak değişir. Plastik kafesler matara gözü ile açık veya yarı kapalı modeller eşliğinde bulunabilir. Çelik vidalar ile gelen plastik kafesler, kolay monte edilip bisiklete ekstra ağırlık yüklemez. Değişen modeller ile alıcıya sunulan plastik kafesler farklı renk seçenekleri ile bulunabilir.

Plastik kafesler arasında esnek yapısı ile dikkat çeken ürünler de yer alır. Matara ebatlarına göre bağlantı noktalarından ayarlanabilen esnek plastik kafesler içinde dayanıklılığı ile öne çıkan elastik termo plastik reçineden üretilen ürün çeşitlerine erişebilirsiniz. Direnç açısından değişiklik gösteren kafes tiplerinden özellikle tekno polimerden üretilen kafesleri seçerek uzun süre sorunsuzca kullanabilirsiniz.

Kullanım özelliklerinin yanında şık tasarımlara sahip olan plastik kafesler, sofistike çizgili tasarımları ile bisikletinize uyum sağlar. Aynı zamanda plastik kafes modelleri esnek bağlantı seçenekleri ile bisikletin ön ve yan kısımlarına takılabilir.

Alüminyum kafes tipleri ise standart tasarımlara sahiptir. Alttan ve kenarlardan matarayı tutan tasarımı ile klasik bir kullanım sunan modeller, basit bağlantı ekipmanları ile kolayca monte edilir. İki adet vida ile kolayca takılan kafesler, her türlü matara tipi ile uyumludur. Alüminyum kafesler arasında ayarlanabilir aralığa sahip olan modeller, büyük matara tipleri ile birlikte kullanılabilir. Ağırlık açısından da değişen alüminyum kafesler 100 gram ile 125 gram arasında ortalama ağırlıklara sahiptir. Matara kafeslerinin yanı sıra kafesleri monte etmek için kullanılan yardımcı ekipmanlarda ürünler arasında alıcıya sunulur. Özellikle kafes vidalarını ikili ve dörtlü vida setleri halinde bulabilir, bisikletinize uygun olanı seçebilirsiniz.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Outdoor Bisiklet Suluğu Modelleri

1006 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 1006 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?