Bisiklet Yol Bilgisayarları

‌GPS teknolojisi, bisiklet bilgisayarlarında kullanılan yaygın bir teknolojidir. Yeni nesil akıllı bisiklet ‌animasyonları, çok sayıda özelliğine ek olarak uygun fiyatlı ve güvenilirdir. Farklı sürüş teknikleri için gelişmiş fonksiyonlarla donatılmış olan modeller arasından en iyi bisiklet navigasyonu ya da bisiklet bilgisayarını seçebilir, ayrıntılı verilerle sürüş deneyiminizi geliştirebilirsiniz.

Bisiklet Navigasyonu Modelleri Nelerdir?

Yeni nesil bisiklet navigasyon modelleri, normal bisiklet bilgisayarı işlevleri, kalp atış hızı monitörleri ve daha fazlasını bir ünitede birleştirir. Hız ve mesafe bilgisi sağlamak için ‌GPS teknolojisini kullanmak güvenilir ve konforludur. Cihazınızı farklı bilgisayarlar arasında değiştirmek de kolaydır. Bir navigasyon cihazı seçerken, cihazı ne amaçla kullanacağınızı belirlemeniz gerekir. Sizi bir yolculuğa yönlendiren ya da herhangi bir yolculuğunuzdan sonra "geriye bakmak için" sürüş verilerinizi gözden geçirebileceğiniz ürünler bulunur. Genel olarak ileriye dönük yolculuk navigasyonlarında yerleşik haritalar, ek depolama, navigasyon yazılımı ve bu bilgilerin tümünü kullanmak için genellikle daha büyük bir ekran bulunur. Bir yolculuktan sonra ayrıntılı bir analiz seçeneği ile birlikte, birçok bisikletçinin istediği tüm verileri sağlayan ‌GPS birimlerinde ayrıntılı navigasyon bilgileri sunulmaz.

En İyi Bisiklet Navigasyonu Nasıl Seçilir?

Navigasyon ürünleri ve bisiklet bilgisayarları, marka ve modele göre özelleşebilen çok sayıda özelliğe sahiptir. Bununla birlikte bazı özellikler çoğu modelde ortaktır ve yol deneyimizi geliştirmek için önemli işlevlere sahiptir. Bluetooth bağlantısı sunan navigasyon modelleri, uyumlu telefonlarla bilgi paylaşır ve müzik kontrolü, sesli yönlendirme, gelen arama, metin uyarıları ve yolculuk verilerini buluta yükleme yeteneği gibi özellikleri içerebilir. Montaj seçenekleri, farklı cihazlar arasında seçim yaparken kolayca gözden kaçabilen bir özelliktir. Çoğu GPS ünitesi, gidona veya bisikletin gövdesine bağlanır. Çoklu sporlar için tasarlananlar gibi bazı modeller kol saati olarak takılabilir, ancak bu bisiklet sürmek için ideal bir görüntüleme konumu değildir.

Bir Bisiklet Navigasyonu Nasıl Olmalıdır?

Genel olarak, navigasyon ve haritalama için tasarlanmış cihazlar daha büyük ekran boyutlarına sahiptir. Ekran boyutu büyüdükçe bilgilerin okunması kolaylaşır. Böylece başka bir sayfaya gitmek zorunda kalmadan ekranda daha fazla bilgi görüntüleyebilirsiniz. Öte yandan, bisikletinizin gövdesine göre büyük olabilecek ekranları seçmek pratikliğe ve ağırlığa duyarlı profesyonel sürücüler için iyi bir seçim değildir. Bilgisayar navigasyonlarında 2,3 inç (5,84 cm) ekran, genellikle referans noktası olarak kabul edilir. Çoğu yeni cihaz bu boyutlarda veya biraz daha büyüktür. Navigasyon özelliği için GPS istiyorsanız ekran boyutu ve çözünürlük, yol noktalarını ve istediğiniz rotayı görmek çok önemlidir. Bu nedenle 2,5 inç (6,35 cm) veya daha büyük bir ekran boyutu yaygındır. Menüler arasında hızlı geçiş yapmayı ve istenilen verileri seçmeyi kolaylaştırmaya yardımcı olduklarından dolayı dokunmatik ekranlı modeller daha popülerdir.

Bisiklet Navigasyonu Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

GPS üniteleri kompakt bir cihazda kalp atış hızı monitörü, bisiklet bilgisayarı ve güç ölçüm cihazını birleştirir. Tüm veriler için ekran sunar. Birçok GPS cihazı ANT + ve / veya Bluetooth kablosuz teknolojisiyle çalışır. Bu sayede performans bileklikleri, kadans (hız) sensörleri ve güç ölçerler gibi ek aksesuarların kullanılabilmesine imkan tanır. Kalp atış hızı, kadans, mesafe, hız ve güç ölçer uyumluluğu, ANT + protokolünü kullanan birçok cihazda oldukça yaygındır. En popüler bisiklet navigasyonu modellerinde, kadans sensörü de dahil olmak üzere birçok cihazda "paket seçeneği" bulunur. GPS üniteleri, görünürlüğün zayıf olduğu durumlarda ya da belirgin bir yolun olmadığı yerlerde önemli işlevlere sahiptir. Dağ bisikletiniz için GPS satın almak istiyorsanız, rota verilerini çevrim içi ağlardan indirebilmenizi sağlayan modelleri tercih edebilirsiniz. Dağ sürüşü için ayrıntılı haritalara sahip olmayan en basit birimler genellikle dijital pusulalar sunarken, premium modeller ayrıntılı topografik haritalara da sahiptir.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bisiklet Navigasyon

405 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 36 / 405 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?