Ocean

Doğal ve katkısız içerikleriyle gıda takviyesi sektörünün başarılı markaları arasında yer alan Ocean, alanında uzman hekimler, eczacılar ve yatırımcılar işbirliğiyle kurulmuştur. İlk ürününü, 2005’te tüketicilerle buluşturarak sağlığa hediye anlayışıyla güvenilir ve inovasyon odaklı bileşenler ortaya çıkaran Ocean; omega-3, vitamin-mineral, bitkisel ekstreler, kolajen, probiyotik, güneş koruyucuları ve konsantre serum kategorilerinde yararlı formüller sunar. Dolayısıyla markaya ilgi duyan kullanıcılar Ocean nedir diye sıklıkla araştırarak bilgi almaya çalışır. Yasal yükümlülüklere uygun ve Helal, GMP, ISO 9001, ISO 22000 sertifikalarına sahip tesislerde uzman personellerle besin takviyeleri üretir. Bununla birlikte Ocean ürünleri Avrupa, Amerika standartlarıyla uyumlu, kaliteli hammaddeler modern üretim teknolojileriyle işlenerek hem tadı hem de içeriğiyle fark yaratır. Nitekim pek çok farklı ürün gamında Singapore Test Awards, Amerika Food Awards, ITQI Üstün Lezzet Ödülü, London Awards gibi önemli ödüllere layık görülmüştür. Kalitesinin yanı sıra Ocean fiyat avantajına sahip ürünleriyle de sıklıkla tercih edilir.

Her Çeşit Omega-3 ile Ocean Farkı

Vücutta sentezlenmediği için dışarıdan alınması gereken elzem yağ asitleri olan omega-3, EPA ve DHA çeşitleri Ocean tarafından GMP (İyi Üretim Uygulamaları) standartlarına göre farklı çeşit ve gramajlarda üretilir. IFOS 5 yıldız onayına sahip formülasyonlarda öne çıkan omega-3 kalitesi IFOS (International Fish Oil Standards) tarafından analiz edilir. Ayrıca GOED (Küresel EPA ve DHA Organizasyonu), WHO (Dünya Sağlık Örgütü), CRN (Beslenme Konseyi)’nin belirlediği içerik kalitesi, saflık, tazelik gibi tüm kalite parametrelerine uygundur. Antarktika krili vb. temiz, soğuk ve ağır metalden uzak soğuk sularda yaşayan canlıların gövde yağlarından elde edilen balık yağı, kimyasal çözücüler kullanılmadan moleküler distilasyon gibi mekanik yöntemlerle saflaştırılır. İster sıvı ister kapsül formunda alınabilen balık yağı çeşitlerindeki omega-3, EPA, DHA oranları yetişkinler, gebeler, çocukların alması gereken günlük kullanım miktarlarına göre belirlenirken D-K vitaminleri, koenzim Q gibi ilaveler de içerir. Markanın balık yağının öne çıkan özellikleri bu şekilde sıralanabilir:

  • IFOS 5 yıldız kalite onayına sahiptir.
  • Krill balık yağı, Antarktika krillinden elde edilen balık yağı fosfolipit haldedir.
  • 30, 50, 60 adet bulunan ambalajlardaki softgel kapsüller 1100-160 mg arasında değişen omega-3, 580-90 mg EPA, 390-60 mg DHA ihtiva eder.
  • Gebeler, yetişkinler, çocuklar için ayrı çeşitleri bulunur.
  • Bazı formüllerde koenzim Q10 (ubikinol), astaksantin, K2, D3 vitaminleri de yer alır.
  • Çocuklara özel balık yağları portakal, bal, limon, karışık meyve aromalı lezzetli şuruplar şeklinde üretilmiştir. Aynı zamanda multivitamin-mineral takviyeleri eklenmiş olması sayesinde avantajlı bir kullanım sunar.
  • İlave şeker, renklendirici, tatlandırıcı, yapay aroma verici içermez.
  • Ağır metal bulunmayan soğuk, temiz denizlerde yaşayan balıkların yağlarından elde edilmekle beraber etken maddeler tamamen mekanik yöntemlerle saflaştırılır.

Ocean ile Vitamin ve Mineral Zenginliği

150’nin üzerinde ürün gamına sahip Ocean ürünlerinin büyük çoğunluğunu vitamin-mineraller oluşturur. Hücrelerin ihtiyaç duyduğu vitamin-mineralleri yararlı formlarda üreten Ocean, B kompleks, B12, C, D3, biotin, K2, folik asit, multivitaminlere ek olarak çinko, magnezyum, iyot, selenyum, krom, multimineral ve demir mineralleri de sunar. Şurup ve damlaların üstün lezzette olmasına ek olarak Türk Gıda Kodeksi Beslenme ve Sağlık Beyanları Yönetmeliği’ne uygun şekilde üretilir. Vitamin-mineralleri sıvı, damla, saşe, sprey, efervesan tablet, kapsül formundakiler yetişkinlere göre iken tadı güzel şuruplar ve çiğnenebilir jel formdaki Ocean, çocuklar için uygundur. Yeni nesil vitamin-mineral destekleriyle Ocean, mikroenkapsülasyon teknolojisini kullanarak molekülleri lipozom adı verilen yağ kesecikleri içerisine hapseder; bu durum vücudun daha iyi emebilmesine yardım eder. Ocean ürünleri haricindeki diğer markalara vitamin fiyatları incelemesi yaparak ulaşabilirsiniz.

Özel Gıda Gereksinimleri için Ocean

Ocean, dünyanın pek çok farklı bölgesinde yayılış gösteren 17 değerli bitki ekstresini kolay tüketilebilir hale getirmiştir. GACP’ye (İyi Tarım ve Toplama Uygulamaları) uygun olarak yetiştirilen Ginkgo biloba, Afrika sardunyası, deve dikeni, karabiber, çörek otu, Passiflora, propolis, Japon soforası, Japon poligonumu gibi bitkilerin etken maddeleri tamamen doğal yöntemlerle ekstraksiyon yapılarak sprey, yağ, kapsül, tablet, damla formlarındaki doğal gıda takviyeleri haline getirilir. Yağ haldeki ürünler soğuk sıkım, diğerleri ise alkol içermeyen çözücüler yardımıyla elde edilir. Vejetaryen ve veganların da kullanabileceği Ocean talimatlara uygun olarak ve doktora danışarak tüketilmelidir. Bazı özel mikro besinlerin alınması gerektiği durumlar için de zengin ürün çeşidi bulunan Ocean; organik, inorganik moleküller, amino asitleri patentli hammaddelerden üretir. Ocean özel gıda takviyeleri hyaluronik asit, L-glutamin, L-arjinin, MSM, kondroitin sülfat gibi bileşikler içerir. Diğer yandan bağırsak florasındaki bakterileri içeren probiyotik çeşitleri de sindirime destek amaçlı sunulur. Farklı markalar için besin takviyeleri kısmını inceleyebilirsiniz.

Ocean ile Cilt Bakımı

Ocean kullananlar tarafından beğenilen, popüler cilt bakım ürünleri de üretir. Cilt bakım rutinlerine dahil edilebilecek çeşitler arasında kolajenler, konsantre serumlar ve güneş koruyucuları yer alır. Yaşlandıkça vücutta azalan kolajeni değişen kullanım amaçlarına göre gruplandıran markanın tüm vücut ve güzelliği temel alan farklı formülasyonları vardır. Sığır kaynaklı, hidrolize tip 1-2-3 kollajen tipleri daha kolay sindirilebilirken hyaluronik asit, vitamin-mineral destekleri de ihtiva eder. Bununla birlikte farklı oranlarda C vitamini, hyaluronik asit, kolajen-retinol karışımı serumlar da kırışıklık karşıtı etkiye destektir. Her cilt tipine uygun SPF 50+ güneş koruyucu losyonlar güneşin olumsuz etkilerini tolere etmeye yardımcı olurken çeşitli yağ, koenzim Q10 takviyeleriyle zenginleştirilmiştir. Streptokok (S. zooepidemicus) bakteri suşlarının fermantasyonu sonucu sentezlenen hyaluronik asit gibi pek çok bileşen gelişmiş biyoteknolojik süreçler sayesinde elde edilir. Kadın ve erkek biyokimyasına uygun kompleksler ise onlara özgü vitamin, mineral, bitkisel ekstreler içerir.

Ocean Ürünleri Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Ocean ürünleri yorumları bakımından da oldukça beğenilen gıda takviyeleri grubuna girer. Dolayısıyla tedavi edici ilaç niteliği taşımaması sebebiyle doktora danışarak kullanılması çok daha sağlıklı olabilir. Her ürünün bileşimi günlük beslenme değerleri referans alınmış olması ve farklı oranlarda etken madde içermesi sebebiyle ayrı yaş gruplarına hitap eder. Yetişkinlere üretilen ürünler 11 yaş üstü kişilerin kullanımına uygundur. Kullanımı sırasında dikkat edilecek en önemli konu, doktor farklı bir doz önermediyse üzerinde yazan talimatlara uymaktır. Yapay şeker içermeyen formüller doğal, lezzetli tatları sayesinde kolaylıkla alınabilir. Tablet ve kapsül şeklinde olanlar önerildiği dozda günlük olarak suyla içilir. Yağ, damla, şurup, sprey formundakiler suyla, içecek-yiyeceklerle karıştırılarak veya doğrudan tüketilir. Saşe adı verilen toz Ocean, 1 paket formülün 200 ml (1 su bardağı) suyla karıştırılmasıyla kullanılır. Serum, krem gibi çeşitler haricen cilde uygulanır.

Ocean ürünleri helal midir?

Bileşenlerinin insan sağlığını olumsuz etkileyecek hammaddeler içermemesi konusunda oldukça hassas olan marka, Helal sertifikasına sahip olmakla birlikte tüm üretim prosesleri Helal kurallara uygundur.

Ocean Hangi markaya aittir?

2004 yılında kurulan Orzax İlaç firmasına ait bir markadır. Tamamen yerli üretim olmasına ek olarak merkezi İstanbul Şişli’de bulunan markanın fabrikası da İstanbul Esenyurt’ta faaliyet gösterir.

Ocean ürünleri nerede satılır?

Reçetesiz satılan Ocean hem bütün eczanelerde hem de fiziki satış mağazalarında tüketicilere sunulurken online sipariş ile de kolaylıkla temin edilebilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...