Olimpik bir spor olan ve binlerce yıllık tarihi olduğu düşünülen boks, en popüler dövüş sporları arasında yer alıyor. Dövüşürken sadece ellerin kullanıldığı boks sporunda güçlü yumruklar atmak kadar vücudu karşı taraftan gelecek olan darbelerden korumak da fazlasıyla önem taşıyor. Sporcular, boks malzemeleri kullanarak güçlerini tam anlamıyla gösterme, pratiklerini geliştirme ve kendilerini daha iyi savunma fırsatı yakalıyor.

Boks malzemeleri, verimli antrenmanlar yapıp güç ve hız bakımından gelişim göstermek, dövüş esnasında rakiplerden alınacak yumruk darbelerinden ve burkulma gibi sakatlık problemlerinden korunmak için boksla uğraşan kişilere ciddi şekilde yardımcı oluyor. Temel olarak vücudu hazır duruma getirmek ve korumak amacıyla kullanılan boks malzemeleri, oldukça zengin bir ürün yelpazesiyle kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Düzenli ve talimatlara uygun biçimde kullanılan ürünler, dayanıklılık ve kondisyon açısından olumlu sonuçlar elde edilmesini sağlıyor.

Vücudun Darbelere Karşı Korunmasını Sağlayan Boks Malzemeleri

Boks malzemeleri içerisinde gerek rakipli ve bireysel antrenmanlarda gerek boks müsabakalarında sporcunun kendisini korumasına yardımcı olacak ürün seçenekleri yer alıyor. Antrenmanlarda ve amatör müsabakalarda kullanılabilen kafa koruyucu kasklar, baş bölgesine alınan yumrukların şiddetini azaltıyor. Yüzün alt kısmına isabet eden tüm yumrukların diş kırma riski bulunduğu için sporcuların dişlik kullanması gerekiyor.

Boks eldivenleri, yastıklama etkileri sayesinde yumruk vuran elin ve yumruk atılan bölgenin darbeden korunmasını destekliyor. Böylece sporcunun kendisinin yanı sıra rakibini de kısmen korumasını sağlayan bir malzeme oluyor. Boks eldiveni giymeden önce çıplak ele sarılan el bandajı, kum torbasına ya da rakibe yumruk atıldığında elin alacağı darbenin yumuşatılmasını sağlıyor. Bileklik, dizlik, gövde koruyucu, kaval koruyucu ve baldırlık gibi bölgesel koruyucular, sporcuyu adale sakatlığı gibi darbe dışı durumlara karşı koruyor.

Kum Torbası, Boks Eldiveni ve Boks Aksesuarlarıyla Bireysel Antrenman

Boks sporunda bireysel antrenmanlar, sporcunun teknik açıdan gelişimi ve kondisyonunu koruması için son derece önem arz ediyor. Kum torbası olarak da nitelendirilen boks torbası ve boks eldivenleri, bireysel olarak gerçekleştirilen çalışmaların temelini oluşturuyor. Ev kullanımı için tasarlanmış olan boks aksesuarları, sporcunun antrenmanlarını bir spor salonuna gitmek zorunda kalmadan kendi belirlediği alanda yapabilmesine olanak tanıyor.

Refleks topu, boks topu ve kum torbası gibi ürünlerin kullanılacakları alana monte edilmesi gerekiyor. Farklı markalar tarafından üretilmiş olan ve çeşitli model seçenekleriyle sporcuların tercihine sunulan ürünler, montaj işleminin ardından sabit şekilde kullanıma hazır duruma geliyor. Hareket ettirilebildikleri için farklı alanlarda antrenman yapma olanağı sağlayan boks stantları, montaj gereksinimini ortadan kaldıran boks aksesuarları arasında yer alıyor. Lapa seti gibi ele takılarak karşıdan gelen yumrukları karşılamaya yarayan ürünler ise iki kişi karşılıklı antrenman yaparken kullanılıyor.

Konforlu Çalışma Olanağı Yaratan Boks Tekstil ve Antrenman Ürünleri

Boks, efora dayalı bir spor olduğundan sporcu, gerçek performansını ortaya koyabilmek için konforlu hareket etme ihtiyacı duyuyor. Sporcuya maksimum fayda sağlayacak şekilde dizayn edilmiş olan boks tekstil ve antrenman ürünleri, farklı vücut tipleri için beden seçenekleriyle sunuluyor. Boks yeleği ve boks şortu gibi ürünler içerisinden vücut ölçülerine göre tercih yapılırken boks eldivenlerinin seçimi ise Ons ağırlık birimine göre gerçekleştiriliyor.

Sporcular, ürün seçini yaparken teknik detayların yanında görsel zevkleri doğrultusunda da hareket edebiliyor. Tüm boks tekstil ve antrenman ürünlerinin renk seçenekleri bulunuyor. Tek ya da çift renkli ürünler arasından kişisel beğenilere hitap etmeyi başaran model seçeneğinde karar kılınabiliyor. Böylelikle sporcular, aynı renk ürünler kullanmak zorunda kalmıyor.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Boks Malzemeleri

689 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Delta
  2. By Leon 1982
  3. Dragon
  4. Everlast
  5. Cyclone
  6. Lonsdale
  7. Excalibur
  8. Leyaton
  9. Do-Smai
  10. Busso
  11. Avessa
  12. Vertex
  13. Yukon
  14. Spor Byfit
  15. Hattrick
  16. Adidas
  17. Liggo
  18. Evox
  19. Cosfer
  20. Haşado
 2. Beden A-Z
 3. Fiyat Aralığı
  -
 4. Ürün Puanı
 5. Fırsat Ürünleri
 6. Renk A-Z
 7. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001546/2147483635/353044/370052
Başa dön