Boks Standları

Boks, güç ve dayanıklılık gerektiren bir spor dalıdır. İki kişi arasında düzenlenen antrenmanlarda saldırı ve savunma stratejileri geliştirilir. Amatör ya da profesyonel boksörler güç seviyelerini artırmak için çeşitli ekipmanlarla çalışır. Boks standları, antrenmanlar arasında yer alan temel ekipmanlardan biri olarak öne çıkar. Hem temel hem de ileri düzey eğitimlerin bir parçası olan standlar yumruk ve tekme atma alıştırması yapmak için kullanılır. Kum torbası olarak da bilinen bu tür ekipmanlar optimum performans sağlamak adına güçlü bir sistem üzerine inşa edilir. Güçlü darbelere karşı devrilmez mekanizmalar sayesinde güvenli bir ortam oluşturulması amaçlanır. Farklı ortamlara ya da ihtiyaçlara uygun olarak kendi içinde çeşitlere ayrılır. Boks sporunda ilerleme kaydetmek için size en uygun olanı bu tür modeller arasından bulabilirsiniz.

Dayanıklı Modeller Oluşturan Boks Standları

Boks çalışma standı birçok spor salonunun en yaygın ekipmanları arasında yer alır. Mini boyut seçenekleri sunan kompakt tasarımlar ise ev ortamlarında antrenman yapmanıza olanak tanır. Boks standı türleri arasından seçim yaparken antrenman sisteminizi göz önünde bulundurmak faydalı olabilir. Arasından seçim yapabileceğiniz kick boks standı modelleri ise şunlardır:

  • Ayaklı Boks Standı: Alt kısmında su veya kum dolu bir bölme yer alır. Ağırlık oluşturan alt bölme sayesinde devrilmelerin önüne geçilir. Kum torbası ağırlık ekipmanın üzerinde dikey bir şekilde yerleştirilir. Dar alanlar için ideal olan ayaklı boks standı kolay hareket ettirilebilir olması ile avantaj sağlar.
  • Duvar Boks Standı: Duvara monte stand üzerine takılan kum torbasından oluşur. S kancalı bir bölmesi bulunur. Takıldığı yere sabitlendiği için genel olarak spor salonlarında sıklıkla tercih edilir.
  • Şişme Boks Standı: Halk arasında hacıyatmaz olarak da bilinen çeşitleri oluşturur. Vurma torbası içerisine kum yerine hava basılır. Hafif yapıda olduğu için özellikle çocukların kullanımı için uygundur. Yeni başlayanlar ya da savunma stratejileri geliştirmek isteyenler tarafında da tercih edilebilir.

Boks standları en güçlü antrenmanlarda bile maksimum performans sağlar. Devrilmeyen sistemler dayanıklı materyaller üzerine kurulur. Kum torbaları yırtılmayan sert kumaşlarla kaplanır. Darbe emici özellikleri ile esnek bir yapıya kavuşur. Yumruk ve tekme antrenmanlarında verimliliği artırarak sizlere avantaj sağlar. Boyut seçeneklerinde farklı alternatifler bulunabilir. Standart olarak boks standartları 70 ile 156 cm arasında üretilir. Ara boyutların da bulabildiği seçeneklerde antrenman yapan kişinin boy özellikleri göz önünde bulundurulmalıdır.

Güçlü Bir Antrenman Deneyimi Sunan Özellikleri İle Boks Standları

Boks vurma standı antrenman verimliliğini arttıran özelliklere sahiptir. Yüksek performans sunan dayanıklı ürünler çok yönlü bir spor deneyimi sunar. Sadece boks dalında değil kardiyo, aerobik ve denge alanında da pratik yapmanıza olanak tanır. Ayaklı kick boks standı taşınabilir olması ile ev kullanımlarına uygundur. Su ya da kumla doldurulan alt bölmesi kullanılmadığı zamanlarda boşaltılabilir. Dikey boyutu sayesinde ortamlarda yer kaplamaz. Ev tipi boks standı modelleri ile profesyonel spor salonlarında hissetmek mümkün hale gelir. Refleks boks standı modelleri vücut hareketlerinizi değiştirerek egzersiz yapmanızı sağlar. Kalp ve solunum yollarına meydan okuyan bu tür çalışmalar fiziksel gücü arttırmaya yardımcı olur. Refleks ayaklı boks standı çeşitleri ise özellikle temel denge sisteminizi geliştirmenize olanak verir. Vücut ağırlığını bir ayaktan diğerine taşıyarak çalışmalar yapmanızı mümkün hale getirir.

Ayaklı boks vurma standı el-ayak-göz koordinasyonu üzerinde de olumlu etkiler bırakır. Gerçek bir rakiple boks maçına çıkıyormuşsunuz hissini yakalamak için adam şeklinde boks standı seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz. Bu tür tasarımlar ayaklı bir stand üzerinde sağlam yapıda cansız bir manken görünüme sahiptir. Kol, baş ve göğüs kısımlarıyla gerçek bir insanı yansıttığı için boks egzersizlerinde fayda sağlar. Rakip vücudun farklı bölgelerine saldırı stratejileri geliştirmeniz mümkün hale gelir. Boks adam standı kum torbalarında olduğu gibi farklı boyut seçeneklerinde bulunabilir. Ağırlık sehpası ile yapılan egzersizler gibi kum torbaları da vücudun kas gücünü arttırma üzerinedir. Çok amaçlı özelliklerini keşfederek spor antrenmanlarında farklı sistemler deneyebilirsiniz.

Boks Standları ile Spor Dalında Uzmanlaşın

Bir spor dalı olarak boks, koordinasyon ve zarafet yeteneklerinin birleşmesidir. Bu alanda uzmanlaşmak ve profesyonel bir şekilde yapmak bol miktarda egzersiz ya da pratik gerektirir. Günlük hayatınızda pratik sıklığını arttırmak adına farklı stand seçenekleri sizlere yardımcı olur. Masa üstü boks standı türleri bilgisayar masanızdaki yerini almak üzere tasarlanır. İşten bunaldığınızda ya da stres atmak istediğinizde yumruk pratikleri yaparak rahatlamanızı amaçlar. Aynı zamanda kısa egzersizler için de idealdir. Hacıyatmaz boks standı seçenekleri ise ev ortamlarında kullanılmak üzere en uygun tasarımları oluşturur. Spor salonuna gidemediğiniz günlerde pratiğinizden geri kalmamanıza olanak tanır.

Sadece yetişkinlerin değil çocukların da boks dalında uzmanlaşması için özel tasarlanan ürünler mevcuttur. Çocuk boks standı ürünleri küçüklerin güvenli bir şekilde pratik yapmasına izin verir. Mini boyutları ve yumuşak yüzeyleri sayesinde sağlıklı bir kullanıcı deneyimi geliştirilir. Şişirilebilir boks standı türleri de çocukların kullanımına uygun özellikler içerir. Kullanılmadığı zamanlarda içerisindeki hava boşaltılabilir. Dolap içlerinde ya da baza altlarında rahatlıkla saklanabilir. Hem yetişkinler hem de çocuklar için tasarlanan modeller ile güç egzersizlerinizi bir adım öne taşıyabilirsiniz. Boks yapmanın fiziksel ve zihinsel sağlığa etkilerini keşfederek bu alanda uzmanlaşabilirsiniz.

Uygun Fiyat Seçenekleri Yaratan Boks Standları

Boks standı fiyatları modeller arasında değişiklik gösterebilir. Fiyatların belirlenmesinde boyut ve materyalin yanı sıra üretim yapan markalar da rol oynar. Geniş ürün yelpazesi sunan birbirinden farklı tasarımlar her talebe olduğu gibi her bütçeye hitap eden bir seçenek oluşturmayı başarır. Boks vurma standı fiyatları arasından cep dostu seçenekleri keşfederek alışveriş yapmak mümkündür. Evlerde pratik yapmak isteyenlere verilen boks standı satın al tavsiyesi uygun fiyatlar sayesinde uygulanabilir hale gelir. Dövüş sanatlarına ilgi duyan her yaştan kullanıcı cazip fiyatlar sunan kum torbası, dizlik ve boks eldiveni fiyatları ile kendi antrenman alanını yaratabilir. Amatör ya da profesyonel boksörlerin kullandığı birbirinden faydalı ekipmanlara uygun fiyatlarla erişmek için farklı markaları incelenebilir. Size en uygun fiyatı ve modeli sunan marka ile kazançlı bir ekipman alışverişi deneyimine sahip olabilirsiniz.

Şişme boks standları nasıl kurulur?

Şişme özellikteki modeller kendileri ile beraber bir hava pompasına sahiptir. Hava basılarak dakikalar içerisinde hazır bir hale gelebilir.

Boks standı kaç cm olmalıdır?

Boyut seçiminde bulunurken pratik yapacak olan kişinin boyu göz önünde bulundurulmalıdır. 70 ile 180 cm arasında değişen modellerde 120 cm herkese hitap eden bir seçenek oluşturur. Çalışma şekli ise bir diğer seçim kriteridir. Yumruk antremanları için 80 ile 100 cm arasındaki ürünler yeterli olabilir. Tekme pratiği için 100 cm ve üzeri önerilir.

Boks standları ile pratik yaparken eldiven takmak zorunda mıyım?

Eğer bu alanda uzman değilseniz vuruşlar esnasında elinize zarar verecek hareketler yapabilirsiniz. Eldiven kullanmak sizleri koruyacağı için daha sağlıklı bir pratik süreci vadeder. Dolayısıyla sakatlanmaların önüne geçebilmek için eldiven kullanmanız tavsiye edilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Boks Standları

102 ürün listeleniyor
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Toplam 24 / 102 ürün
DSACategoryId/60001546/2147483635/353044/370052/378389