Ağırlık Sehpaları

Ağırlık sehpaları vücut geliştirme sporu ile ilgilenenler başta olmak üzere sporseverleri cezbediyor. Farklı yapı ve özelliklere sahip sehpalar hem spor salonları için hem de kişisel kullanım amaçlı olarak yoğın biçimde tercih ediliyor. Katlanabilir ağırlık sehpaları ergonomik yapısı ile dikkat çekerken ileri seviye sporcular için geliştirilen çok fonksiyonlu ağırlık ve mekik sehpaları profesyonel kullanım alanı sunuyor.

Başlangıç, orta ve ileri düzey kullanıcılar için farklı vücut geliştirme sehpaları üretiliyor. Vücut yapılarına uygun tasarlanan ürünler işlevsel, konforlu ve güvenli bir kullanım alanı yaratıyor. Kullanım avantajlarının yanı sıra görünümleri ile de ilgi çeken ağırlık masası modelleri farklı renk, desen, kaplama türü ve ana materyal çeşitliliği ile sizlerin beğenisine sunuluyor.

Güvenli ve Konforlu Spor Seansları

Ağırlık ve mekik sehpaları farklı vücut yapıları göz önüne alınarak geliştiriliyor. Bu noktada sporcunun oturma pozisyonu, sırt eğimi, ayakların konumu gibi değişkenler hesap ediliyor. Çünkü sağlam ağırlık sehpaları kullanıcıya güven hissi veriyor ve bu da çalışma motivasyonunu doğrudan artırıyor. Ürün satın alırken maksimum ağırlığı dikkate almak, kişi ağırlığı ile birlikte kullanılacak ağırlıkları da hesap ederek seçim yapmak gerekiyor. Vücudun farklı yerlerini çalıştırabileceğiniz sehpaların barları kişinin boyuna göre ayarlanabiliyor, bu da etkili ve rahat bir kullanım sağlıyor.

Ağırlık sehpaları dengeli yapıları ile üzerinde ağırlık çalışırken devrilme, denge kaybı gibi problemleri bertaraf ediyor. Sehpaların kaymaması ve zemine iyi derecede sabitlenmiş olması da emniyeti artırıyor. Bu anlamda kaymayı tamamen engelleyen özel ayak ucu mekanizmalı modeller oldukça fazla tercih ediliyor. Kolay takma çıkarma ve monte-demonte olan ağırlık sehpaları hızlı kurulum avantajı ile geliyor ve yer kaplamayan katlanabilir modeller yalnızca birkaç adımda tamamen katlanabiliyor.

İşlevsellik Ön Planda

Mekik ve ağırlık sehpalarının fonksiyonelliği modelden modele değişkenlik gösteriyor. Çok fonksiyonel ağırlık sehpaları bacak, sırt, bel, kol, karın da dahil pek çok noktayı çalıştırmanıza olanak tanıyor. Mekik pozisyonu, farklı sırt açısı ve oturma alanı açısı ayarlamak mümkün oluyor. Rahatlık sağlayan sünger ya da diğer dolgu malzemeleri vücudun temas ettiği bölgeleri acıtmıyor. Sert sırtlık alanı ideal seviyede tutuluyor. Çerçeve, dolgu malzemesi ve sırtlık bölümleri farklı ana materyallerden imal edilmekle birlikte örneğin viskoz sırtlık, poliüretan dolgu ve çelik çerçeve en fazla rağbet görenler arasında yer alıyor. Tüm vücut ya da bölgesel ağırlık çalışmak isteyenler için işlevsel olan ağırlık sehpalarının farklı açılardan göğüs kaslarını ve karın bölgesini çalıştırma özelliği bulunanlar öne çıkıyor. Hareket kolaylığı sunan delikli sırt bölgeli modeller, taşıma kolaylığı sunan entegre tekerlekli seriler ve çoklu katlama özelliği bulunan modeller de en fazla ilgi çekenlerden oluyor.

Şık ve Sportif Tasarımlar

Ağırlık sehpaları işlevsel ve fonksiyonel olmalarının yanı sıra sportif görünümleri ve güçlü bir stil sunmaları ile de farkını ortaya koyuyor. Modern tarzdan ilham alan özel ağırlık sehpaları kaliteli materyalleri estetik imajla buluşturuyor ve ortaya dayanıklı olduğu kadar şık ve sportif de olan modeller çıkıyor. Tek renk ya da siyah – kırmızı gibi renk kombinasyonları ile üretilen sehpaların talimatlarda belirtilen biçimde temizlenmesi uzun süre kullanım açısından önem arz ediyor. Sehpaların sırt ve oturma alanlarını kullanım sonrası temiz bir bezle silmek yeterli olmakla birlikte sert dokulu bezlerden ve yoğun kimyasal içeren temizleyicilerden kaçınmak gerekiyor. Güneş ışınlarını yoğun biçimde almayan alanlarda rahatlıkla muhafaza edebileceğiniz ağırlık sehpalarını suya uzun süre maruz bırakmamak da solma, deforme olma gibi sorunları önlemesi bakımından önemli oluyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Ağırlık Sehpaları

189 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Taşıma Kapasitesi
Toplam 24 / 189 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?