Koruyucu-Bandaj

Bandaj ve dişlikler, antrenman ve müsabakalar sırasında vücudunuzun çeşitli bölgelerini korumak için kullanabileceğiniz en önemli aksesuarlar arasında yer alır. Her bütçeye hitap eden boks bandaj ve koruyucu fiyatları ile ihtiyaçlarınız için en iyi ürünleri satın alabilirsiniz. Hem elleriniz hem de yüzünüz için ekstra destek sağlayarak, darbelerin etkilerinden ve yaralanmalardan korunabilirsiniz.

Elleriniz İçin Maksimum Destek

Tipik olarak boks bandajları, ellerinize sarılan ve eldivenlerinizi takmadan önce uygulanan kumaş şeritleridir. Ekstra destek, şoku daha iyi dağıtarak küçük kemiklerinizi ve tendonlarınızı korur; cildinizin gerilmesini önleyerek yırtılma riskini azaltır. Geniş bir ürün çeşitliliğine sahip olan boks bandajları genellikle cırt cırt ile tutturulduğundan kullanımı kolay ve dayanıklı aksesuarlardır. El yapınıza, egzersiz yoğunluğunuza ve istediğiniz koruma derecesine göre farklı bandajlar bulabilirsiniz. Bandajların boyu genellikle 3,5 ila 5 metre arasında değişir. Koruma seviyesine göre bandajın uzunluğu artırabilirsiniz. Antrenmanlar için genellikle daha kısa boks bandajları tercih edilir. Müsabakalar ya da daha büyük ellere sahip olan boksörler için daha uzun bandajlar idealdir. Bandaj satın alırken uzunluğa ek olarak genişliği de düşünmelisiniz. Boks bandajlarında 2 inç standart genişlik olmakla birlikte daha ince veya daha kalın modeller sunan markalar da bulabilirsiniz. Malzeme yapısı açısından bandaj modelleri elastik ya da sabit olabilir. Elastik bandajların en önemli avantajı boks hareketlerine göre esneyebilmesi ve ellerinize daha iyi uyum sağlamasıdır. Çalışmalarınız sırasında gevşemeyen bir bandaj arıyorsanız genellikle elastik modeller en iyi seçimdir. Yine de hangi tür sargıyı seçmeniz gerektiği kişisel tercihinize bağlıdır. Her iki türü de deneyerek hangisinin performansınızı daha iyi artırdığını görebilirsiniz.

Darbelere Karşı Yüksek

Ağız koruyucuları ve dişlikler, yüz ve diş bölgesinde sağladığı koruma nedeniyle boks başta olmak üzere birçok spor dalında kullanılır. Dişlikler bir sporcunun çantasındaki en küçük ekipmanlardan biri olsa da, yaralanmaların ve ortodontik tedavilerin önlenmesine yardımcı olabilecek kritik bir parçadır. Dişlik kullanmayan sporcuların, diş yaralanmasına maruz kalma olasılığı 2 kat daha yüksektir. Ağız yapınıza uygun bir dişlik ile diş hasarı veya kaybı vakalarını azaltabilirsiniz. Dişlikler, kalıplanan ve kullanıma hazır modeller olmak üzere genellikle iki türde üretilir. Kalıplanarak kullanılan dişlik modellerinde, dişlik sıcak suda yumuşatıldıktan sonra ısırılır ve dişlerin şeklini alması sağlanır. Bu sayede dişlere mükemmele yakın bir uyum ve koruma elde edilir. Kullanıma hazır dişlik modelleri ise önceden herhangi bir kalıplama gerektirmez. Ambalajdan çıkarılır çıkarılmaz (tercihen kaynar suda sterilize ettikten sonra) kullanılabilir. Bu modellerin gerektiğinde çıkarılması ve kullanılması daha kolaydır. 

Dişlik Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Koruma: Aktiviteleriniz sırasında ne sıklıkta ve ne kadar zorlanabileceğinizi düşünün ve buna uygun bir dişlik seçin.

Konfor: Dişliği doğru bir şekilde kalıpladığınızdan emin olun.

Spor: Her sporcunun kendine özgü ihtiyaçları olduğundan spor türüne göre özel olarak tasarlanmış dişlik modellerini tercih edin.

Diş Telleri: Diş teli gibi özel ortodontik koşullara sahipseniz, diş telleri ile kullanıma uygun bir dişlik ya da ağız koruyucu seçin.

Saklama: Satın alacağınız dişliğin dayanıklı bir kılıfa ya da saklama kabına sahip olduğundan emin olun. Spor çantanızdaki eşyaların dişliğe zarar vermemesi için gerekirse harici bir saklama kabı satın alın.

 Hangi boks bandajı daha iyi?

 Boks bandajları standart ölçülere sahip olmakla birlikte genellikle pamuk ve polyester karışımlı kumaşlardan üretilir. Bandajın polyester oranı arttıkça esneklik oranı da artar.

Cotton bandaj nedir?

Cotton bandajlar %100 pamuktan üretilen, emiciliği çok yüksek ve esnemeyen bandajlardır. 

 Tüm dişlik çeşitleri aynı mıdır?

Spor dişlikleri hafif ve yüksek etkili olmak üzere iki kategoriye sahiptir. Basketbol ve futbol gibi sporlar için hafif, dövüş sporları ile uğraşan kişiler için kapsamlı koruma sağlayan dişlik modelleri genellikle daha idealdir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Boks Bandaj ve Koruyucu Fiyatları

422 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 29 / 422 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?