Araç Bakım Ürünleri

Araç bakım ve temizlik ürünleri belli aralıklarla yapıldığında arabanızın kullanım ömrünü uzatır. Geniş yelpazeli ürün seçenekleri ile yaşamınızı kolaylaştırır. Kaliteli ve sağlam yapılı olan ürünler işlevsel kullanımları ile dikkatleri üzerine çeker.

Araç Bakım ve Temizlik Ürünleri Nasıl Olmalı?

Araç temizliğinde kullanabileceğiniz genel temizlik ürünlerinin lekeleri hızlı bir şekilde gidermesine dikkat etmeniz gerekir. Aynı zamanda evde, beton ve ahşap üzerinde de etkili olabilen genel temizleyiciler çok amaçlı bir kullanım sunar. Erişilmesi zor yerlere ulaşan temizleyiciler, araç sahiplerinin vazgeçilmezleri arasında yer alır. 

Oto cila temizlik ürünleri araçlarda meydana gelen renk değişimlerin ve çizilmelerin giderilmesine yardımcı olur. Sprey, sıvı ve jel formlarında üretilen cilalar, uygulandığı alanın parlamasını sağlamalıdır. Çizilen bölgelerde kullanılan cilanın, araba rengi ile uyumlu olmasına dikkat edilmelidir. 

Arabanın temizliğinde en çok ihtiyaç duyulan eşyalardan olan bezler, aracınızda çizik oluşturmayan ve toz tutmayan yapıda olmalıdır. Kaliteli ve ıslaklığı emici gücü yüksek olan bezler, tüm yüzeylerde mükemmel temizlik sağlar. 

Araç bakım ve temizlik ürünleri içerisinde bulunan krom metal parlatıcılar, yıpranmış ve parlaklığını yitirmiş olan krom kaplamaların görünümünü iyileştirebilir. Krom metal parlatıcılar oksitlenme ve parmak izlerini temizleyecek yapıda olmalıdır.

Araç içerisinde biriken kirlerin temizlenmesini sağlayan araç süpürgesi, elle kullanılan, şarjlı ya da elektrikle çalışan modelleri ile göze çarpıyor. Elektrikli ve şarjlı modellerinin toz haznesinin küçük olması durumunda kısa aralıklarla hazne temizliği yapmak zorunda kalabilirsiniz. Bu nedenle orta veya büyük hazneli araç süpürgesi tercih etmeniz daha verimli kullanım sunabilir.

Araç Bakım ve Temizlik Ürünleri Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Araçların motorları, iç ve dış aksesuarlarının her parçası her zaman bakım ister. Bu nedenle aracınızın bakım ve temizliğini yaparak istenmeyen arızaların önüne geçilebilir.

Otomobillerin en önemli parçası olan fren sistemi, hareket halindeki aracı yavaşlatan ve fren pedalı ile tekerlek sistemindeki balatalara kuvvetin iletilmesini sağlayan yapıdır. Fren bakım spreyleri sayesinde debriyaj aksamları, fren disk ve parçaları üzerinde bulunan her türlü toz, kir, katılaşmış yağlar kolayca temizlenir. 

Jantların temiz ve parlak görünmesi aracınıza şık bir görünüm katar. Jant temizleyiciler, jant yüzeyinde oluşan yağların, kirlerin ve çamurların temizlenmesinde kullanılır.

Klima sisteminin bağlı olduğu kanallarda biriken tozlar sağlıksız bir klimaya sahip olmanıza neden olur. Ayrıca araç klima sistemleri temizlenmediğinde ortamda ağır bir koku oluşturur. Araç klima temizlik ürünleri, klima içerisinde bulunan tozların giderilmesini ve havalandırmanın kokusuz bir şekilde çalışmasını sağlar.

Araç gövdesinde oluşan hasarlı bölgelerin doldurulmasını sağlayan polyester macun, araba yüzeyinin pürüzsüz görünmesini sağlar. Metal, fiber glass, lite polyester macun çeşitleri ile ihtiyacınız olan ürünü seçebilirsiniz. Araç bakım ve temizlik ürünleri ile aracınızın ilk günkü kadar temiz ve parlak görünmesi mümkün olur.

Araç Bakım ve Temizlik Ürünleri Nasıl Seçilir?

Araç yüzeyinde oluşan boya aşınmalarını gidermek için kullanabileceğiniz araca özel boya çeşitleri ile aracınızı boyayabilirsiniz. Böylece yeni görünümlü bir araç elde edebilirsiniz.

Oto yıkama fırçası, oto yıkama kovası, oto yıkama eldivenleri gibi ürünleri kullanılarak yıkama şampuanı sayesinde arabanız inatçı kirlerden rahatça temizlenir.

Aracın ön camında is, toz ve egzoz gazlarından oluşan kirleri yok eden cam suyu, sunduğu net ve güvenli sürüş ile fonksiyonel bir kullanım sağlar.

Nano koruma teknolojisi ile araçların yüzeyleri dış etkilere karşı korunur. Çok amaçlı kullanımı ile deri ve ahşapların da pürüzsüz görünmesini sağlayan nano boya koruma ürünleri, araçlarınızın canlı ve parlak görünmesini sağlar.

Paslanmayı önleyen oto yağlayıcıları pratik kullanımları ile hayatınıza eşlik ediyor. Araç bakım ve temizlik ürünleri sayesinde güvenli bir şekilde sürüş gerçekleştirebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Araç Bakım ve Temizlik Ürünleri

10.000+ ürün listeleniyor
Yapı Market / Bahçe / Oto
Yapı Market / Bahçe / Oto
Oto Aksesuar
Oto Aksesuar
Araç Bakım Ürünleri
Araç Bakım Ürünleri
Lastik Temizlik Ürünleri
Lastik Temizlik Ürünleri
Araç Süpürgeleri
Araç Süpürgeleri
Bezler
Bezler
Cabrio
Cabrio
Cila
Cila
Fren Bakım Spreyi
Fren Bakım Spreyi
Genel Çok Amaçlı Temizlik
Genel Çok Amaçlı Temizlik
Jant
Jant
Klima
Klima
Krom Metal
Krom Metal
Kumaş,Deri
Kumaş,Deri
NANO Koruma
NANO Koruma
Oto Boyaları
Oto Boyaları
Polyester Macun
Polyester Macun
Radyatör
Radyatör
Set Ürünler
Set Ürünler
Tampon
Tampon
Temizlik
Temizlik
Temizlik Püskülü Duster
Temizlik Püskülü Duster
Torpido Bakımı
Torpido Bakımı
Yağlayıcılar
Yağlayıcılar
Yıkama Aksesuarları
Yıkama Aksesuarları
Yıkama Fırçasız
Yıkama Fırçasız
Yıkama Susuz
Yıkama Susuz
Yıkama Şampuan
Yıkama Şampuan
Zift,Böcek,Reçine
Zift,Böcek,Reçine
Cam
Cam
Süngerler
Süngerler
Motor
Motor
Boya
Boya
Araca Özel Boyalar
Araca Özel Boyalar
Uygulama Paketleri
Uygulama Paketleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
Güvenle Kapında
Girişimci Kadın Ürünleri
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 10000+ ürün
Oto Bakım Temizlik Ürünleri Kategorisinde En Çok Merak Edilenler
Üstübü Üstübü, %100 pamuk kullanılarak, makinelerde çift tarama usulüyle dokunarak üretiliyor. Ürünün üretiminde ham madde olarak saf ve uzun lifli pamuk ipliği kullanılıyor. Özel işleme tutularak arındırılmış olan ürün içerisinde herhangi bir yabancı madde yer almıyor. Üstübü; oto boyama, yağlama, kaporta tamiri ve motor bakımı gibi çeşitli oto sanayii faaliyetlerinde faydalanılan bir ürün olarak değerlendiriliyor. Sıvı emici ve tutucu özelliğe sahip olan ürün, yağ ve boya başta olmak üzere temizlenmesi zor maddelerin çıkarılması ya da temizlenmesi amacıyla çeşitli zeminlerde kullanılıyor. Çabuk biçimde tutuşan bir yapıya sahip olduğu için üründen ateş yakılan ortamlarda tutuşturma malzemesi olarak da yararlanılıyor. Ürün, yalın şekilde veya çözücü özellikli maddelerle birlikte kuru ya da ıslak zemin üzerine uygulanabiliyor. Uygulama tipine göre tiner, benzin ve mazot gibi maddelerle beraber kullanılıyor. Üstübü, birlikte kullanılacağı maddeyi yeterince emdikten sonra zemine temas ettirilerek uygulanmaya başlanıyor. Yalın kullanım ise ürünün kuru biçimde temizlenecek olan alana temas ettirilmesiyle gerçekleşiyor. Üstübü, uygulama yapılacak alan göz önüne alınarak ihtiyaç duyulan miktarda koparılarak kullanılıyor.Uygulama sırasında kullanılan madde ve zeminden dolayı ellerin zarar görmemesi için eldiven takılarak kullanım yapılması tavsiye ediliyor. Genel kullanım alanı otomobil sanayii olan ürün; üretim, tamirat, pasta, cilalama, bakım, kontrol ve temizlik gibi birçok farklı aşamada işçiler tarafından sıklıkla kullanılan malzemeler arasında yer alıyor. Profesyonellerin yanı sıra bireysel kullanıcılar için de son derece kullanışlı ve pratik bir ürün olan üstübü; yağlı, paslı ve kirli yüzeylerle karşı karşıya kalındığında etkili bir çözüm aracı oluyor. Oldukça hafif olan ve muhafaza edilmesi için herhangi bir özel şart bulunmayan ürünün alet çantalarında ve otomobillerin bagajlarında bulundurulması öneriliyor.
DSACategoryId/60002705/2147483631/20035732