Araç Bakım Ürünleri

Gündelik yaşantımızda kullanım sağlamış olduğumuz birçok farklı araç bulunur. Ulaşım olarak genellikle tercih edilen bu araçlar, çağımızın en önemli ve en kullanışlı ürünleri arasında yer alır. Genellikle kullanım açısından birçok farklı araç çeşidi bulunsa da, bu araçlar arasında en sık kullanılan ve en çok tercih edilen araçlardan bir tanesi, araba olmaktadır. Binek otomobil olarak bilinen bu araç, tüm zamanların en kullanışlı ve en konforlu araçları arasında yer alır. Araç kullanımının yanı sıra, aracın bakımlı ve temiz bir görüntüye sahip olması kullanıcılar açısından çok önemlidir. Genellikle temizlik açısından tercih edilmiş olan birçok farklı ürün bulunur.

Araç temizliği açısından tercih edebileceğiniz birçok farklı ürün çeşidi bulunsa da, bu ürünleri dış ve iç temizlik olarak ikiye ayırabiliriz. Aracınızın dış kısmını ve iç kısmını ayrı ayrı yıkamanızda fayda vardır. İlk önce aracın iç kısmını daha sonrasında ise dış kısmını yıkamanız doğru bir sırayla ortaya çıkar. Genellikle araç yıkamak için tercih edilmiş olan birçok farklı yıkama teknikleri bulunsa da, kullanmış olduğunuz kaliteli malzemeler daha güvenilir bir yıkama için tercih edilebilecek en önemli hususlardan bir tanesidir.

Aracın Dış Kısmı Yıkanırken Kullanılan Malzemeler

Araç yıkama ve oto bakım ürünleri arasında birçok farklı malzeme bulunsa da, aracın dış kısmının yıkanması için tercih edebileceğiniz belli başlı ürün çeşitleri bulunur. Genellikle kullanım açısından birçok kişi farklı malzeme çeşitleri kullanmış olsa da, ihtiyacınız olan araç yıkama malzemelerini daha yakından detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

  • Mikrofiber Bez: Araç yıkama sonrasında en önemli adımlardan bir tanesi, aracın dış kısmının silinmesidir. Aracın dış kısmını silerken herhangi bir şekilde problem yaşamamak için tercih edebileceğiniz en önemli ürünlerden bir tanesi, Mikrofiber Bez olmaktadır. Diğer bez çeşitlerine göre daha pamuksu bir yapıya sahip olan ve kullanıcıları tarafından çok fazla tercih edilmiş olan bu bez çeşidi, araç yıkama sonrasında kurulamak için en çok tercih edilen bez çeşitlerinden bir tanesi olarak bilinir.
  • Pasta ve Cila: Aracınızı yıkadıktan sonra, muhteşem bir görüntüye kavuşması için yapmanız gereken en önemli şeylerden bir tanesi, pasta ve cila yapmaktır. Genellikle makine ile yapılan bu işlemleri, farklı formüller ile üretilmiş olan bu alanlarda, rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Genellikle kullanım açısından binek otomobillerde daha fazla tercih edilmiş olsa da, bazı kişiler diğer araç türlerine de bu işlemi yapmaktadır. Kurutma işleminin ardından tercih edebileceğiniz pasta ve cila işlemi en önemli işlemler arasında yer alır.
  • Oto Yıkama Şampuanları: Aracın dış kısmı yıkanırken kullanmanız gereken en önemli malzemelerden bir tanesi, oto yıkama şampuanıdır. Genellikle araç yıkarken kullanılan sabunlar, bulaşık sabunları olduğundan dolayı aracın boyasına zarar vermektedir. Araç boyasına herhangi bir problem yaşamadan konforlu bir şekilde kullanım sağlayabileceğiniz şampuan türleri, zararsız ve kullanışlı şampuan türleridir. Aracınızın daha güzel parlaması ve konforlu bir şekilde araç yıkamak için oto yıkama şampuanları tercih etmenizde fayda vardır.
  • Jant Bakımlı Temizlik Ürünleri: Aracın dış temizlik konusunda birçok farklı bakımı bulunsa da, özellikle jant bakımlarında özel temizlik ürünleri kullanmanızda fayda vardır. Kullanım türü bakımından spreyli bir yapıya sahip olduğundan dolayı herhangi bir problem yaşamadan konforlu kolaylıkla kullanım sağlayabilirsiniz. Jant bakımı ve temizliği için tercih etmiş olduğunuz ürünleri sadece jant için kullanırsanız, çok daha güzel bir etki görebilirsiniz.
  • Aracın İç Kısmını Temizlerken Kullanılabilecek Malzemeler

  • Elektrikli Süpürgeler: Araç içi temizliği yapılırken, içeride bulunan tozları temizlemek için kullanmanız gereken en önemli ürünlerden bir tanesi, elektrikli süpürge olmaktadır. Kullanım açısından son dönemlerin en kullanışlı ve en konforlu ürünleri arasında yer alan bu süpürge çeşitleri, araçlarda bulunan 12W elektrik ile çalıştığından dolayı hemen hemen her alanda kullanabilirsiniz. Uzun kablosu ve çekiş gücü ile birlikte, tüm zamanların en kullanışlı ürünleri arasında yer alan bu süpürge çeşitleri, iç temizlik için önemli ürünler arasında yer alır.
  • Araç İçi Temizleme Bezi: Bez modellerine ve çeşitlerine bakıldığı zaman diğer ürün çeşitlerine göre tüm zamanların en kullanışlı ve en konforlu ürünlerinden bir tanesi olan araç içi temizleme bezi, toz tutan yapısı ile en konforlu ve en kullanışlı ürünler arasında yer alır. Araç içerisinde bulunan torpido gözlerini temizlemeye yarayan bu malzeme, aracınızda mutlaka bulunması gereken malzemeler arasında yer alır.
  • Klima Bakım ve Temizlik Ürünleri: Aracın iç kısmının güzel ve hoş kokması için temizlik sonrasında bakım yapmanızda fayda vardır. Kullanım açısından birçok kişinin tercih etmiş olduğu ve özellikle son dönemlerde yaygın bir şekilde kullanılmış olan bu bakım ürünleri, daha temiz bir görüntü için üretilmiştir. Klima bulunan araçların bakım konusunda hassas olması ve düzenli olarak klima temizleyici ürünleri ile araçlarını temiz tutmaları çok önemlidir.
  • Araç Yıkarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Su kullanımı sırasında tercih etmiş olduğunuz birçok farklı husus bulunsa da, kullanmış olduğunuz yıkama şampuan çeşitlerinin de kaliteli olmasında fayda vardır. Şampuanlarda bulunan maddeler ile, normal sabunlar arasında büyük fark vardır. Herhangi bir şekilde boyaya zarar gelmemesi için tercih etmeniz gereken bu şampuanlar, uzun süreli bir kullanıma sahiptir.

Araç yıkaması sırasında kullanmış olduğunuz ürünleri dikkatli bir şekilde saklamanızda fayda vardır. Bezlerin sıkı iyi bir şekilde kurutularak, hazır bir şekilde kenarda olması çok önemlidir. Malzemelerin türüne ve çeşitlerine göre farklı yapılara sahip olan malzeme bulunsa da, bu malzemelerin dikkatli bir şekilde saklanmasında fayda vardır. Mümkün olduğunda güneş görmeden saklamanız gereken bu malzeme çeşitleri, uzun süreli kullanımlar için üretilmiştir. İç kimyasının bozulmadan rahatlıkla araba yıkama malzemeleri kullanmak istiyorsanız, saklama şekilleri ile uyumlu bir şekilde kullanabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
1/9
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Araç Bakım ve Temizlik Ürünleri

10.000+ ürün listeleniyor
Yapı Market / Bahçe / Oto
Yapı Market / Bahçe / Oto
Oto Aksesuar
Oto Aksesuar
Araç Bakım Ürünleri
Araç Bakım Ürünleri
Lastik Temizlik Ürünleri
Lastik Temizlik Ürünleri
Araç Süpürgeleri
Araç Süpürgeleri
Bezler
Bezler
Cabrio
Cabrio
Cila
Cila
Fren Bakım Spreyi
Fren Bakım Spreyi
Genel Çok Amaçlı Temizlik
Genel Çok Amaçlı Temizlik
Jant
Jant
Klima
Klima
Krom Metal
Krom Metal
Kumaş,Deri
Kumaş,Deri
NANO Koruma
NANO Koruma
Oto Boyaları
Oto Boyaları
Polyester Macun
Polyester Macun
Radyatör
Radyatör
Set Ürünler
Set Ürünler
Tampon
Tampon
Temizlik
Temizlik
Temizlik Püskülü Duster
Temizlik Püskülü Duster
Torpido Bakımı
Torpido Bakımı
Yağlayıcılar
Yağlayıcılar
Yıkama Aksesuarları
Yıkama Aksesuarları
Yıkama Fırçasız
Yıkama Fırçasız
Yıkama Susuz
Yıkama Susuz
Yıkama Şampuan
Yıkama Şampuan
Zift,Böcek,Reçine
Zift,Böcek,Reçine
Cam
Cam
Süngerler
Süngerler
Motor
Motor
Boya
Boya
Araca Özel Boyalar
Araca Özel Boyalar
Uygulama Paketleri
Uygulama Paketleri
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 48 / 10000+ ürün
Popüler Aramalar
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?
hepsiburada sözlük
Bu Kategoride En Çok Merak Edilenler
ÜstübüÜstübü, %100 pamuk kullanılarak, makinelerde çift tarama usulüyle dokunarak üretiliyor. Ürünün üretiminde ham madde olarak saf ve uzun lifli pamuk ipliği kullanılıyor. Özel işleme tutularak arındırılmış olan ürün içerisinde herhangi bir yabancı madde yer almıyor. Üstübü; oto boyama, yağlama, kaporta tamiri ve motor bakımı gibi çeşitli oto sanayii faaliyetlerinde faydalanılan bir ürün olarak değerlendiriliyor. Sıvı emici ve tutucu özelliğe sahip olan ürün, yağ ve boya başta olmak üzere temizlenmesi zor maddelerin çıkarılması ya da temizlenmesi amacıyla çeşitli zeminlerde kullanılıyor. Çabuk biçimde tutuşan bir yapıya sahip olduğu için üründen ateş yakılan ortamlarda tutuşturma malzemesi olarak da yararlanılıyor. Ürün, yalın şekilde veya çözücü özellikli maddelerle birlikte kuru ya da ıslak zemin üzerine uygulanabiliyor. Uygulama tipine göre tiner, benzin ve mazot gibi maddelerle beraber kullanılıyor. Üstübü, birlikte kullanılacağı maddeyi yeterince emdikten sonra zemine temas ettirilerek uygulanmaya başlanıyor. Yalın kullanım ise ürünün kuru biçimde temizlenecek olan alana temas ettirilmesiyle gerçekleşiyor. Üstübü, uygulama yapılacak alan göz önüne alınarak ihtiyaç duyulan miktarda koparılarak kullanılıyor.Uygulama sırasında kullanılan madde ve zeminden dolayı ellerin zarar görmemesi için eldiven takılarak kullanım yapılması tavsiye ediliyor. Genel kullanım alanı otomobil sanayii olan ürün; üretim, tamirat, pasta, cilalama, bakım, kontrol ve temizlik gibi birçok farklı aşamada işçiler tarafından sıklıkla kullanılan malzemeler arasında yer alıyor. Profesyonellerin yanı sıra bireysel kullanıcılar için de son derece kullanışlı ve pratik bir ürün olan üstübü; yağlı, paslı ve kirli yüzeylerle karşı karşıya kalındığında etkili bir çözüm aracı oluyor. Oldukça hafif olan ve muhafaza edilmesi için herhangi bir özel şart bulunmayan ürünün alet çantalarında ve otomobillerin bagajlarında bulundurulması öneriliyor.
Detaylar