Kumaş,Deri

Kumaş Deri Bakım ve Temizlik Ürünleri

Otomobil döşemelerini temizlemek için özel ürünlerden çok amaçlı temizleyicilere kadar, çok sayıda temizlik ürünü bulabilirsiniz. Geniş bir ürün yelpazesi arasından seçim yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli adım, otomobilinizin döşeme tipini dikkate almaktır. Bazı bakım ürünleri ve temizleyicileri tüm yüzeyler için çoklu kullanım olanağına sahipken, bazı çeşitler, örneğin deri koltuk temizleme ürünleri, sadece belirli bir döşemede kullanılabilir. Otomobilinizi doğru ürünlerle temizlemek ve bakım yapmak, döşemenin uzun süre kullanabilmesini sağlar ve yatırımınızın değerini korur.

Deri Döşeme Temizlik Ürünleri

Deri, döşemelik seçeneklerin en lüksüdür ve herhangi bir arabaya eşsiz bir stil katar. Doğal bir malzeme olduğu için temizliği ve bakımı özen gerektirir. Deri döşeme temizliğinde, mutlaka deri için formüle edilmiş özel ürünlerin kullanılması gerekir. Doğru bakım yapılmazsa yüzey zamanla buruşur, solar ve lekelenir. Deri yüksek maliyetli bir döşeme seçeneği olduğundan, hem aracınızın görünümünü hem de değerini korumanız için düzenli bakım yapmanız gerekir. Deri döşemeleriniz için temizlik ürünü satın almadan önce, otomobil üreticisinin temizlik maddeleri için ne önerdiğini kontrol edin. Yanlış ürünü kullanmak, derinin kalıcı bir şekilde lekelenmesine, doğal yağlarının aşındırılmasına ve erken eskimesine neden olur.

Alcantara Döşeme Temizlik Ürünleri

Alacantra, ultra süet adı da verilen, süet benzeri bir kumaştır. Mikrofiber liflerden üretilen, sık dokumalı ve temizlenmesi kolay bir döşeme seçeneğidir. Alev geciktirici olması nedeniyle özellikle lüks segmentteki ve performans odaklı otomobillerde döşeme malzemesi olarak sıklıkla kullanılır. Alacantra döşemeye sahip bir aracınız varsa, malzemenin kendine has dokusunu ve rengini koruması için alacantra temizlik ürünlerini kullanmanız gerekir. Multi temizleyicilerin tüm döşeme tiplerinde güvenli olduğu varsayılır. Ancak bu ürünler alacantra için yeterli bakım seviyesine sahip olmayabilir. Kumaşın süet benzeri dış dokusunu ve yumuşak hissini korumanız için özel bakım ürünleri ve koruyucular kullanmanız, döşemenizin her zaman güzel görünmesini ve uzun ömürlü olmasını sağlayabilir.

Vinil Döşeme Temizlik Ürünleri

Vinil, temizlenmesi en kolay döşeme tipidir. Döşemeye dökülen her şey nemli bir havluyla kolayca silinebilir. Çamur gibi zorlu lekeler de dahil olmak üzer her türden kirin temizlenmesi oldukça kolaydır. Vinil gözenekli bir malzeme olmadığu için kumaş döşeme yüzeyleri kadar kolay kirlenmez. Aynı zamanda su geçirmezdir. Vinil için en büyük dezavantajlardan biri konfordur. Özellikle koyu renkli döşemeler, sıcak günlerde çok yüksek sıcaklıklara ulaşabilir. Vinil döşemeler için çok amaçlı temizleyicileri ya da vinil temizleme köpüklerini tercih edebilirsiniz. Vinil döşemelerde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, malzemenin asla buharla temizlenmemesi gerektiğidir. Isı, döşemenin formunu yitirmesine ve delinmesine neden olabilir.

Su Deri Döşeme Temizlik Ürünleri

Suni deri, gerçek deri döşemelere kıyasla maliyet avantajı sağlayan bir döşeme tipidir. Deri görünümünü taklit eden suni deri döşemeler, su geçirmez olması ve kir tutmaması açısından vinil döşemelere benzer. Vinil ve suni deri arasındaki fark, görünüşleriyle ilgilidir. Vinil döşeme, ilk bakışta suni malzeme hissini verirken, suni deri döşemeler gerçek deriyle aynı görsel çekiciliğe sahiptir. Suni deri döşemelerde, suni döşemeler için üretilmiş köpük, sprey ya da sıvı döşeme temizleyicilerini kullanabilirsiniz.

Polyester Döşeme Temizleyicileri

Polyester, dayanıklı ve uygun fiyatlı bir malzeme olması nedeniyle en popüler döşeme malzemelerinden biridir. Gözenekli bir yapıya sahip olduğu için kir ve lekeler genellikle döşemenin derinine işleme eğilimindedir. Çok amaçlı döşeme temizleyici köpükler ya da spreyler ile polyester döşemelere yapışan zor ve inatçı kirleri temizleyebilirsiniz. temizlikten önce elektrikli süpürge ile döşemeleri vakumlamak, inatçı kirleri daha kolay temizlemenize yardımcı olabilir.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kumaş Deri Bakım ve Temizlik Ürünleri

495 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 40 / 495 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?