Krom Metal Parlatıcı

Hem kabin hem de gövdede yer alan krom aksesuarlar, otomobillerin görünümü üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Krom bakım ürünleri ile yıpranmış, oksitlenmiş ve parlaklığını yitirmiş krom kaplamaların görünümünü iyileştirebilir, ilk günkü gibi parlamalarını sağlayabilirsiniz. Arabanızın tamponunu, jantlarını ve diğer metal aksesuarları pas önleyicilerle koruyabilir, su temasının neden olduğu oksitlenmeleri önleyebilirsiniz.

 Metal Bakım Ürünleri Nelerdir?

Krom bakım ürünleri genellikle krem, macun ve sprey olarak satışa sunulur. Krem krom cilası, hafif formülü sayesinde yüzeye daha kolay ve daha hızlı uygulanır. Macun formundaki cilalar ise yoğun kıvamları ile daha fazla koruma özelliğine sahiptir. Sprey krom bakım ürünleri genellikle pas önleyici/sökücü ve ‌akrilik vernik çeşitleridir. Krom parçalar için en iyi ürünler özelleştirilmiş formüle sahip ürünlerdir. Bununla birlikte diğer metal yüzeylerde de kullanabileceğiniz bir bakım ürünü arıyorsanız çok amaçlı krom bakım ürünleri tercih edebilirsiniz. Krom, pirinç, bakır, alüminyum ve paslanmaz çelik araç aksesuarlarını tek bir ürünle temizleyebilir, her zaman parlak görünmelerini sağlayabilirsiniz. 

En İyi Krom Cilası Hangisi?

En iyi krom cila ürünleri, kullanım kolaylığı ile parlak kaplama arasında mükemmel bir denge sağlayacak şekilde formüle edilir. Kaliteli krom bakım ürünleri sadece aracınızı güzel göstermekle kalmaz, aynı zamanda korozyona ve paslanmaya karşı dayanıklılık sunar. Uygulama sonrasında metal yüzey üzerinde koruyucu bir tabaka oluşturarak, aracınızın değerini korumaya yardımcı olur. Pas ya da oksit önleyiciler metal yüzeyler üzerinde koruyucu bir kaplama oluşturur ve oksidasyonu önler. Pas gidericiler ise aşındırıcı formülleri sayesinde, yüzeyde kötü görünüme neden olan pas lekelerini ve aşınma sonucu oluşan metal tozlarını özenle temizler. Oksidasyonu çözen temizlik ürünleri ile kapsamlı temizlik yapabilir, cila uygulaması ile aksesuarlarınızın çarpıcı görünümünü koruyabilir ve ömrünü artırabilirsiniz. Pas gidericilerin yanı sıra genel amaçlı metal temizlik solüsyonlarını parmak izleri, lekeler, tozlar ve hafif su lekeleri dahil her türlü lekeyi çıkarmak için kullanabilirsiniz.

Krom Bakımı Nasıl Yapılır?

Metal bakımı yapmadan önce yüzeyi zımparalamanız gerekebilir. Zımpara işlemi kabaran boya ve kaplamaların yanı sıra metal tozlarını yüzeyden gidermenize yardımcı olur. Zımpara yaparken her zaman aynı yönde zımparalamalısınız. Böylece tüm kir ve çiziklerin yok olmasını sağlayabilir, temiz ve ipeksi bir yüzey elde edebilirsiniz. Bu şekilde, uyguladığınız cilanın yüzeyde çok daha uzun süre kalmasını sağlayabilirsiniz. Yüzeyi hazırladıktan sonra temizleme ya da cila ürününe geçebilirsiniz. Parlatıcı ürünleri kullanırken maksimum parlaklık için keçe gibi cila aksesuarlarını kullanabilirsiniz. Cila işlemini manuel veya mekanik olarak gerçekleştirebilirsiniz. Polisaj makinesi kullanıyorsanız 3.000 RPM veya daha devirde çalışabilirsiniz. Bu sayede yüzeyi cilalarken, aşırı ısınma sorunuyla karşılaşmazsınız. Başlangıçta sadece bir kat cila uygulayabilir, gerekirse ikinci katı uygulayabilirsiniz. En iyi sonuçlar için tüm çizikler giderilinceye kadar işlemi tekrarlayabilirsiniz. İstenilen sonuca ulaştıktan sonra, yüzeyi ılık suyla yıkamanız yeterlidir. Bu şekilde fazla cila tabakasını yüzeyden kaldırabilirsiniz. Yüzeyi kurulamak için hav bırakmayan mikro fiber bezler en iyi seçimdir.

Krom Jant Nasıl Temizlenir?

Krom jantlar, aracınızın diğer krom bileşenleriyle kıyaslandığında çok daha zorlu aşındırıcılara maruz kalır. Bu nedenle, iyice temizlenmeleri ve korunmaları önemlidir. Krom jantlarınızı cilalamadan önce, fren tozu için bir tekerlek temizleyici kullanmalı ve tüm kirleri temizlemelisiniz. Lastik temizlik ürünleri ile hem jantlarınız hem de lastiğinizin bakımını yapabilirsiniz. Jantlarınız tamamen temizlendikten ve kurutulduktan sonra, tüm kusurları gidermek ve parlaklığı artırmak için krom cila uygulayabilirsiniz. Birçok cila koruyucu bir kaplamaya sahip olsa da, daha fazla koruma için lastik bal mumu ile bakım işlemini tamamlayabilirsiniz.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Krom Metal Bakım ve Temizlik Ürünleri

294 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 36 / 294 ürün
Popüler Aramalar
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?