Kar Zinciri

Lastik zincirleri kış mevsiminde yol koşullarını ağırlaştıran kar ve buza karşı kullanabileceğiniz, kolay kullanım avantajına sahip kar zinciri modellerinden biridir. Özel tasarımı ile tekerleklere kısa sürede takılır. Kurulum için özel aletler ya da montaj becerisi gerektirmez. Sürüş güvenliğinizi artırmak ve ihtiyaç duyduğunuzda kısa sürede takabileceğiniz konforlu bir zincir çözümü arıyorsanız zincir modelleri iyi bir seçim olabilir.

Lastik Zinciri Fiyatları Nasıldır?

Kar yağışı belirli bir seviyeye ulaştığında ya da yoldaki kar donduğunda, en iyi kış lastikleri bile yol koşullarının üstesinden gelemez. Bu nedenle yolda güçlü bir tutuş yaratabilecek zincir ya da palet gibi bir tekerlek destek ünitesine ihtiyaç duyulur. Montaj tipine göre kar zincirleri serme gibi isimlerle sınıflandırılabilir. Standart zincirler, zincirin üzerinde yer alan ve genellikle dayanıklı plastikten yapılan gergi mekanizması sayesinde kolay ve hızlı kurulum avantajı ile öne çıkar. Hemen hemen tüm araçlara uyacak boyutlara sahiptir. Zincir fiyatları zincirin malzemesine modeline göre farklılık gösterebilir. Ekonomik ve erişilebilir fiyatlara sahip zincirler ile kar, buz ya da sürüşünüzü engelleyen diğer yol koşullarında lastiklerinizin çekiş gücünü artırabilirsiniz

Kar Zinciri Modelleri Nelerdir?

Zincirler, standart serme zincirlere benzer. Lastik yüzeyini önemli ölçüde kaplayan zincir örgü sayesinde yol tutuşu sağlanır. Kar zincirlerinin temel özelliği kolay montaj avantajına sahip olmasıdır. Bu amaçla tasarlanan zincirler tek bir zincir ağından ya da çoklu zincir halkalarından oluşabilir. Zincir kategorisine girmekle birlikte kauçuk malzemeden yapılmış tak çıkar kar palet çeşitleri de bulabilirsiniz. Özel desenli ya da paslanmaz çelik çivili palet zincir modelleri ile yoğun karda güvenli sürüşün keyfini çıkarabilirsiniz.

Kar Zinciri Nasıl Takılır?

Standart zincir modelleri, kurulum öncesinde halka oluşturacak şekilde tasarlanmış bir zincir örgüsüne sahiptir. Zinciri bir arada tutan lastik gergi kurulumu oldukça kolaylaştırır. Zinciri takmak için zincir halkalarını düzeltmeniz ve gergi aparatından tutarak bir halka şeklinde lastiğe geçirmeniz yeterlidir. Gerginin lastiğin arkasında kalmasını sağladıktan sonra, bağlantı klipslerini ya da halkalarını kenetleyerek zinciri sabitleyebilirsiniz. Zinciri kontrol etmek ve ince ayarlamalar yapmak için aracınızı bir iki metre hareket ettirebilir, lastiğin tamamen oturmasını sağlayabilirsiniz.

Lastik Zinciri Nasıl Seçilir?

Zincir modelleri dayanıklılık, kolay kurulum ve tasarım çeşitliliği gibi çok sayıda avantaja sahiptir. Diğer geleneksel kar zinciri modelleri ile kıyaslandığında zincirlerin en önemli özelliği daha hafif olması ve kolay taşınmasıdır. Malzeme çok ağır olmadığı için montaj sırasında çoğunlukla yorgunluğa neden olmaz. Kaliteli ve iyi tasarlanmış modelleri lastiklerdeki zincir kullanımına bağlı aşınmayı önlemeye yardımcı olur. Lastiklerinize tam olarak uyan bir zincir için lastik ölçülerinize göre seçim yapmalısınız. Lastiklerinizin ölçüsünü bilmiyorsanız, lastiğin yan duvarında XXX/ XXRXX olarak yer alan detaylı lastik kodunu inceleyebilirsiniz. R’den sonra gelen iki rakam lastiklerinizin inç cinsinden ölçüsünü verir. Bu koda göre ihtiyacınız olan zinciri kolayca seçebilirsiniz.

Lastik Zinciri Kullanırken Bunlara Dikkat Edin

  • Kar zincirleri, düşük hız limitleri dahilinde ve belirli bir süre için kullanılmak üzere tasarlanır. 
  • Zincir kurulumu, kar yağışının ya da buzlanmanın arttığı sırada yapıldığından, daha önce hiç zincir takma deneyiminiz yoksa hava koşulları zorunlu hale getirmeden önce zincirinizi nasıl takacağınızı öğrenmeniz ve pratik yapmanız önerilir.
  • Hem aracınıza hem de yol zeminine zarar vermemeniz için yol koşulları düzelir düzelmez zincirinizi çıkarmanız gerekir.
  • Lastik ile araç gövdesi arasında çok fazla boşluk bulunmayan bir araca sahipseniz, aracınızın zarar görmesini önlemek için daha ince halkalara sahip zincir modellerini tercih etmeniz gerekebilir.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kar Zinciri Fiyatları

1284 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 1284 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483631/253574/20024783/20024789