Yalıtım Bandı & Fitiller

Kapı Bantları-Pencere Bantları

Kış aylarında kapı ve pencereler kapalı olsa dahi yine dışarıdaki soğuk hava içeri girer. Kapı bantları-pencere bantları dışarıdan içeriye soğuk havanın girmesi engellenir. Aynı şekilde yaz döneminde de dışarıdaki hava içeriye girer. Dışarıdaki toz ve egzoz dumanı içeriye girerek yaşam alanlarınızda kirli havayı solumak zorunda kalırsınız. Ayrıca kapı ve pencerelerdeki aralıklar dışarıdaki sesleri içeriye aktarır. Kapı pencere bantları, yalıtım özelliğine sahiptir. Yalıtım özelliğinden dolayı cadde ve sokaklardaki gürültülerinde önüne geçer. Bantların uzunluk ve başlık modelleri kolayca ayarlanabiliyor. Bantlardaki ayarlanabilir alüminyum balkon fitilleriyle soğuğun içeriye girmesi engellenir. Bu bantlar ısı yalıtımını sağlaması için özel tasarlanmışlardır. Pencere ve kapıların kenarlarında ve altlarında yer alan boşlukları bantlarla kolayca kapatabilirsiniz. 

Isı yalıtımı sağlayan bu bantları evinizdeki tüm kapı ve pencerelere takabilirsiniz. Kapı ve pencerelerin kenar kısımlarına çekilen yumuşak yapılı bantlardır. Yumuşak yapısı sayesinde kapı ve pencerelerin kapanması kesinlikle engellemiyor. Evinizde ısıtma sistemi tam çalıştığı halde hala soğuksa kapı ya da pencerelerin kenar boşluklarından kaynaklanabilir. Camdan devamlı uğultu geliyorsa aynı şekilde pencerelerden de soğuk hava geliyor olabilir. Kapı bantı ve pencere fitili bandı yapışkanlı sayesinde yaşam alanlarınızda konforu oluşturabilirsiniz. Uzun süredir kullanılan, yenilenmeyen pencereler zaman içinde eskir. Eskidiği içinde dışarıdaki havayı çok tutamamaya başlar. Pencere ve kapıları yenilemenin dışında uygun fiyatlı bantlardan yararlanabilirsiniz. Böylelikle hem tasarruf etmiş hem de soğuktan korunmuş olacaksınız. Her pencere ve kapıyla uyum sağlayabilen bir üründür. Tüm pencere ve kapı modellerinde aynı etkiyi gösterir. Pencere ve kapılara yapıştırılması çok basittir. Kalın, orta ve ince seçeneklerden oluşur. Genişlik ve uzunluk açısından da farklı modelleri vardır. Renk açısından da çok seçeneğin olduğunu söyleyebiliriz. Beyaz renkli bantlar tüm kapı ve pencerelere uyum sağlar. Bandın görünmesini istemeyenler pencere ve kapıyla aynı renkte olanını seçebilirler. Yaşam alanlarınızı istenmeyen koku, toz ve gürültüden korumaktadır. 

Kapı Pencere Bantları Ne İşe Yarar?

Kapı bandı ve pencere fitili bandı çeşitleri kış, yaz her dönem kullanıma uygun şekilde tasarlanmıştır. Kış mevsimi; yağmur ve kar yağışlı geçer. Ayrıca kış aylarında rüzgar çok olur. Soğuk kış günlerinde bazen evlerde kalorifer yandığında da ortam soğur. Balkon kapıları ve pencere kenarlarından soğuk hava dalgaları evin içine girerek soğumasına sebep olur. Bu durum kalorifer en yüksek ısıda yansa dahi engellenemez. Belirttiğimiz olumsuzlukları ancak kapı-pencere yalıtım bandı kullanarak engelleyebilirsiniz. Böylelikle ısınmak için çok enerji tüketiminde önüne geçmiş olacaksınız. Size hem maddi hem de manevi açıdan büyük avantaj sağlayacak. Soğuk havanın içeriye girmesini engellemek için özel üretilmişlerdir. Bantların tam etkisini görebilmek için yapıştırma işlemi öncesinde alan temizlenir. Bantlar yapıştırıldığı alanda çok uzun zaman kalır. Bu nedenle alanın temizlenmesi çok önemlidir. 

Kapı ve pencere bantları; kauçuk, sünger ve silikon yapıda tasarlanırlar. Yağmur ve kar sularının içeriye girmesini engellediği için parkelerle duvarlarınızın da yapısı korunmuş olur. Devamlı geliştirilmesi sebebiyle çok kullanışlı ürünler olduğunu söyleyebiliriz. Uzun ömürlü olan bu ürünler, genişlik ve uzunluk bakımından çeşitlilik gösteriyor. Çok geniş bant değildir. Pencere bantları, tam anlamıyla pencerenin kenarlarına yapıştırılır. İdeal kalınlığı ortaya çıkabilecek kötü görüntüyü de engeller. Kapı- pencere bantları iki şeritli yan yana tasarlanmış ürünlerdir. Pencere kenarlarının genişliği doğrultusunda çifti bir arada da kullanılabiliyor. Küçük ve dar pencerelerde iki şerit bölünür. Kapı-pencere bantları hassas görünümlü olarak tasarlanmışlardır. Fakat kapı ve pencereleri açıp kapamada son derecede dayanıklıdırlar. Güneş ışınlarından asla etkilenmezler. Kapı ve pencereleri sıkı sıkı kapatır. Balkon ve teras kapılarına çok rahat uygulanır. 

Kapı Pencere Bantları Çeşitleri

Kapı bantları ve pencere bantları; rüzgarı önleme özelliğiyle dikkat çekiyor. Pencere izolasyon bandı; yapışkan ve rulo formdan oluşan özellikli olarak tasarlanmıştır. Her türlü hava şartlarına dayanıklı yapıdadır. Pencere yalıtım bandı yalnızca dışarıdan hava girmeyi önlemez. Yaşam alanlarınıza haşerelerin girmesini de engellemektedir. Yapışkanlı pencere bandı ısı yalıtım süngeri; alüminyum, plastik ve çelik kapı ve pencerelerden oluşuyor. Kapı eşiği bandı; cam kapı ve çerçevesiz sürgülü kapılarda kullanılıyor. Kauçuk, silikon gibi materyallerden oluşan pencere ve kapılara zarar vermiyor. Kapı eşik bandı; kapıların eşiklerinden gelecek her türlü olumsuz durumu engelliyor. Kapı altı bantları, eşik bantlarıyla aynıdır. Kapıların altlarından diğer bir ifadeyle eşiğinden gelebilecek soğuk hava, gürültü gibi durumları engelliyor. Sünger kapı altı izolasyon bandı uygulama öncesinde yüzey mutlaka temizlenmelidir. Ayrıca yüzeyin kuru olması da gerekir. Kapı altı rüzgar önleyici kendinden yapışkanlıdır. Özellikli bantları şeffaf yapıda üretiliyor. Bu nedenle hem estetik hem de fonksiyonellik anlamında öne çıkıyorlar. Kapı ve pencere bantlarının uzunluğuna, kullanacağınız alana göre karar verebilirsiniz. Soğuk hava tuttuğu için ortamın havasını dengeliyor. Bantlar, pencere ve kapıların şekillerine göre çeşitli birçok modelde üretiliyor. Kapı ve pencere ölçülerine göre ayarlanan ürünlerdir. 

Kapı ve Pencere Bantları ile Evlerdeki Tozlara Son

Yaşam alanlarının kapı ve pencerelerindeki en küçük hava alma alanları dahi içeriye kir, toz ve gürültülerin girmesine sebep olur. Sokak ve caddelerde dolaşan insanlar, araba egzoz dumanları, bina inşaatları ve baca gazları ile duman en büyük kir oluşturucu etkenlerdir. Pencere ve balkon ya da teras kapıları açıldığında dışarıdaki tüm kirler olduğu gibi içeriye girer. Genellikle balkon, teras, kapı altları ve pencere kenarlarının az açıklıkta olması sebebiyle kirin yaşam alanlarına girmesinde çok etkisi olmadığı düşünülebilir. 

Pencere bantları olmayan evler düzenli temizlense dahi yine toza maruz kalır. Halıların üzerinde toz birikmesinin en büyük sebebi bahsettiğimiz alanlardaki açıklıklardır. Pencere kenarları ve kapı altları temizlendikten sonra kurumaya bırakılır. Kuruma işleminin ardından alanlara yapışkan sürülür. Kış döneminde kar yağdığı zaman pencere pervazları üzerinde karlar birikmektedir. Karların erimesiyle birlikte eskiyen fitillerin üzerinden içeriye su girer. Yağmurun çok yağmasıyla su pencere kenarlarını aşındırmaya başlar. Bu durum da eskiyen fitillerden suyun içeriye girmesine neden olur. Böyle durumlarda fitillerin mutlaka yenilenmesi gerekir. Kapı-pencere bantları; çerçeve kenarlarını sıkı şekilde tutarak yabancı maddelerin içeriye girmesini engeller. Tamir ve kurulum gerektirmemesi ürünü değerli kılıyor. Kendinden yapışkanlı bir ürün olduğundan pratik kullanıma sahiptir. Çok kısa sürede kapı altları ve pencere kenarlarına yapıştırılabilir. Düzeltme, ayarlama gibi şlerle uğraşmak durumunda kalmazsınız. Pencere ve kapınızın ölçüsüne göre ürünü seçmeniz daha iyi olur. Eşik ve kenar ölçüsüne göre olan bantlar tam yapıştığı için fonksiyonelliği yükselir. Estetik görünüm açısından da çok önemlidirler. 

Ayarlanabilir Kapı ve Pencere Bantları

Kapı ve pencere izolasyon fitili ayarlanabilir şekilde tasarlanıyor. Bu bantlar; farklı model ve ölçülerde tasarlanır. Ayarlanabilir başlıkları, ısı yalıtımını sağlar. Bantlar eşik ve kenarlıkların ölçüsüne göre ayarlanarak izolasyonla beraber ısı dengelenir. Pencereler için özel üretilen bantlar şeffaftır. Şeffaf olduğu için pencere üzerinde görülmez. Temizlemesi çok kolay ürünlerdir. Çift taraflı bant özelliğinden dolayı bantlar kolay takılır. Pencerelerin buğulanmasını da önler. Kapı ve pencere bantlarını uygularken gergin form, sıcak hava uygulamasıyla yapılır. Kapılar için kullanılan bazı bantlar vida ile monte edilir. Bunun içinde kapı sökülür. Kendinden yapışkanlı modellerin kullanımı çok basittir. Kapı- pencere bandı satın alırken bazı noktalara çok dikkat etmek gerekiyor. Dikkat edilmesi gereke noktaları şöyle sıralayabiliriz;

  • İlk olarak kullanım amacı belirlenmelidir. 
  • Isı yalıtımı için kullanılan bu ürünler; su ve ses yalıtımı içinde kullanılabiliyor. 
  • Beton, fayans, çelik fayans, PVC, ahşap, metal ve akrilik yüzeyler için tercih edilebilir. 
  • Her yüzeye farklı özellik ve yapılarda bant tasarlanır. 
  • Pencere ve kapıların yapısına göre ürünü seçmek verim alınması açısından çok önemlidir. 
  • Bandın yapışkan yapısı, rengi, kalınlığı ve boyutu kapsamın birçok çeşide ayrılıyor. 
  • Boyutu kullanım alanına göre karar verilmelidir. 

Fonksiyonel Kapı Pencere Bantları

Kapı-pencere bantları fonksiyonel özellikleriyle dikkat çeker. Her yüzeyde çok rahat kullanılabilir. Su ve çamur geçişini önlemektedir. Boru, çatı gibi yerlerin tamiri içinde kullanılabiliyor. Alüminyum ve yapışkanlı materyallerle üretilirler. Su sızdırmaz özellikte dizayn edilen bantların da fonksiyonelliği çok yüksektir. Rulo set şeklindeki bantlar, kullanılacak yüzeylere göre de ayarlanıyor. Banyo, mutfak gibi alanlarda da kullanım imkanı üst düzeydedir. Çevre dostu özellikleri barındıran kapı-pencere bantları, güçlü yapışkan özelliğiyle dikkat çekiyor. Aynı zamanda bu ürünler; küf ve neme karşı da dayanıklıdırlar. Yağ geçirmez özellikli bantlar ocak ve tezgahların kullanımına uygunda tasarlanır. Fonksiyonelliğiyle estetik özelliği birleşince ideal ürün haline geliyor. 

Kapı Pencere Bantları Fiyatları

Kapı bant fiyatları ve pencere bant fiyatları ürünlerin kullanım özelliklerine göre değişmektedir. Ürün çeşitliliği bakımından hayli zengindir. Teknolojinin gelişmesiyle ürün yelpazesi çok genişlemiştir. Pencere ve kapı bant çeşitleri; renk, boyut, materyal, kalınlık ve kullanım amacına göre çeşitlere ayrılıyor. Bu çeşitlendirme fiyatlara da direkt etki eder. Kapı bant fiyatı ve pencere bant fiyatı aralıkları kullanılan yüzeylere göre de değişiklik gösterir. Ahşap, PVC, beton, akrilik, metal, çelik, fayans, cam, bakır vb. yüzeylerde kullanılan bantlar birbirinden farklı tasarlanmıştır. Bu farklı özelliklerde tasarlanan ürünler fiyat bakımından farklıdır. Fiyatın farklılaştığı noktalar içerisinde kendiliğinden yapışkanlığı ya da yapışkansız olanlarda vardır. Yapışkan olmayanlara kıyasla yapışkanlı olanların fiyatları daha yüksek olmaktadır. 

Kauçuk, sünger gibi malzemelerden üretilen bantların kalitesi de fiyatı etkiliyor. Ürünün tasarımında kullanılan malzemelerin kalitesi arttıkça fiyatı da artmaktadır. Kapı ve pencere bantlarının işlevselliği birçok özellikten oluşmasından kaynaklanıyor. Ürünün özellikleri arttıkça fiyatta önemli ölçüde artmaktadır. Isı, ses ve su yalıtımı amaçlı olarak üretilmişlerdir. Bundan dolayı kullanıcılar kullanım amaçlarına göre seçim yapmalıdır. Kullanım amacı neyse ona göre seçim yapmak üründen alınacak verimi de önemli ölçüde artırıyor. Genellikle kapı ve pencere bantları; ısı ve ses yalıtımı için kullanılıyor. Bantların metre hesabı, tek şeritle göre yapılır. Esnek olduğu için kapı ve pencerelere zarar vermiyor. Yalnız yapıştırma işlemi bastırıp sıkıştırılarak yapılmalıdır. Bastırılıp sıkıştırıldığı takdirde alana daha düzgün yapışır. Sağlam malzemelerle üretildiği için uzun kullanım olanağı sunuyor. İdeal kalınlıklarda üretildikleri için uygulanan alanlarda kaba görüntüye sebep olmazlar. Kapı ve pencerelerin her iki tarafında da olağanüstü sızdırmazlık sağlalar. 

Kapı ve Pencere Bantları Soğuğu Keser mi?

Kapı ve pencere bantları soğuğu kesmek için kullanılırlar. 

Kapı ve Pencere Bantları Isı Yalıtımı İçin Kullanılır mı?

Isı yalıtımında en kolay uygulama kapı ve pencere bantlarıdır. Bu bantlar hem kapı eşiklerine hem de pencere kenarlarına kolayca yapıştırılıp ısı yalıtımının aktif edilmesini sağlar. 

Evde Isı Kayıpları Nasıl Önlenir?

Evlerde ısı kayıpları, kapı ve pencere bantlarıyla önlenir. Pencere kenarlarından ve balkon-teras kapı eşikliklerinden gelen soğukların engellenmesi için bant yapıştırılabilir. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kapı Bantları-Pencere Bantları

1632 ürün listeleniyor
Contacall
DEM
Kent Aksesuar
Demiriz
Demirkan
As Plastik
bebekokusu
Dropcek
Anl Company
YGT Ambalaj
Weichuang
Babawick
Boss Tape
Linex
Bautech
Ankaflex
Vorne
Şeker Portakalım
Hatiç Store
Vodaseal
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 45 / 1632 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?