Yalıtım Bandı & Fitiller

Isı yalıtımı için geliştirilen bantlar, evinizin daha sıcak olmasını sağlar. Kapı ve pencere kenarlarından veya altlarında oluşan boşluklardan içeriye hava girmesini engelleyen bantlar, hava akımını engelleyerek yakıt ve enerji tasarrufu yapmanızı sağlar. Özellikle soğuk kış aylarında kullanımı artan bant çeşitleri izolasyon bandı olarak da bilinir. İzolasyon bantları, üretildiği malzemeye göre değişir. Kauçuk veya süngerden üretilen bantlar, farklı özelliklere sahip olup metre ve uzunluk açısından da değişiklik gösterir. Köpük bant ise kullanım açısından farklılık göstererek diğer modellerden ayrılır ve farklı şekillerde uygulanır.

Kauçuk Bant Çeşitleri ve Özellikleri

Kauçuk ısı bantları, hava geçirmez özelliği ile öne çıkan ürün çeşitleridir. Esnek ve yumuşak dokusu ile kapı ve pencere kenarlarında oluşan boşlukları doldurarak arada oluşan hava akımının önüne geçen bantlar, kauçuğun su geçirmez özelliği sayesinde içeri su girmesini de engeller. Isı yalıtımının yanında ses yalıtımı da yapan kauçuk bant çeşitleri, genellikle 6 mm’den başlayıp 15 mm genişliğe kadar çıkabilir. Bant çeşitleri uzunluk açısından değişiklik gösterir. Standart bant çeşitleri 5 metre veya 8-10 metre uzunluğuna sahiptir. Uzun bant çeşitleri ise çoklu kullanıma hitap ettiği için 50 metrelik uzunluklar ile satılır ve tüm evde kullanılabilir.

Kauçuk bant çeşitleri D, E ve P tipi bantlar olarak değişir. D tipi bantlar standart kullanıma hitap ederken P tipi bantlar daha uzun ömürlü bir kullanım sergiler ve %40 enerji tasarrufu etme özelliği ile öne çıkar. Aynı zamanda UV direnci ile güneşe karşı dayanıklı olan bant çeşitleri, esnek tasarımı ile kolay bir şekilde uygulanabilir. P tipi kauçuk bantlar ise hava şartlarına dayanıklı yapısı ile -30 °C ila +80 °C sıcaklıkta rahatlıkla kullanılabilir. E tipi bantlar dayanıklı kauçuk malzemeden üretildiği için benzer modellerden ayrılır.

Köpük Bant ve Fitili Bant Özellikleri

Köpük bant kauçuk bantlar gibi ısı yalıtımını sağlamak için geliştirilen ürünlerdir. Sesi, ısı akışını, tozu ve soğuğu engelleyen köpük bantlar, daha yumuşak ve esnek bir dokuya sahip olup boşluklara gelecek şekilde yerleştirilir. Köpük bantlar, kendinden yapışkanlı bir yapıya sahiptir ve klasik pencereler ve kapılar ile uyumludur. Uzunluk açısından 25 metreden başlayarak 50 metreye kadar çıkan bantlar, en ve kalınlık açısından daha küçük olmasına rağmen ısı yalıtımını başarıyla sağlar. 1-3 mm boşluklar için tasarlanan modeller, kolay bir şekilde döşenebilir.

Fitili bant modelleri ise pencere ve kapı altına gelecek şekilde iki tarafı da saran bant modelleridir. Genelde çift yapışma şeridine sahip olan bantlar, ayrılabilir ikili tasarıma sahiptir. İkili şekilde kullanıldığında kapı için ideal bir kullanım sunan modeller, pencerelerde tek taraflı kullanılabilir. Fitili bant çeşitleri beyaz, krem ve kahverengi renk tonları ile bulunabilir.

Sünger Bant Özellikleri ve Kullanımı

Kapı ve pencere bantları arasında yer alan sünger bantlar ise en çok tercih edilen bant çeşitlerinden biridir. Pencere pervazı veya kapı kenarına takılarak kolayca kullanılan modeller, sezonluk kullanım için tasarlanan modellerdir. Tek seferlik kullanıma sahip olan ürünler, cazip fiyatları ile beğenilirken metre ve kalınlık açısından da değişiklik gösterir. Kapı altı için tasarlanan ürünler, 90 cm kalınlığında olup başarılı bir kullanım sunar. Pencere için tasarlanan modeller ise 8 mm’den başlayan kalınlıklara sahiptir. Sünger bant çeşitlerini uygulamak da oldukça kolaydır. Kendiliğinden yapışkanlı arka yüzeye sahip olan bantları yapıştırmadan önce yüzeyi temizlemek gerekir ve kurulanan yüzeye bant tek el ile kolayca yapıştırılır.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kapı Bantları-Pencere Bantları

1400 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 1400 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483620/13003347/13003348/13003469