Pasta cila uygulaması aracınızın bakımlı ve parlak görünmesini sağlarken, aynı zamanda değerini korumaya da yardımcı olur. Aracınızdaki yüzeysel çizikleri ve canlılığını kaybetmiş boya katmanına pasta ve cila uygulaması ile bakım yapabilirsiniz. Amatör ve profesyonel kullanım için her bütçeye hitap eden pasta cila fiyatları sayesinde en iyi bakım ürünlerine sahip olabilirsiniz.

Pasta Çeşitleri

Pasta ürünleri genellikle sıvı formda, mikro ölçekte aşındırıcı malzemeler içeren ve çizikler için bir nevi zımpara etkisi yapan ürünlerdir. Çizik giderici pasta ürünleri tek başına ya da pasta cila seti olarak satın alınabilir. Setlerin içerisinde pasta, cila ve uygulamada kullanılacak ‌ped ve bezler gibi ihtiyaç duyacağınız tüm ürünler yer alır. Pastalar aşındırma özelliğine göre farklı yoğunluk seviyelerine sahiptir. Ağır aşındırıcılar genellikle profesyonel kullanım için önerilirken, yüzeyi mikron ölçeğinde incelten daha hafif aşındırıcılar ise amatör kullanım için daha uygundur. Aracınızdaki çiziklerin boyutu genellikle nasıl bir ürün kullanabileceğinizi belirler. Araç boyası astar, boya ve vernik olmak üzere çeşitli katmanlardan oluşur. Pasta ürünleri aracın üst katmanlarını etkileyen ve nispeten hafif sayılabilecek çizikleri gidermek için kullanılır. Derin gölgelere neden olan ciddi çizikler için doldurma işlemi uygulanması gerektiğinden pasta ürünleri genellikle yetersizdir.

Koruyucu ‌Wax Cila Çeşitleri

Araçlarının görsel estetiğini geliştirmek için kullanılan ‌wax ve ‌polish gibi ürünler sıklıkla birbirine karıştırılır. Özellikle birçok kişi cilalama (‌wax) ve parlatmanın (‌polish) aynı şey olduğunu düşünme eğilimindedir. Bununla birlikte, her iki ürün de tamamen farklı bakım işlevlerine sahiptir. ‌Wax uygulaması boyayı korumak için bir arabanın dışının yoğun bir macun ile kaplanması bir işlemdir. Özellikle kış aylarında uygulanması önemlidir. ‌Wax ya da ‌balmumu olarak bilinen ürünler genellikle ‌Carnabua özlü ve koyu kıvama sahip bakım ürünleridir. ‌Wax ya da ‌balmumunun sağladığı en önemli fayda, vernik tabakasındaki çizikleri önlemeye yardımcı olmasıdır. Mumsu bir madde tarafından oluşturulan kaygan yüzey, aracınızın yüzeyine çeşitli parçacıkların ve döküntülerin yapışmasını önler. Zemin oldukça kaygan olduğu için bu parçacıklar herhangi bir çizik, leke veya çökme bırakmadan yüzeyden sıçrar. Bir araba ‌wax ile kaplandığında, güneş ve kir gibi ortam koşullarından daha iyi korunur.

Parlatıcı ‌Polish Cila Çeşitleri

Otomobillerin vernik katı kir, enkaz, ‌UV ışığı ve çevresel koşulların sert etkilere dayanacak şekilde tasarlanır. Zaman içinde koruyucu vernik tabakası inceldiğinden ‌wax ya da ‌balmumu uygulaması verniğin üstünde ek bir koruma katman sağlar. Bununla birlikte, parlatma işlevine sahip olan ve ‌polish olarak etiketlenen ürünler, aracın ‌showroom kalitesinde parlaklığa sahip olmasını sağlamak için ‌wax uygulamasından sonra yapılır. Cila işlemi araba bakımının kozmetik kısmı olarak düşünülebilir. Parlatıcı bir ürün uygulanmadan, bir arabanın derin parlaklığını veya ıslak görünümünü elde etmek neredeyse imkansızdır. Parlatma, yoğun bir ışık yansıması sağladığından yüzeydeki kusurların maskelenmesine yardımcı olur. Bu sayede çizikler ve küçük ezikler çok daha az fark edilir. Parlatma ayrıca asit yağmurları ya da su nedeniyle oluşan lekelerin veya solmuş boya görünümünü de hafifletmeye yardımcı olabilir. Parlatıcı cila ürünleri çok yönlü formüle sahip hızlı cila ürünleri, hafif çizik gidericiler ve seramik cila gibi geniş bir ürün çeşitliliğine sahiptir. Hızlı cila ürünleri genellikle profesyonel uygulama gerektirmeyen, cila ‌pedleri ve bezleri ile uygulanabilecek pratik ürünlerdir. Öte yandan kapsamlı bakım sunan seramik cila gibi ürünlerin profesyoneller tarafından ya da polisaj makineleriyle uygulanması gerekebilir.

Arabanızı Cilalamanın Faydaları

  • Aracınızı yılda en az iki kez düzenli olarak cilalayarak yüzeysel hasara karşı koruyabilirsiniz.
  • Pasta cila uygulamaları ile kapsamlı onarım masraflarını azaltabilirsiniz.
  • Aracınızın koruyucu vernik için ilave bir koruma katmanı ‌sağlayarak aracınızın değerini koruyabilirsiniz.
  • Hızlı cila ürünleri ile profesyonel yardıma ihtiyaç duymadan aracınızın rutin bakımını kendiniz yapabilir, bakım masraflarından tasarruf edebilirsiniz.
  • Cilalanmış yüzeyler daha kaygan olduğundan daha az leke tutar. Basit bir silme işlemiyle aracınızın boyasındaki kir veya kalıntıları kolayca temizleyebilirsiniz. Böylece araba yıkama sıklığını azaltabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Pasta Cila Fiyatları

Yapı Market / Bahçe / Oto
Yapı Market / Bahçe / Oto
Oto Aksesuar
Oto Aksesuar
Araç Bakım Ürünleri
Araç Bakım Ürünleri
Cila
Cila
Sıvı Cila
Sıvı Cila
Cila Aksesuarları
Cila Aksesuarları
Hızlı Cila
Hızlı Cila
Renkli Cila
Renkli Cila
Çizik Gidericiler
Çizik Gidericiler
İndirimli Ürünler
HepsiLojistik Ürünleri
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
Toplam 24 / 3205 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483631/20035732/20035735