Çizik Gidericiler

Çizik giderici ürünler, aracınızın görünümünü kısa sürede iyileştirmenin pratik bir yolunu sunar. Rutin kullanım ya da yıkama işlemleri sırasında çiziklerin oluşması kaçınılmazdır. Öte yandan aracınızın görünümünü iyileştirmek için tüm gövdeyi boyamak oldukça maliyetli olabilir. Çizik gidericiler ile aracınızın sorunlu bölgelerini kısa sürede onarabilir, masraflı bakım işlemleri olmadan paradan ve zamandan tasarruf edebilirsiniz. Araç bakım ürünlerinin çeşitliliği düşünüldüğünde, doğru ürünü satın almak kafa karıştırıcı olabilir. İhtiyaçlarınızı ve temel ürün tiplerini daha iyi anlayarak, aracınızın muhteşem görünmesine yardımcı olacak en iyi çizik gidericileri kolayca seçebilirsiniz.

Çizik Giderici Nasıl Seçilir?

Çizik gidericiler uygulama alanına göre aşındırıcılar, çizik kitleri ve parlatıcılar olarak üç tipte üretilir. Kullanım şekline göre sıvı ya da macun şeklinde üretilmiş ürünler bulabilirsiniz. Oluşan çiziğin derinliği ve uzunluğu gibi faktörler, nasıl bir ürünle çiziğe müdahale etmeniz gerektiğini belirler. Bu nedenle çizilme şekline göre en iyi ürünü seçtiğinizden emin olmanız gerekir. Örneğin, bazı ürünler yüzey çiziklerini onarabilirken, diğerleri biraz daha derine ulaşabilir. Çoğu otomobilde, çıplak metalin üstünde üç katman bulunur. Bunlar astar, boya ve ciladır. Küçük veya sığ bir çizik genellikle boya tabakasına ulaşmaz. Diğer taraftan büyük veya derin bir çizik, boyayı, astarı veya metali etkiler. Küçük çizikler genellikle cila ürünleri ile ovalanarak giderilebilir. Temel bir kural olarak tırnağınızın çiziğe takılmadığı, yüzeysel ve hafif çizikler için hızlı çizik gidericileri ya da rötuş boyası çeşitlerini kullanabilirsiniz. Hafif çizikler, aracınızın şeffaf kaplamasının hasar görmesi sonucunda oluşan ışık yanılsamalarına neden olur. Katmanlar arası seviye farkından oluşan ışık yansıması, özellikle koyu renkli arabalarda daha belirgindir. Çizik gidericiler, yüzeyi pürüzsüz hale getirerek ışığın yansımasını sağlar ve böylece çiziği görünmez hale getirir. Öte yandan aracın boya tabakasını etkileyen daha derin çizikler için pasta cila ürünlerini kullanmanız gerekebilir. 

En İyi Çizik Giderici Hangisi?

Çeşitli yüzey özelliklerine göre özelleştirilmiş formüllere sahip çok sayıda çizik giderici bulabilirsiniz. Bazı ürünler tek bir şişede gelirken, bazıları bütün bir kit olarak satılır. İlk defa çizik onarımı yapacaksanız ve yeterli aksesuara sahip değilseniz, ihtiyacınız olan her şeyi bir arada sunan çizik giderici kitleri tercih edebilirsiniz. Ağır hasarlarda çizik gidericiler yerine profesyonel dolgu macunlarına ihtiyacınız olabilir. Çizik giderici dolguların temel işlevi, aracın metal katmanına kadar inen çizikleri paslanmaya neden olmayacak şekilde kapatmak ve alanı pürüzsüz hale getirmektir. Hızlı çizik gidericilerden farklı olarak dolgu macunlarıyla çalışırken yüzeyin zımparalanması ve cilalanması gerekebilir. Koyu renkli arabalarda çizikler genellikle daha belirgindir. Birçok üretici sadece siyah arabalar için üretilmiş özel çizik giderici ürünlere sahiptir. 

Çizik Giderici Nasıl Uygulanır?

  • Uygulama yapmadan önce yüzeyi araba şampuanı ile yıkayın ve tüm kirlerden arındırın. Yüzey tamamen kuruduktan sonra ürünü uygulayın.
  • Çizik gidericinizi kullanma talimatına göre elle veya bir cila makinesi ile uygulayabilirsiniz. 
  • Hafif çiziklerde en iyi sonucu olmak için mikrofiber havlu yada ped ile çizilen bölgeye orta derecede kuvvet uygulayarak ürünü uygulayabilirsiniz. Bununla birlikte, daha derin çizikler için zımparalama yapmanız gerekebilir.
  • Zımpara pedi, zımpara kâğıdı veya aşındırıcı bir araç aksesuarı ile yüzeyi uygulamaya hazır hale getirebilirsiniz. Kit halinde satılan ürünler için paket içeriğindeki aksesuarları kullanabilirsiniz.
  • Çizik yok olana ve yüzey donuk görünmeye başlayana kadar çok az bir basınç kullanarak, hafifçe zımparalamak pürüzsüz bir yüzey elde etmenizi sağlar.
  • Çizikleri onardıktan sonra arabanızı cilalayarak kusursuz bir görünüm kazanmasını sağlayabilirsiniz. Hızlı çizik giderici ürünlerin çoğu ilave parlatıcılar içerdiğinden cila işlemi uygulamanız gerekmeyebilir.
  • En iyi sonuçlar için kullanım talimatında belirtilen adımları takip edebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Çizik Gidericiler

1253 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 41 / 1253 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?