Hızlı cila spreyleri, araç bakım kitinizde olması gereken çok yönlü bakım ürünlerinden biridir. Kullanımı çok kolaydır ve aracınızın görünümünde önemli farklar yaratır. Tüm dış cephenin parlaklığını büyük ölçüde artırır. Çok amaçlı formüle sahip cila çeşitleri, aynı zamanda tozları ve lekeleri de temizleyebilir. Arabanızın yeni yıkanmış ve cilalanmış gibi görünmesini sağlamanın zahmetsiz bir yolunu arıyorsanız, hızlı cila spreylerini tercih edebilirsiniz.

Hızlı Cila Nasıl Üretilir?

Çoğu cila, dayanıklılığı ve parlaklığı arttırmak için çeşitli doğal ve sentetik maddelerin bir araya getirilmesiyle oluşturulur. Geleneksel cilaların çoğu karnauba bazlıdır. Karnauba saf haliyle, yüzeylerde kullanılması son derece zor bir maddedir. Bu nedenle daha uygulanabilir olması ve daha yumuşak cilaların elde edilebilmesi için yağlar ve petrol distilatları ile karıştırılması gerekir. Hızlı cilalar, diğer otomobil sızdırmazlık maddeleri gibi aracınızın yüzeyinde parlak ve kaygan bir yüzey oluşturmak için formüle edilir. Çeşitli yüzeylere güvenli bir şekilde uygulanabilen cila spreylerin bazıları nano formüle ve polimer katlı maddeli bileşenlere sahiptir. Hızlı cilaların en önemli özelliği uygulandıkları alanlara su tutmayan, hidrofobik bir yüzey sağlamasıdır. Bazı hızlı cilalarda kapsamlı UV koruması bulunur. Güneşten yansıyan zararlı UV ışınları aracınızın boyasına zarar verir. UV filtreli hızlı cilalar ile aracınızın parlak görünmesini sağlarken, rengini koruyabilir ve solmayı önleyebilirsiniz.

Hızlı Cila Ne İşe Yarar?

Cila, her şeyden önce aracınızın dış yüzeyi için koruyucu bir tabaka oluşturur. Boyalı yüzeyi; oksidasyon, kir, tuz, endüstriyel serpinti ve diğer kirletici maddelerden korur. Aynı zamanda UV koruması sağladığından, boyanın uzun süreler boyunca kullanılabilmesi için cila uygulaması önemlidir. Temizleyici cilalar, aşındırıcılar ve çözücüler içerdiklerinden, yüzeye uygulandığında hafif oksidasyon sağlayarak kirleri temizleyebilir. Cilanın hidrofobik özellikleri, boyalı yüzey üzerinde suyun kaymasını sağladığı için korozyonu önler. Aynı zamanda, temizlik sonrası kurulama için harcanan zamanı azaltır. Bu sayede boyalı yüzeyler daha az aşınır. Hızlı cila çeşitleri ayrıca, çok hafif çizikleri doldurmanıza yardımcı olabilir. Doldurma işlemi geçici olduğu için, derin çizikleri gidermek için daha profesyonel bir bakım ürünü satın almanız gerekebilir.

Hızlı Cila Nasıl Kullanılır?

Hızlı cila kolay uygulanır. Ürünü yüzeye püskürtmeniz ve ardından uygun bir temizlik bezi ile silmeniz yeterlidir. Susuz kullanıma olanak sağlayan hızlı cila spreyleri, gelişmiş polimer malzemelerle üretilir. Araç yüzeyini temizlerken çiziklere neden olmaz. Susuz kullanılan modellerde durulama işlemine ihtiyaç duymadan uygulama yapabilirsiniz. Bazı hızlı araba cilalılarını; metal, cam, krom ve plastik kaplama da dahil olmak üzere tüm yüzeylerde kullanabilirsiniz. Hızlı cilayı en iyi şekilde uygulamak için ürün üzerinde yer alan kullanma talimatlarını okuyabilirsiniz.

Hızlı Cila Ne Kadar Dayanır?

Hızlı cila uygulamalarının dayanıklılığı, kullanılan ürünün kalitesine, uygulama süresine ve tekniğine bağlıdır. Birçok cila, oldukça hızlı ve kolay bir şekilde uygulanır. Bununla birlikte birkaç dakikalık hızlı uygulama ile ayrıntılı uygulama arasındaki dayanıklılık farkı kaçınılmazdır. Genellikle tüm dış yüzey için 15 dakikalık bir uygulama yeterlidir. Araç yıkamaya kıyasla, hızlı cilaların etkisi daha uzun sürelidir. Temiz ve parlak bir görürüm için 2-3 günde bir temizleyici cila spreyleri ile uygulama yapabilirsiniz. Aracınızı bütün gün dışarıda park etmek, yağmurlu hava koşulları ve dokunmaya duyarlı boya çeşitleri gibi faktörler cilanın dayanma süresini kısaltabilir. Bu durumda her gün uygulama yapmayı tercih edebilirsiniz. Toz seviyesi daha hafifse, 2 günlük aralıklarla hızlı cila kullanabilirsiniz. En iyi sonuçlar için satın aldığınız ürünün kullanma talimatlarını takip edebilir, önerilen uygulama sürelerini dikkate alabilirsiniz.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Hızlı Cila Fiyatları

İndirimli Ürünler
HepsiLojistik Ürünleri
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Toplam 24 / 549 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483631/20035732/20035735/20035738