Temizlik

Oto temizlik malzemeleri araç içi ve dışının temizlenmesinde en rahat ve kolay bakımın formülünü verir. Hem mekanik aksamın temizlenmesi hem de yüzeylerin bakımının yapılması için kullanılabilen temizlik malzemeleri arasında spreyler, fırçalar, bezler ve aparatlar yer alır. Araç temizliğinde kullanıcılara hız kazandıran ürünler, profesyonel temizlik etkisini kendinizin sağlayabileceğinin ispatıdır. Araba temizliğini herkes için mümkün kılan ürünler, araçta saklanmaya uygun olarak küçük boyutlarda tasarlanır, bu sayede bagajda veya torpido gözünde tutulabilir. 

Oto Temizlik Malzemeleri Kullanmanın Faydaları 

  • Detaylı temizlik yapmanızı sağlayan oto temizlik malzemeleri sayesinde daha seyrek aralıklarla profesyonel temizlik yaptırmanız gerekir. 
  • Aracınızda temizlik malzemesi bulunduğunda küçük kazalar veya kötü sürprizlerde acilen müdahale edebilirsiniz. Bir şey döküldüğünde hemen silerek leke yapmasını önleyebilirsiniz. 
  • Düzenli temizlik ve bakım aracınızın daha konforlu ve güvenli olmasına yardımcı olur ayrıca araca estetik kazandırır. 
  • Temizlik malzemeleri arasında galoş gibi önleyici malzemeler de bulunur. Düzenli kullanımda aracın daha geç kirlendiğini fark edebilirsiniz. 
  • Küçük sorunlar zamanla büyüyerek aracın sağlığını riske atabilir. Temizleyici ürünleri düzenli kullanarak küçük temizlik sorunlarının araç için problem haline gelmesine mani olabilirsiniz. 
  • Çok amaçlı bazı ürünler yalnız araçlarda değil evlerde de farklı yüzeylerde temizliğe yardımcı olabilir. 

Oto Temizlik Malzemeleri Seçerken Dikkat

Temizli malzemeleri seçerken kullanacağınız yüzeyi, aksamı dikkate alarak seçim yapmalısınız. Ayrıca, sizin konfor alışkanlıklarınız da önemlidir. Örneğin araçlarını yıkamak için kimileri fırçayı tercih ederken kimi kullanıcılar ise sünger veya saplı kısa fırçalarla arabalarını yıkayabilir. Burada kullanım alışkanlıkları, aracın temizlenecek yüzeyinin büyüklüğü, hassaslığı, ıslak veya kuru temizlik isteği, deterjan kullanılıp kullanılmayacağı gibi kıstaslara bakılarak seçim yapılır. Araç içinde kullanılacak bir temizlik sıvısı alacaksanız içinde alerjen bir ürün bulundurmamasına, kokusuna da dikkat edebilirsiniz. Jant temizleyicilerin asitsiz olmasına, temizlik bezlerinin camda iz bırakmamasına, ürünlerin aşındırıcı etki yapmamasına seçim esnasında bakabilir ve alacağınız ürünleri belirleyebilirsiniz. Aracınızın bagajında yer sıkıntısı çekiyorsanız, evinizde de malzemeleri koyacak bir yeriniz bulunmuyorsa, malzemelerin boyutlarına da dikkat etmeli ve kompakt ürünleri tercih etmelisiniz. Oto ürünlerinin yüzeylere uygun çeşitlerinin olduğunu bilmelisiniz. Örneğin parlak yüzeyler için uygun olan bir ürünü mat bir araçta kullandığınız zaman istenmeyen lekeler olduğunu görebilirsiniz. Bu nedenle muhakkak ürün yüzey özelliklerini dikkate alarak seçim yapmalısınız. 

Malzemeleri Nasıl Kullanmalısınız? 

Oto temizlik malzemeleri araç yüzeylerine uygun olarak tasarlandığından zaman zaman yoğun kimyasal içerebilir. Özellikle araç iç aksamının temizliğinde tercih edilen malzemeleri, spreyler kullanırken solumamaya, cilt ile temas etmemelerine özen göstermelisiniz. Fırça, bez gibi aparatlar yardımı ile uygulama yapabilirsiniz. Eğer ağır kimyasallı bir temizleyici kullanıyorsanız ve ürün kullanım önerilerinde eldiven kullanarak uygulamanız tavsiye ediliyorsa eldiven takarak işlemi gerçekleştirmelisiniz. Araç lastiklerini, cilasını koruyan veya çizikleri kapatan bazı ürünlerin kıyafetlere leke yapabileceğini aklınızda tutmalısınız. Bu tip hassas işler yapacağınız zaman kıyafetlerinizle temas etmemesine özen göstermelisiniz. Hızlı kuruyan ürünler konusunda da ekstra dikkatli olmanız gerekli. Özenli uygulama yapmalı ve hata yaptığınızda ürünü yüzeyden çıkartmak için de acele etmelisiniz. Her oto temizlik ve bakım malzemesini kullanmadan önce kesinlikle ürün üzerindeki yönergeleri, kullanım önerilerini dikkate almalısınız. 

Oto temizlik malzemeleri, uygun saklama koşullarını uygulayabileceğiniz paketlerde sizlere ulaşır. Ürünleri kapakları kapalı olarak, mümkünse ışık almayan yerlerde muhafaza etmeli ve çocukların ulaşamayacağı yerlerde sakladığınızdan emin olmalısınız. Oto bakım ürünlerinin aracınızın yüzeyine, ihtiyacınıza ve uygulama alışkanlıklarınıza uygun olduğundan emin olduktan sonra, ürünü kolaylıkla seçebilir ve sipariş verebilirsiniz. 


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Oto Temizlik Malzemeleri

1325 ürün listeleniyor
Smx
Hbsi
Edde
Dtx Kimya
Würth
Mia Marketing
Go İthalat
Ttt
Dr. Ozz
Ergin
Aybastılı
Kunzel
Meguiars
Dekor
FS Shop
Armor All
Automix
Bella Car Care
Divortex
Fast Liquid
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Toplam 47 / 1325 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?