Lastik bakım ve temizlik ürünleri, herhangi bir otomobil bakım kitine önemli katkı sağlayan temel bakım ürünleridir. Düzenli olarak bakımı yapılmamış lastikler, delinme ve potansiyel olarak patlama riskiyle karşı karşıya kalabilir. Arabanızın performansı ve güvenli sürüş için lastik ve jant bakımınızı ciddiye almanız önemlidir. Lastik temizleyiciler, aracınızın lastiklerini zararlı ultraviyole ışınlarından korur ve sızdırmazlık sağlar. Aynı zamanda en inatçı yol kirlerini temizleyerek, lastiklerinize parlak ve göz alıcı bir görünüm kazandırır.

Lastik Temizleyici Nedir?

Lastiklerinizi temizlemek, araba bakım işlemlerinin önemli bir parçasıdır. Lastikler, lastik ve jant temizleme ürünleri kullanılarak doğru şekilde temizlendiğinde, yalnızca temiz değil aynı zamanda parlak görünür. Otomobil tutkunları için parlak lastik görünümünü önemlidir. Normal kullanımdan ve zararlı ultraviyole güneş ışığına maruz kalmadan oluşan çatlaklar ve solmalar, lastik yüzeyinde bakımsız bir görünüme neden olur. Lastik temizleyiciler, lastik yüzeyindeki kiri ve jantlardaki fren tozunu çözmek için temizlik maddeleri ve solventlerle formüle edilir. Lastik dostu temizlik ürünleri lastiklerinizin gücünü, dayanıklılığını ve ömrünü artırmanın en kolay ve en etkili yoludur. Lastikler düzenli kullanımda aşınır. Bununla birlikte hiç kullanılmayan lastikler bile zaman içinde yapısal bütünlüğünü kaybedebilir. Bu nedenle lastik üreticilerinin çoğunluğu, kilometreden bağımsız olarak her beş ila altı yılda bir tam lastik değişimi önerir. Jant bakım ürünleri lastikleriniz üzerinde önemli bir etkiye sahip olsa da ağır hasar görmüş lastiklerin herhangi bir bakım ürünüyle onarılması imkânsızdır. Sırt derinliği 4/32 inç'in altına düştüğünde lastiklerinizi değiştirmeniz gerekir.

Lastik Bakım ve Temizlik Ürünleri Nasıl Kullanılır?

Profesyonel kaliteye sahip lastik temizlik ürünleri, genellikle lastiği fabrika durumuna geri getiren kauçuk bileşenler, sızdırmazlık maddelerini ve koruyucuları içerir. Lastik temizleyicilerin kullanımı basittir. Kirlerin üzerine püskürtülmesi yeterlidir. Çoğu ürün ovma ya da zorlu temizlik uygulamaları gerektirmez. Tekerleklerinizde ve lastiklerinizde çok fazla detay bulunur. Ürünün lastik yüzeyinde kurumaya bırakılması, lastiğe zarar verebileceğinden, temizlemek için gerekli zamanı ayırdığınızdan emin olmalısınız. Tekerleklerinizi araba şampuanı ile genel olarak temizleyin ve yüzeysel kirlerden arındırın. Daha sonra seçtiğiniz lastik temizlik ürününü, kullanım talimatında belirtildiği şekilde uygulayın. Bazı ürünler, maksimum temizlik etkisi için konsantre formüle sahip olabilir. Konsantre ürünleri direkt uygulamak jantlara zarar verebilir. Özellikle alaşım jantlar bazı ürünlere farklı tepki gösterebilir. Lastikleriniz fren tozuyla kaplıysa, fren tozunu çözebilen formüle sahip bir lastik temizleyici tercih edin. Sıvının yüzeye kurumasını önlemek için, tüm tekerlekleri aynı anda temizlemeye çalışmak yerine, bir seferde yalnızca bir tekerleği temizleyin. Tekerlekleri kurutmak ve yüzeydeki fazla temizleyiciyi çıkarmak için mikro fiber bir bez kullanın. Genel olarak tüm lastik temizleyicileri, tekerlekler ve lastikler üzerinde kullanmak için güvenlidir. Bununla birlikte özel alaşıma sahip jantlar, bazı temizlik maddelerine karşı biraz daha duyarlı olabilir. Jantın yüzeyine zarar gelmemesi için, satın aldığınız ürünü jantın görünmeyen bir noktasında test edebilirsiniz.

En İyi Lastik Temizleyici Nasıl Seçilir?

Lastik temizleyici satın alırken ürünün tekerlekleriniz için güvenli olduğundan emin olmalısınız. En iyi sonuçlar için her zaman pH'ı nötr veya yumuşak olan bir lastik temizleyici seçin. Sert kimyasal maddeler içeren, asidik temizleyicileri tercih etmeyin. Asidik temizleyiciler kiri kiri daha kolay temizleme eğiliminde olmasın rağmen, tekerleklerinizin dış kaplamasına zarar verme eğilimindedir. En iyi lastik temizleyici ürünlerin pH'ı genellikle nötrdür ve herhangi bir lastik tipinde kullanmak için güvenlidir. Bazı temizleyiciler, temizleme işlemi sırasında tekerleklere uygulandığında köpüğe dönüşür, bazıları ise sıvı halde kalır. Genel olarak her iki formül benzer işlevlere sahip olsa da köpüren temizleyiciler kirler için, köpürmeyen temizleyiciler ise ekstra parlaklık sağlamak için daha iyi olabilir. Lastik temizleyici satın alırken dikkate alınması gereken bir diğer faktör, temizleyicinin kokusudur. Güçlü kimyasal kokulara karşı hassassanız, yoğun parfümlü temizleyicileri tercih etmemeniz gerekebilir. Kaliteli temizleyiciler genellikle yoğun kokular içermez. Birçoğu kokusuz ya da hafif ve hoş bir kokuya sahiptir. Sert kimyasal maddeler kullanılarak yapılan temizleyiciler genellikle güçlü kokulara sahiptir.


ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Lastik Bakım Temizlik Ürünleri & Lastik Parlatıcı

434 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Ps Stickers Lastikler
  2. GOLDENWAX Lastikler
  3. Brillantcare Lastikler
  4. Royalwash Lastikler
  5. Atlas Lastikler
  6. Carpex Lastikler
  7. Newmix Lastikler
  8. Sonax Lastikler
  9. Transformacion Lastikler
  10. Carwax Lastikler
  11. Doctor Weber Lastikler
  12. Würth Lastikler
  13. Armor All Lastikler
  14. Effective Lastikler
  15. Limprox Lastikler
  16. Magurex Lastikler
  17. Modacar Lastikler
  18. Ozon Lastikler
  19. 3M Lastikler
  20. Autokit Lastikler
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Fotoğraflı Değerlendirme
 5. Güncel Değerlendirme
 6. Fırsat Ürünleri
 7. Satıcı A-Z
Efsane TeslimatLütfen konum seçin.
Konum:
seçilmedi
DSACategoryId/60002705/2147483631/20035732/20035747
Başa dön