Mikrofiber Bez & Araba Silme Bezi

Araç bezi seçimi, hem iç hem de dış yüzey temizliğinde genellikle gözden kaçan bir adımdır. Çizilmeleri önlemek için aracınızı sadece nasıl yıkayacağınız değil, aynı zamanda güvenli bir şekilde nasıl kurulayacağınızı bilmek de önemlidir. Aracınızın cila, şampuan ya da kurulama adımları için iç ve dış yüzeyler adına özel olarak üretilen cam bezi, kurulama bezi ve cila bezi gibi farklı bez çeşitleri arasından seçim yapabilirsiniz.

En İyi Araç Bezi Nedir?

Araba temizliği için en etkili ve güvenli tekstil çözümü, mikrofiber temizlik bezleridir. Mikrofiber bez, 1 denye veya daha az olan bir lif yapısına sahip kumaş olarak tanımlanır. 1 denye, her 9000 metre için bir gram ağırlığında bir lif birimine eşit bir incelik ölçüsüdür. Yoğun lif yapısı, mikrofiber bezlerle araç temizliğini daha kolay, daha hızlı ve daha verimli hale getirir. Mikrofiber bezlerin diğer bezlere ya da havlulara göre birçok avantajı vardır. Mikrofiber, ağırlığının yedi katına kadar su emebilir. 600 yıkamaya kadar lif yapısı bozulmadan kullanılabilir. Bazı durumlarda kimyasal temizlik ihtiyacını ortadan kaldırabilir. Sadece kurutma için değil, aynı zamanda cila ya da dolgu macunu kaplamak için de kullanılabilir. Mikrofiber bezlerin özellikleri birbirine oldukça yakın olsa da kullanılan ip ve dokuma tekniği nedeniyle bazı ürünler diğerlerinden çok daha iyidir. Kaliteli bir bez yıllarca dayanabilir. Yüksek fiyat etiketine sahip bir ürün, uzun ömürlü kullanımı ile zaman içinde tasarruf etmenizi sağlayarak ekonomik bir seçenek haline gelebilir. Çizilmeye neden olabilecek toz ve kir parçacıklarını yakalayan, yumuşak dokumaya ve genişletilmiş yüzey alanına sahip modelleri tercih edebilirsiniz.

Araç Bezi Nasıl Kullanılır?

Araç bezi seçimi kadar, bezin nasıl kullanılacağı önemli bir fark yaratır. Yoğun kirli bir yüzeyde kullanılan bezin, tüm araç boyunca kullanılması, liflerin arasına girebilecek çok küçük parçacıklar nedeniyle, boyanın, camın ya da iç döşemenin zarar görmesine neden olur. Genellikle cam ve aracın iç aksamı için kullanılan güderi gibi bezleri aracın dışında kullanmak, bez ve boya yüzeyi arasında parça sıkışması ve dolayısıyla çizilme riskini artırır. İç ve dış mekân temizliğinde en iyi sonuçları almak için, temizlik ve kurulama için her zaman ayrı bezler kullanmaya dikkat edin. Yüzeyin özelliklerine göre üretilmiş, çizilmeye neden olmayan bezleri tercih edin. Araç dışında kullanmak için geniş gözenekli mikrofiber bezleri, araç içinde ise güderi bezleri satın alabilirsiniz. Hafif nemli bir mikrofiber kurutma bezi, kuru mikrofibere kıyasla suyu daha iyi emer. Ek olarak, nemli bez, bezle yüzey arasındaki sürtünmeyi önemli ölçüde azaltarak daha güvenli bir kurutma olanağı sağlar. Mikrofiber bezi iki temel yöntemle kullanabilirsiniz. Durgun su bulunan yüzeylerde, bezi hafif basınç kullanarak yüzeyde kaydırarak kullanabilirsiniz. Diğer bir yöntem olarak mikrofiber havluyu yüzeye hafifçe döşeyerek, suyu emmesini sağlayabilirsiniz. Su emildiğinde, havluyu başka bir yüzeye serebilirsiniz. Bu yöntemin en önemli avantajı, bezi araç yüzeyinde sürüklemediğiniz için çizilme riskini en aza indirmesidir.

Araç Bezi Nasıl Temizlenir?

Araç bezlerinizin ömrünü uzatmak ve ilk günkü gibi etkili olmalarını sağlamak için, araç bezlerinizi diğer kumaşlarla birlikte yıkamamaya özen gösterin. Karışık yıkama, çamaşır yıkama işleminde diğer kumaşlardan gelen tüylerin, arabanıza yapışmasına ve lif yapısının bozulmasına neden olur. Cila uygulamasında kullandığınız bezleri, ılık sabunlu suya batırarak temizleyin. Diğer mikrofiber bezleri yıkamaya dahil etmeden önce, cila kalıntısının tamamen temizlendiğinden emin olun. Güderi ve mikrofiber bezlerde çok sıcak su kullanmayın. Bezler aşırı kirli değilse, ılık-soğuk su havlulara zarar vermeden temizlemek için yeterlidir. Mikrofiber havluları düşük ısıda kurutun. Yüksek ısı, kumaşın lifine zarar verir ve lif şeklinin kıvrılmasına neden olur.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Araç Bezi Fiyatları ve Modelleri

1501 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Marka
Toplam 46 / 1501 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?
hepsiburada sözlük
Bu Kategoride En Çok Merak Edilenler
ÜstübüÜstübü, %100 pamuk kullanılarak, makinelerde çift tarama usulüyle dokunarak üretiliyor. Ürünün üretiminde ham madde olarak saf ve uzun lifli pamuk ipliği kullanılıyor. Özel işleme tutularak arındırılmış olan ürün içerisinde herhangi bir yabancı madde yer almıyor. Üstübü; oto boyama, yağlama, kaporta tamiri ve motor bakımı gibi çeşitli oto sanayii faaliyetlerinde faydalanılan bir ürün olarak değerlendiriliyor. Sıvı emici ve tutucu özelliğe sahip olan ürün, yağ ve boya başta olmak üzere temizlenmesi zor maddelerin çıkarılması ya da temizlenmesi amacıyla çeşitli zeminlerde kullanılıyor. Çabuk biçimde tutuşan bir yapıya sahip olduğu için üründen ateş yakılan ortamlarda tutuşturma malzemesi olarak da yararlanılıyor. Ürün, yalın şekilde veya çözücü özellikli maddelerle birlikte kuru ya da ıslak zemin üzerine uygulanabiliyor. Uygulama tipine göre tiner, benzin ve mazot gibi maddelerle beraber kullanılıyor. Üstübü, birlikte kullanılacağı maddeyi yeterince emdikten sonra zemine temas ettirilerek uygulanmaya başlanıyor. Yalın kullanım ise ürünün kuru biçimde temizlenecek olan alana temas ettirilmesiyle gerçekleşiyor. Üstübü, uygulama yapılacak alan göz önüne alınarak ihtiyaç duyulan miktarda koparılarak kullanılıyor.Uygulama sırasında kullanılan madde ve zeminden dolayı ellerin zarar görmemesi için eldiven takılarak kullanım yapılması tavsiye ediliyor. Genel kullanım alanı otomobil sanayii olan ürün; üretim, tamirat, pasta, cilalama, bakım, kontrol ve temizlik gibi birçok farklı aşamada işçiler tarafından sıklıkla kullanılan malzemeler arasında yer alıyor. Profesyonellerin yanı sıra bireysel kullanıcılar için de son derece kullanışlı ve pratik bir ürün olan üstübü; yağlı, paslı ve kirli yüzeylerle karşı karşıya kalındığında etkili bir çözüm aracı oluyor. Oldukça hafif olan ve muhafaza edilmesi için herhangi bir özel şart bulunmayan ürünün alet çantalarında ve otomobillerin bagajlarında bulundurulması öneriliyor.
Detaylar