Mobilyalar arasında ilk akla gelenler farklı materyallerden üretilmiş olan kitaplık, sandalye, masa, şifonyer, gardrop ve komodin çeşitleridir. Mobilyaların saklama, bir şeyleri yüksekte tutma, dağınık toplama ile kullanımda kolaylık ve rahatlık sağlama gibi görevlerini yerine getirmesi için mobilya hırdavatları kullanılır. Genellikle mobilya ile aynı malzemelerden üretilmiş olan hırdavatlar eşyaların kurulmasında, çalıştırılmasında ya da kilitlenmesi gibi farklı işlevlerde kullanılarak daha uzun ömürlü olmaları sağlanır. Mobilya hırdavatları üretim aşamasında ya da sonrasında mobilyaların onarımlarında kullanılır.

Mobilya Hırdavatları Hangi Malzemelerden Üretilir?

Mobilyaların sağlamlığının kanıtı olan hırdavatlar özelliklerine göre farklı alanlarda kullanılmaktadır. Ayrıca mobilya hırdavatları kullanılacakları alana göre çeşitli malzemelerden üretilir. Mobilya hırdavatları günlük hayatınızı kolaylaştıran eşyaların kurulma aşamasında kullanılır. Hırdavatlar görevlerine göre nesnelerin kesilmesi, bükülmesi, bağlanması ve sıkılması gibi aşamalarında kullanılmaktadır. Hırdavatlar plastik, demir, metal ya da ahşap malzemelerden üretilir. Hırdavatların üretildikleri malzemeler, kullanım alanlarını ve dayanıklılıklarını değiştirir. Böylece mobilyalarınızın sağlamlığı ve ömürleri de olumlu yönde etkilenir. 

Mobilya Hırdavatlarının Çeşitleri Nelerdir?

Mobilya hırdavatları kullanıldıkları nesnelerin kurulmasında ya da onarılmasında en büyük yardımcılarıdır. Kullanıldıkları alanlarda görevlerine göre farklı isimlerle anılan mobilya hırdavatları oldukça çeşitlidir. Kapı ve çekmece kilitleri, raf pimleri, baza ayakları, dolap kulpları, menteşeler, piston, klipsler farklı mobilyaların tasarımlarında yer alır. Geniş bir ürün yelpazesine sahip olan mobilya hırdavatları arasında gönye ve profil kesme aletleri, çeşitli testereler, tornavidalar, akülü ve aküsüz vidalama makineleri ile zımpara makineleri de bulunmaktadır. Ayrıca, mobilya hırdavatları tek tek bulunabildiği gibi set halinde de bulunabilir. Mobilyaların eksiklerini tamamlayan hırdavat çeşitleri kullanımlarını ve kurtulmalarını da kolaylaştırır.

Mobilya Hırdavatlarının Özellikleri Nelerdir?

Mobilya hırdavatları kullanım alanlarına, görevlerine ve üretildikleri materyallere göre farklı özelliklere sahiptir. Mobilya hırdavatlarının özellikleri arasında öncelikle görevleri yer alır. Bazıları kesmek, bazıları bükmek, bazıları da bağlamak için kullanılır. Ancak, sıvı ve sprey boyalar, çekmece rayları, sürgü sistemleri de hırdavat çeşitleri arasında yer aldığı için özellikler farklılık gösterir. Mobilyaların pürüzlerini yok etmek için zımpara çeşitleri kullanılırken mobilya kurulumunda vidaları sıkarak sağlamlaştırmak için ise vidalama makineleri ya da matkap uçlarının kullanımı tercih edilir. Mobilyalarınızın kırılan ya da boyası dökülen yerlerini onarmanız için yapıştırıcı, bant ile vida ve çivi çeşitlerini kullanabilirsiniz. Böylece, eşyalarınız dışarıdan gelen darbelere karşı daha sağlam ve dayanıklı olur. Ayrıca, mobilya hırdavatlarının kolaylıkla taşınması için aletleri derleyici takım çantaları da oldukça bir pratik kullanım sağlar. Takım çantaları aletlerin bir arada bulunmasını ve aradığınızı hızlı bir şekilde bulmanızı sağlar. Mobilyaların monte edilmesinde hırdavatların kullanmadan önce eldivenlerinizi kullanmanız gerekir. İş eldivenleri eşyalarınızın kurulum ve onarım aşamasında olası yaralanmalara karşı önemli bir önlemdir.

Mobilya Hırdavatlarının Kullanım Alanları Nelerdir?

 Mobilya hırdavatları oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahip olduğu için kullanım alanı da fazladır. Ahşap mobilyalarınız, otomobilleriniz, evinizin ya da ofisinizin elektrik-su tesisatı, bahçenizin bakımı el aletlerinin kullanım alanlarından sadece bazılarıdır. Set ve tek hâlde bulunan hırdavat çeşitleri sorunlarınıza hızlı çözümler bulmanızı sağlamakla birlikte farklı işlevleri ve faydaları ile de en büyük yardımcınızdır. Mobilya hırdavatlarının kullanım alanları arasında ev yada ofisinizde bulunan farklı malzemelerden üretilen dolap, masa, kitaplık gibi eşyalar yer aldığı gibi sulama hortumlarınız, çim biçme makinesi, bahçe mobilyalarınız da bulunur. Eşyalarınızı mobilya hırdavatları sayesinde kendiniz rahatlıkla bakımını yapıp onarabilirsiniz. Bu alanlarda çıkan sorunlar eşyalarınızın kullanım alanına uygun hırdavat çeşitleri ile kolay bir şekilde çözülmektedir.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Mobilya Hırdavatı

Tekerlekler
Keçeler
Mobilya Kulpları
Çekmece Rayları
Mobilya Kilitleri
Mobilya Bağlantı Elemanları
Mıknatıs / Çıtçıt
Masa Ayakları
Raf Pimleri
Mobilya Makasları
Mobilya Menteşeleri
Raf Altı
Kenar Bantları
Dolap İçi Düzenleyiciler
Mobilya Profilleri
Konumseçilmedi
Kategori
Toplam 24 / 10000+ ürün
DSACategoryId/60002705/2147483620/13003347/60000309