Mobilya Makasları

Mobilya Makasları

Dolap, koltuk ve baza gibi çeşitli eşyaların sert bir şekilde açılıp kapanmasının önüne geçen mobilya makasları, birbirinden farklı özellikleriyle pek çok alternatif sunuyor. Mobilyalarınızın fonksiyonelliğini artıran ürünler, çarpma ve düşme gibi sorunları engelleyerek daha uzun süre kullanabilmenizi sağlıyor. Portatif yapılarıyla kolaylıkla monte edebileceğiniz birçok makas, açılma açısı ve sertliği ayarlayabilme imkânı veriyor. Tekli ve ikili olarak kullanıma sunulan ürünler, yavaşlatıcı sistemleriyle kapaklarınızın ses çıkarmadan kapanmasını sağlıyor. Mutfaklardan odalara, salonlarda ofislere kadar birçok mekânda yer alan mobilyalar için üretilen mekanizmalar, herhangi bir güç gerektirmeden büyük ve ağır kapakları zahmetsiz bir şekilde açıp kapatabilmenize yardımcı oluyor. Gaz basınçlı pistonlarında aralarında bulunduğu ürünler, güç ayarı yapabilme imkânı veriyor. Farklı boyutlarda üretilen makaslar, küçük ve büyük pek çok mobilya için sunduğu alternatiflerle aradığınız modeli bulabilmenize yardımcı oluyor.

Birbirinden Farklı Özellikleriyle Mobilya Makasları

Farklı yönlere doğru açılan dolap kapaklarına, bazalara ve koltuklara göre de üretilen mobilya makasları, hayatınızı kolaylaştırıyor. Koltuk ve çekyatların daha rahat açılıp kapanması için tasarlanan modeller, genel olarak güçlendirilmiş metaller kullanılarak üretiliyor. Eğilme, aşınma ve benzeri sorunların önüne geçen ürünler, dayanıklı yapılarıyla uzun süre sorunsuz bir şekilde kullanılabiliyor. İkili ve üçlü mekanizmalarıyla iyi bir deneyim sunan pek çok makas, kızaklı modelleriyle de oturma gruplarınızı ileri geri çekmeden açıp kapatabilmenizi sağlıyor. Bazalar için üretilen ürünler, gaz basınçlı yapılarıyla herhangi bir kuvvet gerektirmeden baza kapaklarınızı açabilmenize yardımcı oluyor. Kalkar kapak makası olarak da adlandırılan bu modeller, tek hareketle kapağın otomatik olarak yukarı kalkmasını sağlıyor. Ağırlığa göre 900, 1000 ve 1200 gibi çeşitli basınçlarda üretilen gazlı mobilya makasları, derece ayarı yapabilme imkânı da veriyor. Bazalarınızın boyutuna göre farklı uzunluklarda tasarlanan ürünler, siyah ve nikel gibi renklerle birlikte mobilyalarınızın içlerinden şıklığı esirgemiyor.

Mobilya Makasları ile Eşyalarınızın Fonksiyonelliğini Artırın

Sağ, sol, yukarı veya aşağı doğru açılan dolap kapaklarına özel olarak tasarlanan birçok makas, mobilyalarınızın deforme olmasının önüne geçerek kullanım ömrünü artırıyor. Özellikle ahşap kapaklar için tasarlanan hidrolik ürünler, kolay uygulanabilen yapılarıyla birkaç vida aracılığıyla monte edilebiliyor. Yağ basınçlı mekanizmalarıyla düşer ve kalkar kapaklarda iyi bir performans sergileyen bu modeller, ayar vidasıyla kapak ağırlığına göre kaldırma gücünü artırıp azaltabilme imkânı veriyor. Yaşam alanlarınızı dekore ederken daha rahat planlama yapabilme fırsatı tanıyan mobilya makasları, hareket özgürlüğünüzü ve konforunuzu artırıyor. Frenli ve frensiz olarak pek çok alternatif sunan ürünler, eşyalarınızın kolay bir şekilde açılmasını sağlıyor. Ayrıca kalkar katlanır, paralel kalkar ve eğimli kalkar mobilyalar için de çeşitli seçeneklere sahip olan makaslar, mutfaklardan ofislere birçok mekâna esneklik katarak daha konforlu bir hale getiriyor.

Soru 1: Mobilya Makasları Nasıl Monte Edilir?

Cevap 1: Mobilya makaslarını monte etmeden önce yerleştireceğiniz alanı belirlemeniz gerekiyor. Daha sonra makas üzerinde yer alan bağlantı noktalarını belirlediğiniz köşelere yerleştirerek vidalayabilirsiniz. Ürünleri monte ettikten sonra yükseklik ve açı ayarı yapabilir, mobilyalarınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Soru 2: Mobilya Makasları Neden Kullanılır?

Cevap 2: Dolap, baza ve koltuk gibi pek çok alanda kullanılan mobilya makasları, eşyalarınızı daha rahat kontrol edebilmenize yardımcı oluyor. Genel olarak kapakların sert açılıp kapanmasını engellemek için kullanılan ürünler, kırılma ve aşınma gibi sorunların önüne geçerek eşyalarınızın kullanım ömrünü artırıyor.

Soru 3: Mobilya Makası Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Cevap 3: Mobilya makası seçerken öncelikle hangi alanda kullanacağınıza karar vermelisiniz. Bazalar için pistonlu ürünleri tercih edebilirsiniz. Dolap kapakları için düz ve hidrolik makasları seçebilirsiniz.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Mobilya Makasları

797 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 797 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483620/13003347/60000309/60001178