Mobilya kilidi; çekmece ve dolap gibi açılır kapanır mobilyalara takılan, genellikle güvenlik amacıyla kullanılan kilit çeşitlerine verilen genel isimdir. Mobilya kilitleri günümüzde hem güvenlik hem de düzen için tercih edilir. Özellikle ofislerde ve özel eşyaların saklandığı büyük soyunma odalarında sıklıkla kullanılan mobilya kilitleri hem asma kilit hem de mobilyaya gömülü şekilde farklı formlarda üretilir. Mobilyalara takılan bu kilitler eşya güvenliğinizin yanında çocuklarınızın dolap kapaklarını açıp beklenmedik kazalara yol açmasının da önüne geçer. Ayrıca mobilya kilitleri ofislerde ve giysi dolaplarında muhafaza ettiğiniz telefon, cüzdan, parfüm, para vb. kişisel eşyalarınızı güvenle saklayabileceğiniz alanlar oluşturmanız için vazgeçilmez mobilya aksesuarları arasında yer alır. Bu bakımdan mobilya kilitleri ile hem eşyalarınızın hem de sevdiklerinizin güvenliğini sağlayabilirsiniz.

Birbirinden Güvenli Mobilya Kilidi Çeşitleri

Mobilya kilitleri mobilyaların üzerinde sabit şekilde üretilmelerinin dışında, farklı amaçlar için kişiselleştirilebilir modellere de sahiptir. Bu kilitler genellikle asma kilit olarak adlandırılır ve mobilyaların üzerinde bulunan kilit geçirme bölmesine geçirilerek kişisel eşyalarınızın güvenliğini sağlar. Asma mobilya kilidi çeşitleri sabit olmadıkları için dilediğiniz yerde kullanabileceğiniz kilitlerdir. Örnek vermek gerekirse; spor salonlarında yer alan soyunma kabinlerindeki dolaplar, genellikle kilitlenebilir dolaplardır. Bu dolaplara spor yapmadan önce temiz giysi, para ve telefon gibi kişisel eşyalarınızı bıraktığınızda kişisel mobilya kilidinizle kolayca muhafaza edebilirsiniz. Asma kilit şeklindeki mobilya kilitleri anahtar yardımıyla açılıp kapandığı gibi şifreli de olabilir. Bu tip kilitlere şifreli mobilya kilidi adı verilir. Şifreli mobilya kilitleri sizin tarafınızdan belirlenen bir şifre yardımıyla kilitlenen ve yine o şifreyle açılabilen kişisel mobilya kilitleridir. Bir diğer mobilya kilidi çeşidi ise mobilya kapak ya da çerçevesine sabit bir yuvaya yerleştirilen anahtarlı kilitlerdir. Bu kilitler kolayca montajını yapabileceğiniz ve çekmecenizdeki özel eşyalarınızı muhafaza edebileceğiniz kilitlerdir. Kara mobilya kilidi olarak da bilinen bu kilitler posta kutusu kilidi olarak da adlandırılır.

Mobilya Kilidi Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mobilya kilitleri, farklı ebatlardaki mobilyalar için özel olarak üretilir. Mobilya kilitleri arasından seçim yapmadan önce mutlaka mobilyanızın kilit ölçüsünü bilmeniz, bu boyuta göre uygun boyuttaki kilitleri belirlemeniz gerekir. Ayrıca mobilya kilitleri değişik ihtiyaçları karşılayacak formlarda sunulur. Bu ihtiyaçlar genel olarak mobilya kilidini nerede kullanacağınızı belirlemeniz sonucunda ortaya çıkar. Örnek vermek gerekirse; askere gittiğinizde eşyalarınızı özel dolabınızda saklayacaksanız, asma mobilya kilidi satın almanız gerekir. Bu tip kilitler asker mobilya olarak da bilinir. Dolayısıyla mobilya kilidi tercihinizi netleştirmeden önce kilit kullanım amacınızı belirlemeniz gerekir. Mobilyalar için kilit almadan önce dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli nokta da anahtarlı kilitler için geçerli olan anahtar sayısıdır. Birden fazla kişi tarafından kullanılacak dolap ya da çekmeceler için birden fazla anahtarı bulunan dolap kilitlerini tercih etmeniz en doğru seçim olacaktır.

Mobilya Kilitleriyle Güvenliği Sağlayın

Evinizdeki mobilyaların çekmece ve kapaklarının istemediğiniz kişiler tarafından açılmasını, çocuklarınızın güvenliğinin tehlikeye girmesini, evcil hayvanınızın dolap ve çekmeceleri açarak içine kaçmasını istemiyorsanız en iyi mobilya kilidi çeşitleri arasından mobilyanız ile en uyumlu modeli seçebilirsiniz. Seçeceğiniz mobilya kilidine karar vermeden önce dikkat etmeniz gereken noktaları göz önünde bulundurmanız ve ürün açıklamalarında yer alan kilit boyutu bilgilerini mobilyanızın ebatlarıyla karşılaştırmanız oldukça önemlidir. Bu kriterleri göz önünde bulundurduğunuzda ve kilit çeşidini de belirledikten sonra artık mobilya kilidinizi satın alabilirsiniz. Hepsiburada aracılığıyla sizlere sunulan onlarca markanın çeşit çeşit mobilya kilidi modellerinden dilediğinizi hızlıca sepetinize ekleyebilir, güvenle satın alabilirsiniz.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Mobilya Kilidi Fiyatları

Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 972 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483620/13003347/60000309/60001173