Dolap Menteşesi

Dolap Menteşesi 

Dolap menteşesi, dolapların orta kısmında yer alan dikmelerde 2 kapağın yan yana çalışmasına yardımcı olan ürünlerdir. Farklı türde dolap menteşeleri bulunmaktadır. Menteşelerin dolapların malzeme yapısına ve kalınlığına uygun olarak tasarlandığı da söylenebilir. Dolap menteşeleri; pencere, kapı ve kaplamalar için de kullanılabilmektedir. Menteşe modelleri sayesinde kapı, kaplamalar ve pencerelerin basit ve fonksiyonel bir şekilde çalışması mümkün olacaktır. Dolap menteşeleri bu eşya bölümlerinin fonksiyonel bir şekilde açılıp kapanmasını sağlayacaktır. Bu anlamda, menteşe ürünlerinin tutma işlevini sağlayan araçlar olduğunu da söylemek mümkündür. Menteşe öğelerinin birçoğu metalik malzemelerden imal edilmektedir. Bu nedenle, son derece sağlam ürünler olduğu bilinmektedir. Sağlamlık menteşe üretiminde kullanılan malzeme yapısına bağlı bir durumdur. Genel olarak, menteşe malları iki parçadan meydana gelmektedir. Menteşe elemanları iki parçalı olmasından dolayı kullanım amacınıza göre montajlayarak kullanabilme şansına sahip olabilirsiniz. Bu şekilde kullanıma uygun hale getirebileceğiniz menteşelerin farklı özelliklerde üretildiğini de söylemek mümkündür. 

Menteşe modelleri, tipik bir şekilde pim ya da dönen bir eksen ile işlev görür. Çeşitli kapı ve mobilyalar için de kullanılan menteşelerin malzeme yapısı da birbirinden farklıdır. Farklı mobilya bileşenleri ve dolap menteşesi ürünleri bir araya getirilerek de satışa sunulmaktadır. Menteşe ürünleriyle iki farklı sabit öğeyi bir arada tutabilme şansına sahipsiniz. Bu iki farklı bileşen için hareket sağlayan menteşelerin son derece işlevsel parçalar olduğunu da söyleyebiliriz. Dolap kapak menteşesi menteşe öğelerine çeşitli yaşam ortamlarında rastlayabilmeniz mümkündür. Mobilyalarda kullanım için tasarlanan dolap menteşeleri farklı özelliklerde tasarlanmıştır. Bu menteşeler açılır menteşe olarak bilinir. Ancak kapı menteşeleri ise kapı ve pencere gibi alanlarda kullanıma uygun olarak imal edilmiştir. Kapıların bağlantı noktalarına demir kapı menteşelerin farklı şekillerde takabilmeniz mümkündür. 

Dolap Menteşe Çeşitleri

Dolap menteşesi çeşitleri farklı özelliklerde olduğundan dolayı kullanım alanı oldukça geniş olan ürünler şeklinde karşınıza çıkacaktır. Menteşe ürünleri ile kapı, pencere ve kaplamaların açılıp kapanabilmesi mümkün olmaktadır. Basit ve işlevsel bir şekilde kapı ve pençeleri kullanmak için menteşelere ihtiyacınız olacaktır. Menteşe ürünleri bu anlamda kaliteli ve sağlam olmalıdır. Çünkü sağlam ve kaliteli menteşeler, çok sık açılıp kapanan kapı ve pencerelerin uzun yıllar kullanılmasına olanak sağlar. Farklı özelliklerde tasarlanan dolap menteşelerinin farklı fiyatlarda satışa sunulduğu da söylenebilir. Dolap menteşe çeşitleri arasında led ışıklı aydınlatıcı menteşeler yer almaktadır. Bu ürünler, dolabınız açıldığı anda içini aydınlatma özelliğine sahiptir. Bu özelliği sayesinde, estetik bir görünüm yakalayabilmeniz mümkün olacaktır. Çünkü aydınlatıcı menteşe ışıkları dekoratif ve kullanışlı alanlar yaratmak için tercih edilen ürünlerden bir tanesidir. 

Led ışıklı aydınlatıcı menteşe ışıkları dolabınızdaki eşyaları rahat bir şekilde görebilmeniz için muhteşem ürünlerdir. Kolaylık açısından ve estetik yönden tercih edebileceğiniz led ışıklı menteşe ışıkları farklı renklerde tasarlanabilmektedir. Dolayısıyla kullanıcılar bu ürünlerin ışık renklerini kendi zevklerine uygun olarak tercih edebilirler. Genel olarak sağlamlık açısından farklı malzemeler kullanılarak imal edilen dolap menteşesi ürünleri seçenekler arasındadır. Menteşe malzemelerinin tipik metalik malzemelerden üretildiğini de söyleyebiliriz. Tipik olarak menteşe ürünlerinin iki farklı bileşenden oluştuğunu da görebilirsiniz. Bu ürünlerin iki ayrı bölümü sayesinde kapı, kapak, pencere ve benzeri yerlere takıldığı için kapak ve kapıların kolayca açılabilmesi mümkün olacaktır. Seçenekler arasında yer alan frenli düz menteşe dolap kapaklarının yavaşça kapanmasına yardımcı olur. Modellerin uygulama bölgelerine bağlı olarak Dönen bir eksen ya da pimler sayesinde işlev görebilmesi de mümkün olur. Uygulama bölgelerine ve üretim özelliklerine bağlı olarak ise menteşelerin modelleri farklılık gösterir. 

Dolap Menteşesi Özellikleri

Oval masa menteşesi gibi tasarlanan pek çok farklı menteşe modeli bulunmaktadır. Bu modeller, farklı özelliklere sahip olan ürünlerdir. Dolap menteşeleri, dolapların kenarlarına yapıştırılarak kapıların kolay bir şekilde açılıp kapanmasını sağlayan ürünlerdir. Bu durumda ise menteşeler, dolapların içinde göründüğünden dolayı, farklı renklerde imal edilmektedir. Renk seçimini de kendi zevkinize göre tercih edebilmeniz mümkündür. Bu anlamda dış kapı menteşe ürünleri, dış kapının rengine bağlı olarak siyah, altın ve gümüş renkleri arasından seçilebilir. Demir kapı menteşeleri için ise cumbalı ve düz tip menteşeleri tercih edebilirsiniz. Dolap menteşelerinin farklı modelleri, değişik dolap tipleriyle uyumlu şekilde kullanılabilmektedir. Genellikle, cumbalı dolap menteşeleri, dekoratiflik açısından hoş bir görünüm ortaya çıkarır. Dolap menteşesi ürünleri ve pencere menteşesi ürünleri gibi farklı modellerin özellikleri birbirinden farklıdır. Aynı zamanda, yaprak menteşe, yaylı menteşe ve benzeri menteşe modelleri de seçenekler arasındadır. 

Menteşelerin türlerine bağlı olarak özellikleri de değişkenlik gösterir. Uygulama alanına göre menteşe çeşitlerini seçenekler arasından seçip satın alabilmeniz mümkündür. Bu doğrultuda dolap menteşesi fiyatları da değişkenlik gösterecektir. Pencere için tasarlanan menteşe ürünleri pencereleri açmak için kullanılır. Ancak dolaplar için tasarlanan menteşeler ise dolap kapaklarını açacak özellikte tasarlanmıştır. Tasarlanan yaprak menteşe ürünleri ise son derece sade bir tasarıma sahip olan ürünlerdir. Bu nedenle, sade tasarımlı kapı ve pencerelerde kullanıma uygun olarak kullanılabildiği söylenebilir. Yaylı menteşeler ise gelişmiş çift yönlü hareket kabiliyetine sahiptir. Bu hareket özelliğini sunan kapı ürünlerinden de kullanılabildiği bilinmektedir. Güçlü yapıdaki demirden imal edilen farklı kapı menteşe modelleri seçenekler arasındadır. Farklı görünüm ve boyutlara sahip olan menteşelerin özelliklerinin birbirinden farklı olabileceğini de söylemek mümkündür. Örneğin, gardırop dolap içi düzenleyici Led modellerini seçerek dolaplarınızın ışıklı bir şekilde kullanımını sağlayabilirsiniz. Her dolabı açtığınızda aydınlatma desteğinden yararlanabilirsiniz. Aynı zamanda, yavaş kapanma mekanizması süper deve menteşe freni modeli de çocuk odalarında son derece kullanışlı olan ve sık kullanılan ürünlerden bir tanesidir. Çünkü rahatlıkla yavaş bir şekilde kapanarak doğabilecek kazaların önüne geçer. 

Dolap Menteşesi Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Düz pistonlu menteşe, deve menteşe, kapı ve pencere menteşesi olarak birçok menteşe tasarımı yapılmıştır. Bu menteşelerin kullanım alanı ise birbiri içinde farklılık gösterir. Dolayısıyla menteşe seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken bir takım noktalar vardır. Öncelikle, menteşe seçimi yaparken amacınıza uygun ölçüyü bilmeniz gerekir. Çünkü kullanım amacınıza uygun ölçü ve malzemeler ile kullanım kolaylığı yıkayabilmeniz mümkün olacaktır. Uygun ölçü ve materyallerdeki menteşeler sayesinde işlevsel bir kullanım olanağı da yakalayabilirsiniz. Çünkü kapı, dolap ve pencerelerin kolayca açılıp kapanması için farklı özelliklerde tasarlanan menteşelere ihtiyaç duyabilirsiniz. Aynı zamanda, mobilya menteşelerinin de dolapların bir arada durarak kapıların açılıp kapanabilmesine yardımcı olması da menteşelerin önemini artırmaktadır. Genel olarak, menteşe ürünlerinin uygulama alanınıza karşılık gelecek yüksek kaliteli malzemeler kullanılarak üretildiğinden de emin olmalısınız. Örneğin, pimapen pencere menteşesi sık açılıp kapanan pencerelerin uzun süre kullanılabilmesi için yüksek kaliteli malzemeli olan ürünler arasından satın alınması gerekir. 

Dolap kapağı menteşeleri ile dış kapıları için kullanılan menteşeler aynı değildir. Çünkü dolap kapağının menteşeleri dış kapı için kullanılan menteşeler gibi ağır özellikte değildir. Boyut ve işlev açısından farklı özelliklerde menteşe modellerinin tasarlandığı söylenebilir. Buna bağlı olarak da dolap menteşe fiyatları farklı oranlara ayrılır. Dolap menteşelerinin kullanım amacınıza uygun ve konumunuza uygun bir üretim malzemesinden de üretildiğinden emin olmalısınız. Boyut ve miktar gibi detayları göz önüne alarak menteşe seçimini yapmanız gerekecektir. Dolap menteşeleri genel olarak büyük boyutlardaki dolapların rahat açılıp kapanmasını sağlayan modellere ayrılır. Ahşap, metal ve benzeri malzeme yapılarına sahip olan menteşe modelleri arasından amacınıza uygun bir modeli tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda, kullanım bölgenize uygun ölçü, üretim malzemesi ve sayıdaki dolap kapağı menteşeleri arasından da seçim yapabilirsiniz. Farklı dolap menteşelerini seçenekler arasında yer alan modeller arasından satın alabilirsiniz. 

Dolap Menteşesi Fiyatları

Dolap menteşe fiyatı bu bağlantı malzemelerinin materyaline, işçiliğine, kalitesine ve markasına bağlı olarak değişkenlik gösterir. Genel olarak, menteşelerin temel görevi farklı malzemedeki dolap, pencere ve kapakların kolay açılıp kapanmasını sağlamaktır. Bu nedenle, menteşelerin eşyaları kolay kullanmaya yardımcı olan ürünler olduğunu görebilirsiniz. Menteşelerin fiyat aralıklarını etkileyen unsurların başında kullanım alanlarına bağlı alınabilecek menteşelerin modelleri yer alır. Bunun yanı sıra, yaşam ortamlarında mobilyalarda menteşe ürünlerinin farklı malzemelerde kullanılmış olması da fiyatlara yansıyan etmenlerin başında gelir. Menteşe ürünleri en yaygın şekilde mobilyalarda kullanılan bağlantı malzemeleridir. Bununla birlikte, menteşe parçaları ve mobilya parçalarının bağlantılı olduğu yerlerde de kullanılabilen ürünlerdir. Mobilya parçalarının kapılarının açılıp kapanabilmesi de bu ürünler sayesinde doğrulanır. Mobilya, kapı ve pençeler dışında menteşe öğelerinin en yaygın uygulama alanları olduğu da söylenebilir. Menteşe ürünleri, kullanım bölgelerine bağlı olarak farklı ebatlarda tasarlanmıştır. Çeşitli malzemelerden üretilen bu ürünlerin fiyatları da sabit değildir. Pimapen çift açılım menteşesi ile farklı bir modelin fiyat aralığı aynı olmayacaktır.

Menteşeler, genellikle iki ayrı bolümün açılıp kapanmasını sağladığı için geniş bir kullanım amacına yön veren ürünlerdir. Bu tutunmayı sağlayan menteşe öğeleri için tercih edilen farklı malzemeli materyallerin olduğu söylenebilir. Demir kapı menteşeleri ve dış kapı menteşeleri gibi ürünlerin ağır kapıya tutunması için yine ağır kapı bileşenlerinin birbirine açılıp kapanmasından dolayı farklı kalitede menteşeler üretilir. Farklı kalitedeki menteşelerin ise fiyat aralıkları farklı oranlara ayrılır. Dolap menteşe fiyatları üretim malzemesi ve ürün boyutuna bağlı olarak değişkenlik gösterecektir. 

Dolap Menteşesi Kullanım Alanları

Alüminyum cumbalı kapı menteşesi gibi farklı materyallerden üretilen birçok menteşe modeli bulunmaktadır. Menteşelerin buna bağlı olarak geniş bir kullanım alanına hitap ettiği de söylenebilir. Pencereler, iç oda kapıları, daire giriş kapıları, mutfak dolapları, bina giriş kapıları, banyo dolapları ve portmanto dolapları gibi yerlerde kullanılan birçok farklı özellikte menteşe modeli bulunmaktadır. Aynı zamanda, şaft kapakları gibi mobilyalarda da kullanabileceğiniz menteşe modelleri vardır. Menteşeler bu unsurlara bağlı olarak kendi içinde farklı modellere ayrılır. Düz menteşe, yarım deve menteşe ve 3. süper deve menteşe gibi farklı modeller de seçenekler arasındadır. Bu menteşelerin ise kullanım amacı farklı ihtiyaçlara hitap eder. Yarım deve menteşe genellikle mobilyalarda orta kapaklarda kullanıma uygundur. 3. süper deve menteşe ise genellikle kabin iç kısımlarında çalışacak kapılarda kullanılır. Düz menteşeler ise mobilyaların kenar kapaklarında kullanıma uygun olarak tasarlanmıştır. 

Deve Menteşesi Nedir?

Deve boynu menteşe olarak adlandırılan bu model, 2 kapak kullanıldığında 1 dikme üzerine ve 2 kapağın aynı anda çalışmasına olanak sağlayan ürünlerdir. 

Dolap Menteşesi Modelleri Nelerdir?

Düz yaprak menteşe, boş menteşe, profil menteşe, tas menteşe, milli menteşe, paravan menteşe, çarpma kapı menteşe, çift kapak menteşesi ve bindirme kapı menteşesi olarak farklı modelleri görebilirsiniz. 

Frenli Menteşe Nedir?

IMPRO Ayarlanabilir yavaşlatıcı menteşeler olarak bilinen ürünlerdir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Dolap Menteşesi

2695 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Fiyat Aralığı
Toplam 49 / 2695 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?