Mobilya Bağlantı Elemanları

Mobilya Bağlantı Elemanları

Mobilya bağlantı elemanları yeni eşya aldığınızda veya bozulan eşyaların tamirinde kilit unsurdur. Mobilyanın sağlamlığı ve kullanışlı olması bağlantı elemanlarına bağlıdır. Bu nedenle küçük birimlerin birleşmesiyle büyük birimlerin kalitesi ve kullanış kolaylığı ortaya çıkmaktadır. Alacağınız bağlantı elemanı özellikle eşyanızın uzun süre kullanımını sağlayacak önemli ayrıntılardır. Birim eşyalar ne kadar sağlam olursa büyük eşyaların aşınması veya kopması o kadar uzun sürecektir. 

Bu bağlamda bağlantı elemanlarının yapımında kullanılan malzeme önem arz etmektedir. Ham maddenin 1.kalite olması eşyanın ve bağlantı elemanının kullanım ömrünü uzatır. Aynı zamanda fazladan güç harcamak zorunda kalmazsınız. Firma bünyesinde bulunan ahşap, demir ve plastikler en kaliteli şekilde titizlikle üretilmektedir. Bu şekilde tüketicinin hizmetine sunulmaktadır. 

Mobilya Bağlantı Elemanı

Mobilya bağlantı elemanı yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi mobilyaların en önemli ayrıntılarını oluşturan unsurlardan biridir. Monteleme, birleşme ve eşyaları sabit tutma gibi görevler görmektedir. Örneğin dolap köşe bağlantı elemanını ele alındığı zaman her ne kadar küçük gözükse de dolabın kullanışlı olması adına son derece önem arz etmektedir. Baktığınız zaman kalitesiz olan bağlantı elemanı kısa bir süre sonra ses yapacak ve rahatlıkla kullanmanızı engelleyecektir. Ayrıca ahşap ve tahtanın uzun ömürlü şekilde kullanılmasına da engel olacaktır. 

Mobilya bağlantı elemanları türü ve kalitesine göre çeşitli şekillerde size sunulmaktadır. Eşyaya göre uzunluğunu ve büyüklüğünü seçmek size kalmaktadır. 

Mobilya Köşe Bağlantı Elemanları

Mobilya köşe bağlantı elemanları birleştirmek istediğiniz araca göre doğru tercih yapmanız gereken bir konudur. Öncelikle dolap, kitaplık ve ayakkabılık gibi eşyaları birleştirmek için genellikle sert plastikten oluşanlar veya demir L şeklinde olanlar tercih edilmektedir. Bu şekilde daha sağlam yapılar elde edilmektedir. 

Aynı zamanda bu gibi malzemeler zamanla ses yapma gibi durumlar ortaya çıkarmamaktadır. Herkes tarafından bilindiği gibi zamanla kullanılan her köşe elemanı aşınmaktadır ve rahatsız edici sesler çıkarmaktadır. Ancak bu gibi olumsuz durumların önüne geçmek için kullandığınız tüm küçük veya büyük elemanların kalitesi Elzem olmaktadır. Aslına bakarsanız bağlantı elemanlarının kaliteli olması ileri dönemlerde de işinize yarayacaktır. Daha fazla efor sarf etmemeniz açısından son derece önemlidir. 

Köşe Koltuk Birleştirici

Köşe koltuk birleştirici elemanlar koltuklarınızın daha uzun ömürlü kullanılmasını sağlayacaktır. Mobilyanın oturduğunuz yerindeki ağırlığı sizden almış olacaktır. Çünkü bu elemanların sağlamlığı aşınma yaşanmaması adına son derece önem arz etmektedir. 

Bir diğer kullanılan eleman ise koltuk ayağıdır. Ayakların sağlam olması ve kırılmaz oluşu koltukların ömrünü uzatmaktadır. Kırılan veya aşınan koltukların ayakları koltuğun dengesini bozarak rahatsızlık vermektedir. Ayrıca bunları değiştirmek son derece meşakkatlidir. Daha uzun süreli kullanmak isterseniz tercih edeceğiniz marka bellidir. 

Köşe Koltuk Birleştirici

Köşe koltuk birleştirici daha çok çekyat tarzı koltuklar için kullanılmaktadır. Koltukta daha rahat etmek adına sizler için üretilmiş bir elemandır. Ürün %100 demirden üretilen çok sağlam parçalardır. Farklı ölçü ve ebatlarda mevcuttur. Mobilyanıza uygun olanı seçerek işlemi tamamlayabilirsiniz. Paket içinde 4 tane bulunmaktadır. Daha fazla talep ederseniz ürün sayısını arttırabilirsiniz. 

Köşe koltuk birleştiriciler mobilyanın çok daha sağlam durmasını sağlayacaktır. Ayrıca kullanması da oldukça kolaydır. Matkap veya tornavida yardımıyla hemen birleşme işlemini bitirebilirsiniz. 

Mobilya Dolap Köşe Bağlantısı L Demir

Mobilya dolap köşe bağlantısı L demir birleştirme ve kolayca kullanıma uygundur. Aynı zamanda kitaplık, portmanto, komedin gibi eşyalarınızı birleştirmek için de kolaylıkla kullanabilirsiniz. Oldukça kolay şekilde kullanıma hazırdır. 

Bazı mobilya türlerinde demir yerine plastik kullanıldığı görülmüştür ancak bu pek de dayanıklı değildir. Paslanmaz %100 demir bağlantı ile beraber daha iyi sonuç alabilirsiniz. Baktığınız zaman demirden oluşan tüm objeler diğerlerine göre daha dayanıklıdır. Sert ve sağlam yapısı ile beraber sizlere garanti sonuçla verecektir. 

Frenli Gazlı Piston Amortisör 

Frenli gazlı piston amortisör bağlantı elemanı genel olarak baza ve mutfak dolabı gibi eşyalarda kullanılmaktadır. Buradaki amaç kapağı açtığınızda veya bazayı kaldırdığınızda sabit şekilde durmasıdır. Hem kullanış hem de güvenlik açısından önemli bir yere sahiptir. Örneğin bazayı kaldırıp altından herhangi eşya almak için eğildiğinizde yatağın sabit durması önem arz etmektedir. Aksi takdirde yaralanma riski mevcuttur. 

Aynı zamanda mutfak dolaplarında da kullanma açısından önemlidir. Dolap yerleştirirken veya eşya ararken kapağın sabit durması işinizi kolay hale getirecektir. Bir elinizle eşya yerleştirip diğer elinizle kapak tutmak zorunda kalmazsınız. 

Zaman içinde amortisörlerin iç mekanizması yavaşlama yapabilmektedir. Bu durum ise seneler içinde gerçekleşmektedir. Sizler de uygun fiyata bunları satın alarak kolaylıkla değişim yapabilirsiniz. Bu işlem yaklaşık olarak 10 dakika sürecektir. Matkap yardımıyla kısa sürede işlem tamamlanacaktır. 

Ahşap Kavela Pimi

Ahşap kavela pimi paket içinde hazır olarak gönderilmektedir. Hepsi eşit derecede kesilmiştir ve sizlere bu şekilde teslim edilmektedir. Kavela pimlerinin kullanılması son derece kolaydır. Öncelikle birleşecek delikler eşit şekilde ayarlanmalıdır. Akabinde kavela pimine yapıştırıcı sürülerek özenle birleşme işlemi tamamlanmalıdır. 

Kullanacağınız yapıştırıcıları Japon yapıştırıcısı veya tutkal olarak seçilebilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirirken özellikle güçlü yapıştırıcıları tercih etmeniz gerekmektedir. Böylece daha uzun süre kullanma şansını yakalayabilirsiniz. Paket içinde 20 tane kavela mevcuttur. Eğer paketlemede veya ürünlerin kendisinde herhangi bir noksanlık tespit ederseniz direkt irtibat kurabilirsiniz. Yeni paket hemen tarafınıza teslim edilecektir. 

Sehpa Ayak Tutucu Aparatı

Sehpa ahşap ayak aparatı sehpaların zeminde kaymasını engellemektedir. Aynı zamanda daha şık ve spor bir görünüm elde etmenizi sağlamaktadır. Ayak tutucu aparatlar sehpa ve masa gibi objeler için son derece önem arz etmektedir. Ayrıca daha sabit durmasını ve sağlam şekilde olmasını gerçekleştirmektedir. 

Ayak tutucu aparat ne kadar sağlamsa ve kaliteli bir yapıya sahipse sehpayı o denli uzun süre kullanma imkanına sahip olursunuz. Uzun yıllar kullanma imkanı tarafınıza sunulmaktadır. 

Gizli Raf Tutucu

Gizli raf tutucu demirden yapılmış olan yapılardır. Öncelikle ahşap, tahta veya sunta rafları üzerine koyabilir ve dilediğiniz eşyayı yerleştirebilirsiniz. Gizli raf tutucular oldukça sağlam yapılardır. Ekstrem bir ağırlık olmadığı sürece dilediğiniz eşyayı koyma ve kullanabilme şansına sahip olursunuz. Her evde bulunması gereken ürünler arasında yer almaktadır. Aynı zamanda dekor amaçlı olacak şekilde de üzerine başka levhalar koyabilirsiniz. Bu tamamen zevk ve hayal gücünüze kalmıştır. 

Mobilya Bağlantı Eleman Fiyatı

Mobilya bağlantı eleman fiyatı kullanılan maddelere göre oldukça uygun fiyata satışa verilmektedir. Genel olarak baktığınız zaman kullanılan maddeler ve ortaya çıkan objeler son kalite ürünlerdir. Piyasadaki rakiplerine oranla çok daha makul fiyatlar verilmektedir. 

Bazı ürünlerin ham maddeleri yurtdışından temin edilmektedir. Bu durumda değişen döviz birimleri ile beraber ne yazık ki fiyatlarda bazı oynamalar meydana gelmektedir. Bu yüzden satın alma işlemini gerçekleştirmeden önce kısa bir fiyat araştırması yaparak uygun fiyatlar üzerinden bu ürünlere sahip olabilirsiniz.

Mobilya Bağlantı Elemanı Fiyatları

Mobilya bağlantı elemanı fiyatları piyasadaki karşılığında sizlere verilmektedir. Fiyatlara genel olarak bakarsanız her zaman en uygun fiyat seçeneklerine ulaşmak için araştırmalar yapmanız gerekmektedir. Değişen ekonomik şartlar ve ulaşım fiyatları nedeniyle bazı firmalar değerinin çok daha üstüne fiyat vermektedir. Bu nedenle tercih etmeniz gereken adresleri iyi bir şekilde belirlemeniz gerekmektedir.

Baza Yatak Tutucu Plastik 6’lı Vidasız 

Baza yatak tutucu plastik 6’lı vidasız kullanıma uygun olacak şekilde tasarlanmıştır. Sizler için son kalite plastikten elde edilmiştir. Genel olarak piyasada 4’lü şekilde satılır ancak yedek olması için 6’lı olarak satışa sunulmaktadır. Yatak tutucunun en önemli özelliği ise denge kurabilmesidir. Bazayı bu şekilde rahat kullanabilmek adına sizlere kolaylık sağlar.

Sandalye Pabucu Şeffaf

Sandalye pabucu şeffaf öncelikle asıl özelliği zeminde kaymayı engellemektir. Aynı zamanda sandalyenin ayaklarının aşınmasını da engellemektedir. Bu sayede sandalyenizi dilediğiniz zeminde kullanabilirsiniz. Örneğin içeride bulunan sandalyeyi bahçeye çıkarken sandalye pabucunu da geçirebilirsiniz. Bu şekilde hem kirlenmeyi önler hem de aşınmayı giderebilirsiniz. 

Sandalye pabucu çeşitli ölçülere sahiptir. Bu sayede büyük sandalye veya küçüklerde dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Eğer uyumlu ise hem masa hem sandalyelerde kullanma özgürlüğünüz vardır. 

Şeffaf olduğu için dilediğiniz renkte kullanıma uygundur. Siz hangisini tercih ediyorsanız o şekilde kullanabilirsiniz. Hemen hepsiyle uyumlu olacaktır. 

Plastik Sandalye Bacağı Takozu

Plastik sandalye bacağı takozu kırılan parçalara uygun şekilde birleştirerek daha sağlam yapılar elde edebilirsiniz. Bu sayede yenilenmiş olacaktır ve uzun süre kullanıma uygun hale gelecektir. Plastik sandalye bacaklarında kopma, kırılma gibi olumsuz durumlar meydana gelebilir. Bunun telafisini yapabilmek adına ise yenisini almaya gerek yoktur. Yalnızca sandalye bacağı ile yeni gibi kaldığınız yerden kullanmaya devam edeceksiniz. 

Kaydırmaz Merdiven Ayağı Plastiği

Kaydırmaz merdiven ayağı plastiği güvenlik ve tedbir açısından en önemli eşyalardan biridir. Öncelikle merdivene çıkmak ve hatta üst basamaklarında iş yapıyor olmak kulağa ürkütücü gelebilmektedir. Özellikle kaygan zeminlerde bu durum insanı tedirgin etmektedir. Siz de daha sağlam şekilde kullanabilmek ve iş yapıyor olmak için kaydırmaz merdiven ayağından mutlaka edinmelisiniz. 

Plastik olması ayrıca zemine daha sağlam tutunmasını kolay hale getirmektedir. Merdivenlerin bacaklarının eni standart olduğu için hemen hepsine uyumludur ve bu şekilde kullanımı kolaydır. Yalnızca merdiveni ters çevirip plastiği takmanız. Bu sayede çok daha kolay ve korkmadan kullanabilirsiniz. 

Mobilya Bağlantı Elemanları Pahalı Mı?

Mobilya bağlantı elemanları pahalı mı şeklinde aklınızda soruların olması normaldir. Öncelikle piyasa fiyatına nazaran son derece uygun şekilde fiyatlandırılmıştır. Ürününün ana malzemesi, yapım aşaması ve tüketiciye sunulması aşamaları üst seviyelerde gerçekleşmektedir. Bu nedenle satın alma işlemi öncesinde uygun fiyat seçeneklerini araştırmanız faydalı olacaktır. 

Mobilya Bağlantı Elemanları Ne İşe Yarar?

Genel olarak baktığımızda bağlantı elemanları bir eşyayı kullanabilmek adına şarttır. Her ne kadar kurulum için paketin içinden de çıkıyor olsa zamanlar kırılır veya bozulmalar yaşanır. Bu yüzden sürekli olarak kullanmanız en önemlisidir. Alacağınız parçalar sayesinde düzenli ve periyodik kullanmayı devam ettirebilirsiniz. Diğer elemanlar ise hayatınızı daha güvenli ve kolay hale getirmek adına üretilmiştir. Merdiven ayaklığı veya baza tutucu buna örnek olarak verilebilir. Kaymayı önlemek ya da daha verim alarak kullanmak sizlere fayda sağlamaktadır. Hemen herkesin hayatı bu denli yoğun ve yorgun olduğu için hayatınızı ve işlerinizi kolay hale getirmelisiniz. Bu nedenle küçük bir parçaya ihtiyacınız olacaktır. 

Mobilya Bağlantı Elemanları Kullanım Alanları Nedir?

Mobilya bağlantı elemanları oldukça geniş bir kullanım alanına sahiptir. Mobilyaların montajında ve kurulum aşamasında bu bağlantı elemanları kullanılır. Bu sayede daha sağlam bir şekilde mobilyalar hazır hale gelir ve 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Mobilya Bağlantı Elemanları

4841 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 4841 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483620/13003347/60000309/60001174