Modüler mobilya parçalarını birbirine sabitlemek için tasarlanan bağlantı elemanları, kolay montaj ve pratik bağlantı seçeneklerini bir arada sunar. Ahşap dübeli, vida, piston, kavela, ayaklık ve sürgü gibi mobilya bağlantı elemanları sayesinde demonte olarak tasarlanan parçalar güvenle birleştirilebilir. İskeleti tamamlanan mobilyaların çekmece, kapak ve raf sistemleri de gerekli bağlantı ekipmanları ile gövde üzerine eklenebilir.

Mobilya Bağlantı Elemanları Nelerdir?

Vida, çektirme, ray, L ayağı ve U tipi askı sistemi gibi parçalar sıklıkla kullanılan mobilya montaj bağlantı elemanları arasında gösterilebilir. L tipi mobilya bağlantıları, modüler olarak gelen parçaların 90 derece açı ile birleştirilebilmesine olanak tanır. Kereste veya hazır ahşap türüne uygun olarak tasarlanan bağlantı elemanları, genellikle çektirme vidası olarak da bilinen uzun metal vidalar ile sabitlenir. Mini çektirme aparatı ile içten vidalama yapılabilmeye imkân tanıyan vida sistemleri, demonte parçaların zahmetsizce birleştirilmesini sağlar.

Farklı açılara uygun olarak ayarlanabilen bağlantı parçaları, raf sistemlerinin veya çekmecelerin dolap üzerine monte edilebilmesini kolaylaştırır. Çekmecelerin hızlı ve rahat bir biçimde açılıp kapanmasını sağlayan ray sistemleri ya da kızak mekanizmaları, mobilyaların ergonomisini yükseltir. Stoplu kızak ve otomatik çekmeli ray benzeri ürünler de çekmecelerin daha sessiz olarak açılıp kapatılabilmesine olanak tanır. Mutfak dolabı, yatak odası takımı ve gardırop gibi mobilyalarda sıklıkla tercih edilen gazlı pistonlar ise dikey formda açılan ağır kapakların güvenle ve kolayca kullanılabilmesini sağlar.

Mobilya Bağlantı Elemanları Nasıl Monte Edilir?

Mobilya elemanlarını birbirine bağlayabilmek için tokmak, tornavida, alyan anahtarı ve vidalama makinesi gibi çeşitli ekipmanlara ihtiyaç duyulur. Modüler parçaların birleştirilmesi için kullanılan aparatlar, genellikle standart ölçülere sahiptir. Halka, cıvata ve somun bağlantı parçaları, standart olarak açılmış deliklere hizalanarak sabitlenebilir. Bas-aç mekanizması gibi karmaşık bağlantı parçaları, mobilya üzerinde daha önceden açılmış oluklara veya kanallara takılarak kullanılabilir. Esnek bağlantı parçaları ise yüzey birleşim noktalarına veya köşebentlere sıkıştırılarak ahşap blokların güvenli bir şekilde monte edilebilmesini sağlar. Gönye bağlantı parçaları da raf sistemleri gibi geniş ve ağır malzemelerin duvara monte edilebilmesini kolaylaştırır.

Bağlantı parçalarının montajı sırasında dikkat edilmesi gereken bir takım hususlar vardır. Öncelikle bağlantı parçası ile bağlantı alanının uyumlu olması gerekir. Somun, halka, vida, cıvata ve çektirme mekanizmaların uyumlu olarak bağlanması, montaj ve demontaj sırasında büyük kolaylık sağlar. Kilit askısı ve sürgü benzeri aparatlar dolap, çekmece ya da kapı üzerine takılırken bağlantı yüzeylerinin birbirine senkronize olacak şekilde ayarlanması da büyük önem taşır. Ayrıca kavalye, metal montebent ve pergüle ayağı gibi ekipmanlar sayesinde demonte olarak hazırlanmamış ahşap ürünler dâhi birbirine kolayca bağlanabilir.

Mobilya Bağlantı Elemanları Fiyatları Nasıldır?

Mobilyaların rengine, tasarımına, stiline ve kullanım özelliklerine göre üretilen çok sayıda mobilya bağlantı ekipmanı bulunur. Mobilyalar ile uyumlu çekmece kolları, süslemeler, parke profilleri ve ek aksesuarlar sayesinde odalarınızın görünümünü değiştirebilmeniz mümkün olur. Sadece birkaç ufak retro ya da minimalist parça ile geniş yüzeylere sadelik veya şık bir dokunuş kazandırılabilir. Ayrıca raf sistemi için imal edilen metal döküm ferforje parçalar da hem dekoratif hem de işlevsel olarak kullanılabilir.

Mobilya bağlantı elemanları fiyatları; ürünün markası, modeli, türü, malzeme kalitesi ve özellikleri gibi hususlara bağlı olarak da değişkenlik gösterebilir. Ürün içindeki malzeme sayısı ve aksesuar çeşitliliği de bağlantı parçalarının fiyatı üzerinde etkili olur. Siz de ihtiyaçlarınıza ve bütçenize en uygun bağlantı ekipmanlarını ayrıntılı olarak inceleyebilir, mobilyalarınızın eskiyen parçalarını kolayca yenileyebilirsiniz.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Mobilya Bağlantı Elemanları

HepsiLojistik Ürünleri
İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
Toplam 24 / 5650 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483620/13003347/60000309/60001174