Kenar Bantları

Kenar Bantları

Kenar bantları hem evlerde hem de iş yerlerinde vazgeçilmez ve sıklıkla kullanılan ürünlerden biridir. Aynı zamanda bantlar ofis ürünleri arasında en sık kullanılan ürünlerden biri olarak karşınıza çıkar. Hayatın hemen her noktasında kullanılabilir olması da işlerinizi kolaylaştırmanız açısından sizlere yardımcı olur. Farklı renkleri, işlevleri, özellikleri ile dikkat çeken ürünlerdir. Kenar bandı farklı bir yüzeye yapıştırmak için kullanılmasıyla birlikte dekoratif amaçlı da kullanılabilir ürünlerdir. Mobilyalarda, lavabolarda, banyolarda ve aklınıza gelebilecek daha birçok yerde farklı özelliklere sahip bu bant modellerini kullanmak mümkündür. 

Dekoratif amaçlı kullanılan bant ürünlerinde sıradan bantlardan daha farklı olarak renkli olmaları ve desenli modellere sahip olmalarıdır. Bu da istediğiniz alanlarda kendinize özgün olarak kullanabileceğiniz dekoratif imkanlar sunar. Günlük hayat içerisinde en çok yapıştırma ürünlerinden biri olan bantlar farklı özellikleri ile dikkat çeken yapısı vardır. Bu bantlardan bazıları elektrikler için kullanılırken bazıları da kenar bantları olarak birçok alanda kullanılır. Her ne kadar bu ürünler basit gibi görünüyor olsa da oldukça önemli işlevleri olan geniş çaplı ürünlerdir. 

Kenar Bandı Çeşitleri

Günlük hayatta evlerde ve iş yerlerinde dahi çok sık kullanılan bantlar birçok farklı ürün çeşitliliğine sahiptir. Özellikle mobilya kenar bantları genellikle her evde kullanılan ürünlerden biridir. Mobilya PVC kenar kaplamalarının en özelliklerinden biri de suya, neme, darbelere karşı dayanıklı olmasıdır. Evde de ütülenerek kullanılabilen bu kenar bantları üretim sırasında profesyonel olarak bir pres yardımıyla yapıştırılır. Özellikle de profesyonel bir preste yapıştırılan mobilyaların kenar kesimleri de mükemmel görünüme sahiptir. 0’a yapıştığı için de deformasyon gibi sorunlarla karşılaşmaz. Mobilya kenarları genel olarak mobilya modernizasyonlarının sağlanması adına en önemli malzemelerden biridir. Bu ürünlerin kullanımındaki belirleyici faktörlerden biri de sahip oldukları boyutlarıdır. Kesilen parçanın kalınlığı ve uzunluğu önemli detaylardan biridir. 

Kenar bantları çeşitleri ise sadece mobilyalar için sınırlı değildir. Aynı zamanda lavabo kenar bantları da sıklıkla kullanılan ürünlerden biridir. Lavabo kenar bantlarının kullanım amaçlarından biri de su geçirmez özelliğe sahip olmasıdır. Böylece sizlere daha konforlu bir kullanım imkanı sunar. Ayrıca bu ürünler son derece estetik bir duruşa da sahiptir. Su geçirmez kenar bandı kullanımı sayesinde evlerinizde eğer küflenme ve nemlenme durumlarıyla karşı karşıya kalıyorsanız son bulacaktır. Bu anlamda sizlere kolay bir kullanım imkanı sunar. Banyo kenar bantları da aynı şekilde su sızdırmaz özelliğe sahip olarak üretimleri gerçekleştirilen ürünlerdir. İhtiyacınız kadar olan miktarı satın alarak evlerinizde herhangi bir ustaya ihtiyaç duymadan kolaylıkla kullanabilirsiniz. 

Özellikle kış aylarında sıkça kullanılan ürünlerden biri de cam kenar bantı ürünleridir. Zaman zaman pencerelerden hava girişleri olması muhtemeldir. Bu gibi durumlarda hava geçişlerinin olmaması için cam kenar bantları sıkça kullanılan ürünlerdendir. Bu sayede kış aylarında evlerinizde soğuk olmayacaktır. Aynı zamanda pencerelerinizi de daha sağlıklı bir şekilde kullanabilirsiniz. 

Kenar Bantı Kullanım Alanları

Kenar bantları günlük hayatta hemen her yerde kullanılan ürünlerden biridir. Her bir bant ürününün ise kendi içerisinde farklı kullanım alanları ve işlevsel özellikleri vardır. Bant ürünlerinde kullanım alanları ve şekilleri farklı ürünlerle birlikte ihtiyacınıza yönelik tercihlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Örneğin fosforlu bant ürünleri genellikle oldukça önemli görevlerde kullanılırlar. Özellikle de iş yerleri ve apartman gibi toplu yaşam alanlarında herhangi bir elektrik kesintisi yaşanması durumunda yönünüzü bulmaya yardımcı olabilecek bir üründür. Uygun alanlara yapıştırmanız halinde oldukça keyifli bir kullanım elde edebilirsiniz. 

Bir diğer sıkça kullanılan bant ürünlerinden biri de şeffaf bantlardır. Bu ürünler daha çok şeffaf malzemelerin kullanımıyla yapılır. Birçok modeli vardır. Özellikle de bozuk paraların bir arada tutulması için kullanılan ürünlerden biridir. Ayrıca bant ürünleri sizlerin yaşam alanlarını da daha iyi bir şekilde kullanmanıza yardımcı olur. Zaman zaman duvara bir şeyler asmak için çivi çakılması gerekir. Bu gibi durumların olmaması adına çerçeve bantlarından kullanmak mümkündür. Duvarda delik açmadan da objelerinizi asmanız mümkün olacaktır. Cırt cırt sistemine sahip olan bantlarla da istediğiniz şekilde kullanımlar yapabilirsiniz. 

Özellikle de kenar bantlarında en önemli noktalardan biri de su geçirmez özelliğinin olmasıdır. Su geçirmez lavabo kenar bandı ürünleri sayesinde banyolarınızda rahat kullanımlar elde edebilirsiniz. Suya dayanıklı bant modelleri sayesinde nemli ortamlarda dahi yapışkanlığını yitirmez. Bu sayede istediğiniz gibi alanlarınızı kullanabilirsiniz. Aynı zamanda kenar bandlı tutkallı pvc ürünleri sayesinde de mobilyalarınızda ihtiyacınız olan alanlarda kolay kullanımlar gerçekleştirmeniz mümkün olacaktır. 

Kenar Bandı Modelleri

Mekan dekorasyonlarında birleştirici ve kaplama özellikleriyle de ön plana çıkan ve kullanıldığı alanlarda dekoratif görüntülere imza atan birçok ürün mevcuttur. Bu ürünler arasında yer alan kenar bantları ise hem pvc hem de birçok farklı alanlarda kullanmanıza yardımcı olabilecek ürünlerdir. Hayatın hemen her alnında kullanımına izin verilen bu bantlar sayesinde ev dekorasyonlarınız farklı bir noktaya çıkacaktır. Evlerinizde kötü görünümlere sahip, ham kenarları kaplamadan kötü olmuş mobilyalarınızı da rahatlıkla kaplayabileceğiniz ürünlerdir. Ayrıca kenar bantları kullanımı sayesinde sonradan oluşabilecek olan yaralanmaları ve çiziklikleri de önlemiş olursunuz. Sadece mobilyalarda olmayıp evin farklı bölgelerinde de kullanıma oldukça uygun olan kenar bantları banyo, küvet, mutfak gibi alanlarda da gönül rahatlığıyla tercih edilir. Bu sayede kenarından su sızdıran eşyalarınızın da su kaçırmasını önlemiş olursunuz. 

Kaliteli Su Sızdırmaz Kenar Bantları 

Değişebilen ihtiyaçlara uygun olarak sektör içerisinde birbirinden farklı amaçlar için üretilmiş olan kenar bantlarına yer verilir. Çift taraflı kullanıma sahip olan bu ürünler sayesinde eşyalarınıza kolaylıkla yapıştırmanız mümkündür. Duvara bir tablo asmak, musluğu tamir etmek gibi evin her alanında kullanılabilen ve işinizi kolaylaştıran ürünlerdir. Özellikle kötü gözüken ve çıkıntısı olan mobilyalarınıza özel olarak üretilen bu ürünleri deneyimlemeniz mümkündür. Lavabo veya küvet gibi alanlarda ise su geçirmez ve dayanıklı yapışkan özelliğine sahip olan ürünleri kullanmanız daha doğru olacaktır. Neme dayanıklı olmaları sayesinde duşa kabinlerde dahi kullanılabilen kenar bantlarını tercih edebilirsiniz. Tamir işleri, izolasyon, dekorasyon, restorasyon gibi hayatın alanında etkili bir koruma sağlamanız mümkündür. Uzun ömürlü sızdırmazlık özellikleri sayesinde evlerinizde gönül rahatlığıyla kullanım imkanı sunar. 

Avantajlı Kullanım ve Her Alanda Geniş Koruma 

Yapı sektörü içerisinde eşyaların kenarlarının düzeltilmesi oldukça önemlidir. Bu anlamda oldukça geniş bir kullanıma sahip olan kenar bantları hem etkin bir izolasyon sağlaması hem de koruma sağlaması sebebiyle sık tercih edilir. Mutfağınızda ve banyolarınızda şık görünümler elde edebileceğiniz lavabo kenar bantları ile de bulaşıklarınızı elde yıkadığınızda yerlerin ıslanmasının önüne geçmiş olursunuz. Yüksek kaliteye sahip olan PE içeren ve yapıları da geleneksel PVC materyalden çok daha sağlam olan yapıştırıcı özellikler ile karşınıza çıkar. 

Mutfağınız için profesyonel bir görünüm sağlayabileceğiniz ve kendinden yapışkanlı olan kenar bant tutkalsız seçenekler ile küfe dayanıklı ve yağ geçirmemeleriyle memnun kullanım sağlar. İç ve dış mekanlarda da kaplama noktasında olmazsa olmaz özelliklerden biri de sıvı akışlarına karşı her türlü korumanın sağlanıyor olmasıdır. Üstün endüstri standartları ele alınarak üretilen bu bantlar ile ihtiyacınız olan tüm tamir, tadilat işlerinizi tamamlayabilirsiniz. Hidrostatik basınca olan dayanılabilir yapılarıyla kuvvetli bir yapışkana sahip kenar bantları sayesinde her ortamda istediğiniz dekoratif görünüme kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 

Kolay Kullanımı ile Kenar Bantları

İşletmelerde sıklıkla tadilat işlerinde kullanılan su tutucu bu bantlar sayesinde ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayabilirsiniz. Kaliteli bir kenar bandı kullanıyor olmak uzun vadeli olarak sizlere avantajlı kullanım imkanları sağlar. İstediğiniz anda da değiştirmenize yardımcı olur. Kendinden yapışkanı olan bu ürünler ile kullanmak istediğiniz yüzeyleri harika görünümlere kavuşturabilirsiniz. Ürünleri kullanacak olduğunuz yerler fark etmeksizin mobilya ister lavabo olsun hiçbir kalıntı kalmadan bu alanı temizlik maddeleriyle arındırmanız gerekir. İyi bir şekilde temizlenmesinin ardından yapıştırma işlemlerini yapmanız gerekir. Yapıştırma işlemini tamamladıktan sonra saç kurutma makinesini 30 cm kadar uzaklıktan tutuyor olmanız yeterlidir. Kullandığınız kenar bantlarının da yapıştırma özelliği aktif ve güçlü hale getirir. Sorunsuz olarak tamamen yapışkanlı bant görünümünü elde etmek adına 24 saat boyunca bölgenin kuru kalması önemlidir. Sektör içerisinde bu ürünleri farklı boyutlarda bulmanız da mümkündür. 

Sandalye koltuk altı koruyucu yapışkanlı sünger kenar bantları da oldukça kullanışlıdır. Özellikle ev zeminlerinde parke kullanımı tercih ediliyorsa parkelerin de çizilmemesi adına koruyucu yapışkanlı süngerler tercih edilir. Bu süngerler sayesinde parkeleriniz zarar görmez. Aynı zamanda gözle görülür bir rahatsız edici görüntü de söz konusu olmayacaktır. 

Mobilya Kenar Bandı Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Genellikle mobilyalar için satın alınan kenar bantlarında doğal ahşap renkleri ön plandadır. Desenli kayışlar ise genel olarak ceviz, ladin, meşe ve zeytin ağaçlarının doğal renkleriyle bulunur. Ahşap görünümünün dışında özellikle siya ve kırmızı olmak üzere çeşitli bantlarda vardır. Hatta bu bantlar için gümüş çizgi desenleri de kullanılır. Mobilya kenar bantlarının hangi malzemelerden yapıldığına uygun olarak tercihlerinizi yapabilirsiniz. Uygun ürünler tercih ediyor olmak son derece önemli bir detaydır. Evinizde gözünüzü rahatsız eden bir detayın olmasını istemezsiniz. Aynı zamanda yeterli miktarlarda ve uygun boyutlarda satın alımlarınızı gerçekleştirdiğinize emin olmalısınız.

Kenar Bandı Fiyatları 

Kenar bandı fiyatları genel olarak tercih ettiğiniz ürüne, markaya ve özelliklerine göre farklılıklar gösterir. Kullanılacak olan kenar bandının MDF veya sunta malzemelerin genişliğine uygun olarak seçilmesi önemlidir. Aynı zamanda PVC malzeme tercih edilerek üretilen mobilyalarda da kenar bantlarında tek renk, desen veya iki renk üretimler söz konusudur. Kenar bant fiyatları satın aldığınız miktar kadar da değişiklik gösterir. Boyutları ve uzunlukları da fiyatlarda etkin bir rol oynar. Aynı zamanda mat, parlak, simli ürünlere bağlı olarak da kenar bantları fiyatı değişir. Buna uygun olarak tercihlerinizi yapabilir ve yaşam alanlarınızı daha keyifli bir hale getirebilirsiniz. 

Kenar Bantları Suya Uzun Süre Dayanıklı mıdır?

Kenar bantları normal standart bantların yapışkanlarına benzemez. Oldukça dayanıklı ürünlerdir. Özellikle de suya, neme ve küfe karşı da dayanıklı olan bu ürünler uzun süreli bir kullanım imkanı sağlar. Böylece istediğiniz memnuniyeti yakalamış olursunuz.

Kenar Bantları Her Mobilya İçin Uygun Renklere Sahip midir?

Kenar bantları kendi içerisinde her mobilya için uygun standartlarda renk ve model skalasına sahiptir. Böylece istediğiniz ürünü kolaylıkla bulabilirsiniz. 

Kenar Bantları Her Yerde Kullanılabilir mi?

Kenar bantlarının birçok kullanım alanı vardır. Bu kullanım alanlarına uygun olarak tercih edeceğiniz ürünleri satın alarak keyifli kullanımlar elde edebilirsiniz. Aynı zamanda kenar bantları sayesinde modernliği de yakalayabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kenar Bantları

262 ürün listeleniyor
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 39 / 262 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?