Raf Pimleri

Raf Pimi

Raf pimi ev veya iş yerindeki düzenleme alanlarının ihtiyaca göre yeniden organize edilmesine yardımcı olan raf sistemlerinin istenilen yere istenilen yükseklikte monte edilmesi için kullanılıyor. Raf pimleri dolapların içine veya duvara eklenecek veya yeri değiştirilecek olan rafları istenilen yükseklikte sabitlemeye ve dik tutmaya yarıyor.

Dolabınızın Raflarını Yeniden Düzenleyin

Evde eşyaların konduğu gardırop ve diğer odalara veya mutfağa ait dolaplar çoğu zaman oldukça geniş olabiliyor. Ancak içerisindeki raf sistemleri bu geniş alanlardan en iyi şekilde faydalanılacak şekilde yerleştirilmediyse bu saklama alanları iyi değerlendirilmemiş oluyor. Dolap içinin derinliğine göre seçilecek uygun raf plakası raf pimleri aracılığıyla dolap yüzeyine monte ediliyor ve raf bu pimlerin üzerine oturtularak işlem tamamlanmış oluyor. Plastik ve metal olmak üzere ikiye ayrılan raf pimleri mobilya ve dolap üreticileri tarafından sıklıkla kullanılıyor. Profesyonel işlem esnasında ustaların en çok başvurduğu ürün olan raf pimi evde bu işlemi yapmak isteyen herkesin kolaylıkla ve pratik bir şekilde yararlanabildiği işlevsel bir gereç oluyor.

Raf Pimi Çeşitlerinden İhtiyacınıza Uygun Olanı Seçin

Raf pimlerinin çivili, vantuzlu, metal başlı, sıkıştırmalı, raf altı, gizli vidalı, gizli tutucu gibi çeşitleri bulunuyor. Çivili raf pimleri bağlantı elemanları ürün grubunda yer alıyor. Mobilya bağlantı köşelerinde fazlaca tercih edilen bu raf pimleri yüksek tutuculuk sağlıyor. Dayanıklı malzemeden üretilen çivili raf pimleri montaj sırasında kırılma ve çatlama sorununa yol açmıyor. Montajı oldukça pratik olan çivili raf pimlerinin demontajı da bir o kadar kolayca yapılabiliyor. Çivili raf pimlerinin plastik ve metal başlı çeşitleri arasında farklı renk ve ebat seçenekleri de bulunuyor. Çivili bir raf pimi çekiç yardımıyla ahşap ürüne monte edilebiliyor.

Dolap içerisindeki cam rafların yükseltilmesinde ve sabitlenmesinde kullanılan vantuzlu cam raf pimi çeşidi ise vantuzu sayesinde camın hareket etmemesini sağlıyor. 40 kg yük kapasitesine kadar taşıyabilecek şekilde üretilen vantuzlu raf pimleri ergonomik plastik tutamakları ve kauçuk tabanları sayesinde profesyonel kullanıma uygun oluyor. Plastik ve metal başlı olarak tasarlanan metal raf pimi çeşitlerinin mobilyaya gömülerek monte edilen türleri de bulunuyor. Raf sistemi kurmak için ideal olan bu pim çeşidinin montajının sağlanması için rafın takılacağı yerde kendi ölçüsünde delik açılması gerekiyor. Mobilyayla uyumlu olarak seçilebilecek renk alternatifleri mevcut olan bu metal raf pimlerinin sıkıştırmalı metal çeşitleri de bulunuyor.

Metal demir malzemeden üretilen gizli raf bağlantı çubuğu ahşap rafların duvara montesi için kullanılıyor ve dışarıdan bakıldığında görülmüyor. Çeşitli amaçlarla kullanılan rafların monte edilmesinde kullanılan ve bu rafların ağırlıklarını taşıyan raf altları duvara monte edilerek kullanılan rafların monte edilmesine yarıyor. Bir raf için genellikle iki adet raf altı yeterli oluyor. Farklı boyut seçenekleri bulunan raf altları evde, iş yerinde ve diğer mekanlarda kullanıma uygunluğu bakımından tercih ediliyor. Raf tutucuların gizli vidalı olanları ise raflarda bulunan cam malzemelerin konumlandırılması işleminde kullanılıyor.

Soru 1: Raf pimleri ne işe yarıyor?

Cevap 1: Raf pimleri dolap içlerindeki mevcut rafları tekrar düzenlemek veya yeni raf eklemek amacıyla, rafları monte edilecekleri yerlere tutturmaya yarıyor.

Soru 2: Raf pimlerini nerelerde kullanabilirim?

Cevap 2: Raf pimlerini dolap içlerindeki rafların monte edilmesinde ve duvara raf monte ederken kullanabilirsiniz.

Soru 3: Raf pimi çeşitleri nelerdir?

Cevap 3: Plastik ve metal materyalden üretilen raf pimlerinin çivili, şeffaf, vantuzlu, gizli vidalı, sıkıştırmalı çeşitlerinin yanı sıra raf tutucu olarak adlandırılan ürünleri de bulunuyor.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Raf Pimi Fiyatları

338 ürün listeleniyor
Badem10
Ayder
Glaswen
Sedir
Anda
Saneks
Gürçay Hırdavat
Adilon
Eryıldız
Azm Hırdavat
Selham
Nzb
YKY
DS Yapı
Ennalbur
Home Puzzle
Nobel
ATSIZ AKSESUAR
Ayder Mobilya Aksesuarları
EHFM TİCARET
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 37 / 338 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?