Araç İçi Aksesuarları

Aracınızı daha kişisel bir hale getirerek kendinizden bir parça katmanızı sağlayan bazı malzemeler vardır. "Araç içi aksesuarları nelerdir?" sorusuna kısaca, arabanın içini daha kullanışlı ve şık bir hale getirmeye yardımcı olan ürünler, olarak cevap verilebilir. Araç içi aksesuar çeşitleri sundukları seçenekler ile arabalarınızın daha işlevsel bir hale gelmesine yardımcı olur. Tasarımsal özellikleri ile beraber fonksiyonel olarak da kullanıcıya birtakım avantajlar sunan ürünler, araba kullanırken bazı işlemlerin daha rahat bir şekilde yapılmasına imkan tanır. Araba sahipleri yolda giderken bazı problemler ile karşılaşabilir. Telefonun şarjının bitmesi ya da navigasyon kullanma ihtiyacı gibi birtakım gereksinimler ortaya çıkabilir. Telefon tutuculardan bardaklara, küllüklerden çöp kovalarına kadar pek çok farklı ürün içeren araç içi aksesuarlar arasından ihtiyaçlarınıza uygun bir parça bulmanız mümkündür. Teknolojik gelişmeler sonrasında aksesuarlar yardımıyla zamanı yakalayabilir, araba kullanma deneyiminizi bir üst seviyeye taşıyabilirsiniz. Araç içini görsel olarak daha estetik bir hale getirirken aynı zamanda fonksiyonel olarak da geliştirebilir, böylece kullanım ömrünü uzatabilirsiniz. Örneğin, koku veren araç içi spreyleri ile arabınızın her an temiz ve güzel kokmasını sağlayabilirsiniz. Bir arabanın bakımı yorucu bir deneyim olabilir. Arabayı mekanik olarak sağlam ve içten dışa temiz tutmak çok çaba gerektirebilir. Aracınızın içi ne kadar temiz olursa olsun bazen dış ortam kaynaklı rahatsız edici kokular ile karşılaşabilirsiniz. Araba kokuları aracınızın her an iyi kokmasını sağlayarak sizi dış ortamdan gelebilecek kötü kokulara karşı korumalı hale getirir. Kokuların yanı sıra donanımsal olarak da aracınızı daha üst seviyeye çıkarmanıza yardımcı olacak malzemeler ile daha konforlu bir deneyim elde edebilirsiniz. Aracınızı kişiselleştirmek ve araba kullanma deneyiminizi biraz daha geliştirmek istiyorsanız araç içi aksesuar çeşitleri ve modellerine göz atabilirsiniz.

Araç İçi Aksesuarlarda Telefon ve Tablet Aparatları

Araba kullanırken telefon ile ilgilenmek kaza riskini artıran faktörler arasında yer alır. Yine de bazen yolunu bilmediğiniz bir yere giderken navigasyon kullanma ihtiyacı hissedebilirsiniz. Aracınızda navigasyon özelliği yoksa da bu işlemi telefon üzerinden halletmeniz gerekir. Telefon tutucu aparatları size bu konuda yardımcı olur. Telefonu elinize almanıza gerek kalmadan aparatlar vasıtası ile kolay bir şekilde kullanabilirsiniz. Bazı aparatlar klima aralıklarına girecek şekilde üretilirken bazıları dilediğiniz yere monte etmenize yardımcı olacak bir sistem içerir. Kolay bir şekilde aracın içine monte edilen telefon tutucuları sayesinde telefonunuzu dilediğiniz yere yerleştirebilirsiniz. Böylece telefonunuzu başınızı çok fazla çevirmenize gerek kalmadan ideal pozisyonda tutabilirsiniz. Klima bölgesine yerleştirilen tutucular ise kurulum açısından daha pratiktir. Ucunda bulunan klipsler yardımıyla ızgara bölümüne yerleşerek hemen kullanıma hazır hale gelir. Bazı arabalarda telefonu yerleştirmek için çok fazla alan olmayabilir. Böyle bir aracınız varsa ızgara bölümünü yerleştirilen telefon tutucuları sizin için iyi bir seçenek haline gelir. Klipsli modeller arasında telefonu manyetik bir bölge üzerine koyarak muhafaza edebileceğiniz bir alan bulunan seçenekler olduğunu görebilirsiniz. Telefon modelinize uygun olan tutuculardan birini alarak telefonunuzu zorlanmadan ilgili alana yerleştirebilir, etrafını herhangi bir şekilde kapatmadan yüzeyde kolay bir şekilde muhafaza edebilirsiniz. Geleneksel tutuculara göre biraz da konforlu olan manyetik ürünler, ekstra bir çaba sarf etmeye gerek kalmadan telefonunuzu göz hizanızda tutmanıza yardımcı olur. Aynı zamanda kablosuz şarj özelliği sunan modeller, aracınızın USB girişine bağlayarak telefonunuzu magnetik alan üzerinde şarj etmenize imkan tanır.

Bazı tutucu modelleri dönen bir klipse sahip olması sayesinde telefonu rahat olduğunuz konumda tutmanıza yardımcı olur. Ayarlanabilen yapısından dolayı kullanıcılara araba kullanırken büyük bir kolaylık sağlayan ürünler, yurt içinde ve yurt dışında pek çok kişi tarafından değerlendirilir. Araç içi kullanışlı aksesuarlar olarak nitelendirilen bu ürünler sayesinde acil durumlarda hızlı aksiyon alabilir, telefonunuz her an ulaşılabilir bir konumda olduğu için ihtiyaçlarınızı kısa süre içinde giderebilirsiniz. Aynı zamanda ürünler arasında torpido üzerine yerleştirilen telefon tutucular da olduğunu görebilirsiniz. Tutucuyu yerleştirecek yer bulmada zorluk çekiyorsanız torpido üstü tutucular da sizin için iyi bir seçenek olabilir. Cama yerleştirme imkanı sunan ürünler ise telefonu göz hizanıza yakın bir pozisyonda tutmanıza yardımcı olur. Örneğin, direksiyonun arkasından hayalet ekran görevi görerek gideceğiniz yolu daha rahat bir şekilde gözlemlemenize yardımcı olur. Telefonunuz için araç içi aksesuar önerisi arayışı içindeyseniz seçenekleri hemen incelemeye başlayabilirsiniz. Nasıl bir tutucu istediğinize karar verdikten sonra pek çok farklı seçeneği bulunan ürünleri inceleyebilir, gereksinimlerinize kısa süre içinde karşılık bulabilirsiniz.

Araç içi tutucunun yanı sıra telefon aksesuarları kablo ya da şarj destekli araç içi çakmaklık gibi farklı ürünler de içerir. Bir ucunda çakmaklığa uygun bir bölüm diğer tarafından USB girişi bulunan ürünler, aracınızın telefon şarj desteği yoksa bu özelliği elde etmenize yardımcı olur. Aracın daha teknolojik bir hale gelmesine yardımcı olması ile kullanıcıların yapamadığı işlemleri gerçekleştirmesine yardımcı olan ürünler, konforlu bir deneyim elde etmenize yardımcı olur. Telefonunuzun şarjının bittiği durumlarda çakmak girişinden çalışan aparat sayesinde cihazınızı hemen şarj edebilir, kişisel önlemlerinizi hemen alabilirsiniz. Özellikle uzun bir yolculuğa çıkacaksanız ve aracınızda şarj girişi yoksa çakmaklık vasıtası ile cihazınızı şarj etmenize yardımcı olan ürünler oldukça kullanışlı hale gelir. Arabanızda Bluetooth bağlantı özelliği yoksa da özel kablolar yardımıyla cihazınızı telefonunuza bağlayarak daha donanımlı hale getirmeniz mümkündür. Cihazınızda ve aracınızda aux girişi bulunuyorsa, ilgili kablo yardımıyla cihazınızı arabanızın hoparlörlerine bağlayabilirsiniz. Böylece telefondan bir müzik açtığınız zaman aracın içinde kolay bir şekilde dinleyebilirsiniz. Telefon aksesuarları ile beraber ürünler arasında tabletler için de özel olarak tasarlanan aparatlar olduğunu görebilirsiniz. Koltuk arkası tablet tutucu olarak isimlendirilen ürün, ön koltuğa takılarak arkada oturan kişinin rahat bir şekilde tabletten işlem yapmasını mümkün kılar. Örneğin, çocuğunuz için eğlenceli bir film açabilir, yolculuk boyunca sıkılmadan tablet ile oyun oynamasını sağlayabilirsiniz. Telefon tutuculardan kablosuz şarj özelliği sunan araç içi elektronik aksesuar çeşitlerine kadar pek çok farklı ürün grubu arasından aradığınıza kolay bir şekilde ulaşabilir, araçlarınızı daha kullanışlı hale getirebilirsiniz.

Araç İçi İçin Bardaklık ve Küllük Aksesuarları

Telefon ya da tablet gibi elektronik cihazların haricinde araba içinde farklı malzemelere de ihtiyaç duyabilirsiniz. Örneğin, sabahları işe ya da okula giderken kahve ya da çay içmekten hoşlanıyorsanız araç içleri için özel olarak tasarlanan bardaklıklar size hitap edebilir. İçeceklerin kolay bir şekilde tutulmasını sağlaması ile aracı kullanırken kırmızı ışıklarda rahat bir şekilde çayınızı ya da kahvenizi yudumlayabilir ve sonrasında bardaklığa kolaylıkla geri koyabilirsiniz. Arabanızın orta alanındaki bardaklık bölümü yeterli alanı sunmuyorsa bu ürünler vasıtası ile daha kullanışlı bir bölge elde edebilirsiniz. Bazı bardaklık çeşitleri ızgara bölümüne takılan klipslere sahip olması ile kullanıcılara pratik bir kullanım sunar. Izgara bölümünde bulunan bardak tutucuları sayesinde içeceğinize daha rahat bir şekilde ulaşabilir, el frenine denk gelmeden daha konforlu bir deneyim yaşayabilirsiniz. Koltuk arkasına monte edilen bardaklık çeşitleri ise yolcuların araç içindeki konforunu artırmaya yardımcı olur.

Arabaların içinde genellikle arka koltukta oturanlar için rahat bir içecek tutma alanı olmayabilir. Koltuğunuzun arkasında açılabilir bir alan olsa da bardak tutucu kısmı istenen boyutlarda tasarlanmayabilir. Bu tip istenmeyen durumların önüne geçmek için geniş bir iç hacme sahip bardak tutucalardan birini edinerek yolcularınızın da daha rahat bir şekilde içeceklerini tüketmelerini sağlayabilirsiniz. Ürünler arasında gezindiğinizde bardaklık çeşitleri ile beraber küllükler de olduğunu görebilirsiniz. Genellikle plastik bir malzemeden üretilen küllükler sağlam ve dayanıklı olması ile öne çıkar. Üzerinde kül lekesi olabilse de yanmayan bir malzemeden üretilen küllükler, aracın daha fonksiyonel hale gelmesine yardımcı olur. Birbirinden farklı onlarca araç içi oto aksesuar çeşitleri ile arabalarınızı daha donanımlı hale getirebilir, araçlarınıza olmayan özellikleri kazandırabilirsiniz.

Araç İçi Tavan Aksesuarları

Aracınızın sahip olduğu her alanı iyi bir şekilde değerlendirmenize yardımcı olan araç içi tavan aksesuar çeşitleri, tavan bölümünü de kullanışlı hale getirmenizi sağlayan birtakım ürünler içerir. Örneğin, aracın tavanına monte edebileceğiniz gözlük tutucular ile kişisel eşyalarınızı daha iyi bir şekilde muhafaza etme imkanı elde edebilirsiniz. Bazı gözlük tutucular gölgelik bölümüne klips yardımı ile yerleştirilebilmesi ile kurulum açısından da oldukça pratiktir. Araç kullanırken hava karardığında güneş gözlüğünü çıkartmak istediğinizde bu bölüme yerleştirebilir, herhangi bir çizilme ya da darbe gibi durumu dert etmenize gerek kalmaz. Aynı zamanda güneş gözlüğü ve optik gözlük arasında değişim yapmanız gerektiğinde de bu işlemi pratik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Araç içi tavan aksesuarları gözlük tutucunun dışında başka aparatlara da sahiptir. Kendinize özel bir ışıklandırma sistemi kurmanıza yardımcı olan lambalar vasıtası ile aracınızın havasını bambaşka bir hale getirebilirsiniz. Araç içi aydınlatma aksesuarları arasından istediğiniz ışık rengine ulaşabilir, arabanızı kişisel zevkleriniz doğrultusunda yeni baştan yaratabilirsiniz. Aynı zamanda aracınızın iç ışıklandırmasının yetersiz kaldığı durumlarda da kullanışlı hale gelen ürünler, ihtiyaç durumunda fazlasıyla kullanışlı hale gelebilir. Önemli bir işi halletmeniz gerektiğinde ve yeterli ışık bulamadığınız arabalar için özel olarak tasarlanan ışıklandırma aksesuarları ile gereksinimlerinizi karşılayabilirsiniz. Araç içi aksesuar LED ışıklandırma sistemi ile orijinal bir görünüm elde edebilirsiniz.

Araç İçi Paspas ve Koltuk Kılıfı Çeşitleri

Araçların halısı olarak da isimlendirilen paspaslar, tozlanma ya da kirlenmeye karşı arabalarınızı koruma altına alır. Tozu ve kiri üzerinde toplayarak etrafta kötü bir görünüm oluşmasının önüne geçer. Aynı zamanda aracın kullanım ömrünü de uzatma potansiyeli bulunan ürünler, araç temizliği konusunda hassas olan kullanıcılar için iyi bir seçenek haline gelir. Arabanızın paspası yırtılmış ya da yıpranmışsa paspaslara göz atabilir, arabanızın görünümüne farklı bir hava katabilirsiniz. Birbirinden farklı renk seçeneklerine sahip olması sayesinde aracınızı kişisel zevklerinize göre dekore etme imkanı tanıyan ürünler arasından hoşunuza giden bir parça bulabilirsiniz. Aracın genel rengi ile kontrast oluşturacak şekilde paspas satın alarak arabalarınıza orijinal bir hava katabilirsiniz. Paspaslar ile birlikte koltuk kılıfı modelleri de arabalarınızın görünümünü değiştirmeniz konusunda size yardımcı olur. Aynı zamanda arabanın koltuklarını koruma altına alması ile de paspaslar gibi kullanım ömrü üzerinde kayda değer bir etkiye neden olur. Deri, süet ya da kumaş gibi farklı materyallerden üretilen koltuk kılıfları herkese hitap edecek çeşitliliği içerir. Hangi kumaşın hissini ve görünümünü daha çok seviyorsanız seçenekler içinden aradığınıza kısa süre içinde ulaşabilirsiniz. Oto paspasları ve koltuk kılıfı gibi aksesuarlar vasıtası ile araçlarınızı kişisel zevkleriniz doğrultusunda dekore edebilir, daha sıcak ve samimi bir ortam elde edebilirsiniz.

Araç İçi Kamera Çeşitleri

Ön ve arka olmak üzere genel anlamda iki farklı seçeneği bulunan araç içi kameralar, arabalarınızı teknolojik hale getirmesi ile öne çıkar. Aracınızda arka park sensörü bulunmuyorsa geri görüş kamerası özelliği olan araç içi kameraları ile bu eksikliği kolay bir şekilde kapatabilirsiniz. Dikiz aynanızın boyutları hoşunuza gitmiyorsa birbirinden farklı onlarca ebatta olan kameralı dikiz aynalarından birini satın alabilir, hem görsel hem de işlevsel olarak araçlarınızın içini geliştirebilirsiniz. Aracın arka tarafına yerleştireceğiniz kamera yardımı ile kendi park sensörünüzü elde edebilirsiniz. Dikiz aynası ile senkronize olacak şekilde çalışan arka kamera, ihtiyaç durumunda dikiz aynasından aracın arkasını görmenizi mümkün kılar. Zorlu park yerleri ile karşılaştığınızda ya da karanlıkta park etmeye çalışırken kullanışlı hale gelen arka kamera, kendi başınıza görmekte zorlanacağınız alanları kolay bir şekilde gözlemlemenize yardımcı olur.

Bazı kameralı dikiz aynaları ön tarafta da geniş açı sunması ile kullanıcıların trafiği daha iyi bir şekilde değerlendirmesine yardımcı olur. Araba kullanırken görmekte zorlanacağınız alanları görmenizi sağlayarak yol durumunu belirlemenize imkan tanır. Böylece trafik yoğunsa ve rotanızı değiştirmeniz gerekiyorsa araç içi kameralar sayesinde bunu rahatlıkla belirleyebilirsiniz. Bazı araç içi kameralar çekim yapma imkanı sunmasıyla da geniş bir kullanım alanına sahiptir. Ön kamerayı ister kendinizi isterseniz de yolu çekecek şekilde ayarlayabilir, böylece farklı anılar kaydedebilirsiniz. Manzaralı bir yerden geçiyorsanız telefonunuzu çıkarmanıza gerek kalmadan kayıt özelliği bulunan araç içi kameralar vasıtası ile yolu çekebilirsiniz. Bazı kameralar hareket sensörü bulundurması ve biri yaklaştığında otomatik olarak birkaç dakikalık kayıt özelliği sunması ile güvenlik önlemi almak isteyen kullanıcılar için de çeşitli özellikler sağlar. Birbirinden farklı onlarca model arasından istediğiniz ürünü tercih edebilir, araçlarınızı her açıdan geliştirmeye başlayabilirsiniz.

Kullanışlı Araç İçi Aksesuar Çeşitleri

Araç içi aksesuarlar arabaların içini daha fonksiyonel hale getirmesi ile öne çıkar. Hem görsel hem de işlevsel açıdan aracın iyileştirilmesine katkıda bulunan ürünler, arabalara farklı özellikler katması ile de dikkatleri üzerinde toplar. Arabanın ön koltuğuna takılan kanca vasıtası ile aracın içinde çantalarınızı ve ceketlerinizi yerleştirebileceğiniz özel bir yer oluşturabilirsiniz. Ceketinizin buruşmasını ya da çantanızın etrafta dağılmasını istemiyorsanız bu tip bir aparata sahip olmak sizin için oldukça kullanışlı olabilir. Bagaj düzenleyicileri de daha düzgün bir alan oluşturmanıza yardımcı olan ürünler arasında bulunur. Bagaj organizatörü olarak da isimlendirilen ürünler, bölgeli tasarımı ile bagaja koyduklarınızın kayıp düşmesinin önüne geçer. Farklı boyut seçeneklerine sahip olması sayesinde her bagaj için uygun olan ürünler, daha nizami bir görünüm elde etmek isteyenler için idealdir. Köpük minderler ise kalçanızın ve sırtınızın sürüş esnasında rahat bir pozisyonda olmasını sağlar. Uzun yolculuklara çıkıyorsanız oturduğunuz koltuğun daha rahat olmasını isteyebilirsiniz. Minderler sayesinde daha konforlu bir oturma alanı elde edebilirsiniz. Güneşlikler ise aracınızın içine ekstra güneş girmesini engelleyerek fazla ışıktan korunmanıza yardımcı olur. Aracınızda koyu camlara sahip değilseniz güneşlikler yardımı ile daha konforlu bir sürüş yaşayabilirsiniz. Araç içi aksesuarlar pek çok farklı gereksinimi karşılayacak çeşitliliğe sahiptir. Bundan dolayı da araç içi aksesuar fiyatları büyük bir aralıkta dağılır. İhtiyaçlarınızı belirledikten sonra seçenekleri inceleyebilir, arabalarınızı istediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz.

1.Araç içi aksesuarlar ne işe yarar?

Aracınızın donanımında olmayan birtakım özellikleri kazandırmanıza yardımcı olurlar. Örneğin, telefonunuzu şarj etmenize imkan tanıyan bir bölüm bulunmuyorsa çakmak girişinden cihazınızı doldurmanıza izin veren bir ürün ile bu açığı kapatabilirsiniz.

2.Araç içi aksesuarlar nasıl seçilir?

Herkesin ihtiyaç duyacağı aksesuar birbirine göre farklılık gösterebilir. Örneğin, aracınızda Bluetooth özelliği varsa AUX girişine gereksinim duymazsınız. Aracınızın eksikliklerini belirledikten sonra seçeneklere göz atabilirsiniz.

3.Araç içi aksesuarlar kullanışlı mıdır?

Araç içi aksesuarlar araçların daha fonksiyonel hale gelmesine yardımcı olur. Örneğin, aracın içinin düzenlenmesine yardımcı olan ürünler ile daha düzenli bir alan yaratabilirsiniz. Koltuk kılıfları ile aracınızın orijinal koltuğunu daha iyi bir şekilde koruyabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Araç İçi Aksesuar

10.000+ ürün listeleniyor
Yapı Market / Bahçe / Oto
Yapı Market / Bahçe / Oto
Oto Aksesuar
Oto Aksesuar
Oto Aksesuar Ürünleri
Oto Aksesuar Ürünleri
Araç İçi Aksesuarları
Araç İçi Aksesuarları
Telefon ve Ipad Aksesuarları
Telefon ve Ipad Aksesuarları
Bardaklık
Bardaklık
Çöp Kovaları
Çöp Kovaları
Araç Vantilatörleri
Araç Vantilatörleri
Küllükler
Küllükler
Kupa Bardak ( Mug )
Kupa Bardak ( Mug )
Koltuk Başlıkları
Koltuk Başlıkları
Kişisel Ürünler
Kişisel Ürünler
Disko Topları
Disko Topları
Sistem Kabloları ve Aksesuarları
Sistem Kabloları ve Aksesuarları
Cd Organizer / Cd Çantaları
Cd Organizer / Cd Çantaları
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
İndirimli Ürünler
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Değerlendirme Puanı
Toplam 32 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?