Disko Topları

Disko Topu Fiyatları

Disko Topu Nedir?

Disko topu ilk olarak 1800’lü yılların sonunda ortaya çıkmış, eğlence mekanlarının vazgeçilmezi olarak uzunca bir süre popülerliğini korumuştur. Ortaya çıkışıyla birlikte herkesin ilgisini çekmiş, gece hayatı için oldukça gözde bir materyal haline gelmiştir. Büyük bir kürenin üzerine küçük parçalar halinde aynaların yerleştirilmesiyle üretilen disko topları, çok çeşitli büyüklüklerde üretilebilmektedir. 

Boyutuna karar verilirken mekanın büyüklüğüne göre seçim yapılmaktadır. Kürenin üzerindeki aynalar etraftaki ışıkları, renkleri yansıtarak ortama hareket katmaktadır. Küre bazen dönen bir şekilde monte edilmekte, bazen ise hareketsiz olarak bırakılabilmektedir.

Geçmişten Bugüne Disko Topu

Zaman içerisinde gelişmeyle birlikte disko toplarında aynalara ek olarak renkli camlar kullanılmış ve hatta teknolojinin daha da gelişmesiyle kendisi ışık saçan disko topları üretilmeye başlanmıştır. Bu disko topları pembe, mor, mavi, kırmızı, yeşil gibi çeşitli renkler saçarak müzikle birlikte oldukça canlı ve keyifli bir ortam oluşturmaktadır. 

Sonrasında ise disko topları bu ışıkları müziğin ritmine göre saçacak şekilde geliştirilmiştir. Bu gelişmeyle, disko topunun kullanıldığı ortamlarda müzikle senkronize bir şekilde ışıklar, renkler kullanılmaya başlanmıştır. Böylece mekan içerisinde büyük bir hareket sağlanmış ve disko topları eğlence sektöründe daha da popülerleşmiştir. 

Bu dönemlerde disko müziği adı verilen müzik türü de oldukça yaygınlaştığından diskolar önemli bir eğlence merkezi haline gelmiştir ve bu sayede disko toplarına ilgi de artmıştır.

Müziğin ritmine göre ışık vermenin yanı sıra disko topları, müziğin ses yüksekliğine göre de ışık ayarı yapabilmektedir. Ses yükseldiğinde daha yoğun ışıklar verirken ses azaldığında ise ışık ve renk yoğunluğu azalmaktadır. 

Tüm bu özelliklere ek olarak disko toplarına müzik çalabilme özelliği de eklenerek hoparlörlü disko topu çağı başlamıştır. Daha küçük boyutlarda üretilen bu disko topları rahatlıkla taşınabilmekte ve müzikle birlikte renkli bir ambiyans oluşturarak ortamların havasını değiştirmektedir.

Ek olarak, disko toplarında USB girişli, şarjlı, bluetoothlu gibi çeşitli türler bulunmaktadır. Bu türler sayesinde cihaza bağlanmak ve kullanmak kolaylaşmaktadır.

Disko Topu Çeşitleri Nelerdir?

Disko toplarının gün geçtikçe gelişmesi ve çeşitlenmesiyle kullanım alanları da oldukça artmıştır. Kullanım alanının genişlemesiyle disko topu araba ve ev gibi iç mekanlarda da kullanılmaya başlanmıştır. Özellikle oto disko topu çeşidi son dönemlerde popüler bir hale gelmiştir. 

Uzun yollarda yolculukları daha keyifli hale getirmek için müzik dinlemek oldukça yaygın bir yöntemdir. Dinlenilecek müziği ise radyoya bağlı kalmadan seçmek istediğinizde veya ses kalitesini daha da arttırmak istediğinizde hoparlörler devreye girmektedir. Kimi zaman yalnızca ses yükseltmek için kullanılan hoparlörlerin bazılarında bluetooth özelliği ile cihazınıza bağlanarak istediğiniz müziği çalma özelliği de bulunmaktadır. Bu hoparlörlerin disko topu özelliği olması ise keyfi daha da arttırmaktadır. Özellikle uzun yolda, hava kararmaya başladığında araba disko topu ışıklı ve ses veren yapısıyla hem sürücü hem yolcular için eğlenceli bir yolculuk sağlamaktadır.

Yalnızca uzun yolculuklarda değil kısa yolculuklarda da kullanılabilecek disko topu araç içi havayı tamamen değiştirerek hem göze hem kulağa hitap eden bir ortam yaratabilmektedir. 

Araçlarda disko toplarının kullanımın için USB girişleri kullanılmaktadır. Araçta oto led usb disko topu kullanılarak cihaz araca rahatlıkla bağlanabilmekte ve hemen kullanıma hazır hale gelebilmektedir.

Elbette disko toplarının kullanım alanı yalnızca eğlence mekanları ve araç içleri değildir. Değişebilen boyutları, sese duyarlı ışık sistemi, USB girişi, aynı zamanda müzik çalabilmesi gibi özellikleriyle evlerde de kullanılmaktadır. Evlerde dekorasyon amaçlı kullanılabildiği gibi müzik dinlemek, özel bir günü daha keyifli hale getirmek veya yalnızca hem göze hem kulağa hitap eden bir müzik dinleme etkinliği için rahatlıkla tercih edilebilmektedir. Disko topları özellikle hava karardığında belirgin bir renk değişimi yaratarak etkileyici bir görsellik sunmaktadır.

Eğlence mekanlarının yanı sıra dans kursları gibi kurumlarda da sıkça kullanılabilmektedir. Dans provaları alınırken müzikli, renkli bir ortam yaratarak provalar daha keyifli bir hale getirilebilmektedir. Prova sonra asıl gösteri için de bir dekor olarak disko topları kullanılabilmektedir.

Disko topları kullanım alanları dışında boyutu, ses kalitesi, renk skalası gibi çeşitli yönlerden de farklılık gösterebilmektedir. Piyasada bu sebeple çok fazla çeşidi bulunmaktadır. Bütçeye veya ihtiyaca göre özellikleri düşünülerek seçim yapılabilir. Değişen özellikler nedeniyle fiyatlar da oldukça değişkenlik gösterebilmektedir. Örneğin; ışıklı disko topu fiyatları ile hem ışıklı hem müzik çalabilen disko topu fiyatları birbirinden farklı olacaktır. 

Disko Topu Alınırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Disko topu alınırken öncelikli olarak beklentiler belirlenmelidir. Sadece görsel olarak kullanılacak olanlar için görselliğin ön planda olduğu disko toplarına bakılmalıdır. Ancak eğer ışık ve ses özellikleri de isteniyorsa daha detaylı bir araştırma yapılmalıdır.

Disko topunda hem ışık hem ses özelliğinin olması disko topunu her ortamda kullanabileceğiniz, pek çok durumda ihtiyaç duyacağınız bir ürün haline getirmektedir. Böylece ışık ve ses için ayrı cihazlar almak yerine tek bir cihazla tüm beklentiler karşılanabilmektedir. Burada ses kalitesinin ve ışıkların pigmentasyonunun güçlü olması önem taşımaktadır. Aynı zamanda ışıkların ne kadarlık bir alana ulaşabildiği ve renk skalasının ne kadar geniş olduğu da mutlaka dikkat edilmesi gereken detaylardandır.

Bir diğer dikkat edilmesi gereken nokta ise disko topunun kullanılacağı ortamlara boyut açısından uyum sağlamasıdır. Birden fazla ortamda kullanmak istediğinizde taşıması kolay modeller sizin için daha kullanışlı olacaktır. Ancak tek mekanda kullanılacaksa ve bu mekan geniş, yüksek tavanlı bir mekansa bu durumda disko topunun boyutları da büyütülmelidir.

Disko Topları Nasıl Monte Edilir?

Disko toplarının montesi mekana göre değişmektedir. Yüksek tavanlı mekanlarda mutlaka ağırlık ve güç dengesi hesaplanmalı, olası bir kazaya fırsat verilmemelidir. Genellikle bir ampul gibi tavana monte edilmekte, tavandan mekanın içerisine bir ip ile sarkıtılmaktadır. Bu sistemin sağlam olması oldukça önemlidir. 

Disko topunun tanınması ve popülerleşmesi, bir eğlence mekanında disko topunun düşmesiyle başlamıştır. Özellikle büyük disko toplarının bulunduğu mekanlarda olası bir düşme durumunda kişiler yaralanabileceğinden oldukça sağlam bir şekilde monte edilmesine dikkat edilmelidir.

Arabalarda veya evlerde ise durum değişebilmektedir. Disko toplarının bazı modelleri USB bulundurmaktadır. Bu sayede USB girişi olan cihazlara takılarak cihazlar ile eşleştirilebilir. USB girişine ek olarak bazı disko toplarına ise bluetooth ile bağlanılabilmektedir. Şarjı modelleri de bulunmaktadır ancak diğer çeşitler kadar tercih edilmemektedir.

Disko Topu Fiyatları Nasıldır?

Disko toplarının fiyatları modellere, özelliklere ve boyutlara göre oldukça değişim göstermektedir. Fiyatları etkileyen en önemli etken disko topunun sahip olduğu özelliklerdir. Örneğin; ışık ve ses özellikleri fiyatı arttırırken, küçük boyutları tercih etmek fiyatı biraz daha düşürmektedir.

Disko Toplarının Ömrü Ne Kadardır?

Disko toplarının ömrü sahip oldukları özelliklere göre değişebilmektedir. Hem ışık hem ses veren, sese duyarlı ışık sistemi olan cihazlar daha sade özellikleri olan disko toplarına göre daha kısa ömürlü olabilmektedirler. Burada önemli olan cihazı doğru kullanmak ve korumaktır. Bu yapıldığı takdirde oldukça uzun süreler kullanılabilmektedir.

Disko Topu Nerelerde Kullanılır?

Disko topları eğlence mekanlarında sıklıkla kullanılmaktadır. Son zamanlarda ise hem evlere hem araç içlerine uygun modelleri üretilmektedir. Dans kursları gibi işletmelerde de zaman zaman tercih edilebilmektedir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Disko Topu Fiyatları

103 ürün listeleniyor
AEA
EKT
En-Sa
Gaman
Acenter
Arcars
Ayt
Azemax
Bilsan Teknik
Blue Spectrum
Btl Otomotiv
C9
Canxin
Dailytech
EFN Store
Elite Home
Ensa
Halidi
Hazar Led
Hels-Nes
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Toplam 36 / 103 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?