Jant Kapakları

Jant kapakları aracınıza stil katan dekoratif bir parçadan çok daha fazlasını sunan önemli aksesuarlardır. Yaşadığınız bölgeye bağlı olarak, tekerlekleriniz yoldaki belirli tehlikelere karşı son derece savunmasız olabilir. Jant alanına mükemmel şekilde uyacak şekilde tasarlanan birbirinden şık jant kapakları ile sürüş sırasında yaygın olarak karşılaşılan kirlenmenin üstesinden gelebilirsiniz. Tekerleklerinizi toza ve diğer döküntülere karşı estetik bir çözümle koruyabilirsiniz. Bu sayede tekerleklerinizin genel performansının ve kullanım ömrünü artırabilirsiniz.

Montaj Yöntemini Düşünün

Çoğu sürücü araba estetiğini artırmak için jant kapağı satın alsa da kapaklar aslında kirin ve suyun jantlardan içeri girmesini önlemeye yardımcı olan performans aksesuarları arasında yer alır. Paslanma gibi tekerleğin metal aksamına zarar verebilecek koşulların üstesinden gelmek gibi önemli bir amaca hizmet eder. Bu nedenle sürüş sırasında tekerlek aksamını örtmek ve olası kir veya toz birikimini azaltmak için yaygın olarak kullanılır. Kapaklar dekoratif görünüm ve pratik montaj için donanıma bağlı olarak farklı şekillerde sabitlenerek lastiğin içindeki jantın orta kısmını kaplar. Kapak dışarıdan genellikle yuvarlak bir disk olarak görülür. Ancak farklı araçlar için farklı boyutlar, baskılar, renkler ve malzemeler de kullanabilir. Jant kapakları çok çeşitli tarzlarda mevcuttur. Aracınız için doğru kapağı bulmak için kapakların ve aracınızın teknik özelliklerini göz önünde bulundurmanız gerekebilir. Birçok jant kapağı kurulum için klips yöntemi kullanır ve tekerleklerin kenarlarına yapışan plastik klipsler içerir. Diğer bir kurulum tekniği somun ve cıvata yöntemidir. Bu tip kapaklar, somun, cıvata ve rondelalar kullanılarak arabanıza sabitlenir. Plastik klips kapakları çarpma ya da sürtünme nedeniyle yerinden çıkmaya eğilimli olabilir. Bu nedenle hassas kullanılması gerekir.

Malzemeye Karar Verin ve Kapak Boyutunu Belirleyin

Jant kapak fiyatları malzemeye ve tasarıma göre oldukça geniş bir aralığa sahiptir. Ekonomik modellerden premium modellere kadar; plastik, çelik veya krom kaplı çelikten yapılmış jant kapakları satın alabilirsiniz. Plastik jant kapakları genellikle arabanızın logosu gibi kapağın içine oyulmuş şık tasarımlarla gelir. Çelik daha parlak bir malzemedir ve daha uzun ömürlü kullanıma sahiptir. Krom, en parlak kapak türüdür. Krom jant kapaklarında genellikle gravür yoktur. Çünkü malzeme kendi başına bile yeterince şıktır. Hem modern hem de klasik otomobiller için en iyi jant kapağı malzemelerinden biridir. Kapaklarınız için doğru ekipman üreticisini bulmak için aracınızın markasına ve modeline dikkat etmelisiniz. Yeni jant kapaklarınız mükemmel uyum için tekerleğinizle aynı boyutta olmalıdır. Aracınız için uygun jant kapağını belirlemek oldukça basittir. Kapak boyutu tekerleğinize değil, lastiğinizin ölçüsüne göre belirlenir. Tekerlek boyutunuzun çapını lastiğinizin yan duvarındaki koda bakarak kolayca bulabilirsiniz. Her lastik üzerinde lastiğin boyutunu ve türünü tanımlamak için harf ve sayılardan oluşan bir kod bulunur. Kodun sonundaki R veya B harfinin yanında yer alan 2 rakam jant kapağınız veya lastik boyutunuzdur.

Jant Kapağı Satın Alırken Bunlara Dikkat Edin

  • Satın alacağınız jant kapaklarının aracınızdaki jantlara uyumlu olduğundan emin olmak için mutlaka jantlarınızın çapını kontrol edin.
  • Jant boyutlarına inç cinsinden atıfta bulunulsa da belirtilen değer kapağın çapının fiziksel bir ölçümü değildir. Bu nedenle ölçü konusunda endişelenmeyin ve jant kapağı sipariş ederken doğru boyut için her zaman lastik koduna bakın.
  • Jant kapağı seçerken ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurun. Bazı jant kapakları sadece stil için tasarlanırken bazı daha işlevsel bir amaçlara hizmet edebilir.
  • Jant kapaklarını ne kadar süreyle kullanmayı planladığınızı belirleyin. Dörtlü setler halinde satın aldığınız kapaklardan biri kırılırsa tamamen yeni bir set satın almanız ya da hepsini aracınızdan çıkarmanız gerekebileceğini unutmayın.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Jant Kapak Fiyatları

10.000+ ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
Toplam 24 / 10000+ ürün
DSACategoryId/60002705/2147483631/253574/26039