Cam Rüzgarlık

Cam rüzgarlığı rüzgarın ya da yağmurun araç içindeki kişilere kuvvetli bir şekilde çarpmasını engellemenin yanı sıra araca daha hoş bir görünüm kazanmasına da yardımcı olur. Her araç için boyutu ve şekli farklı olan cam rüzgarlıkları araca pratik bir şekilde takılabilir. 

Yolcuları Rüzgar ve Yağmurdan Koruyan Aksesuar

Kış aylarında araç içerisinde klima ısıtma modunda çalışırken buharlaşma meydana gelebilir. Oluşan buhar camlarda buğulanmaya neden olur ve bundan dolayı etrafı görmek hayli zorlaşır. Bu tür durumlarda camları aralamak gerekir ancak özellikle yağmur yağıyorsa aracın içine yağmur girebilir. Bu yüzden de camı açmak mümkün olmayabilir. Cam rüzgarlığı takılı olan araçlarda böyle bir problem yaşanmaz. Camın en üst kısmında bulunan rüzgarlıklar yağmurun aracın içine girmesini önler. Aynı şekilde aracın içinde oluşan rahatsız edici bir kokunun dışarıya çıkması istenildiğinde cam açma gerekliliği doğar ve bu durumda da yağmur yağıyor olması bir engel yaratabilir. Cam rüzgarlığı bu tür durumlar için de büyük kolaylık sağlar. Havalar sıcak olduğunda da benzer durumlar yaşanabilir. Yaz aylarında yağan yağmur büyük bir engel oluştururken cam rüzgarlığı sayesinde camlar rahatlıkla açılabilir. Böylece aracın içerisindeki hava sıcaklığının ve buhar dengesinin sağlanabilmesi son derece kolay olur. Cam rüzgarlıkları aynı zamanda rüzgara karşı da koruyucudur. Araç hareket hâlindeyken camların açık olması içeriye çok rüzgarın girmesine ve araç içerisinde oturan kişilerin rahatsız olmasına neden olabilir. Cam rüzgarlığı bu sorunu ortadan kaldırır ve rüzgarın araç içindeki kişilere direkt vurmasını engeller. Sıcak günlerde güneş en tepedeyken güneş ışınları cam kenarında oturan kişileri rahatsız edebilir. Cam rüzgarlığı bu problemi de belirli ölçüde engeller.

Her Araca Uygun Özellikte Rüzgarlık Modelleri

Her marka aracın farklı birçok modeli vardır. Bu modellerin her biri farklı boyutlarda camlara sahiptir. Bu nedenle her aracın cam rüzgarlığı aksesuarı farklı ölçülerde olmalıdır. Cam rüzgarlığı satın alacak kişilerin araçlarının marka ve modeli için özel olarak üretilmiş cam rüzgarlığı modellerini tercih etmesi gerekir. Bir araç için alınan cam rüzgarlığının başka bir araç için kullanılabilmesi mümkün değildir çünkü cam rüzgarlığı için milimetrik hesaplar bile büyük önem taşır. Genel olarak siyah renkte olan cam rüzgarlıklarında gri gibi değişik renk seçenekleri de bulunabilir. Ön ve arka camlar için birbirini tamamlar nitelikte olan cam rüzgarlıkları set hâlinde satışa sunulur. Ancak tercih edilirse yalnızca ön ya da arka rüzgarlıklar araca takılabilir. Cam rüzgarlıklarının araca takılma şekli açısından iki farklı çeşidi bulunur. Fitile dıştan yapışan cam rüzgarlığı modellerinin yanı sıra fitile içten geçirilebilen cam rüzgarlıkları da mevcuttur. Bu, tamamen aracın özelliğine bağlıdır, kullanıcı tercihi ile alâkalı değildir. Seçim yapılırken bu özelliğin dikkate alınması da önemlidir. Cam rüzgarlıkları tüm faydalarına ek olarak araca daha sportif ve hoş bir görünüm kazandırır.

Rüzgarlık Araca Takılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Öncelikle seçtiğiniz rüzgarlık modelinin aracınızın marka ve modeli ile birebir uyumlu olduğundan emin olmalısınız.
  • Rüzgarlığın fitilin iç kısmına mı geçirilmesi gerektiği, yoksa dışına mı yapıştırılacağı konusunda bilgi sahibi olmalısınız.
  • Rüzgarlık takılırken maksimum verim elde edilebilmesi için rüzgarlığın takılacağı bölgenin ısıtılmış olması önemlidir.
  • Rüzgarlığın takılacağı bölgenin kuru bir bezle silinerek temizlenmesi de gereklidir.
  • İşlemi tamamladıktan sonra rüzgarlığın yapışması için sert bir cisimle kuvvet uygulamalısınız ve sonra rüzgarlığın tümünün araca tamamen sabitlenip sabitlenmediğini kontrol etmelisiniz.

Aracınızın görüntüsünü daha etkileyici kılmak ve yağmur, rüzgar gibi doğa olaylarından etkilenmeden aracınızı dilediğiniz gibi havalandırmak istiyorsanız aracınız için uygun olan cam rüzgarlığı modelini hemen belirleyebilir ve vakit kaybetmeden sipariş oluşturabilirsiniz.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Rüzgarlık Fiyatları

Konumseçilmedi
Toplam 24 / 8108 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483631/253574/20036590